Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.242
|
čitano: 3.855.430
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Košarica Futura IT

  • 1 x KINGSTON DDR3 (8GB,1600MHz(PC3-12800) CL11
  • 1 x Toshiba DT01ACA100 1TB 3.5"
  • 1 x Intel SSD 520 (120GB, 2.5in SATA 6Gb/s, 25nm, MLC)
  • 1 x Zalman Z1 Midi Tower, USB3.0, black
  • 1 x Zalman CNPS10X OPTIMA, AMD/Intel
  • 1 x Matična ploča Asus M5A97 EVO R2.0

Ukupno: 2760,00 kn

 

Ostane ti i za curu počastiti s večerom.

 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

hvala na prijedlozima...

znaci toshibu hdd...

e sad da li uzet asus ili gigabyte maticnu?

i vrijedi li uzimat malo vece kuciste radi buduce nadogradnje nesto tipa zalman ms 800 mozda cak i 800plus?

nema veze ako sve ispadne  i cca 3500-600 kn...

a cura neka jede doma...:)

 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
u tom slučaju bi ja poduplao kapacitet ssd-a, a potrebu za velikim kučištem ne treba

1 x Gigabyte 990FXA-UD3, AM3+, AMD 990FX SB950, 4x DDR3, 2 x PCI Exp
1 x Samsung SSD 250GB 840 EVO Basic, Kapacitet 250 GB, 2,5", SATA 3
1 x DDR3 8GB (1x8GB) Crucial, 1600MHz CL9 Ballistix Sport, 1.35V, bl
1 x TOSHIBA 1TB, 7200rpm, SATA 6 Gb/s, 32MB, DT01ACA100
1 x Cooler Master Hyper 212 Evo,2011,1366/1156/775/AM3/ 626g,13-32dB
1 x Zalman Z9 PLUS mid tower case. 207(W) x 464(H) x 504(D)mm.
3.524,00Kn
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

molim vas za pomoć pri slaganju igrače konfiguracije. što promijeniti i što se može ostaviti od postoječeg

hvala unaprijed

 

 

Operating System
    Windows 7 Ultimate 32-bit SP1
CPU
    Intel Core i3 2120 @ 3.30GHz    40 °C
    Sandy Bridge 32nm Technology
RAM
    4,00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
Motherboard
    Intel Corporation DH61CR (LGA1155 CPU 1)    34 °C
Graphics
    SAMSUNG (1920x1080@59Hz)
    Intel HD Graphics Family (Intel)
Storage
    465GB Western Digital WDC WD5000AAKX-00ERMA0 ATA Device (SATA)    33 °C
Optical Drives
    HL-DT-ST DVDRAM GH24NS90 ATA Device
Audio
    Realtek High Definition Audio

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

koliko love imaš?

 

A kako vidim

 

1. grafička neka jer imaš integriranu (recimo neka GTX 750 Ti 2Gb DDR5)

 

Samo treba vidjeti koje je točno napajanje i koje kućište... Jer kako vidim to se radi o nekom brand računalu HP itd...ili? možda da nam uslikaš komp, otvoren...

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 10:32 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ekipa,

da vas pitam da li je pametnije kupiti ovaj HDD - http://genelec.ba/hdd-1-tb-wd10ezex-sata-6gb-7200-rpm-64-mb-blue-edition-p2#.VB6xx5SSxAZ

Ili mozda pak ovaj - http://genelec.ba/hdd-1-tb-wd10ezrx-sata-6gb-intellipower-rpm-64-mb-p2#.VB6tdZSSxAY

Dalje pitanje, dali ga mogu spojiti na svoju maticnu plocu ( ASUS P5B-MX ) i sta cu za napajanje (LC-8499BTX) nisam siguran da li ima 2 prikljucka za SATA napajanje?

Hvala vam unaprijed. {#} 

bogli
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

WD Blue...

 

ne znam koje je to napajanje, pogledaj jel ima, ako nema kupi molex - sata adapter

 

http://genelec.ba/cc-sata-psy-2xserial-ata-15cm-power-cable-p2#.VB6znBY09cM

ili

http://genelec.ba/cc-sata-ps-serial-ata-15cm-power-cable-p2#.VB6znBY09cM

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ulgavnom sto se tice kompatibilnosti maticne i HDD-a moze bez problema, i samo da uzmem taj adapter za napajanje i to je to ? 

bogli
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

da, ako nemas na napajanju, uzmes adapter i vozi...naravno i sata kabel ako nemas jos jedan doma

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Okay, hvala ti velika, zivio {#}

bogli
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima!

Evo nakon 2 godine želio bih malo dovesti svoje računalo u red,tj malo ga osvježiti sa novim komponentama,osim grafičke i napajanja,

trenutno su ove komponente nutra:

1.napajanje OCZ 500SXS2 500w

2.matična ploča ASRock G41M-vs2

3.procesor INETEL CORE 2 DUO E7500

4.grafička XFX RADEON HD 6850

5.memorija 2x2gb kingmax ddr2

6.hdd 400GB WD I 750GB WD

 

koje od tih komponenata bi mogle izdržati još koju godinu a koje bi po vma trebalo zamjeniti?

hvala !

p.s ako ima zainteresiranih prodao bih od gore navedenih komponenata sljedeče jer mislim da su najslabija karika.

procesor,matična i memorija.

za cijenu se dogovorimo.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Preporucio bi ti da si prodas sve u kompletu i ides na novi pc - jedino ostavi 750Gb hdd. Stari s775 ti se ne isplati nadogradjivati, te ti najbolje gledati novo/polovno s1155/1150 - sAM3+/FM2+.

Ne obaziri se na TD - redovni trollovi koji nemaju drugog posla.Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zober kaže...

DesertRat

 

I s kolkim budjetom raspolazes? Trenutna maticna ti jedino omogucuje upgrade na jace X6 Phenome, a oni bas i nisu cesti po oglasnicima i ljudi ih dosta znaju precijeniti. 

 

do 1000 kn.Mislim da nema potrebe ici preko

13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
jedino matična tako da bi imao mogučnost nadogradnje na fx 8320/8350 i cooler za phenoma ako ga nemaš. ili ssd ako ga nemaš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ako tako smatras onda idi ovim redom u slucaju da ides na novo:

 

Gigabyte 970A-DS3P + LC CC 95 + Intel 520 120 Gb ssd.

 

- instaliraj Win 8.1, nadogradis lijepo maticnu s podrskom za jacu liniju novih AM3+ FX 63xx/Fx 83xx, aftermarket hladnjak za nize temperature,manju buku i lagani oc, te ssd za brzi rad os-a.

- trenutni cpu i gpu ce te jos neko vrijeme zadovoljiti (min. 1god.), a onda bi ti preporucio bang for buck opciju kojoj ce dobro pasti do tada cijena - FX 8320 + R9 290.

 

Ako bi isao na polovno onda moras gledati: X4 960T (ako se da otkljucati u x6, obavezno test na svojoj mbo), X6 1055T, 1090T, 1100T ... no po meni ti je nova opcija bolja jer imas sire mogucnosti, garanciju, manje komplikacija, te ti trenutna mbo iskreno nije ni prikladna za takve nadogradnje s obzirom na musicavost MSI-a u slucaju 125W modela te nedostatka heatsinka na faznoj - u prijevodu samo 1055T bi ti preporucio da si na sigurnoj strani.

Ne obaziri se na TD - redovni trollovi koji nemaju drugog posla.Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 20:18 (zober).
 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Hvala na odgovorima.

Molim linkove komponenti da si znam polako pripremiti.

Mozda je i netko stavio linkove, ali neznam dali je to za mene.

:)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

pozdrav BUG-ovci. evo ovako sto vi preporucavate koje promjene da mogu peglat igre tipa Assassin's Creed IV Black Flag i tako to malo novije. u prvom planu mi je nadogradit ram na 4 gb. sto vi mislite o nadogradnji graficke kartice i procesora. koji procesor a koju graficku kupiti da se moze ugradit u postojecu maticnu plocu? trenutne karatkeristike:

 

PROCESOR:

Processor Name:                                  AMD Athlon 64 X2 5200+

Original Processor Frequency:                           2700.0 MHz
CPU Platform:                                   Socket AM2
MATICNA PLOCA:

Motherboard Model:                                ASUS M2N-E

Motherboard Chipset:                               nVidia nForce 570 SLI (MCP55P) + MCP55P(XE)
Motherboard Slots:                                3xPCI, 2xPCI Express x1, 1xPCI Express x4, 1xPCI Express x16
PCI Express Version Supported:                          v1.1
RAM:
Module Size:                                   2048 MBytes
Memory Type:                                   DDR2-SDRAM
Memory Speed:                                   400.0 MHz (PC2-6400)
Module Manufacturer:                               Transcend
GRAFICKA KARTICA:
Video Chipset:                                  ATI/AMD Radeon HD 4850
Video Card:                                    ATI Radeon HD 4850 512MB GDDR3
Video Bus:                                    PCIe v1.1 x16 (2.5 Gb/s) @ x16 (2.5 Gb/s)
Processor Clock:                                 500.0 MHz
Memory Clock:                                   750.0 MHz (Effective 1500.0 MHz)
Only easy day was yesterday!
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

kolko para? koje napajanje? na tu ploču ide ovaj phenom, a grafička bi mogla ići r7 250x ili 260x ako je napajanje ok i ako budžet dopušta

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

napajanje cu pogledat sutra ujutro da sad ne klapam sa odvijacima po kuci xD

mislia sam stavit graficku ATI Radeon HD 5850 ali nisam siguran hoce li radit normalno jer mi je Video Bus - PCIe v1.1 x16 (2.5 Gb/s) @ x16 (2.5 Gb/s), vidim da si ti linkao PCIe v3.0 (r7 250x) pa mi se sad pojavio upitnik povise glavi jesam li ja fulao ili ti tj. oce li bit problema kao sto sam ja pretpostavio da ce bit:D 

sto se tice buđeta mislio sam 500 kn po komponenti alii moze i preko i manje sve dolazi u obzir, skupit ce se kuna vise ;)

 

EDIT: a ATI Radeon HD 5850 je PCIe v2.0 

Only easy day was yesterday!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 23:11 (BagyGamer).
14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav forumaši. Jedna pomoć mi treba, tj.savjet
Na laptopu mi je ovaj procesor: http://www.notebookcheck.net/Intel-P...r.35060.0.html

Zanima me da li mogu staviti neki od ova dva umjesto tog svog:
1. http://www.notebookcheck.com/Intel-C...r.32094.0.html
2. http://www.notebookcheck.net/Intel-C...r.35750.0.html

Socket je isti? A model laptopa je ASUS X59SL.

Može li se išta ploči dogoditi, jer mi je bila crkla ploča, tj.grafika , uzeo sam novu ploču, eto radi tek 24h, ne bi da sad crkne, a ne razumijem se u to puno.

Zanima me samo kad ubacim procesor, sve vratim opet pastu, ventilator i kad upalim može li se ploča spaliti ili nešto slično {#}

MK
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zober kaže...

Ako tako smatras onda idi ovim redom u slucaju da ides na novo:

 

Gigabyte 970A-DS3P + LC CC 95 + Intel 520 120 Gb ssd.

 

- instaliraj Win 8.1, nadogradis lijepo maticnu s podrskom za jacu liniju novih AM3+ FX 63xx/Fx 83xx, aftermarket hladnjak za nize temperature,manju buku i lagani oc, te ssd za brzi rad os-a.

- trenutni cpu i gpu ce te jos neko vrijeme zadovoljiti (min. 1god.), a onda bi ti preporucio bang for buck opciju kojoj ce dobro pasti do tada cijena - FX 8320 + R9 290.

 

 

Svaka cast kralju{#}

 

Ovo mi se cini kao najprihvatljivija opcija.

 

Jos jedno pitanje.

Kad bi razmisljali van tih tisucu kuna,recimo max 2k?

 

Cisto da imam i jednu i drugu opciju.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Kad bi isao na 2K taman bi ti lijepo upali FX 6300/FX 8320 s ostatkom prijedloga odozgo te s njima otvaras prostor za nadogradnju jaceg gpu-a (ono sto sam ti preporucio naknadno).

Ne obaziri se na TD - redovni trollovi koji nemaju drugog posla.Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zober kaže...

Kad bi isao na 2K taman bi ti lijepo upali FX 6300/FX 8320 s ostatkom prijedloga odozgo te s njima otvaras prostor za nadogradnju jaceg gpu-a (ono sto sam ti preporucio naknadno).

 

Znaci proc 8320 + ostatako i kasnije samo gpu i to je to.Opet sam miran neko vrijeme

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Tako je ;)

Ne obaziri se na TD - redovni trollovi koji nemaju drugog posla.Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zober kaže...

Tako je ;)

Prva liga {#}

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
go.ko kaže...

Pozdrav svima!

Evo nakon 2 godine želio bih malo dovesti svoje računalo u red,tj malo ga osvježiti sa novim komponentama,osim grafičke i napajanja,

trenutno su ove komponente nutra:

1.napajanje OCZ 500SXS2 500w

2.matična ploča ASRock G41M-vs2

3.procesor INETEL CORE 2 DUO E7500

4.grafička XFX RADEON HD 6850

5.memorija 2x2gb kingmax ddr2

6.hdd 400GB WD I 750GB WD

 

koje od tih komponenata bi mogle izdržati još koju godinu a koje bi po vma trebalo zamjeniti?

hvala !

p.s ako ima zainteresiranih prodao bih od gore navedenih komponenata sljedeče jer mislim da su najslabija karika.

procesor,matična i memorija.

za cijenu se dogovorimo.

NITKO?

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zober kaže...

Preporucio bi ti da si prodas sve u kompletu i ides na novi pc - jedino ostavi 750Gb hdd. Stari s775 ti se ne isplati nadogradjivati, te ti najbolje gledati novo/polovno s1155/1150 - sAM3+/FM2+.

Ok, hvala na odgovoru.ali posto sam ped dvije godine stavio novo napajanje, grafičku i jedan hdd, htio bih zamjeniri smo maticnu, rame i procesor jer to je staro gore.

Ponude ovdje.do 2000kn

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
  • 1 x Intel Core i5-4440 Soc 1150 CPU
  • 1 x Asrock H81M-HDS, Sck 1150
  • 1 x Patriot Signature DDR3 1600Mhz, 4GB, CL11

Ukupno: 2031,70 kn

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Kontam da bi za sada bilo dovoljno sam da stavimo recmo q6600, jer mislim da je to najjaci kojeg moja maticna podrzava, to je privremeno rješenje, a onda kasnije da gledam da mijenjam komplet.

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

da ako ga nađeš jeftino... tipa ono 300-350kn + uz to uzmes jos jednu istu memoriju cc 100kn i za sada bude ok...

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
Moj PC  
0 0 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice