Koju srednju školu odabrati? izdvojena tema

poruka: 1.456
|
čitano: 543.721
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
13 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Hvala,ti, 

e sad jos da se javi netko tko je tamo/bio je pa da znam iskustvo iz prve ruke...

12 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

Ja sam 3. godina web dizajna ali samo ne u Zagrebu...

Ako te nešto zanima javim ti kada dođem iz škole.

Majke mi
12 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
TheMenstalist kaže...
tLeon kaže...
TheMenstalist kaže...

I moj bratić se pati što da upiše .

 

Ja mu savjetujem elektrotehniku, jer zanima ga sve po tome polju ( Tako je meni rekao ).

Prolazi sa 5, većina predmeta mu ide podosta dobro ( Sve petice ), jedino mu kemija baš i ne ide.

 

Moj izbor bi bio Računalni tehničar ili elektrotehničar, ja mu savjetujem elektrotehnilara jer kako sam naveo zanima ge sve po tome polju, a ne samo računala. 

 

 

EDIT : Zaboravio sam napomenuti, on bi htio kasnije na faks ( Informatika, elektrotehnika, ali prije informatika )  

Ako hoce ici na informtiku (faks) onda bi mu bilo najpametnije da upise MIOC ili V.gim.

Gimnaziju neće.

 

Jer on kaže da neće da gubi vrijema na učenje glazbenog, likovnog.. A i kada završi hoće da ima barem nekakvo zvanje.

Tako sam i ja razmisljo da upisem medicinsku zbog medicine pa evo me sad doma pa se pripremam. Neka on upise gimnaziju pa ce birati faks koji god zeli. Tko zna sta on kasnije bude htio.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
9 godina
protjeran
offline
Koju srednju školu odabrati?

Pozz.

8 sam razred i ja bih htio upisati srednju skolu tehnicar za racunalstvo.

5raz sam prosao s 4,54 6raz s 4,23 7raz s 3,8  a osmi cu s 3,93.

U 7raz iz hr,mat,fiz,kem i njem sam imao 3 zakljuceno a iz teh 4.

Ove godine ce biti iste zakljucne ocjene samo sto cu imati iz njem 4.

Dali imam sanse upasti u tu srednju skolu?

 

12 godina
neaktivan
offline
III. Gimnazija [OS] 2014/2015

Pozdrav! Evo ove godine upisujem III. gimnaziju u Osijeku i zanimaju me mišljenja već starijih učenika ali i drugih koji će ove godine upisati u ovu školu. Kakvi su nastavnici, predmeti, očekivanja?

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.6.2014 20:49 (AntonioStipic12).
14 godina
odjavljen
offline
Koju srednju školu odabrati?
Poslije osnovne škole upiso sam se u srednju i ispisao, vrijeme sam provodio radeći sezone, a krajem par godina upisao sam ECDL tečaj koji nisam prošao (ostalo mi još dva ispita u Ivori) i upisao sam tečaj ugostiteljskog karaktera kojeg sam položio i prošao. međutim krajnje je vrijeme da upišem srednju (večernja škola) i kako to kažu spečem zanat ili ti ga završim srednju stručnu spremu! Da stvar bude bolja nema nekog izbora u Hrvatskoj osim kuhar, konobar, gimnazija itd ostale "gluposti" koje nekome kruh nose i koje neželim polagat. Blizu sam 30te i htjeo bi završit zanat poput električara, fino mehaničara, auto električara, pa i tokar al bar nešto da ostatak života ne hodam bez diplome. Zašto ovo zadnje, zato jer sam iz tehničkog imao dobre ocijene i prolazna četvorka. Na Informatiku kao izborni predmet nisam išao u osnovnoj jer nisam imao računalo a svi dobro znamo da nismo Švicarska da mi pošalju komp doma! Sva Informatička znanja pobrao sam sam i iz računalnih časopisa poput BUG-a. Tražim vaše mišljenje, što bi vi napravili da ste na mom mijestu? par komentara ili par savijeta s nekim linkom neke srednje škole. Hvala!
10 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

pozdrav...

završio sam 1. razred opće gimnazije u vukovaru i sad bih se želio prebaciti jer se mora previše učiti, a meni se to jednostavno ne da. Osim toga shvatio sam da možda neću ići na fakultet zbog istog razloga. Što predlažete; gdje da se prebacim?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

Mislim da ne odes na fakultet iz cisto razloga jer ti se neda je glupo, ostani gdje jesi ima i tezih skola i odi na fakultet

You dont make 500 million friends without a few enemies.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 0:26 (tLeon).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

????? "OSTANI GDJE JESI I NE IDI NA FAKULTET"??? JEL SE TI ZEZAŠ ILI...??? ŠTO ĆU SA GIMNAZIJOM BEZ FAKSA.. SVAŠTA 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2014 15:46 (cdinamo).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
cdinamo kaže...

pozdrav...

završio sam 1. razred opće gimnazije u vukovaru i sad bih se želio prebaciti jer se mora previše učiti, a meni se to jednostavno ne da. Osim toga shvatio sam da možda neću ići na fakultet zbog istog razloga. Što predlažete; gdje da se prebacim?

Kako to danas uopće ide sa tim prebacivanjem ? 
Može sli se prebaciti, ako je drugi razred popunjen i to ?  

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

Nisam ni ja skroz upoznat s time, ali mislim da trebaš poslati zamolbu nastavničkom vijeću škole u koju se želiš prebaciti. Ako nema mjesta onda ne možeš

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
cdinamo kaže...

????? "OSTANI GDJE JESI I NE IDI NA FAKULTET"??? JEL SE TI ZEZAŠ ILI...??? ŠTO ĆU SA GIMNAZIJOM BEZ FAKSA.. SVAŠTA 

Sorry lose sam napiso, lol, mislio sam ostani u skoli u kojoj jesi i da odes na fakultet. Bilo bi glupo da ne zavrsis trenutnu srednju skolu i ne odes na fakultet zato jer ti se neda.

You dont make 500 million friends without a few enemies.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

DUPLI POST, pardon

You dont make 500 million friends without a few enemies.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 0:25 (tLeon).
9 godina
protjeran
offline
Koju srednju školu odabrati?

S obziro na situaciju u državi svakako preporoučam upis neke strkovne srednje škole ili srednje škole koja će vas bar 50 % obučit za neki konkretni rad odmah poslije srednje škole, u slučaju da ne želite nastaviti dalje sa pohađanjem fakulteta.. Od srednjih strukovih škola moja preporuka je medicisnka škola, smjer za zubotehničara, koji vam omogućuje automatski rad poslije srednje škole i mogućnost kretanja u privatnike nekad u budućnosti.. Kao što je slučaj sa svim poslovima vezanim za stomatologiju, tako je i posao zubotehničara i dalje dosta tražen i dobro plaćen posao i zanimanje zbog čega toplo preporučam!!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

Dajte molim vas nemojte djeci usadjivati krive ideje u glavu... kakvo upisivanje strukovnih skola pobogu? Ne zivimo vise u socijalizmu.

Stvari su se promijenile, te skole jedva da izucavaju zanat vise. Prakticki nakon 3 godine idete na trziste rada, nesposobni i bez mogucnosti daljnjeg skolovanja.
Tko moze neka upise gimnaziju - narocito ako zivi u Zagrebu. "Zavrsi strukovnu skolu jer onda bar imas zanat." zvuci odlicno u teoriji, no u realnosti ne stoji. 
Uzet cu primjer Zagreba. Izuzev 5 strukovih skola, sve ostale vam ukidaju ikakvu sansu za kasnije upisati kakav posteni studij - pa cak i onaj studij za koji ste se skolovali. Drzavna matura je koncepirana na nacin da gimnazijalci imaju ogromnu prednost. Tojest, jednako se boduju ocjene iz svake skole (sto je kretenizam), no kod samih matura, u realnosti jedna frizerka ili kakav elektricar nece nikada napisati test hrvatskog jezika jednako dobro kao i ucenik neke postene gimnazije. Razlog ne lezi nuzno u njihovim mentalnim sposobnostima, vec u njihovom planu i programu srednje skole, te satnici koja je ispod svakog standarda. Da ne spominjem tek izborne predmete koje u skoli slusaju 1-2 godine, ak i uopce. Osim same drzavne mature, problem je i u nacinu rada u 90% strukovnih skola. Uzmite najboljeg ucenika neke osnovne skole i posaljite ga u selsku / teksas / drvodjelsku... on tamo nece imati savrsene ocjene za koje ima kapaciteta i nece ispunjavati svoje potencijale. Jednostavno je - lose drustvo + nezainteresiranost profesora + los sustav.

Nadalje, ako ste vec i upisali jednu od tih boljih strukovnih skola, i dalje su vam ogranicene opcije za daljenje skolovanje. Mozete upisati faks samo svoga zanata. Znaci jedan ucenik iz Ruđera (koji glasi za najbolju strukovnu skolu) moze samo sanjati da upise psihologiju  ili medicinu ili farmaciju ili bilosto osim tehnickog fakulteta, a imate ih tocno 3. Ako je bas jaaako nadaren imat ce sanse i za upad na PMF. Kad sam ih vec spomenuo da skratim odma pitanja, bolje strukovne skole u Zagrebu su: Ruđer, Prelog, Graficka i eventualno Tesla ili kakva ekonomska...ispricavam se ako sam koju zaboravio.

Za razliku od strukovne koja nakon 3-4 godine 85% ucenika salje na burzu, tj. na šljaku o kojoj sva djeca sanjaju (da, ironija).  Kada smo vec kod ove ironije, uzmite u obzir da svaki bolji posao u danasnjem svijetu trazi visoku naobrazbu. Ne zelim nikoga podcjenjivati, no biti doktor i biti krovopokrivac nisu nikako u istome ranku. Svaki posao je posten, no neki su definitivno laksi (barem fizicki), a i bolje placeni. Pa kada uzmemo u obzir gore receno, kako itko normalan moze djetetu preporuciti da ode za zanatliju? Zaista zelite svoje dijete u startu ograniciti? Realno, ako nekoga zanimaju automobili, on moze i sa zavrsenom gimnazijom biti automehanicar, jer citajuci casopise i gledajuci top gear zna sigurno koliko i prosjecan ucenik u selskoj...ako ne i vise. 

S druge strane gimnazija vam daje 4 godine fore da shvatite sto vas zanima (realno nitko to ne zna sa 13). Obrazovanje je opcenito - i pre opcenito po mome misljenju, 18 predmeta je cisti debilizam, no barem vam otvara sva vrata za daljnje obrazovanje. I nakon te 4 godine, imat cete pet puta vece sanse da upadnete na npr. geodeziju od nekoga tko je 4 godine isao u srednju geodetsku. (Primjer gdje znam da konkretno prek 80% upisanih budu gimnazijalci)
Naravno nisu sve gimnazije iste. Primjera radi, dvije djevojke koju su kod mene pale razred, otisle u drugu gimnaziju i tamo prosle s 5 sva 4 razreda...ocito su neke zahtjevnije od drugih. Definitivno da gimnazija nije za svakoga, no ako vam dijete ima imalo intelekta posaljite ga u gimnaziju, ovisno o njegovim radnim navikama i afinitetima odaberite u koju. Trenutno sam maturant jedne gimnazije i mogao bih reci da po zahtjevnosti spada u top 3 u gradu definitivno. Oduvijek sam bio kampanjac, nisam u 12 godina skolovanja knjigu 12 puta otvorio, nisam se pripremao za mature nego dan prije prvog ispita i sve sam polozio sa odlicnim/vrlo dobrim i imao sam mogucnost upisa u top 20% svih fakulteta koje sam prijavio. Nije mi cilj hvaliti se nego zelim reci da ce dobra gimnazija ipak dati neko solidno znanje uceniku. Kada kazem dobra, ovako bi nekako isao poredak: 5. (kao daleko najbolja - matematicka), zatim 15. (MIOC, matematicka), 4.  pa 16. (jezicne), klasicna i 1. (opca) kao one koje odskacu po dobrome, a 6. (gornjogradska), 13., 9., 12. kao one koje odskacu po losemu., ove ostale su sve tu negdje. Redom kako sam napisao je nekako i poredak kako se rangiraju po rezultatima mature svake godine otkad se ona pise.

Iskreno u svakoj gimnaziji ucenik moze pokupiti dobro znanje, ovisi samo i iskljucivo o njegovom zanimanju za predmet (ne toliko i radnim navikama). Cak i ako vam se cini da vase dijete ne uci, nema radne navike i sl. fora je u tome da ce u dobroj gimnaziji biti pritiskan non-stop i unutar neke kompeticije morat ce ako nista drugo proci razred, a samim time ce i pokupiti znanje dovoljno da mu osigura daljnje skolovanje. Dok u strukovnim skolama, imam podosta poznanika i prijatelja koji nemaju blage veze o tome za sto se skoluju, ne idu na satove i prakticki idu 3 godine u skolu nizasto - nadaju se poslu u sokol maricu ili da se eventualno negdje skrpaju u struci jer "posao naucis kad ga krenes radit".

Tako da draga djeco i dragi roditelji, poslusajte ovogodisnjeg maturanta kada vam kaze - Ako mozete, upisite gimnaziju! Ako ne, odlucite se za neke od ovih gore nabrojanih skola. Naravno,  nemamo svi iste kapacitete i nije sramota ako je dobra skola nekome iznad njegovih mogucnosti, svaki posao je castan, a netko mora i krampat, jel.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 2:32 (Aronnax).
12 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Pozdrav,

znaci zivim u Karlovcu i neznam sta bih mogao upisati a da ima sto vise Informatike...

U Karlovcu jedino sta mislim da ima je Tehnicka skola (Link : http://www.tehnicka-skola-karlovac.hr )

Moze mi netko pomoc

Kac 2506
10 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Zar upisi nisu završili ? 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Kac2506 kaže...

Pozdrav,

znaci zivim u Karlovcu i neznam sta bih mogao upisati a da ima sto vise Informatike...

U Karlovcu jedino sta mislim da ima je Tehnicka skola (Link : http://www.tehnicka-skola-karlovac.hr )

Moze mi netko pomoc

Ima dosta ljudi koji idu u moju skolu (MIOC), a zive u domu da ne putuju, pa ako imas dovoljno dobre ocjene za MIOC onda odi tam jer to je najbolja informatika od svih srednjih skola.

You dont make 500 million friends without a few enemies.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
tLeon kaže...
Ima dosta ljudi koji idu u moju skolu (MIOC), a zive u domu da ne putuju, pa ako imas dovoljno dobre ocjene za MIOC onda odi tam jer to je najbolja informatika od svih srednjih skola.

Koji smijer mi je najbolji?

 

- Ja cu sada u 8. razred nisam ja sada se trebao upisati

Kac 2506
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
tLeon kaže...
Kac2506 kaže...

Pozdrav,

znaci zivim u Karlovcu i neznam sta bih mogao upisati a da ima sto vise Informatike...

U Karlovcu jedino sta mislim da ima je Tehnicka skola (Link : http://www.tehnicka-skola-karlovac.hr )

Moze mi netko pomoc

Ima dosta ljudi koji idu u moju skolu (MIOC), a zive u domu da ne putuju, pa ako imas dovoljno dobre ocjene za MIOC onda odi tam jer to je najbolja informatika od svih srednjih skola.

Ma nisu ni ocijene ja mislim toliko lose nego me nebi ni starci pustili haah

zato trazim nesto u Karlovcu pa kasnije poslije srednje ili Zg ili Varazdin

Kac 2506
9 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Pozdrav,ja sam iz Bosne sad cu u 9.razred Osnovne skole  i trebam pomoc od vas.Ovako planiram ici u srednju u Austriju (otac mi tamo radi i lako moze naci skolu i znam pola Njemackog tako da nece bit problema sa jezikom).Zanima me kuhanje volim stvarno praviti  hranu(ponekad pravim hranu kad nema nikog kod kuce {#} i ide mi ) Sad bih ja pitao vas vase misljene o kuharu i jeli teska skola,koje ocjene moram imat sa bih upao u skolu..

  1. Bosanski 3,
  2. Njemacki 4
  3. Engleski 4
  4. Matematika 2
  5. Geografija 3
  6. Historija 2/3
  7. Likovno 4
  8. Tjelesni odgoj 5
  9.  Hemija 2
  10. Fizika 3
  11. Muzicko 4
  12. Informatika 4
  13. Tehnicki rad 4 

(Sa tim ocjenama uvijek prolazim i nadam se da ce sve bit ovako ko na spisku i bolje :) )
Koji su kljucni predmeti i najtezi kod kuhara? 

Hvala unaprijed :) 

Edvin
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Aronnax kaže...

/cut

Previše filozofije ovdje.

 

Ekipa koja ne zna kam ce- gimnazija

ekipa koja zna kam ce- stuka

 

I nekako je logicno da ako se dobro planira unaprijed za fax,da se tome prilagodi i srednja.

 

evo ja mogu bit primjer=elektrotehnika->Tesla,pa TVZ

prof. matematike->MIOC,PMF

 

Gimnazija ne mora bit najbolji izbor.

Sve ovisi o učeniku/ci koji sam planira svoju buducnost.

 

Strukovnjaci na maturi gube u hrv,a vecina gimnazijalaca mat. (da budem tocniji,tehnicari jedu gimnazijalce,osim matematickih).

Da se mene pita,maturu izbacit,stavit prijamne.

Maturu uvest samo za osnovne skole.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Paradox1 kaže...

 

Gimnazija ne mora bit najbolji izbor.

Sve ovisi o učeniku/ci koji sam planira svoju buducnost.

 

Strukovnjaci na maturi gube u hrv,a vecina gimnazijalaca mat. (da budem tocniji,tehnicari jedu gimnazijalce,osim matematickih).

Da se mene pita,maturu izbacit,stavit prijamne.

Maturu uvest samo za osnovne skole.

dobro kazes... 

ono sto gimnazije "izvlaci" u danasnje vrime je iskljucivo drzavna matura. kad bi se ona ukinula i ponovo uveli prijemni, stvarno stanje bi bilo puno realnije, a na prijemnom bi bas u strukovnim predmetima gimnazijalci nastradali jer ih nemaju. 

sto se tice male mature, to bi bia jos jedan korak u pravom smjeru, jer sada je situacija takva da u srednje skole dolaze "natprosjecni genijalci", pogotovo u gimnazije, a realno ocjene u osnovnim skolama uzasno variraju od skole do skole, sredine do sredine, i onda se nerijetko dogodi da ti "odlikasi" zavrse na popravnom u prvom razredu. 

 

inace, ima nesto u gimnazijalcima, bar dok su u srednjoj i dok ih se na faksu ne spusti na zemlju, a to je njihova uzasna prepotentnost, ko da su Boga uvatili za bradu ako se vec nalaze u gimnaziji... get a life people! 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Paradox1 kaže...
Aronnax kaže...

/cut

Previše filozofije ovdje.

 

Ekipa koja ne zna kam ce- gimnazija

ekipa koja zna kam ce- stuka

 

I nekako je logicno da ako se dobro planira unaprijed za fax,da se tome prilagodi i srednja.

 

evo ja mogu bit primjer=elektrotehnika->Tesla,pa TVZ

prof. matematike->MIOC,PMF

 

Gimnazija ne mora bit najbolji izbor.

Sve ovisi o učeniku/ci koji sam planira svoju buducnost.

 

Strukovnjaci na maturi gube u hrv,a vecina gimnazijalaca mat. (da budem tocniji,tehnicari jedu gimnazijalce,osim matematickih).

Da se mene pita,maturu izbacit,stavit prijamne.

Maturu uvest samo za osnovne skole.

Ne bi se slozio s tobom. Ja znam kam cu pa idem u gimnaziju (MIOC). 99% ljudi iz moje skole znda di ce ic ili na pmf ili na fer. Inace postoji prijemni na fer-u (kolko znam).

You dont make 500 million friends without a few enemies.
14 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
tLeon kaže...

Inace postoji prijemni na fer-u (kolko znam).

Ne postoji.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
11 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Majstore MIOC je u principu za PMF i FER.

Matematička škola,zar ne?

 

FER nema prijamni.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.8.2014 16:46 (Paradox1).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
edviiN kaže...

Pozdrav,ja sam iz Bosne sad cu u 9.razred Osnovne skole  i trebam pomoc od vas.Ovako planiram ici u srednju u Austriju (otac mi tamo radi i lako moze naci skolu i znam pola Njemackog tako da nece bit problema sa jezikom).Zanima me kuhanje volim stvarno praviti  hranu(ponekad pravim hranu kad nema nikog kod kuce {#} i ide mi ) Sad bih ja pitao vas vase misljene o kuharu i jeli teska skola,koje ocjene moram imat sa bih upao u skolu..

  1. Bosanski 3,
  2. Njemacki 4
  3. Engleski 4
  4. Matematika 2
  5. Geografija 3
  6. Historija 2/3
  7. Likovno 4
  8. Tjelesni odgoj 5
  9.  Hemija 2
  10. Fizika 3
  11. Muzicko 4
  12. Informatika 4
  13. Tehnicki rad 4 

(Sa tim ocjenama uvijek prolazim i nadam se da ce sve bit ovako ko na spisku i bolje :) )
Koji su kljucni predmeti i najtezi kod kuhara? 

Hvala unaprijed :) 

moze neko pomoc? :D

 

Edvin
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Paradox1 kaže...

Ekipa koja ne zna kam ce- gimnazija

ekipa koja zna kam ce- stuka

 

 


Realnost je nesto drugacija: 

Ekipa koja ima ocjene - gimnazija
ekipa koja nema ocjene - strukovna

Ako recimo znas da ces na FER kasnije, moras biti posebna vrsta specijalca da upises Teslu a ne MIOC.  
Ili uzmemo tebe kao primjer sto si sam dao: 
Imas ocjene = -> MIOC pa FER
Nemas ocjene = -> Tesla pa TVZ
Jasno ti je valjda da se TVZ kao veleuciliste ne moze mjeriti sa FERom? Niti po diplomi a niti po standardu.

To sto vi pricate je mozda vrijedilo pa i prije 10 godina no pogotovo sada s ovim kretenizmom od matura (koje su blago receno smijesne) svatko tko moze upisat ce gimnaziju jer sa strukovnom zna tocno kam ce - na šljaku. 

Da tehnicari jedu gimnazijalce u matematici ti je isto dobro u teoriji no ne stoji bas. Govorit cu za Zagreb jer ovdje znam kako stoje stvari. Matematicke gimnazije su definitivno najjace u matematici a prednjace 5. pa MIOC. Slijedi ih Ruđer koji stvarno ne zaostaje. Zatim sve ostale pristojne gimnazije i onda tek tehničari. Usporedi rezultate matura po skolama od prijasnjih godina ako meni ne vjerujes. 
Tako da trenutno - gimnazija je najbolji izbor. Da je sustav uredjen kako treba, bio bi u pravu, no ovako nazalost nisi.

Ispricavam se ako sam nekome povrijedio ponos, nije mi to bila namjera, nego jednostavno da se djecu uputi u dobar izbor. 

 @wifi - znam da je mene islo no nije nikakva prepotentnost nego realno stanje. Jbga nekoc je medicinska slovila kao odlicna skola a sada nema prag za upis.... inace tu "prepotentnost" vide najcesce oni koji "bi upisali gimnaziju da su htjeli" (no eto nisu pa su otisli tamo di je prag bio 30 bodova da mogu upast) i onda iz nekih vlastitih razloga(?) mrze gimnazijalce

@edviin - evo ti popis predmeta prve kuharske koju sam nasao:
http://www.ss-ekonomska-trgovacka-ugostiteljska-samobor.skole.hr/opis%20smjerova/Kuhar/opis%20smjerova.htm
Da se zakljucit da bi tu vjerojatno Kuharstvo bilo "glavni" predmet. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 4:29 (Aronnax).
10 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

edited*

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 8:09 (D4dy).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice