Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.540
|
čitano: 6.330.574
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
drakula789 kaže...

Imam problem.Stojim na tih 106kg i ne mogu se pomaknit.

Ovako mi izgleda plan prehrane na dan treninga već duže vrijeme.

Prvi obrok- 6 jaja pecenih,2 snite kruha bijelog

Drugi - 400-500g pilećih prsa i ajvar 250 grama sad dok ima

I whey 2 mjerice i 1 bcaa

Ovo je cirka 2000 kalorija na dan treninga,kad ne treniram 1500-600.ne znam je li se tijelo naviklo već ili ja varam.pokusavam još 15ak kila skinit jer se pripremam ya maturalac u osmom mjesecu,Al ovak ak se nastavi sumnjam.

 

Pocetnicka greska, u startu si srezao previse kalorija i tijelo ti je usporilo metabolizam. Najbolji nacin da nastavis skidati kilazu ti je reverse dieting ili jednostavno odi na cca 3000/4000kcal u iduca 2/3 tjedna i onda pocni rezati kalorije polako. 

 

Kada god ides na dijetu ili sa bulka na cut, nikad direktno ne ides sa 3/4k kalorija na 2k ili manje. Rezes tjedno ili svaka 2 tjedna cca 100 kalorija, lakse ces zadrzati gainove i duze ces gubiti kilazu dok ne udaris u zid. 

 

Takoder ako si zapeo na toj kilazi neko vrijeme ne znaci da ne gubis salo, mozda gubis salo i dobijas misice u isto vrijeme. Kakve kilaze dizes, otkad si zapeo na kilazi jesi dobio na snazi ista?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...
drakula789 kaže...

Imam problem.Stojim na tih 106kg i ne mogu se pomaknit.

Ovako mi izgleda plan prehrane na dan treninga već duže vrijeme.

Prvi obrok- 6 jaja pecenih,2 snite kruha bijelog

Drugi - 400-500g pilećih prsa i ajvar 250 grama sad dok ima

I whey 2 mjerice i 1 bcaa

Ovo je cirka 2000 kalorija na dan treninga,kad ne treniram 1500-600.ne znam je li se tijelo naviklo već ili ja varam.pokusavam još 15ak kila skinit jer se pripremam ya maturalac u osmom mjesecu,Al ovak ak se nastavi sumnjam.

 

Pocetnicka greska, u startu si srezao previse kalorija i tijelo ti je usporilo metabolizam. Najbolji nacin da nastavis skidati kilazu ti je reverse dieting ili jednostavno odi na cca 3000/4000kcal u iduca 2/3 tjedna i onda pocni rezati kalorije polako. 

 

Kada god ides na dijetu ili sa bulka na cut, nikad direktno ne ides sa 3/4k kalorija na 2k ili manje. Rezes tjedno ili svaka 2 tjedna cca 100 kalorija, lakse ces zadrzati gainove i duze ces gubiti kilazu dok ne udaris u zid. 

 

Takoder ako si zapeo na toj kilazi neko vrijeme ne znaci da ne gubis salo, mozda gubis salo i dobijas misice u isto vrijeme. Kakve kilaze dizes, otkad si zapeo na kilazi jesi dobio na snazi ista?

 Pa jedno vrijeme sam se borio s tih 60 kila na benchu.Nikako nisam mogao 5 puta i onda jednom sam samo probio berijeru imajedno mjesec dana.Cucanj 110 ili 120 kg 2 puta,nisam siguran,ne sjecam se,a deadlift mi je trenutnoi 3x130kg.Ma da sam primjetio da su mi noge opale,salo valjda jer mi cucanj je ostao isti(kratke hlace prije bile uske do jaja,sad su ok).A stojim na tome vec par mjeseci,ne sjecam se.Dva,tri mjeseca najmanje.

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
16 godina
offline
Rast mišića i visina

iz nekog razloga kod nas baš ne postoji ponuda gym dodatne opreme kao npr u BiH ili srbiji. Primjer za to je stalak za bučice/dumbell rack. Osim u nabavi sa amazona, ebaya i ostalih, ponuda kod nas je nikakva. 
U blueGymu traže za dva, tri modela (koji su uglavnom za kućnog korisnika preveliki sa po minimum 10 pari bučica) od 1600 kn na više. Ostali ni nemaju.
Pa sam ja odlučio potrošiti dio vikenda i neradni ponedjeljak da napravim svoj po dimenzijama mojih 5 pari bučica. Ja sam se odlučio za staru furnir šper ploču i potrajalo je krojenja i namještanje. 
Kako imam ukupno 120 kila bučica, posvetio sam dosta vremena na poprečna pojačanja čepovima i vijcima, da se slučajno što ne svine rasklima napukne ili nagne. Eto neko brzinsko bojanje. 
Kad se sve sposuši, dodat ću još dvije poprečne stalak noge i gumirati utore (nalijepljenom starom zračnicom od bicikla :) ). Zasad sam zadovoljan stabilnošću i krutošću. 
Dali je vrijedilo posla... a da je neka normalna ponuda, ne. Ali kako je nema, eto. Meni ok.
p.s. 
ako netko ima link na ponudu elastike (gumenog crijeva za ekspandere) koja nije ono tipa 150 kn za 1m, molio bih link. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Ja se danas vratio u gym nakon poduze sezone,pola godine bez gyma. Ostao sam na istoj tjelesnoj kilazi,znaci uzasno se udebljao,po 12 sati svaki dan sjedit na poslu je odradilo svoje. 

Metabolizam je otisao u k ,jedem 2000 kcal na dan a debljam se . Ovo ce bit tezak oporavak

l<l<l<l<l<l
15 godina
offline
Rast mišića i visina

Meni jucer dosla nova klupa koja odgovara PL dimenzijama, danas sam probo i razlika je nebo i zemlja. Konacno mogu dobit normalan leg drive i lopatice ne skliznu s bencha.

 

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
11 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Pozz, gledam na polleu ovaj gainer il sta vec, to je kao nesto za masu tj. da dobijes kila.. valjda..

Htio bi nabaciti 5-6 kila jer sam dosta smrsao zadnjih mjeseci pa me zanima jel valja to ista?

Pokusavam vise jesti al ne ide bas.. sto se tice vjezbanja tu i tamo odem trcati

 

BOn
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Boysi kaže...

Pozz, gledam na polleu ovaj gainer il sta vec, to je kao nesto za masu tj. da dobijes kila.. valjda..

Htio bi nabaciti 5-6 kila jer sam dosta smrsao zadnjih mjeseci pa me zanima jel valja to ista?

Pokusavam vise jesti al ne ide bas.. sto se tice vjezbanja tu i tamo odem trcati

 

 Onaj bez secera MP nije los,al to su ti zobene i whey.

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
14 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

To ti je whey+šećeri, radije kupi čisti whey pa popij sa mlijekom ako baš želiš "gainati"

13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Kupite blender u kojem miksate whey, zobene, mlijeko, voce po izboru, maslac od kikirikija ili sto god pozelite. Daleko jeftinije i kvalitetnije od bilo kojeg gainera

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Što je ovako najbolje za smiješati da bude popodnevna bomba? 

10 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

@i7 extreme

 

Orašste plodove, mliječne proizvode, jogurt i med.

Nešto oraha, posni sir, jogurt i malo meda. Može i bobičasto voće. Dodaš i malo komadića kuhane piletine.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
13 godina
online
Re: Rast mišića i visina
intexuz kaže...

Ja se danas vratio u gym nakon poduze sezone,pola godine bez gyma. Ostao sam na istoj tjelesnoj kilazi,znaci uzasno se udebljao,po 12 sati svaki dan sjedit na poslu je odradilo svoje. 

Metabolizam je otisao u k ,jedem 2000 kcal na dan a debljam se . Ovo ce bit tezak oporavak

 užasno je teško, ali jednom si mišiću pokazao da mora, kako se radi, kako se roka.

On sad samo čeka da ga opet podsjetiš. Teže je natjerat sebe u gym, ali malo po malo, znaš kako, samo proubudi volju u sebi

 

sretno!

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Sve se to moze, samo biti konstantan i ostaviti ego doma, jer on kod dosta ljudi najvise pati kada si prije dizao odredene kilaze, a sad odjednom nemozes. Malo po malo i mislim da si u 6/7mj na starom

13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Pozdrav kolege. Ja imam konkretno pitanje za rast mišića na nogama (listovi, kvadricepsi, zadnja loža)

 

Imam 23 godine i gotovo čitav život sam se bavio nogometom (12 godina). Svakodnevno sam u pokretu i bavim se trčanjem. U super sam kondiciji. Ali kad biste me vidjeli na cesti, nikada ne biste rekli niti da sam trkač, a niti da sam se bavio nogometom. Zašto?

 

Zbog tankih nogu koje nisu genetski naslijeđene.. Otac je dosta krupan i ima ogromne listove, ali ja sam potpuna suprotnost.. Imam dosta tanke noge, pa me zanima može li se učiniti nešto u vezi toga ili je jednostavno tako da tu nema pomoći? Nisam nikada išao u teretanu i radio noge, no možda uz nekakav program i pravilnu prehranu ima nade.. Što mislite?

 

185 sam visok i imam 75 kg, koja mi je u biti stalna kilaža već preko 3 godine. Zanima me još mogu li se ti dobiveni mišići na nogama "izgubiti" (ne znam pravilan izraz) tj. može li mi se nekako noga opet smanjiti ako prestanem odjednom ići u teretanu? 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Možeš ti gene naslijediti od majke, bake, dede, ujaka i sl.

Kod nas ima slučajeva gdje čovjek uopće ne radi noge niti ide u gym, a ima zvjerske mišiće (evo ga u uredu do mene) listova i kvadova.

A opet imaš mene npr koji radim svaki dan nekaj s nogama (maseni ili brdski trening) pa imam listove ko kadulja.

 

Mislim da možeš to treningom dogurati do neke mjere i ponešto povećati listove, ali da ćeš postizati čuda ako nema genetike - mislim da nećeš.

Također, mišići atrofiraju ako ih ne korisitš. Mišići smetaju tijelu.

Know your limits.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 7:29 (guls).
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Što biste predložili osobi 181cm, 77kg, 21% BF

 

Nemam prevelike mišiće, više sam onako skinny fat al nisam ni previše skinny (salo na bokovima), liftovi su mi nekad bili bench 80kg, squat 120kg, dl 140kg.

 

Mislio sam napraviti cut recimo od sad pa sve do ljeta da probam doći ispod 15% bf al se bojim da ću još gore izgledat pošto nemam neku mišićnu masu radi koje bi cutao.

 

Nadam se da je jasno pitanje  znači lagani cut, recomp ili bulk pa cut?

13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Spusti bf na minimalno 15% i onda idi dalje, jer skinny fat nikad nece dobro izgedati dok ne skines sav visak

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Marko_95 kaže...

Pozdrav kolege. Ja imam konkretno pitanje za rast mišića na nogama (listovi, kvadricepsi, zadnja loža)

 

Imam 23 godine i gotovo čitav život sam se bavio nogometom (12 godina). Svakodnevno sam u pokretu i bavim se trčanjem. U super sam kondiciji. Ali kad biste me vidjeli na cesti, nikada ne biste rekli niti da sam trkač, a niti da sam se bavio nogometom. Zašto?

 

Zbog tankih nogu koje nisu genetski naslijeđene.. Otac je dosta krupan i ima ogromne listove, ali ja sam potpuna suprotnost.. Imam dosta tanke noge, pa me zanima može li se učiniti nešto u vezi toga ili je jednostavno tako da tu nema pomoći? Nisam nikada išao u teretanu i radio noge, no možda uz nekakav program i pravilnu prehranu ima nade.. Što mislite?

 

185 sam visok i imam 75 kg, koja mi je u biti stalna kilaža već preko 3 godine. Zanima me još mogu li se ti dobiveni mišići na nogama "izgubiti" (ne znam pravilan izraz) tj. može li mi se nekako noga opet smanjiti ako prestanem odjednom ići u teretanu? 

Da si igrajući taj nogomet nabacio još 10 kg sigurno bi noge bile puno mišićavije. Ne znam što očekuješ na 185/75.

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
drakula789 kaže...

Imam problem.Stojim na tih 106kg i ne mogu se pomaknit.

Ovako mi izgleda plan prehrane na dan treninga već duže vrijeme.

Prvi obrok- 6 jaja pecenih,2 snite kruha bijelog

Drugi - 400-500g pilećih prsa i ajvar 250 grama sad dok ima

I whey 2 mjerice i 1 bcaa

Ovo je cirka 2000 kalorija na dan treninga,kad ne treniram 1500-600.ne znam je li se tijelo naviklo već ili ja varam.pokusavam još 15ak kila skinit jer se pripremam ya maturalac u osmom mjesecu,Al ovak ak se nastavi sumnjam.

 

 dosta losa prehrana odmah da ti kazem... 

 

a nista, napravis diet break, povecas kalorije na 10tak dana, i onda se vratis na staro

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

Kad sam radio sklekove, zgibove (chin-ups), znatno su mi ojačala prsa i biceps i vidio se napredak solidan. Ništa pretjerano, ali za rad kod kuće i bez paženja na prehranu su bili solidni rezultati.

Ima li šanse ako nabacim recimo 10-ak kilograma i radim noge samo u teretani, uz pravilnu prehranu i vježbanje dobiti neki pomak? Ima li netko s foruma da zna nekog fitness trenera tu?

12 godina
offline
Rast mišića i visina

ja u nogama kod sebe nikad nisam vidio nikakvog pomaka, nazalost...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...
drakula789 kaže...

Imam problem.Stojim na tih 106kg i ne mogu se pomaknit.

Ovako mi izgleda plan prehrane na dan treninga već duže vrijeme.

Prvi obrok- 6 jaja pecenih,2 snite kruha bijelog

Drugi - 400-500g pilećih prsa i ajvar 250 grama sad dok ima

I whey 2 mjerice i 1 bcaa

Ovo je cirka 2000 kalorija na dan treninga,kad ne treniram 1500-600.ne znam je li se tijelo naviklo već ili ja varam.pokusavam još 15ak kila skinit jer se pripremam ya maturalac u osmom mjesecu,Al ovak ak se nastavi sumnjam.

 

 dosta losa prehrana odmah da ti kazem... 

 

a nista, napravis diet break, povecas kalorije na 10tak dana, i onda se vratis na staro

Moze pomoc neka onda oko prehrane?

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
13 godina
online
Rast mišića i visina

prestani s kruhom i općenito sa svim smećarskim uh koje ne trebaš

unosi proteine, uz treninge dodaj i kardio treninge i tako ćeš lagano rezati.

 

ne kužim žderačinu tog kruha i smeća i čuđenja. Pusti brojanje kalorija, počni jesti zdravo, a ne u brojkama

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Ne postoje dobri i loši(smećasti) UH. Ugljikohidrat je ugljikohidrat. I da, u kruhu nema ništa loše.

6 godina
protjeran
offline
Re: Rast mišića i visina
Cordas kaže...

Ne postoje dobri i loši(smećasti) UH. Ugljikohidrat je ugljikohidrat. I da, u kruhu nema ništa loše.

 Ako je kruh domaći bez aditiva, ne vidim ništa loše u tom. Osobno kruh ne mogu izbaciti iz prehrane, em mi je drag em je nepraktično za popizditi ne koristiti ga kad si na poslu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 9:36 (Paolo Maldini).
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Paolo Maldini kaže...
Cordas kaže...

Ne postoje dobri i loši(smećasti) UH. Ugljikohidrat je ugljikohidrat. I da, u kruhu nema ništa loše.

 Ako je kruh domaći bez aditiva, ne vidim ništa loše u tom. Osobno kruh ne mogu izbaciti iz prehrane, em mi je drag em je nepraktično za popizditi kad si na poslu.

Da, domaći kruh je bog i batina. Kriška dve dnevno nije ubila nikoga niti će bitno poremetiti unos nutrijenata.

Ali nije loše ni koristiti integralni tost.

Npr, ujutro si napravim četiri sendviča, svaki od dva tosta, kečap, dimček. Tostiram, zapakiram, i eto mi dva brza obroka.

 

Know your limits.
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Pa da, nije nijedna hrana loša (i kruh) ako znaš koliki ti je dnevni unos. Ako brojiš i važeš hranu sigurno da je lakše jesti raznoliko i "nezdravo", a opet ako ti se neda brojiti kalorije onda bolje da izbaci "junk". Moje mišljenje.

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Paolo Maldini kaže...
Cordas kaže...

Ne postoje dobri i loši(smećasti) UH. Ugljikohidrat je ugljikohidrat. I da, u kruhu nema ništa loše.

 Ako je kruh domaći bez aditiva, ne vidim ništa loše u tom. Osobno kruh ne mogu izbaciti iz prehrane, em mi je drag em je nepraktično za popizditi kad si na poslu.

Ako ćeš tako gledati, skoro svaki zapakirani prehrambeni proizvod sadrži nekakve aditive pa prema tome možeš gotovo sve namirnice iz dućana izbaciti iz prehrane. 

S druge strane, pitanje je koliko su (i jesu li uopće) aditivi u prehrani štetni za ljude. 

12 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

To ujutro mi je jedini uh koji unosim,da izbacim taj kruh bio bi na ketu.A i bez kruha se ne mogu zasitit.

Poceo sam s cardio treninzima pa cemo vidit kak ce ici.

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
13 godina
online
Re: Rast mišića i visina
Cordas kaže...

Ne postoje dobri i loši(smećasti) UH. Ugljikohidrat je ugljikohidrat. I da, u kruhu nema ništa loše.

 Jasno da ne. Onda nek unosi tih 2000kalorija jedući čokoladu i kiki bombone.

 

I pls nemojte mi linkat lika koji živi na mars čokoladicama itd.

 

previše brijete na brojke i kalorije, a jedete smeće (čast izuzecima)

 

guls kaže...

Da, domaći kruh je bog i batina. Kriška dve dnevno nije ubila nikoga niti će bitno poremetiti unos nutrijenata.

Ali nije loše ni koristiti integralni tost.

Npr, ujutro si napravim četiri sendviča, svaki od dva tosta, kečap, dimček. Tostiram, zapakiram, i eto mi dva brza obroka.

 

 kečap, misliš šećer?

za domaći se slažem, ali muka staroj stalno radit pa ga radi samo za posebne prigode. Zato curu muštram kad stignem.
onako topao iz pećnice topi se u ustima 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 13:40 (fila2208).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice