Sklapanje PC konfiguracija zaključana tema

poruka: 38.051
|
čitano: 3.509.932
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
mate960 kaže...
Protecon kaže...

Bok ! Molim vas da mi netko složi računalo za 5500 kn uglavnom bi ga koristio ga gaming . (ako može složite mi intel i amd ) Hvala :)

Monitor da/ne?

Ne treba mi monitor ! samo kučište

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Rodaaaaa kaže...
Rodaaaaa kaže...
zuper kaže...
Rodaaaaa kaže...

Treba mi nova Gaming konfa do 3500 kn ako moze da pokrene skyrim i ostale nove igre + monitor od 20" pa na 22" full HD sa DVI prikljuckom i maximalna cijena 1000 kn

izvoli. žvače većinu igra na max. postavkama

portio.hr

Jel procesor dovoljno jak??
za sve nove igre?
jer ne mislim OC-at

EDIT:ej sry ali nisam stavio da bi po mogučnosti iz ADM-a jer je slanje besplatno a i slaganje {#}

evo onda ovako

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 17:10 (zuper).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Protecon kaže...

Bok ! Molim vas da mi netko složi računalo za 5500 kn uglavnom bi ga koristio ga gaming . (ako može složite mi intel i amd ) Hvala :)

TREBA MI SAMO KUČIŠTE . (HARD DISK- dovoljno mi je 5000 gb)

12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
zuper kaže...
Rodaaaaa kaže...
Rodaaaaa kaže...
zuper kaže...
Rodaaaaa kaže...

Treba mi nova Gaming konfa do 3500 kn ako moze da pokrene skyrim i ostale nove igre + monitor od 20" pa na 22" full HD sa DVI prikljuckom i maximalna cijena 1000 kn

izvoli. žvače većinu igra na max. postavkama

portio.hr

Jel procesor dovoljno jak??
za sve nove igre?
jer ne mislim OC-at

EDIT:ej sry ali nisam stavio da bi po mogučnosti iz ADM-a jer je slanje besplatno a i slaganje {#}

evo onda ovako

Hvala ti puno nego ja sam stavio ovaj procesor jel moze taj??
http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=9703

13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

nije loš, ali intel je bolji u gamingu, a i općenito je pentium jači od tog athlona

Moj PC  
2 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
zuper kaže...

nije loš, ali intel je bolji u gamingu, a i općenito je pentium jači od tog athlona

G850 je debelo jaci od toga Athlona u 95% stvari.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 18:03 (zoharbizo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
zoharbizo kaže...
zuper kaže...

nije loš, ali intel je bolji u gamingu, a i općenito je pentium jači od tog athlona

G850 je debelo jaci od toga Athlona u 95% stvari.

Moze li se G850 clockati?

 

EDIT- sad vidi, da ne moze.

Ofc.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 18:10 (mate960).
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Jel ima koji bolji intelov procesor od AMD-ovog 960T a da je cijena tu negdje?

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 18:16 (TeškiPajzl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
zoharbizo kaže...
zuper kaže...

nije loš, ali intel je bolji u gamingu, a i općenito je pentium jači od tog athlona

G850 je debelo jaci od toga Athlona u 95% stvari.

da, ali prema TD koje sam dobio dosta ljudi ne misli tako. čak ni x4 nije jaču od njega u gamingu, a čovjek traži konfu za gaming i bez OC. pentium je puno bolje riješenje

13 godina
odjavljen
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
zuper kaže...

nije loš, ali intel je bolji u gamingu, a i općenito je pentium jači od tog athlona

Slažem se s ovime.

 

R.I.P Zotac 8800GT
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 18:27 (MARKOZD15).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
disaster98 kaže...
MARKOZD15 kaže...
disaster98 kaže...

 

 

Chipset je zastario, znači ploču mjenjaj. Koliko ta kartica košta?

grafa košta *976kn

Za te novce se ne isplati pored HD 6790 ili se protegni na HD 6850.

R.I.P Zotac 8800GT
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
zuper kaže...

da, ali prema TD koje sam dobio dosta ljudi ne misli tako. čak ni x4 nije jaču od njega u gamingu, a čovjek traži konfu za gaming i bez OC. pentium je puno bolje riješenje

Neka pogledaju bencheve pa nek se onda jave. U prilog Intelu idu i debelo manja IDLE/LOAD potrosnja, kao i nezanemarivo nizi TDP.

 

EDIT- EVO za lijene, test slabijeg G840 i jaceg X3 455.

Ofc.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 18:21 (mate960).
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
MARKOZD15 kaže...
zuper kaže...

nije loš, ali intel je bolji u gamingu, a i općenito je pentium jači od tog athlona

Ne slažem se s ovime.

 

od x3 sigurno je

13 godina
odjavljen
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
mate960 kaže...
zuper kaže...

da, ali prema TD koje sam dobio dosta ljudi ne misli tako. čak ni x4 nije jaču od njega u gamingu, a čovjek traži konfu za gaming i bez OC. pentium je puno bolje riješenje

Neka pogledaju bencheve pa nek se onda jave. U prilog Intelu idu i debelo manja IDLE/LOAD potrosnja, kao i nezanemarivo nizi TDP.

Noviji low-end Sandy brigde procesori su odlični u gamingu, ali mi se SB nikako ne sviđa radi ograničenja overclocka, imaju stvarno dobar potencijal.

R.I.P Zotac 8800GT
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 18:23 (MARKOZD15).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
MARKOZD15 kaže...

Noviji lo-end Sandy brigde procesori su odlični u gamingu, ali mi se SB nikako ne sviđa radi ograničenja overclocka, imaju stvarno dobar potencijal.

U ovome se slazem, ali i pogledaj link koji sam gore stavio. I 65W TDP u usporedbi sa 95w, to nije bas mala razlika. Potrosnja opet na strani Pentiuma.

 

EDIT- a u gamingu ždere i x4, kamoli x3.

Ofc.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 18:26 (mate960).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
mate960 kaže...
MARKOZD15 kaže...

Noviji lo-end Sandy brigde procesori su odlični u gamingu, ali mi se SB nikako ne sviđa radi ograničenja overclocka, imaju stvarno dobar potencijal.

U ovome se slazem, ali i pogledaj link koji sam gore stavio. I 65W TDP u usporedbi sa 95w, to nije bas mala razlika. Potrosnja opet na strani Pentiuma.

Da, ti Pentiumi su odlični, samo da se daju clockati, bili bi poletni, kao moj stari i3, na 4.22GHz leti na svim igrama.

 

Ti Intelovi su svejedno bolji od Athlona X3/X4 jer nisam baš vidio primjerke sa malo napona na višim taktovima, troše puno, griju se puno. Nikada nisam AMD volio, samo Phenome II X4, ovo ostalo je Fail. Pogotovo Bageri, to bi samo luđak kupio.

R.I.P Zotac 8800GT
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 18:26 (MARKOZD15).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
MARKOZD15 kaže...
Ti Intelovi su svejedno bolji od Athlona X3/X4 jer nisam baš vidio primjerke sa malo napona na višim taktovima, troše puno, griju se puno. Nikada nisam AMD volio, samo Phenome II X4, ovo ostalo je Fail. Pogotovo Bageri, to bi samo luđak kupio.

Nemogucnost OC-a im je stvarno najveca prepreka. Derali bi sve pred sobom na 4.5GHz {#}

Ofc.
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

ali onda bi im cijena bila veća. pentiumi su za nezahtjevne korisnike koji neće OC i koji žele najbolje za male novce out of the box

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Riješena stvar.Kupujem Intel i the end

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Protecon kaže...
Protecon kaže...

Bok ! Molim vas da mi netko složi računalo za 5500 kn uglavnom bi ga koristio ga gaming . (ako može složite mi intel i amd ) Hvala :)

TREBA MI SAMO KUČIŠTE . (HARD DISK- dovoljno mi je 5000 gb)

Ala si skroman {#}

Ofc.
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Eee hvala vam ljudi vidio sam onu usporedbu i vidim da je intel mnogo bolji tako da kupujem Intel definitivno _D

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Kaj se više isplati za igrice 1075T ili i3 2100? Po ovome mi izgleda da je i3 bolji! Vaša mišljenja?

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/289?vs=185

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

G850 je produktivniji i jaci od Athlona II X3 i X4 u 90% bencheva.Athlon X4 je bolji u rend aplikacijama no nije mnogo.Uostalom sam G850 mnogo manje trosi,manje se grije i bolja je opcija u ovom slucaju.Na linku se vidi snaga CPU-a u igrama tipa SCII koje su mnogo CPU ovisne pa je stavljena i rezolucija od 1024*768 kako bi se vidjela razlika izmedu SB Pentiuma i Athlona.Pentium je mnogo jaci u gamingu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
TeškiPajzl kaže...

Kaj se više isplati za igrice 1075T ili i3 2100? Po ovome mi izgleda da je i3 bolji! Vaša mišljenja?

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/289?vs=185

Kupi 1075T,super je clocker i ipak je bolji odabir od I3 2100 procesora.Ionako ne igras na niskim rezolucijama pa CPU nece doci do izrazaja.Ukoliko te on kosta vise od 1000 kuna protegni se i idi na I5 SB jer su jaci od Phenoma II,pogotovo K verzije.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

koje kučište po tvm miš.

007
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
SIFKO kaže...

koje kučište po tvm miš.

BITFENIX Merc Alpha.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

a zalman je malo ili

007
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
SIFKO kaže...

a zalman je malo ili

Zalman Z9 moze ako ga ima u ponudi,ako si na njega mislio.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
SIFKO kaže...

a zalman je malo ili

Bitfenix Shinobi je najbolje kućište za 500kn. Bolje je od Zalmana Z9, ima bolji protok zraka, dok je Z9 ljepši na izgled.

R.I.P Zotac 8800GT
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Imam laptop od 1gb rama ddr2 667Mhz, imam još jedan prazan utor. Mogu li ja staviti još jednu karticu neke druge marke da je 2gb i 800Mhz?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice