Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.974
|
čitano: 3.246.725
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

lako tako kad ne radis vikendima i prakticki od jutra do mraka, pa da ti to diktira formulu 1 :)

disclaimer: ne radim vise tako, ali je tako bilo 4g...

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

sramota jedna, monaco u punom toku, a nitko ne komentira nista...

 

DI STE? jebete? :D

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Izgubila se ona draž, nije više zanimljivo sjedit sat i pol, te gledati procesiju iz kruga u krug.

All truly great thoughts are conceived by walking.
12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Kad netko pobijedi sa 1 brzinom manje sto rev koju posluku porati!?

AUDIOFIL
10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...

Izgubila se ona draž, nije više zanimljivo sjedit sat i pol, te gledati procesiju iz kruga u krug.

 

Ja se nebi složio... Pratio sam F1 i sve u vezi toga dugo godina... od Hilla i Villeneuvea do Hakinnena i Schumijeve dominacije. Nakon toga sve manje jer je postalo jako dosadno. Pobjede su odlučivale više dobre strategije i zaustavljanja u boxevima nego sama trka i dueli. Skoro sam prestao pratiti uopće ali zadnjih par godina i promjena koje su donešene ipak postaje sve zanimljivije i sad opet jedva čekam trke i pratim više manje sve u vezi F1 :) 

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

ugl, imao sam malu buku doma, pa nisam uspio skuziti pol toga, a pogotovo hamiltonov team radio, tj njega...kako on prica, ko neka baba...svih cujem normalno i razumijem, pa i kimija...

sta je bilo s njime? nesto se zalio na sta?

a sta je bilo sa ricciardom, koliko brzina na kraju je imao? ili je bilo nesto drugo u pitanju? ne kuzim zasto horner usporeduje ga sa schumacherom, pa kako sam skuzio daniel je imao sve brzine osim neke pri vrhu, a schumacher je bio samo u 5., bi vidio kako bi pobjedio daniel da je imao samo 5. kako bi izvlacio 2. sektor i zadnje zavoje u 5.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
RuskeGTT kaže...

ugl, imao sam malu buku doma, pa nisam uspio skuziti pol toga, a pogotovo hamiltonov team radio, tj njega...kako on prica, ko neka baba...svih cujem normalno i razumijem, pa i kimija...

sta je bilo s njime? nesto se zalio na sta?

a sta je bilo sa ricciardom, koliko brzina na kraju je imao? ili je bilo nesto drugo u pitanju? ne kuzim zasto horner usporeduje ga sa schumacherom, pa kako sam skuzio daniel je imao sve brzine osim neke pri vrhu, a schumacher je bio samo u 5., bi vidio kako bi pobjedio daniel da je imao samo 5. kako bi izvlacio 2. sektor i zadnje zavoje u 5.

 Ricciardo je vozio sa 6. brzina pola staze i onda je gubio u tunelu i ciljnoj ravnini vrijeme, ali nije ga mogo Vettel stic, puno bolji je Red Bull u monte carlu. A Hamilton je plakao preko radia nekoliko puta radi guma, a ovi mu kratko odgovorili svaki put, da svi imaju iste gume haha

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

vozio stalno u 6.? ili vozio sa prvih 6 brzina? negdje sam malo prije citao da nije imao samo zadnju brzinu (a to je 8.) ne kuzim nis vise...

jer ako je vozio sa SAMO 6. onda je dobro i ispalo...ali ako je imao prvih 6, onda nije toliki peh, jedino sta sam skuzio da je na ciljnoj bio 20-30kmh sporiji od vettela, pa mi nije jasno kako ga nije uspio stic...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...

Kad netko pobijedi sa 1 brzinom manje sto rev koju posluku porati!?

 

RuskeGTT kaže...

a sta je bilo sa ricciardom, koliko brzina na kraju je imao? ili je bilo nesto drugo u pitanju? ne kuzim zasto horner usporeduje ga sa schumacherom, pa kako sam skuzio daniel je imao sve brzine osim neke pri vrhu, a schumacher je bio samo u 5., bi vidio kako bi pobjedio daniel da je imao samo 5. kako bi izvlacio 2. sektor i zadnje zavoje u 5.

 

infernoxcro kaže...

 

 Ricciardo je vozio sa 6. brzina pola staze i onda je gubio u tunelu i ciljnoj ravnini vrijeme, ali nije ga mogo Vettel stic, puno bolji je Red Bull u monte carlu. A Hamilton je plakao preko radia nekoliko puta radi guma, a ovi mu kratko odgovorili svaki put, da svi imaju iste gume haha

 

RuskeGTT kaže...

vozio stalno u 6.? ili vozio sa prvih 6 brzina? negdje sam malo prije citao da nije imao samo zadnju brzinu (a to je 8.) ne kuzim nis vise...

jer ako je vozio sa SAMO 6. onda je dobro i ispalo...ali ako je imao prvih 6, onda nije toliki peh, jedino sta sam skuzio da je na ciljnoj bio 20-30kmh sporiji od vettela, pa mi nije jasno kako ga nije uspio stic...

 Znači negdje oko četvrtine - trećine utrke je izgubio 7 i 8 brzinu i MGU-K.

Problem kod gubitka MGU-K je gubitak cca 25% snage, što je u Monacu manji problem od druge posljedice gubitka MGU-K a to je problemi sa stražnjim kočnicama. Jer zbog načina na koji MGU-K funkcionira, da bi se maksimizirali dobitci njegovog postojanja sve momčadi imaju daleko manje stražnje kočnice nego što su ih imali prije nego je MGU-K postojao. Zato jer MGU-K preuzima dobar dio sile usporavanja na sebe. S obzirom da je Ricci ostao bez MGU-K to automatski znači da je imao problema sa zadnjim kočnicama, tj njihovim pregrijavanjem, zbog toga je morao prilično promijeniti svoj način vožnje tijekom više od dvije trećine utrke. 

Veličina poduhvata kojeg je ostvario se vidi po tome da je došao do cilja, i to prvi, i to ne kao glava vlakića već sa solidnom prednošću. Ok, tome je pridonijela konfiguracija staze i problemi sa gumama ostalih, ali gume su imali svi iste, on i starije od nekih, a imao je i bolid sa velikim problemom.

12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Moga je Vett slobodno uc s njim u cilj sa minimalnim  zaostatkom ali zasto riskirat,ubacio je u drugi mod i odvozio sigurno do kraja,RB je po svemu sudeci imao problem sa max brzinom koja je bila nekih 15-20 kn/h bila manja od Ferraria ali nebitno kad staza nije takva da bi se mogao iskoristit taj nedostatak!Ubrzanja i drzanje gripa su bila na visini zadatka sve do 6 brzine sto se na kraju pokazalo dovoljno,nisam nesto impresioniran podvigom Ricarda(mada mi je drag vozac)

AUDIOFIL
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...

Moga je Vett slobodno uc s njim u cilj sa minimalnim  zaostatkom ali zasto riskirat,ubacio je u drugi mod i odvozio sigurno do kraja,RB je po svemu sudeci imao problem sa max brzinom koja je bila nekih 15-20 kn/h bila manja od Ferraria ali nebitno kad staza nije takva da bi se mogao iskoristit taj nedostatak!Ubrzanja i drzanje gripa su bila na visini zadatka sve do 6 brzine sto se na kraju pokazalo dovoljno,nisam nesto impresioniran podvigom Ricarda(mada mi je drag vozac)

 Vettel je i sam rekao da nije mogao pratit Ricciarda i da je čak i sa velikim problemima sa bolidom ovaj bio brži od njega, tako da ne, nije mogao uc u cilj sa minimalnim zaostatkom.

I je, imao je sreće Ricciardo da su ovih par iza njega imali problema sa gumama i da im bolid očito nije optimalan za Monaco, ali odvozit gotovo 3 četvrtine Monaca sa 160 ks manje i sa praktički polu upotrebljivim stražnjim kočnicama - to je prilično impresivno, barem meni, pogotovo ovaj dio sa kočnicama.

Uostalom glupo je reć da se taj nedostatak snage nije mogao iskoristit kad smo vidjeli nekoliko preticanja tokom utrke i u niti jednom od njih bolid koji je izgubio poziciju nije imao ni 10% Riccievog hendikepa u odnosu na onoga koji ga pretiče.

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Riccardo nije bio zaglavljen u šestoj - imao je sve brzine od prve do šeste. Za Monako je bitno ubrzanje i grip, a ne maksimalna brzina. Za njega bi bilo veće sranje da nije imao prve 3 brzine.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

ili da je ostao u 6., onda bi ga se moglo usporedivati sa schumacherom...

13 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Da je zaostao u 6. brzini dvije trećine utrke ne da nebi bio prvi nego bi kasnio par krugova za ostalima.

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Tako je -stoga je svaka usporedba sa Šumaherom besmislena. On je imao samo petu brzinu (od 6 ukupno) tada i to u Španiji.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

I odmah SC, ni pola kruga nisu proši.

All truly great thoughts are conceived by walking.
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

ekipa koja gleda preko morningstream-a, dali vama slika svako malo prekida, trza i ponavljaju se dijelovi od po par sekundi?

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
10 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Meni radi normalno od pocetka utrke. Naravno, F1 TV opet serucka pa kad sam skuzio da se sluzbeni komentar gubi na trenutke...rekoh, dobro vecer, morningstream.
BF3/BF4 nick : jabooka_KAOS (singing Derp Derp Derpidy)
10 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

ova je utrka "kao trebala" bit puna pretjecanja i napetosti, kad ono ziva dosada

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Del_Boy97 kaže...

ova je utrka "kao trebala" bit puna pretjecanja i napetosti, kad ono ziva dosada

 iz godine u godinu sve lošije i lošije

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

VETTLE <3

14 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Evo čini se da je stvar riješena prema očekivanjima...RBR bi trebao uskoro objaviti da prelazi na Hondu. Bilo je i vrijeme nakog toliko vremena takvog odnosa...

Baš me zanima sad što će biti sa Aston Martin sponzorstvom...i kako će se sve to dalje razvijati.

 

EDIT: evo i službeno je...

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 10:28 (miki1981).
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

LeClerc je odličan...

 

A Grosjean.. šta reći

10 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

blagoslovljen bio dan kad ferrari odjebe kimija više, pa ne mogu ga gledat svaki q3 kako usere stvari

 

dabogda potpisali leclerca za iducu godinu već

15 godina
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

McLaren je pokazo pravo lice zadnje dvije staze, sramota stvarno da ovako propane tim poput njih,  za Williams isto neman rijeci, valjda ce bit bolje.

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Meni je žao Ferrarija. Vettel nikako da dođe na svoje. Što ti vrijedi dobar Ferrari, ako Hamiton dobije dobre bodove kada je loš, a kada je dobar je prvi. Vettel bi trebao dobiti 4-5 trka za redom da to ima smisla.

A Kimi neka ide jesti sladoled... novci mu ne trebaju, vozi preko one stvari. Vettelu paše da nema pritisak, ali Kimi mu neće moći pomoći da dođe do naslova.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 12:23 (Korny1603987).
14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Opet Fia kažnjava Ferrari. Nemaju smisla više ovakve kazne.

All truly great thoughts are conceived by walking.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...

Opet Fia kažnjava Ferrari. Nemaju smisla više ovakve kazne.

 Kazna kao kazna je po meni u redu, ono što nije u redu je da su užasno nekonzistentni i recimo više ovakvih istih slučajeva nisu bili kažnjeni u Kanadi na kvalifikacijama (jedan od kojih je između ostalog bio blokiranje Vettela).

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
x18x05x kaže...

Opet Fia kažnjava Ferrari. Nemaju smisla više ovakve kazne.

Lol, da opet...totalno ne zasluženo ne? Dobio je 5 sekundi prošli vikend, a hladno se zabio u Bottasa na startu i uništio mu utrku. 5 sekundi!!! Ja sam se doslovno smijao kad sam vidio tu kaznu. Nije da su se malo dotaknuli pa je Bottasu otpao endplate ili nešto slično...

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
A to sto je hamilton zakocio ko pizda i botas zatvarao zavoj sve je stvar kako gledas ali u zaru borbe se dogadaju pizdarije
Samsung S8+
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice