Sklapanje računala do 6500 kn

poruka: 2
|
čitano: 1.624
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Sklapanje računala do 6500 kn

Pozdrav,

 

evo novi sam na ovom forumu pa bi unaprijed htio zahvaliti svima koji će mi pomoći.

 

Prvo i osnovno htio bih navesti u koje svrhe bi koristio svoj kompjuter.

 

1) rad sa Visual Studio

2) igranje igrica, pretežito Smite

3) streamanje Smite-a na Twitchu

 

Odmah što se tiče 1. stavke, za rad u Visual Studio ono što meni treba mi je potreban Hyper-V/virtualizacija, te kolko sam upućen AMD procesori su 0 bodova za virtualizaciju, tako da tu u obzir dolazi samo Intel procesori (ispravite me ako sam u krivu)

 

Što se grafičke kartice tiče, nekak mi je AMD privlačniji ali nije problem uzeti NVIDIA ako se složite da mi je bolja opcija.

Ono što od grafičke očekujem jest da mi se Smite na maximum postavkama vrti na 100 FPS-a nakon što upalim stream preko OBS programa, gdje bi na streamu htio imati pristojne fps-e da ljudi to bez muke mogu gledati.

Što se RAM memorije tiče, htio bih 32 GB RAM-a da budem miran jer imam naviku jako puno toga stalno imati upaljenim.

 

E sada, prvo pitanje bi bilo da li je prema mojim zahtjevima moguće udovoljiti konfiguraciju do te cijene koje sam naveo jer nisam ni mislio odmah sve od jednom kupovati, nego bi razvukao kupnju kroz 3-4 mjeseca.

 

Ono što mene zanima je koja bi bila najbolja konfiguracija po mojim zahtjevima (možda sam i prevelku cijenu dao jer se ne razumijem u hardware) i u kojim dućanima bi te komponente našao po najpovoljnjim cijenama.

 

Isto tako valja napomenuti da mi recimo miš ne treba, te da jedan ekran već imam te bi volio još jedan takav nabaviti (LG LED 20M35) kojega sam kupio u Mikronisu,te se ne sjećam cijene, niti ne mogu naći račun.

Hard disk obični isto ne bi uzimao jer imam već jedan eksterni kojeg koristim kao eksternog nakon što sam stavio SSD u laptop (htio bi drugi SSD u novo računalo).

 

Unaprijed svima zahvaljujem na utrošenom vremenu.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sklapanje računala do 6500 kn
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice