Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.082
|
čitano: 6.444.197
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

2 puta godisnje uzmem week off

 

zar nisam vidio cbuma cucanj i deadlift uredno radi?

 

ima svakakvih pristupa, mnogi redovito bp dl sq, pogle npr ovog brajkana cucanj 300kgx10 https://www.instagram.com/reel/CeS-zouIECW/ i to high bar sa pustanjem koljena naprijed, mrtvo 350 na repse

zatim onaj blessingawodibu cucanj 180kg 6x20 (šest serija po 20 ponavljanja sa 180kg!!)

 

 

 Cbum je radio u počecima. Sad mu redovno pratim treninge nije takao šipku koliko ga pratim...

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
hrka11 kaže...
BeLLicus kaže...

Ajmo na normalnije stvari, radite li kad pauze nakon dužeg perioda treniranja tipa nakon 4mj tjedan dana potpunog odmora. Ja odradio prošli tjedan pauzu, evo me raspadam se od upala, ne mogu squatat jer mi gornji dio tijela plače kad uhvatim šipku za squat. Ali odradio sam...

 

I da zašto vrhunski bodybuilderi ne rade bp,dl i squat? A izgledaju besprijekorno? Pratim cbuama,ursa, ramon dinu. Frajeri su 90% vremena na masinama i eventualno bucice i sajle... 

Ponekad,sve ovisi od obaveza kako se sta poklopi ali vecinom gledam ic na tr.

Ne rade jer ih to ubije,velik zamor cns-a i nemaju potrebe za tim kad na lakse nacine dodju do cilja,ovo predpostavljam napamet.

A mene zanima sto njih pratis?ok kuzim ako te zanima taj sport opcenito ta scena,ali ja nekako mislim da ja nemam sta njih gledat jer ljudi rade sebi prilagodjene treninge,na zestokoj kemiji su pa da odrade bilo sta njima ce pomoci,dok meni i tebi kao naturalcu nece,mislim da bi morali drukcije pristupit treningu,mozda sam i u krivu sta ja znam...ako vec nekog pogledam to je alex leonidas,nekad jeff nipard,a i mike-a sam znao pogledat ponekad.

 Da vidim koje vježbe rade. Ne zamaram se kilažama koje dižu. Zamima me split njihov. I tako. Najbolji su u svojem sportu i zašto nebi pogledao kako ljudi treniraju. 

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Za količinu energije koju DL zahtijeva i rizik od ozljede koji donosi u najboljem slučaju nije isplativ iz perspektive hipertrofijskog treninga.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
robogo kaže...
Za količinu energije koju DL zahtijeva i rizik od ozljede koji donosi u najboljem slučaju nije isplativ iz perspektive hipertrofijskog treninga.

 Slažem se ali u početku će te ojačati kao majmuna za daljni napredak, iako u suštini to je powerlifting vježba, a ne bodybuilding. 

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

mrtvo ce izgraditi leđa kakva niti jedna druga vjezba nece, erektore i trap pogotovo

 

obicno, sumo, romanian, deadstop ili ne, bitno da se radi, i ne mora se cupati 1rm i 3x3 nego lijepo 3x10

 

 

 

a glede ozljede od mrtvog, svi se boje ozljede leđa ono kad cupas da te presjece i zavrsis u kolicima, ali to jos nisam vidio, prije cete otkazati nego se ozljeda leđa dogoditi. 

ozljeda koja jest realna od mrtvog je puknuce bicepsa kad se sipka vuce rukama, ruke na mrtvom trebaju biti skroz ispruzene, samo hvat aktivan. pun je youtube deadlift biceps tear videa, deadlift back injury nula videa. ali to ekipa koja vuce 250+kg, ako vucete 100-150kg bez brige

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2024 17:09 (Petar hw).
7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ma samo rokneš hemiju i dereš i boli te kiki za sve.
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

mrtvo ce izgraditi leđa kakva niti jedna druga vjezba nece, erektore i trap pogotovo

 

obicno, sumo, romanian, deadstop ili ne, bitno da se radi, i ne mora se cupati 1rm i 3x3 nego lijepo 3x10

 

 

 

a glede ozljede od mrtvog, svi se boje ozljede leđa ono kad cupas da te presjece i zavrsis u kolicima, ali to jos nisam vidio, prije cete otkazati nego se ozljeda leđa dogoditi. 

ozljeda koja jest realna od mrtvog je puknuce bicepsa kad se sipka vuce rukama, ruke na mrtvom trebaju biti skroz ispruzene, samo hvat aktivan. pun je youtube deadlift biceps tear videa, deadlift back injury nula videa. ali to ekipa koja vuce 250+kg, ako vucete 100-150kg bez brige

 kolega sa treninga na operaciji zavrsio nakon dl

ako se dobro sjecam pomaknuo mu se disk. cak je bio iskusan, godine je provodio u gym-u i stvarno nije seljober koji samo pumpa

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ima i onih sto izvrnu glezanj na ravnom plocniku, jbg rijetkih izuzetaka se uvijek nađe

4 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Jel netko uzima vit C kao dodatak, a da mu se pri tome javilo peckanje pri mokrenju? Uzimam naime vit C u tabletama 785 mg svaki drugi dan i problemi s mokrenjem su mi se javili otprilike nekoliko dana nakon što sam počeo uzimati, jel netko čuo za takav slučaj?

10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ne, ne uzimam nikakve tablete za vitamine, samo zdrava u uravnotežena prehrana. Vitamin C ujutro 3 cijeđene naranče popiješ i dobar si. Svi kubure ove zime korona, gripa,prehlada svi bolesni 4 puta. Ja nisam kihnuo ove zime a kamoli šta drugo, dobar je i limun sa vodom bez šećera...

 

Evo sad nakon gyma noverški losos na tavi i pomes iz friteze na vrući zrak, zdravo ukosno i hrpa proteina. 400g lososa sam napravio.

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Eric Prydz kaže...

Jel netko uzima vit C kao dodatak, a da mu se pri tome javilo peckanje pri mokrenju? Uzimam naime vit C u tabletama 785 mg svaki drugi dan i problemi s mokrenjem su mi se javili otprilike nekoliko dana nakon što sam počeo uzimati, jel netko čuo za takav slučaj?

Ja uzimam 500mg dnevno već 3 godine, nikakvih problema nisam imao 

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Eric Prydz kaže...

Jel netko uzima vit C kao dodatak, a da mu se pri tome javilo peckanje pri mokrenju? Uzimam naime vit C u tabletama 785 mg svaki drugi dan i problemi s mokrenjem su mi se javili otprilike nekoliko dana nakon što sam počeo uzimati, jel netko čuo za takav slučaj?

 Moguće, vitamin C je topljiv u vodi i višak se otpušta u obliku oksalata u urinu, što dovodi u pitanje da možda imaši bubrežni kamenac. Svakako obavi urinokulturu.

Evo ti neke od korisnih informacija koje sam izvukao iz završnog od kolegice:

 

"Njegovim redovitim unosom apsorbira se 75 % do 90 % vitamina C. Međutim pri visokim količinama, njegova apsorpcija se snižava na oko 16 %, dok pri niskom količinama (< 20 mg) apsorpcija može doseći i 98 %"

 

"Pri visokim dozama (nekoliko stotina mg na dan) askorbat se akumulira u tijelu sve dok koncentracije u plazmi ne prijeđu bubrežni prag resorpcije. Koncentracije vitamina C u organizmu više od te vrijednosti se brzo izlučuju urinom"

 

"Tkiva koja nakupljaju vitamin C u količinama 100 puta većim nego što je koncentracija vitamina C u krvi su nadbubrežna i prsna žlijezda, mrežnica oka, hipofiza te žuto tijelo. Tkiva s 10 do 50 većim koncentracijama vitamina C nego što je koncentracija vitamina C u krvi su mozak, slezena, pluća, testisi, limfni čvorovi, štitnjača, sluznica tankog crijeva, gušterača i bubrezi"

 

"Tjelesne zalihe vitamina C u čovjeka prilično su konstantne i iznose oko 20 mg kg-1, čak i u slučaju unosa velikih količina. Dnevno se utroši 3 - 4 % te količine, što predstavlja 40 - 60 mg na dan." Računaj da ako imaš 80 kila da je u sistemu 1600 mg vitamina,a trošiš samo 50 mg. 

 

Izvor: https://repozitorij.kemija.unios.hr/islandora/object/kemos:341/datastream/PDF/view

4 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Uzeo sam uputnicu i za napraviti urinokulturtu, ali do urologa osim ako ne bude hitno ću čekati do sredine 4. mjeseca.

Uz to uzimam i vit A, B 1-2-6-12, D, E i K kao kompeks, rečeno mi je da je normalno da urin bude malo flourescentan što i bude na prvo mokrenje nakon što uzmem tabletu pa je malo teško razlučiti nešto pametno po boji mokraće. Do sada nisam imao problema, a to je jedino što odstupa od rutine u zadnja 3-4 tjedna otkad sam počeo uzimati...naravno, može biti kakva upala ili infekcija po srijedi... 

3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Ne, ne uzimam nikakve tablete za vitamine, samo zdrava u uravnotežena prehrana. Vitamin C ujutro 3 cijeđene naranče popiješ i dobar si. Svi kubure ove zime korona, gripa,prehlada svi bolesni 4 puta. Ja nisam kihnuo ove zime a kamoli šta drugo, dobar je i limun sa vodom bez šećera...

 

Evo sad nakon gyma noverški losos na tavi i pomes iz friteze na vrući zrak, zdravo ukosno i hrpa proteina. 400g lososa sam napravio.

 400G LOSOSA JESI TI NORMALAN DA TI BUBREZI OTKAZU HOCES DA TI KOPI PASTAM NEKU STUDIJU  

 

javi se kad budes u zg da roknemo neki trening ako os

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Ne, ne uzimam nikakve tablete za vitamine, samo zdrava u uravnotežena prehrana. Vitamin C ujutro 3 cijeđene naranče popiješ i dobar si. Svi kubure ove zime korona, gripa,prehlada svi bolesni 4 puta. Ja nisam kihnuo ove zime a kamoli šta drugo, dobar je i limun sa vodom bez šećera...

 

Evo sad nakon gyma noverški losos na tavi i pomes iz friteze na vrući zrak, zdravo ukosno i hrpa proteina. 400g lososa sam napravio.

Friesi u fritezi na vrući zrak su strašno underrated. 

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Dobio sam knee grinding i popping sound od sobne bicikle i veslacice, ima li razloga za brigu ili da nastavim koristit te sprave?

 

Kad radim leg extenzije jedno 20 ponnavljanja zvuk se znacajno smanji ili nestane i onda se opet vrati nakon par sati.

Nista ne boli.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2024 20:26 (Mr.Natural).
15 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Naisao sam na zanimljivu studiju,malo mi je ovo iznenadajuce sa obzirom da se vecinom sve vrti oko kcal deficit/suficita

 

 In 2012, George Bray and his colleagues sought to examine whether the level of dietary protein affected body composition, weight gain, and/or energy expenditure in subjects randomized to one of three hyper-caloric diets: low protein (5%), normal protein (15%), or high protein (25%).

The subjects were admitted to a metabolic ward and were force fed 140% (+1,000kcals/day) of their maintenance calorie needs for 8 weeks straight. Protein intakes averaged ~47g (0.68g/kg) for the low protein group and 140g (1.79g/kg) and 230g (3.0g/kg) for the normal and high protein groups, respectively.

Carbohydrate was kept constant between the groups (41-42%), with dietary fat ranging from 33% in the high protein group to 44% and 52% in the normal and low protein groups, respectively. Lastly, during the course of the 8 week overfeeding period, subjects’ body composition was measured bi-weekly using dual x-ray absorptiometry.

At the end of the study, all subjects gained weight with near identical increases in body fat between the three groups. (In actuality, the higher protein groups actually gained slightly less body fat than the lower protein group. This, however, wasn’t significant). The group eating the low protein diet gained the least amount of weight (3.16 kg) with the normal and high protein groups gaining about twice as much weight (6.05 and 6.51 kg, respectively).

 

As you can see, the additional ~3 kg of body weight gained in the higher protein groups (15% and 25%) was shown to be due to an increase in lean body mass and not body fat. To quote the conclusions of the authors: “Calories alone contributed to the increase in body fat. In contrast, protein contributed to changes in lean body mass, but not to the increase in body fat.”

These subjects were literally forced to eat ~1,000kcals more than what they needed to maintain their body weight for 8 full weeks, and even then it was seen that the protein contributed to increases in lean body mass rather than body fat.

 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22215165/

 

Nigdje se ne spominje tjelovjezba ili weight lifting,ali nevjerojatno da je u high protein prehrani doslo do porasta ciste misicne mase 

 

 

6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr. Natural baš nedavno liječnik supruzi rekao da je pucketanje u koljenu sasvim normalno (ako je samo pucketanje u pitanju) .
Ali čisto sumnjam da ti je to od bicikla, tko ima problema sa koljenima za vrijeme fizioterapije većinom vozi sobni bicikl. Ako nisi podigni sic na biciklu na odgovarajuću visinu da možeš ispružiti nogu i tako smanjiš opterećenje na koljena (potražiti na youtube kako). Također ubrzaj okretaje da smanjiš opterećenje na koljena.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2024 23:49 (ajimerej).
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

kolika vam je razlika kosi vs ravni benc? 20kg svima?

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ravni i do 30% više od kosog.
4 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Napravi teretanu kod kuće projekt za vježbe za cijelo tijelo, nakon što mi je pukao film jer su opet digli cijene članarine i osobnih treninga u jimu u koji idem...

Potreban feedback, da vidim jesam što zaboravio...

 

Bench press s klupicom za incline, decline i ravni b.p. + olimpijska šipka (šipku već imam)

Squat rack

Scott klupica za preachers curls 

Bučice s utezima i lomljenu šipku, različite resistance bands (ovo imam)

Pull up rack s dipsevima (imam)

 

Jesam što zaboravio?

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Klupa, šipka, squat rack, ploče i bućice i to ti je dovoljno. Pod uvjetom da je squat rack modularan i na kojeg možeš namontirati opciju za zgibove i dipove.
4 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Odlično, hvala! Za zgibove i dipsove imam već kod kuće, kupio sam ranije pa je to zapravo gotova stvar...eventualno ploča od 10 i 15 kg s vremenom, za cijenu paketa osobnih treninga i 3 mjeseca članarine ću pokriti ovo sve i uštediti i vremena i novca.

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ja sam krenuo sa polukavezom i olimpijskom šipkom sa 140kg utega. Ostatak sam postepeno dodavao.

Ali ovo što si nabrojao je manje više to to. Mislim da ti ne treba više od toga

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2024 20:48 (Prte).
4 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Mali zastoj...naime klupica nema negativni nagib, mogu li bez toga? Kojim vježbama zamijeniti decline b.p.?

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

dips

 

nije toliko potreban decline benc ako mozes ravni i kosi raditi

4 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Onda super, da ne razbijam glavu okolo tražeći drugu klupicu, ovako od jednog proizvođača mogu sve naručiti. 👍

15 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Radi li netko full body workout 4-5x tjedno,kako izdržite intenzitet,koliko se forsirate na na vježbama ? 

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

kako ste upoznati sa suplementima za zdravlje zglobova

imam konstantnih problema sa koljenima(da bio sam u doktora i na fizikalnim terapijama) pa me zanima da li je itko probao hidrolizirani kolagen, ima li kakvih benefita od toga?

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sporttest kaže...

kako ste upoznati sa suplementima za zdravlje zglobova

imam konstantnih problema sa koljenima(da bio sam u doktora i na fizikalnim terapijama) pa me zanima da li je itko probao hidrolizirani kolagen, ima li kakvih benefita od toga?

 evo kratko moje iskustvo:

https://forum.bug.hr/forum/topic/sport/bodybuilding-pocetnika-do-naprednih/52249.aspx?page=950&jumpto=6594418&sort=asc&view=flat

 

mene su boljela koljena neko vrijeme, lagana bol al stalno tu. probao ANIMAL FLEX, i ovaj NUTREND FLEXIT GOLD

 

možda malo skupo al meni pomoglo. kao da podmaziva hrskavicu u koljenu i prestalo boliti. i sad tu i tamo uzmem ovaj nutrend. sasvim ok.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice