Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.842.555
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...

Gdje budes kupovao komponente, samo im kazes da urade update bios-a i to je to. Uradice ti svi.

Negdje sam procitao da to naplacuju, cini mi se da je 40kn u futuri, za ostale ne znam.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...
chaselol kaže...

Gdje budes kupovao komponente, samo im kazes da urade update bios-a i to je to. Uradice ti svi.

Negdje sam procitao da to naplacuju, cini mi se da je 40kn u futuri, za ostale ne znam.

 60 kn

9 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Bok,

 

planirao sam čekati izlazak Vega serije da obnovim računalo no podcijenio sam svoje gamerske potrebe :/

Molim vas za prijedlog novog napajanja, grafičke kartice i radne memorije.

 

Trenutne komponente:

 

Frontier Noble NOB20A

 

MSI 880GM-E41 (mATX)

 

AMD Phenom II X4 840 3.2GHz

 

LC-CC-120mm


Toshiba P300 1TB 32MB 7200rpm

 

Kingston UV400 128GB

 

OCZ 2GB 1600MHz

----------------------------------

Htio bi uzeti napajanje koje bi mi koristilo i za buduću, jaku Zen+Vega kombinaciju (Corsair CX750?).

Što se tiče grafičke kartice, u obzir dolazi isključivo AMD zbog višestruko dokazanog FineWine fenomena (XFX RX 460 2GB?).

Što se tiče RAM-a, preferiram dual-channel kombinaciju i, da, svjestan sam skupljih cijena spram prije.

 

U zadnje vrijeme igram većinom e-sports igre na 1080p rezoluciji tako da nemam potrebu za nekim zvjerskim komponentama.

 

Unaprijed hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pošto još ne znamo točno koliko će snage trebati vega teško je reći koje napajanje ali ako uzmeš 700w imat ćeš sigurno dosta.

grafičku možeš rx 460 ako misliš kupovati vegu kad izađe, da ne trošiš previše...poslužit će te dobro dotad
ram uzmi polovni, jer ti za zen treba ddr4, nema smisla sad davati novce pogotovo kad su poskupili

All that is...or was...began with a dream...
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Kakva su iskustva sa i3 4170?Nasao sam ga za 600kn.Kolega kojem ga kupujem,trenutno koristi pentium g3220 i gtx 670.Za i5 nema love a smatram da će taj i3 bez problema gurati tu grafu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

super cijena, tamančić za tu gtx-icu, vise od nje nije preporucljivo za taj cpu!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
centis kaže...

Kakva su iskustva sa i3 4170?Nasao sam ga za 600kn.Kolega kojem ga kupujem,trenutno koristi pentium g3220 i gtx 670.Za i5 nema love a smatram da će taj i3 bez problema gurati tu grafu.

Vidio sam nedavno na PC Ekspert tržnici i5 4460 pod garancijom za 1.000kn (ne znam dali mu je to puno), ali super cijena.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stjepanj kaže...

super cijena, tamančić za tu gtx-icu, vise od nje nije preporucljivo za taj cpu!LP

 Tako sam i mislio.Napokon ce da ju upregne kako treba.S obzirom da je prodavac pokusao izvuci 800kn,dobro je

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...
centis kaže...

 

Vidio sam nedavno na PC Ekspert tržnici i5 4460 pod garancijom za 1.000kn (ne znam dali mu je to puno), ali super cijena.

 To mu je previse.Jedva je skuckao 400 kn a jos 200 izvukao od mene.Plan mu je bio pentium g3260.Reko,uzalud bacen novac.Dodaj bar za i3,bilo koji

11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
centis kaže...
ibme74 kaže...
centis kaže...

 

Vidio sam nedavno na PC Ekspert tržnici i5 4460 pod garancijom za 1.000kn (ne znam dali mu je to puno), ali super cijena.

 To mu je previse.Jedva je skuckao 400 kn a jos 200 izvukao od mene.Plan mu je bio pentium g3260.Reko,uzalud bacen novac.Dodaj bar za i3,bilo koji

Onda taj i3 i GG

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Dva pitanja.

Prvo, na koje vjerojatno znam odgovor.

Žena je mjesec dana radila na mom PC-u i sad se vratila na svoj laptop.

Opaka zvijer, Dell, 17", i7, Nvidia grafa, 6GB mem, 600GB HDD...

I sad joj sve izgleda užasno sporo.

Pretpostavljam da je jedino rješenje zamjeniti HDD sa SSDom. DVD koristi tu i tamo pa ne mogu staviti umjesto njega.

Pretpostavljam da s memorijom ne bi puno dobio?

 

I drugo:

Prodao bi svoj AMD 8320, Sabertooth i 16GB mem

Koliko bi trebao doplatiti za DOBAR Intel?

i7, najnovija ili prošla generacija, dobra ploča i 16GB mem?

Nema veze novo il rabljeno, naravno garancija je dobro došla.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 14:47 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CyberDemonVZ kaže...

Dva pitanja.

Prvo, na koje vjerojatno znam odgovor.

Žena je mjesec dana radila na mom PC-u i sad se vratila na svoj laptop.

Opaka zvijer, Dell, 17", i7, Nvidia grafa, 6GB mem, 600GB HDD...

I sad joj sve izgleda užasno sporo.

Pretpostavljam da je jedino rješenje zamjeniti HDD sa SSDom. DVD koristi tu i tamo pa ne mogu staviti umjesto njega.

Pretpostavljam da s memorijom ne bi puno dobio?

 

I drugo:

Prodao bi svoj AMD 8320, Sabertooth i 16GB mem

Koliko bi trebao doplatiti za DOBAR Intel?

i7, najnovija ili prošla generacija, dobra ploča i 16GB mem?

Nema veze novo il rabljeno, naravno garancija je dobro došla.

 1. Sam si odgovorio, SSD će preporodit taj laptop.

2. Ja bi na tvom mjestu prodao tog FX-a+ploču+memoriju i pričekao da na tržište iziđe Ryzen koji se čini da će bit opaka zvjerćica

neda mi se
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
nicky.sl kaže...

 1. Sam si odgovorio, SSD će preporodit taj laptop.

2. Ja bi na tvom mjestu prodao tog FX-a+ploču+memoriju i pričekao da na tržište iziđe Ryzen koji se čini da će bit opaka zvjerćica

 1. Hvala :D

 

2. To sam i mislio, ali Ryzena neće biti na oglasnicima, a Intelu bi mogla pasti cijena, pa onda još starija generacija... mogao bi na nešto dobro naletjeti..

Ali uglavnom, čekati Ryzen, pa onda ponovo postaviti pitanje, jel? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Upravo to, čekati Ryzen pa vidjeti situaciju jer ako je on dobar koliko se priča Intelu će pasti cijene a pogotovo polovnjacima.

Kako je rekao jedan pametan čovjek: Strpljen spašen.

neda mi se
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
nicky.sl kaže...

Upravo to, čekati Ryzen pa vidjeti situaciju jer ako je on dobar koliko se priča Intelu će pasti cijene a pogotovo polovnjacima.

Kako je rekao jedan pametan čovjek: Strpljen spašen.

 Ti uzimaš Ryzen, pa se dogovorimo za i7? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CyberDemonVZ kaže...
nicky.sl kaže...

Upravo to, čekati Ryzen pa vidjeti situaciju jer ako je on dobar koliko se priča Intelu će pasti cijene a pogotovo polovnjacima.

Kako je rekao jedan pametan čovjek: Strpljen spašen.

 Ti uzimaš Ryzen, pa se dogovorimo za i7? :D

 Za sada sam mišljenja da ostajem na ovom mom i7 6850k al nikad se nezna šta će mi zavrtit u glavu.

neda mi se
7 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav!Ako može pomoć oko odabira grafičke kartice,ne znam sta treba gledati prilikom odabira graficke a da ujedno pase i na maticnu pa ako moze neka preporuka.Budget je na nekih 2500kn,a pc uglavnom koristim na igre pa ako se uspije nesto naci za tu cijenu..I ujedno sta je tu najlosije i sta bi bilo poželjno prvo promijeniti kako bi mogao vrtiti ove nove naslove igara?

 

CPU-Intel Core i5 2500 @3.30Ghz

Mainboard-Gigabyte P61-DS3-B3

Memory DDR3-4gb

Graphics-Amd Radeon Hd 6800

napajanje -corsair cx430

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 21:19 (dvss).
 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
dvss kaže...

Pozdrav!Ako može pomoć oko odabira grafičke kartice,ne znam sta treba gledati prilikom odabira graficke a da ujedno pase i na maticnu pa ako moze neka preporuka.Budget je na nekih 2500kn,a pc uglavnom koristim na igre pa ako se uspije nesto naci za tu cijenu..I ujedno sta je tu najlosije i sta bi bilo poželjno prvo promijeniti kako bi mogao vrtiti ove nove naslove igara?

 

CPU-Intel Core i5 2500 @3.30Ghz

Mainboard-Gigabyte P61-DS3-B3

Memory DDR3-4gb

Graphics-Amd Radeon Hd 6800

 

 

nisi napisao jednu od najbitnijih stvari, a to je točan model napajanja

11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
dvss kaže...

Pozdrav!Ako može pomoć oko odabira grafičke kartice,ne znam sta treba gledati prilikom odabira graficke a da ujedno pase i na maticnu pa ako moze neka preporuka.Budget je na nekih 2500kn,a pc uglavnom koristim na igre pa ako se uspije nesto naci za tu cijenu..I ujedno sta je tu najlosije i sta bi bilo poželjno prvo promijeniti kako bi mogao vrtiti ove nove naslove igara?

 

CPU-Intel Core i5 2500 @3.30Ghz

Mainboard-Gigabyte P61-DS3-B3

Memory DDR3-4gb

Graphics-Amd Radeon Hd 6800

napajanje -corsair cx430

 

 

To te dosta ograničava, dakle uzmi još jednu pločicu DDR3 4GB RAM-a (npr. klik) i GTX1060 6GB (npr. klik)

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 21:26 (ibme74).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Hvala puno na preporuci!Znaci ovo napajanje je dovoljno za navedenu graficku?Po tvojem mišljenu za ove novije naslove hoće li ta konfiguracija biti dovoljna?

11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
dvss kaže...

Hvala puno na preporuci!Znaci ovo napajanje je dovoljno za navedenu graficku?Po tvojem mišljenu za ove novije naslove hoće li ta konfiguracija biti dovoljna?

Da, GTX1060 pod max opterećenjem vuče 120w tako da ako je napajanje ispravno neće biti nikakvih problema.

i5 2500 je i dalje dobar procesor, tako da će sve to fino šljakati a sa još 4Gb RAM-a i prelaskom sa HD6850 na GTX1060 ćeš osjetiti ogromnu razliku.

 

Evo ti jedan video pa malo pogledaj što odprilike možeš očekivati k

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 22:35 (ibme74).
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Prejaka je gtx 1060 6gb za njegov i5. Ja bi na njegovom mistu išao maksimalno na rx 470

neda mi se
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Hellou,trebao bih pomoc vrhunskih umova informatike,naime stara je kupila taj neki mutavi lenovo thinkcentre komp,i sad bi ja to cudo nadogradio,maksimalni budjet mi je 2k kuna ,iako bih volio sto nize a da ne dobim kompletan srot,ja bih trebao kuciste,maticnu i napajanje,ali pod odredjenim uvjetima ,napajanje moze bilo kaj ,sam da nije akumulator s jugica,necu smece al necu ni dat previse para,maticnu ocu da mi pase sadasnja grafa(radeon hd5450),ali i da ima i pcie 3.0 konektor i sve te djidje,te da mi u maticnu pase sadasnji i5 2400 ,kod kucista mi je bitno sam da ima usb port od napred i da mogu przilicu jos unutra ubacit,glavni prioritet mi je maticna ali necu da napajanje i kuciste previse pste zbog togs,hvala umaprijed
hačoman
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
I maticna mora primat ddr3 ram
hačoman
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
vid_speed kaže...
Hellou,trebao bih pomoc vrhunskih umova informatike,naime stara je kupila taj neki mutavi lenovo thinkcentre komp,i sad bi ja to cudo nadogradio,maksimalni budjet mi je 2k kuna ,iako bih volio sto nize a da ne dobim kompletan srot,ja bih trebao kuciste,maticnu i napajanje,ali pod odredjenim uvjetima ,napajanje moze bilo kaj ,sam da nije akumulator s jugica,necu smece al necu ni dat previse para,maticnu ocu da mi pase sadasnja grafa(radeon hd5450),ali i da ima i pcie 3.0 konektor i sve te djidje,te da mi u maticnu pase sadasnji i5 2400 ,kod kucista mi je bitno sam da ima usb port od napred i da mogu przilicu jos unutra ubacit,glavni prioritet mi je maticna ali necu da napajanje i kuciste previse pste zbog togs,hvala umaprijed

Prvo, promjenom maticne, napajanja i kucista taj komp nece postat manje smece. 
Drugo, novih maticnih ploca za taj procesor vec odavno nema, mozes samo kupit polovnu. 
Trece, ako imas taj procesor onda vec imas i plocu za njega pretpostavljam, zasto bi ju mijenjao?
Cetvrto, ta graficka je smece bila i kad je izasla, sad moze posluzit jedino za filmove gledat, nju i napajanje mijenjaj prvo. Procesor ti je jos sasvim dobar.

I na kraju, po cijelom postu vidim da ne shvacas nista o racunalima i njegovim komponentama, nabrojao si sto sve trebas ali sumnjam da znas zasto trebas jer bi znao onda i da novih ploca nema kod nas (vjerojatno ni vani).

 

A da napokon sad napisem koji savjet za komp.

 

Ako je komp novi, sumnjam da je dosao s i5 2400, pretpostavljam da on negdje lezi u ladici zajedno s ramima jer nemas maticnu za njega. Ako je to slucaj, mozes kupit polovnu maticnu za njega za 300tinjak kuna. Zatim ti treba nova graficka, rx 460 za taj budzet, napajanje fortron hexa 400w i kuciste zalman z1 i vjerujem da imas 4gb rama, ako da, onda uzmi jos 4gb.

Sve skupa te izade to oko 2100kn, ako ti je skupo, promijeni kuciste za neko jeftinije

 

EDIT: I daj napisi sta je u tom thinkcentreu pa da vidimo jel se tu sta da napravit.

All that is...or was...began with a dream...
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 21:31 (pacijent007).
7 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Imam ponudu za ovu memoriju 2X8GB DDR 2400MHz, nova iz dućana za 750kn. Cijena mi se čini najs.

 

3 Da
6 Ne
My pleasure darlin
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 9:48 (Jim Raynor).
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Jim Raynor kaže...

Imam ponudu za ovu memoriju 2X8GB DDR 2400MHz, nova iz dućana za 750kn. Cijena mi se čini najs.

 

 NE.

 U dućanu je 800kn. Ponudi mu max 700kn.

7 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

U redu, mada je najjeftinije 850kn, nabava krivo pokazuje. Nego, ima tko iskustva s ovom memorijom ili ADATA RAMovima općenito, vrijedi li to tih novaca ili da gledam druge proizvođače?

My pleasure darlin
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pa nekak su zgurali taj i5 u thinkcentre,to je onaj uspravni s vaecim kucistem,znaci ja nutra imam neko jadno 250w napajanje,ddr3 4gb ram,radeon hd 5450,a kako je vec receno maticna je neka giejcirj od lenova,ako sam ja dobro shvatio ja imam Lenovo Tinkcentre m81 omt,znaci maticna je jedna a ja bih htio negu grafu u rangu gtx750,ali maticna nema potrebne utore,a kako je kuciste skup s maticnom brand name moram onda uz maticnu i kuciste uzimat,jel sad sve jasno?
hačoman
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ako je hd5450 unutra onda mora i gtx 750 stat.. Pcie x16 je isti za sve kartice
Izvadi ploču iz tog kućišta i stavi u novo i kupi napajanje, rx 460 i još 4gb rama
All that is...or was...began with a dream...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice