XV. gimnazija

poruka: 136
|
čitano: 70.141
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: XV. i V. gimnazija
Mitch kaže...
No, najizglednije selim u MIOC pocetkom polugodista.

Kak to?

Vidimo se...;)

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
neaktivan
offline
Re: XV. i V. gimnazija
Mitch kaže...
Lekaapoteka kaže...

Koja ironija, e, imam dosta bodova i mogu di ocu, al ne znam di, haha
u dilemi sam, mioc ili V.? cuo sam i mislim da je obrazovanje i mogucnosti nakon skole isto u obje gimnazije, a  udaljenost od kuce mi je zadnje na pameti
cuo sam da je u V. ekipa bolja, i tam je primjenjena i deseta i svi su tam, ono, i ima taj DSD njemacki, koji bi mi bio koristan u buduce, a mioc ima tu filmsku grupu, koja me ful zanima, i fakat bi   violio ic u takvu neki grupu, nisam siguran ima li to peta? 
sto vi mislite, ima li peta takvu neku grupu? koju bi preporucili skolu?

Ja sam u V., ove godine je ekipa odlična, ali starije generacije su jos bolje

 

 

No, najizglednije selim u MIOC pocetkom polugodista.

 

MIOC ima para, V. ne.

 

Iako V. sad ima multimedijski klub s 35 članova.

Fotografi, snimatelji, audio masteri, novinari.

 

Vjeruj mi, kod ove dvije škole su ti najbitniji udaljenost od kuće i turnusi.

Kod MIOC-a je jedan turnus što je nekima dobro, no opet dobro dođe bit popodne ako imaš latinski :)

  Multimedijski klub "Rafael" i "PETABOT" akcije? To moras bit zagrizen hahah, meni je bilo dobro kad smo imali admine i povlastice

 

A na sra*a tipa "Ekipa je bolja u..."   nemam rijeci, to je tako relativno.

 

Upisujem fakultet, zavrsio sam petu, nisam mogao u MIOC zbog 4 iz tjelesnog u 7. razredu, i zato kaj su me ovi primili u odnosu na mioc mi je draze, ekipa je bila super, sto nikako ne znaci da sam upao u MIOC da tamo ne bi bilo isto, bolje ili gore, tu jednostavno morate djelovati i napraviti si krug ljudi kakvi vam se svidaju, i bit ce vam dobro

 

Peta ili Mioc, isti k***c, kad se sve zbroji oduzme pomnozi podijeli racionalizira potencira faktorizira raciolanizira ponisti pokrati.....

 

Koliko ce vam dobro biti na nastavi i van nje ovisi samo o vama, nije to neka elita,   i obje skole su dobre

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
15 godina
offline
Re: XV. i V. gimnazija
DamageHigh kaže...
Mitch kaže...
No, najizglednije selim u MIOC pocetkom polugodista.

Kak to?

Vidimo se...;)

Razočaralo me područje informatike ove godine.

 

V. - dva natjecatelja u 1. r.

XV. - 33 u 1.r (1.,3.,4.,5.,6.,8.,9.,10. mjesto na državnom WTF?)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: XV. i V. gimnazija
. Mitch kaže...
DamageHigh kaže...
Mitch kaže...
No, najizglednije selim u MIOC pocetkom polugodista.

Kak to?

Vidimo se...;)

Razočaralo me područje informatike ove godine.

 

V. - dva natjecatelja u 1. r.

XV. - 33 u 1.r (1.,3.,4.,5.,6.,8.,9.,10. mjesto na državnom WTF?)

  Ne znam iz koje si skole, ali to ti uglavnom ima veze s lumenima koji su odabrali skolu, prvi razred puuno manje ovisi o mentoru, tako da i ti koji jesu vec su jako dobro i prije srednje bili pripremljeni

 

Druga stvar je dodatna nastava, ipak je samo V. imala Kicica, Cevida. Sve ovisi o pojedincu, imamo mi jako dobrih mentora, ali ova nasa nova generacija nije upisivala mnogo informatickih smjerova prosle godine (koji   su sad zavrsili 1. razred)

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
10 godina
neaktivan
offline
XV. gimnazija

Jel zna netko kakav je ib program?
Htjela bi se tamo upisati sljedece godine, pa me zanima jer je netko sto cuo o tome. {#}

14 godina
offline
Re: XV. gimnazija
Tea24601 kaže...

Jel zna netko kakav je ib program?
Htjela bi se tamo upisati sljedece godine, pa me zanima jer je netko sto cuo o tome. {#}

A lol. Nemoj.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
15 godina
offline
Re: XV. gimnazija
Tea24601 kaže...

Jel zna netko kakav je ib program?
Htjela bi se tamo upisati sljedece godine, pa me zanima jer je netko sto cuo o tome. {#}

Okej, ali svi mrze IB-evce.

 

To teoretski nije MIOC, puno slabiji program, a ako ti nađu neku krivu referencu u završnom radu (što provjeravaju u zadnjih par godina vrlo detaljno) ili nešto kopirano s interneta onda se lako događa da moraš ponovit zadnju godinu

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
10 godina
neaktivan
offline
Re: XV. gimnazija

Zasto ne?

10 godina
neaktivan
offline
Re: XV. gimnazija

Ma i bolje da je slabiji malo program, jer i nisam bas za matematiku nego me prvenstveno engleski zanima.
Jel znas sto je to s "mrznjom" izmedu miocana i IB-evca?  

14 godina
offline
Re: XV. gimnazija
Tea24601 kaže...

Ma i bolje da je slabiji malo program, jer i nisam bas za matematiku nego me prvenstveno engleski zanima.
Jel znas sto je to s "mrznjom" izmedu miocana i IB-evca?  

Ma nitko ih ne mrzi...bez brige...;)

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
11 godina
neaktivan
offline
XV. gimnazija

Ima il ovogodišnjih osmaša zainteresiranih za Mioc? Mislim, osim mene.{#}

7 godina
neaktivan
offline
Re: XV. gimnazija
Ove je godine u MIOC-u prijemni ispit i sigurna sam da će biti osnovnoškolska matematika, ali ne znam hoće li biti i drugih predmeta? Uz to, ne znam koji bih smjer odabrala. Oduvijek volim matematiku i po tome bih bez razmišljanja odabrala matematički smjer u XV. gimnaziji, ali svi kažu da je užasan (društvo, pritisak itd. ). Sumnjam u to, ali trebam potvrdu da neću zažaliti ako odaberem taj smjer. Što se tiče informatickog, kažu da je opušteniji i bolji od matematičkog, ali ja nisam išla u šestom razredu na informatiku pa mislim da će mi to utjecati na upis. Javite se, matematičari MIOC-a! Koji je po vama bolji, matematicki ili informaticki smjer i po cemu?
14 godina
offline
Re: XV. gimnazija
Tarrant kaže...
Ove je godine u MIOC-u prijemni ispit i sigurna sam da će biti osnovnoškolska matematika, ali ne znam hoće li biti i drugih predmeta?

 Za ostalo ti ne mogu pomoći, no ovo lako možeš saznati na:

http://www.mioc.hr/wp/?page_id=5191

Konkretnije pogledaj ovdje članak 8.

 

Dakle imat ćeš isključivo matematiku. Imaš i ogledni primjer ispita tu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: XV. gimnazija
Hvala! Kako sam čula latinski je jedino štreberaj ali ja sam tu na svom posto sam u osnovnoj bila na državnom iz latinskog i grčkog (4. I 5.). Jedini mi je problem 4 iz glazbenog u 5.razredu, sve mi je ostalo 5.0, a ove godine imam priliku s prijemnim to srediti.
12 godina
online
XV. gimnazija

BOk

Ovo za ekipu ti nije istina, nemaš se čega bojati, i ja sam se u početku toga bojao, no poslije shvatio da su priče za budale. Ekipa je super... Matematički smjer ti ima par sati više matematike, i par sati manje informatike, većinom ti ima samo jedan matematički razred. Latinski ovisi koju profesoricu dobiješ, kod jedne je prelagano, više manje zafrkancija, dok kod druge treba sjest i dobro naučit. Prijamnog se nemoj  bojat, neće biti nešto nerješivo. Ako imaš još kakvih pitanja javi se na PP.

 

Lp

 

EDIT: Meni je bolji informatički smjer, većina škole je zapravo informatički, u matematici nećeš ostati toliko zakinut, a bolje ćeš naučiti programirati.

 

I moj prijedlog je vjeronauk umjesto etike.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2016 15:29 (Tony1999).
7 godina
neaktivan
offline
Re: XV. gimnazija
Hvala na prijedlogu!
7 godina
neaktivan
offline
XV. gimnazija

Može li mi netko reći nešto o incijalnim ispitima u miocu,pošto sam upisala 1. raz i zasad još ništa ne znam. Jesu li incijalni iz svih predmeta,il?  Unaprijed hvala 

9 godina
neaktivan
offline
Re: XV. gimnazija
Kad sam ja bio 1. razred pisali smo iz hrv, mtm, inf i fizike. Hrvatski je najteži, samo je dvoje ljudi iz mog razreda imalo više od 50% riješeno a fakat nije da smo svi nepismeni. Informatika i fizika su se pisale više-manje iz formalnosti ,barem kod nas (c program, matematički) to nije nitko gledao. Matematika inicijalni je odredila grupe za vježbe iz matematike o to je to. Bez pritiska, nije tak teška škola :)
7 godina
neaktivan
offline
Re: XV. gimnazija

Hvala... ;) :)

11 godina
offline
Re: XV. gimnazija
Ja sam pisao matematiku samo. To se cesto mijenja tako da nikad ne znas hahah. Ali nemoj se brinuti inicijalni je vise skoli za statistiku i da vide kakvo je predznanje.
[url]http://exclusiveapplications.blogspot.com/[/url]
7 godina
neaktivan
offline
Re: XV. gimnazija

Aha.... Tnx :)

 

7 godina
neaktivan
offline
XV. gimnazija- IB

Evo da pojasnim razlike između IB i “nacionalnog” programa koji je provodi u MIOC-u pošto vidim da većinu odgovora pišu učenici nacionalnog programa koji nisu uopće upoznati s nalinom rada i učenicima IB-a. Ja sam išla prve dvije godine u MIOC te se prepacila u 3. godini odnosno na početku IB Diploma Programa te sam sad u zadnjoj godini. Nacionalni program je jako kvalitetan puno se nauči no, po mome mišljenju, previše je bilo neprospavanih noći i nepotrebnog stresa zbog podataka koji mi neće trebati kasnije u životu. Ako želite nastaviti studirati u Hrvatskoj, nemojte upisati IB jer se ući puno manje podataka nego u hrvatskim gimnazijama te ćete trebati odvojiti puno vremena za učenje po hrvatskim knjigama da prosječno napišete maturu. Ja sam oduvijek htjela ići studirati vani, internacionalni faksovi (pogotovo u Americi) daju prednosti IB školama zato što su to vrlo ugledne i uspješne škole i u samoj Americi te  učenici znaju svo potrebno gradivo na engleskom jeziku. Nacionalni program XV. Gimnazije se vani gleda kao svaka druga škola, uredi internacionalnih fakulteta ne vide razliku između XV. Gimnazije i 18. Gimnazije dok hrvatski fakulteti većinom gledaju rezultate na maturi te zato učenici nacionalnog programa mogu upasti na bilo koji fakultet u Hrvatskoj, bez obzira na ocijene. Ako želite ić na fakultet vani, pogotovo na Ivy League, ocjene su jednako važne kao testovi, možda čak i važnije. Istina je da je u IB-u lakše proći s najboljom ocjenom (u IB programu 7) nego u nacionalnom te zbog toga mnogi IBjevci upadaju na najbolje fakultete diljem svijeta. Također, po mojem mišljenju, iB zahtijeva puno više razmišljanja jer nije temeljen na učenje napamet nepotrebnih podataka napamet nego sami radimo svoje projekte i ejese o stvarima koje se ne uče u školi. Nema usmenog ispitivanja što znači da nema toliko stresa kad se dolazi u školu ali se piše, iz svakog predmeta se pišu referati i eseji. Količina podataka koja se treba naučiti napamet ovisi po nivou koji je učenik izabrao, biramo 6 predmeta (engleski, hrvatski i dvije znanosti su obavezne)  koji nas zanimaju (3 visoki nivo, 3 standardni nivo) te se zato mijenja sastav ljudi na svakom predmetu te težina testova. Također trebamo volontirati 60 sati po polugodištu te imamo TOK (theory of knowledge) gdje se zapravo uči filozofija učenja. Pošto svi biraju drugačije predmete, raspored može bit dosta sjeban pa se može dogodit da ste cijeli dan u školi. Na kraju svakog polugodišta se pišu mocksovi iz predmeta koji ste izabrali, to su veliki testovi koji se šalju van te ih ocjenjuju drugi profesori (kao i večinu radova koje predamo) , o tim testovima nam ovisi oko 60% ocjene. Također su jako strogi oko prepisivanja, sve radove predajemo na stranicu koja nađe postotak koji je prepisan s interneta, također se detektira ako se promijeni redoslijed riječi. (ovisno o predmetu postotak koji se može naći s interneta se mijenja no uglavnom ako je više od 20% ne prolaziš). Sve u svemu, IB je super škola i zapravo mi je žao što se nisam upisala u prvom razredu. Puno je manje stresa a super te pripremi za internacionalne testove te se puno lakše može upasti na fakultet vani a ekipa isto nije umišljena. Nadam se da sam malo pojasnila, slobodno pitajte ako vas još nešto zanima.

7 godina
neaktivan
offline
Re: XV. gimnazija
Planiram upisati mioc te vjerujem da imam izravan upis, ali nisam siguran, stoga bih ipak želio provjeriti jer nema na internetu o tome baš puno. Znači djeca branitelja imaju li direktan upis? Znam da je prije bilo, ali ne znam jeli još uvijek.

10 godina
neaktivan
offline
Re: XV. gimnazija
Mat2481 kaže...
Planiram upisati mioc te vjerujem da imam izravan upis, ali nisam siguran, stoga bih ipak želio provjeriti jer nema na internetu o tome baš puno. Znači djeca branitelja imaju li direktan upis? Znam da je prije bilo, ali ne znam jeli još uvijek.

 Mislim da vise ne, tj. imas izravan ako predjes bodovi prag potreban (iako nisam siguran), ali MIOC ima prijemni ispit tako da racunaj na to.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 1:42 (tLeon).
7 godina
neaktivan
offline
XV. gimnazija

Ove godine sam završio 7. razred i planiram se upisati u MIOC. Do sada sam sve završio s 5,0 i trebao bih i 8. razred. Zanima me informatički smjer (kakvi su profesori). Ako je tko bio na natjecanjima, pripremaju li profesori samo učenike koji su postizali dobre rezultate u osnovnim školama ili svi imaju jednake prilike i šanse ići na natjecanje?  

 

Hvala! :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.7.2017 15:15 (Petlja).
10 godina
neaktivan
offline
Re: XV. gimnazija
Petlja kaže...

Ove godine sam završio 7. razred i planiram se upisati u MIOC. Do sada sam sve završio s 5,0 i trebao bih i 8. razred. Zanima me informatički smjer (kakvi su profesori). Ako je tko bio na natjecanjima, pripremaju li profesori samo učenike koji su postizali dobre rezultate u osnovnim školama ili svi imaju jednake prilike i šanse ići na natjecanje?  

 

Hvala! :)

 

 

Profesori su onakvi kakve dobijes, iz svakog predmeta imas dosta profesora sve ovisi kojeg dobijes. Sta se tice natjecanja, postoje pripreme na koje svi mogu ici te se takodjer svi mogu prijaviti na natjecanja, ostalo je na tebi.

13 godina
neaktivan
offline
XV. gimnazija

Pozdrav,

ako netko od upućenih ima vremena, molila bi da mi napiše razliku a, b i c programa u MIOC-u, kako u odnosu na predmete tako i u odnosu na sastav razreda u smislu ekipe...znači zanima me koliko je izražena kompetetivnost među učenicima, jesu li nabrijani na rezultat, uspjeh i koliko je stresno? Putuje li se na izlete vani, ima li razmjena i sl.? Koliki je omjer decki i cura po razredima? Rade li profesori s djecom ili samo odrađuju svoje bez dodatnog angažmana? Je li samo jutarnja smjena? I pazi li se u školi na ponašanje, alkohol, drogu itd.? Naime, primjerice u prirodoslovnoj gimnaziji vladimira preloga je naglasak na socijalnoj integraciji među učenicima i jako se pazi na ponašanje učenika, jesu li te dvije škole usporedive?

Unaprijed hvala :-)

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2018 15:52 (nina11).
14 godina
offline
Re: XV. gimnazija
nina11 kaže...

Pozdrav,

ako netko od upućenih ima vremena, molila bi da mi napiše razliku a, b i c programa u MIOC-u, kako u odnosu na predmete tako i u odnosu na sastav razreda u smislu ekipe...znači zanima me koliko je izražena kompetetivnost među učenicima, jesu li nabrijani na rezultat, uspjeh i koliko je stresno? Putuje li se na izlete vani, ima li razmjena i sl.? Koliki je omjer decki i cura po razredima? Rade li profesori s djecom ili samo odrađuju svoje bez dodatnog angažmana? Je li samo jutarnja smjena? I pazi li se u školi na ponašanje, alkohol, drogu itd.? Naime, primjerice u prirodoslovnoj gimnaziji vladimira preloga je naglasak na socijalnoj integraciji među učenicima i jako se pazi na ponašanje učenika, jesu li te dvije škole usporedive?

Unaprijed hvala :-)

 Napisati cu ti kako je stajalo prije 3 godine kada sam ja maturirao, koliko cujem vise manje sve je po starom.

Nastava stalno ujutro (ogromna prednost, to dosta ljudi tek kasnije shvati), ja sam bio program sa 2 jezika i moj razred je bio jedino sa tim programom u generaciji (ukupno je bilo 9 razreda).Meni je taj program bio ok i opet bih ga uzeo da sada upisujem.Sto se tice programa sa pojacanom matematikom tu ti se radi matematika na racunalima (ne znam tocno sto i kako, ali znam da su jednom tjedno bili u racunalnoj ucionici).Razmjene zaboravi, jedino ako nema nekih novosti.Ide se van vise manje svake godine, mi smo isli Bec,Bratislava,Gardaland,jos jednom Bec + maturalac.U mojem razredu je bilo pola pola cure decki, ali u drugim programima zna biti vise deckiju.U pocetku ti moze biti stresno, kada se naviknes bit ce ti super.Lijepo uci za prijemni i biti ce ti super u MIOC-u koji je po meni i danas 5 godina u buducnosti ispred ostalih gimnazija (brat mi ide u V. pa mogu iz priloženog reci da su te dvije skole ogromna razlika).

13 godina
neaktivan
offline
Re: XV. gimnazija

hvala puno na odgovoru...još bih voljela znati vodi li računa škola o ponašanju...možda se još netko javi. mnogi pričaju kako je u školi izražen natjecateljski duh među učenicima i kako to može biti jako stresno...a nakon osnovne u kojoj je razred bio bzvz bi bilo lijepo imato zdravo okruženje i ekipu za normalno učenje i druženje

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 11:43 (nina11).
12 godina
online
XV. gimnazija

A program ti je opci, njemacki, engleski, latinski, manje matematike - msm da oko 2 razreda po generaciji

B ti je matematika-informatika

C ti je matematika, znaci vise sati matematike - vecinom bude 1 razred po generaciji

 

Vecina ucenika uzima B program. Izleti su ti neki vani, neki unutar drzave, no vecina je vani. Prije je bilo vise cura nego decki, no sada se to promijenilo, cca. 10 cura na 10 decki. Vecina profesora ti je super, jako puno rade s djecom, pogotovo ako te nesto zanima, nije da ce samo preci preko tvog pitanja, nego se bas posvete. Imas dosta natjecatelja, al ne osjeti ti se to tako jako, da su nabrijani, nisu previse. Stresno ce ti biti na pocetku, no s vremenom ces shvatit da nema smisla zivcirat se. 


Razredi se slazu prvo po programu, a onda se slaze vjeronauk/etika, iako ima i mijesanih sto se toga tice. Ekipa je stvarno zakon, naspram osnovne, barem meni, super je.

 

Ako imas bilo kakvo jos pitanje, slobodno posalji poruku.

 

P.S. ne obaziri se na price sto kruze, meni su svasta pricali, vecina toga nije bila istina.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 16:03 (Tony1999).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice