Policijska Akademija - Zagreb izdvojena tema

poruka: 6.442
|
čitano: 1.572.640
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Policijska Akademija- Zagreb

Pozdrav, treba mi informacija, ukoliko tko zna; pošto vidim da se striktno traži četverogodišnje sredjnoškolsko obrazovanje kao primarni uvijet,

zanima me da li itko MOŽDA zna kakva je shema s kombinacijom trogodišnjim srednjoškolskim obrazovanjem + trogodišnjim dodiplomskim fakultetskim obrazovanjem (baccalareus) ?

 

Da li diploma s faxa igra umijesto svjedodžbe srednje škole?

 

Hvala unaprjed, informiram se za iduću generaciju i pokušavam shvatit da li otpadam u startu.

 

U krajnoj liniji, kakvi su za davanje informacijama putem službenog maila?

Ukoliko netko ima iskustva.

 

Thnx

Something witty.
13 godina
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb
forzzuk kaže...

Pozdrav, treba mi informacija, ukoliko tko zna; pošto vidim da se striktno traži četverogodišnje sredjnoškolsko obrazovanje kao primarni uvijet,

zanima me da li itko MOŽDA zna kakva je shema s kombinacijom trogodišnjim srednjoškolskim obrazovanjem + trogodišnjim dodiplomskim fakultetskim obrazovanjem (baccalareus) ?

 

Da li diploma s faxa igra umijesto svjedodžbe srednje škole?

 

Hvala unaprjed, informiram se za iduću generaciju i pokušavam shvatit da li otpadam u startu.

 

U krajnoj liniji, kakvi su za davanje informacijama putem službenog maila?

Ukoliko netko ima iskustva.

 

Thnx

Mislim da bi ti bilo najbolje nazvati, ali što se tiče tvoje situacije mislim da to ne ide.

Traže 4.godišnju školu jer je ovo srednjoškolsko obrazvoanje...tj. na tom nivou fakultet kao takav ih ne zanima i zasad ne igra ulogu.

Barem tako mislim.

Probaj mail, ali možda najbolje nazvati...sretno!

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb
fila2208 kaže...
forzzuk kaže...

Pozdrav, treba mi informacija, ukoliko tko zna; pošto vidim da se striktno traži četverogodišnje sredjnoškolsko obrazovanje kao primarni uvijet,

zanima me da li itko MOŽDA zna kakva je shema s kombinacijom trogodišnjim srednjoškolskim obrazovanjem + trogodišnjim dodiplomskim fakultetskim obrazovanjem (baccalareus) ?

 

Da li diploma s faxa igra umijesto svjedodžbe srednje škole?

 

Hvala unaprjed, informiram se za iduću generaciju i pokušavam shvatit da li otpadam u startu.

 

U krajnoj liniji, kakvi su za davanje informacijama putem službenog maila?

Ukoliko netko ima iskustva.

 

Thnx

Mislim da bi ti bilo najbolje nazvati, ali što se tiče tvoje situacije mislim da to ne ide.

Traže 4.godišnju školu jer je ovo srednjoškolsko obrazvoanje...tj. na tom nivou fakultet kao takav ih ne zanima i zasad ne igra ulogu.

Barem tako mislim.

Probaj mail, ali možda najbolje nazvati...sretno!

Hvala na (stvarno rekordno brzom) odgovoru stari {#}

 

Hmm... kontaktirat ću ih (navedeni mail na official siteu akademije).

Al bas mi je bed, smatrao sam da sam (u životu) nadoknadio glupost iz mladosti do jedne određene mjere (rjesavajuci fax) pa tako sebi otvorio vrata i za ovako nešto.

Eh.

Prijatelj mi ide sad 8. pa mi je napunio glavu idejama {#}

Something witty.
13 godina
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb
forzzuk kaže...

Hvala na (stvarno rekordno brzom) odgovoru stari {#}

 

Hmm... kontaktirat ću ih (navedeni mail na official siteu akademije).

Al bas mi je bed, smatrao sam da sam (u životu) nadoknadio glupost iz mladosti do jedne određene mjere (rjesavajuci fax) pa tako sebi otvorio vrata i za ovako nešto.

Eh.

Prijatelj mi ide sad 8. pa mi je napunio glavu idejama {#}

Ništa, pamtim te iz teme o bb pa reko da ti pomognem ako ikako mogu.

A gle kužim te, ali isto tako velim, ovo je razina srednje škole pa ako traže 4 godine škole to ti je to, fax ih nažalost ne zanima...nažalost.

Probaj si vidjeti 4 stupanj, moji frendovi su njih 3 završili komericijalistu, i imaju 4 god, a bili su pekari, automehaničari itd.

Tak da se raspitaj za 4 stupanj, da se to riješiti negdje brzo i lako ali moraš platiti dosta :)

sretno svakako! I pazi na godine, primaju, bar su sa do 28 pa požuri ako planiraš :)

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb
fila2208 kaže...
forzzuk kaže...

Hvala na (stvarno rekordno brzom) odgovoru stari {#}

 

Hmm... kontaktirat ću ih (navedeni mail na official siteu akademije).

Al bas mi je bed, smatrao sam da sam (u životu) nadoknadio glupost iz mladosti do jedne određene mjere (rjesavajuci fax) pa tako sebi otvorio vrata i za ovako nešto.

Eh.

Prijatelj mi ide sad 8. pa mi je napunio glavu idejama {#}

Ništa, pamtim te iz teme o bb pa reko da ti pomognem ako ikako mogu.

A gle kužim te, ali isto tako velim, ovo je razina srednje škole pa ako traže 4 godine škole to ti je to, fax ih nažalost ne zanima...nažalost.

Probaj si vidjeti 4 stupanj, moji frendovi su njih 3 završili komericijalistu, i imaju 4 god, a bili su pekari, automehaničari itd.

Tak da se raspitaj za 4 stupanj, da se to riješiti negdje brzo i lako ali moraš platiti dosta :)

sretno svakako! I pazi na godine, primaju, bar su sa do 28 pa požuri ako planiraš :)

 

BB je i dalje aktualan, prva godina konstantnog treninga polako kuca na vrata {#}

Hvala na pomoci i infou, raspitat cu se.

Nisam pretjerano pratio temu no ako si osobno upao, cestitam.

 

Something witty.
13 godina
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb
forzzuk kaže...

 

BB je i dalje aktualan, prva godina konstantnog treninga polako kuca na vrata {#}

Hvala na pomoci i infou, raspitat cu se.

Nisam pretjerano pratio temu no ako si osobno upao, cestitam.

 

neka neka samo grizi.

jesam idem 8.9 pa kako bude :)

thanks, sretno i tebi dalje ,žž!

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
12 godina
neaktivan
offline
Policijska Akademija- Zagreb

Ekipa sta cete nositi od odjece,osim sportske opreme za koju su nam rekli

9 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb

S obzirom da ostajemo gore 9 mjeseci, ako se ne varam, treba nosit sve sta nam je potrebno. Ostalu odjecu, obuću, donje rublje, čarape, itd...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb
miki2812 kaže...

S obzirom da ostajemo gore 9 mjeseci, ako se ne varam, treba nosit sve sta nam je potrebno. Ostalu odjecu, obuću, donje rublje, čarape, itd...

Pa dobro to je logicno,bas zato i pitam,ocete spakirat sve odjednom ili za pocetak samo osnovno ponijeti,pa kad se opet vratimo poslije vikenda uzeti i ostale stvari...pitam da se ne bi osramotio i jedini dosao sa koferom :D

9 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb

Neces se osramotit, ja nosim sve osim zimske robe, tj. ponijet cu koju dugu majici i duksericu, a onu pravu zimsku robu cu ponijet kad budem dolazio sa vikenda. Jeli dolazis dan ranije ili?

13 godina
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb
miki2812 kaže...

S obzirom da ostajemo gore 9 mjeseci, ako se ne varam, treba nosit sve sta nam je potrebno. Ostalu odjecu, obuću, donje rublje, čarape, itd...

Gdje ostajemo 9 mjeseci? Ti kaniš ostati svaki vikend narednih 9 mjeseci tamo?

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb

Ne kanim ostati svaki vikend, ic cu jednom mjesecno kuci, jer sam daleko. 

13 godina
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb
miki2812 kaže...

Ne kanim ostati svaki vikend, ic cu jednom mjesecno kuci, jer sam daleko. 

Pa onda ok morat ćeš se ponesit više toga to svakako. :)

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
9 godina
neaktivan
offline
Policijska Akademija- Zagreb

A da li polaznici akademije imaju popuste na autobusni prijevoz ili nesto slicno?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb

Ne 

13 godina
offline
Policijska Akademija- Zagreb

Mislim da ćemo imati pravo na jedan povrat u visini povratne karte iz tvojeg smjera do zgb i natrag.

tako je prije bilo, samo doneseš potvrdu od tvog autoprijevoza i oni ti vrate pare za tu kartu.

 

Jedan iz razloga jer po njihovom ti možeš ostati na akademiji 10mj bez da ideš doma jer tamo imaš sve :)

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
9 godina
neaktivan
offline
Policijska Akademija- Zagreb

Jesmo li tamo slobodni od petka (npr.18h) do nedjelje (do 22h), možemo svaki vikend doma ići? 
U kakvom su stanju sobe? :) 

13 godina
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb
iKid kaže...

Jesmo li tamo slobodni od petka (npr.18h) do nedjelje (do 22h), možemo svaki vikend doma ići? 
U kakvom su stanju sobe? :) 

Po pravilu da, vikendom bi trebali biti slobodni.

U kakvom su stanju ne znam, ovisno o paviljonu koji dobijemo/dobiješ. {#}

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
9 godina
neaktivan
offline
Policijska Akademija- Zagreb

Naknada je i dalje 400 kn?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb

Najvjerovatnije 

9 godina
neaktivan
offline
Policijska Akademija- Zagreb

Čestitam svima koji su upali! Znam da ste svi preuzbudjeni ali budite ljubazni i izvodjite koju minuticu i odgovorite mi na 2 pitanja. 

Znate li ikoga da je prosao dalje a imao je malo vecu dioptriju ili je bio na granici pa su popustili?

A drugo pitanje mozete li se sjetiti sto vise primjera matematickih zadataka koje su se pojavljivali ,(pala sam na njima) ima li neke stranice da se opcenito to malo provjezba?hvala

12 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb
loory1009 kaže...

Čestitam svima koji su upali! Znam da ste svi preuzbudjeni ali budite ljubazni i izvodjite koju minuticu i odgovorite mi na 2 pitanja. 

Znate li ikoga da je prosao dalje a imao je malo vecu dioptriju ili je bio na granici pa su popustili?

A drugo pitanje mozete li se sjetiti sto vise primjera matematickih zadataka koje su se pojavljivali ,(pala sam na njima) ima li neke stranice da se opcenito to malo provjezba?hvala

Ovo za dioptriju ne znam,ne mogu se sjetiti konkretnih primjera iz matematike,ali na ovu foru su svi bili:

 

Broju 6 dodaj 1/5 od 15 

Broju 8 dodaj zbroj brojeva 4/2 6/3 

1/2 dodaj umnošku 2/3 od 6 i 1/2 od 2/4 

Dodaj broju 6 sumi brojeva 3/5 i 2/4 

Koliko je 6/2 od zbroja brojeva 2/3 i 4/2 

1/3 od 9 puta 3 više od 1/2 od 4 

1/3 od 9 puta 3 više od 1/2 od 5/4 

3/4 od 4 puta 1/2 od 6/4 

1.5 puta 4 minus 1/2 

Dodaj broju 6 zbroj brojeva 1/4 i 2/3 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2014 18:03 (barcafan12).
9 godina
neaktivan
offline
Policijska Akademija- Zagreb

Oni koji su zainteresirani za daljnje školovanje, tj. za stručnim studijem kriminalistike neka  posebno zapnu na dva predmeta:
policijske ovlasti i kriminalistika.
Uspjeh  na tim predmetima (tj.ocjene) se uzima 20% u ukupan broj bodova prilikom prijave za tručni studij kriminalistike.

Jest da je 'daleko' od toga, ali ti nas predmeti očekuju sada...
................................................................................................................................................................

 Rang lista za upis u studij sastavlja se prema bodovima koje ostvare prijavljeni kandidati na 

temelju sljedećih kategorija: 

 

a) na temelju općeg uspjeha u srednjoj školi (prosječna ocjena svih predmeta) - 30% 

b) na temelju položenih ispita na državnoj maturi (obavezni dio) 

 

- matematika - osnovna razina (B) - 5% 

- hrvatski jezik - osnovna razina ( B) - 5% 

- strani jezik - osnovna razina ( B) - 5% 

 

 ili na temelju testa opće informiranosti -15% 

 

c) ispita znanja iz stručnih predmeta (Policijske ovlasti, Kriminalistika) - 20% 

d) testa intelektualnih sposobnosti - 35% 

 

 

Ukupan broj bodova ograničen je na 1000.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb

Sad ide osnovvni tečaj, onda nakon 6 mjeseci vjezbenickog staza, tvoja uprava te šalje na onaj tečaj za opredjeljenje na kojima im fali policajaca

14 godina
online
Re: Policijska Akademija- Zagreb
iKid kaže...

Jesmo li tamo slobodni od petka (npr.18h) do nedjelje (do 22h), možemo svaki vikend doma ići? 
U kakvom su stanju sobe? :) 

slobodan si kad rijesis sve dnevne obveze. svi polaznici ce s vremena na vrijeme imati dezurstva na akademiji. neki ce dezurati na porti na ulazu akademije, netko ce dezurati u skoli, netko u paviljonu, a bit ce i dezurnih odjela - dezurstvo koje traje 7 dana- . 

 

- dezurni skole - 2 smjene ujutro/popodne do 20 h

- dezurni porte - 3 smjene jutarnja/popodnevna/nocna

- dezurni paviljona 3 smjene jutarnja/popodnevna/nocna

- dezurni odjela - cjelotjedno dezurstvo - osoba koja brine o svom razredu - poveznica izmedu profesora - odgajatelja - polaznika ( moguce produljenje dezurstva ako se napravi neka kardinalna greska )

 

znaci, ako si taj tjedan ujutro u skoli (govorim o petku) , a nastava traje do cca 12-13 h , onda nakon skole mozes ici doma i do 22h u nedjelju se moras vratiti na akademiju. osim ako imas neko dezurstvo tokom vikenda, pa mozes ici tek kad rijesis dezurstvo. ako je hitno mozes se zamijeniti za dezurstvo s nekim od kolega polaznika, ali preporucam da to radis samo ako imas pouzdanja u tu osobu jer je bilo svakakvih situacija dok sam ja bio na tecaju. a zbog niceg. 

sve ostale dane pon-cet moras biti na akademiji prakticki do poslije vecere koja pocinje od 17.30 - 20 h, na koju idete kao razred tj odjel. nema odlazaka pojedinacno na veceru.  

ako si popodne u skoli, onda prakticki ni nemas vremena otici negdje van, osim do ducana i nazad. jer zadnji bus za akademiju vozi u 21.30h ako se ne varam.

 

sto se tice soba, u dobrom su stanju. makar nisu mijenjane zadnjih 20+ godina. jedino je stolarija u losijem stanju. ali i to ovisi o sobi, i o tom koja te zapadne. cure i decki su odvojeni. kod mene su cure isle na 4. kat , a decki su bili na prva 3 + prizemlje.

 

sve ovo sto sam napisao je podlozno promjenama koje se doslovce donose 5 minuta do 12. cesto cete imati i promjenu rasporeda. nadam se da cete dobiti profesore i odgajatelja kao i ja koje sam dobio. nisu nas mucili previse, naravno nisu svi savrseni, ali s obzirom na to kako su drugi dobivali, ja sam super prosao. 

 

skola ko skola. neki profesori ce traziti vise, neki nece. moj savjet vam je da, ako ista, bar procitate gradivo koje imate i proci cete s 4, bez problema. cuvajte se tjelesnog i engleskog jezika. na tjelesnom je na trbusnjacima u prvom polugodistu palo 90% polaznika, a profa iz engleskog zahtjeva 75% za 2. makar postoji mogucnost da ce ona ic u penziju ove godine. al eto..upozorenje stoji. znat cete na kog sam mislio kad ju vidite, ako ju vidite. :)

imate besplatnu teretanu, preporucam da ju iskoristite...nije nesto ali posluzit ce svrsi. 

moja najveca preporuka, upisite sekciju streljastva, ako ce biti mogucnosti za upisivanje. necete pozaliti. odlican profesor, odlicna ekipa za druzenje. moze se pojest i popit nesto :),te odlicna prilika za ispucati visak metaka i nauciti nesto novo van skole. 

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2014 13:48 (lollik91).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb

kakvi su to trbusnjaci ako ih je 90 % palo. jesu oni kao i na testiranju? 

14 godina
online
Re: Policijska Akademija- Zagreb

da. s klupe i stapom iza vrata.

 

nisu nista posebno. samo sto je za 2 bilo potrebno napraviti 25 komada, a ne 8 kao na testiranju. u programu tjelesne nastave nismo radili vjezbe snage nego uvod u udarce i zahvate, a velika vecina nije vjezbala u svoje slobodno vrijeme, pa se tako to odvilo. mozda ce kod ove generacije biti drukcije. kao sto rekoh, sve je podlozno promjenama. cinjenica je da svaka generacija koja je dosla na akademiju je imala drukciji raspored i nacin obuke od one prije. 

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
9 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb

aha :) a propadanja koliko je za 2? 

14 godina
online
Re: Policijska Akademija- Zagreb
kiro92 kaže...

aha :) a propadanja koliko je za 2? 

kod mene je bilo 6 za 2, al to su vise manje svi rijesavali za 5. 12 komada za napraviti.

 

al nemojte me nista drzati za rijec, jer su na nama provodili istrazivanja, gledali su prosjek na generaciji koliko se moze napraviti iz svake od vjezbi, i mislim da ce se mozda malo i podici ljestvica.

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
9 godina
neaktivan
offline
Re: Policijska Akademija- Zagreb

a dobro, to se sa malo treninga moze izvest :D hvala 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice