Veslački ergometar - preporuka

poruka: 17
|
čitano: 19.564
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Veslački ergometar - preporuka

Koristi li tko od vas možda veslački ergometar (sprava za veslački trening)?

 

Ako može kakva preporuka. Treba mi za kućnu upotrebu, 3-4 puta tjedno po pola sata recimo.

 

Cijena oko 2500kn, ili baš 3000kn ako je nešto puno bolji od ovih jeftinijih... Vidim da ih ima i po 1700kn, i po 2500 i po 5000, ali stvarno se ne razumijem u to baš previše...

 

Također nemam pojma koliko je bitna ona masa zamašnjaka jer na nekim modelima je to 5kg, na nekim 7kg, 8kg, 4kg... Nije mi to skroz jasno i ne znam po čemu birati uopće?

 

Ono što mi treba je da bude koliko toliko dugotrajan (da izdrži bar 2-3 godine tempom kojim ću ga koristiti), da ima dobar otpor i da mi odgovara veličina i da bude udoban...

 

Svaka preporuka i iskustvo dobro došli. 

10 godina
offline
Veslački ergometar - preporuka

Ne znam baš ništa o veslačkim ergometrima, ali ako baš nisi veslač (a moguće da nisi jer izgleda ne znaš ni ti), mora li baš biti ergometar?

 

Jer ako ti treba sprava za aerobni trening siguran sam da je kućni steper bolje rješenje, da ne govorimo o tome koliko manje mjesta zauzima.

Ako bi ti to odgovaralo, tu već nešto znam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2017 14:31 (Yo Momma).
16 godina
offline
Re: Veslački ergometar - preporuka
Yo Momma kaže...

Ne znam baš ništa o veslačkim ergometrima, ali ako baš nisi veslač (a moguće da nisi jer izgleda ne znaš ni ti), mora li baš biti ergometar?

 

Jer ako ti treba sprava za aerobni trening siguran sam da je kućni steper bolje rješenje, da ne govorimo o tome koliko manje mjesta zauzima.

Ako bi ti to odgovaralo, tu već nešto znam.

Ne treba mi sprava isključivo za aerobni trening... Treba mi veslački ergometar 

 

Rekreativni biciklist sam i treba mi preko zime aerobni trening kućni jer ne mogu biti toliko na biciklu pošto je hladno, a s kojim ću usput aktivirati mišiće gornjeg dijela tijela što na biciklu ne radim, a to mi fali iako radim nekakav kućni trening program s utezima, sklekovima, zgibovima, čučnjevima itd. (P90X), svejedno bih volio još dodatno veslati.

 

Koliko sam gledao i proučavao veslački ergometar je idealna sprava za kompletno tijelo jer jer upogoni 90% mišića na tijelu i odličan je za održavanje kondicije. Prostor mi ne predstavlja problem, imam ga dovoljno.

 

btw. Jesi vidio kak su veslači izgrađeni? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2017 16:13 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
Veslački ergometar - preporuka

Nemam ti što preporučiti, ali samo da kažem da su ergometri vrhunska stvar, nemam ga doma, ali ga u teretani koristim i vjeruj mi da ti radi cijelo tijelo, a noge pogotovo. Naravno to je slučaj da radiš pravilno veslanje, možeš ti i mirovati nogama i vući samo rukama :D, ali pravilnim radom ti je većina rada odrađena nogama.

14 godina
offline
Veslački ergometar - preporuka

Dok sam trenirao veslanje, koristio sam Concept2 ergometar. Ti ergometri su kao golf dvojke, nepoderivi. Skupi su kao novi, no isplate se posto ce ti i unucima ostat. Ili pronades kakav rabljeni.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Re: Veslački ergometar - preporuka
Fake_Alert kaže...

Dok sam trenirao veslanje, koristio sam Concept2 ergometar. Ti ergometri su kao golf dvojke, nepoderivi. Skupi su kao novi, no isplate se posto ce ti i unucima ostat. Ili pronades kakav rabljeni.

10 500kn... Nemrem si to priuštiti trenutno na žalost... A to je baš ergometar profesionalni koji može biti i za teretanu. Možda jednog dana, ali sad ću si uzeti neki za 2-3 tisuće.  Samo velim, ne razumijem se baš nešto puno, ali kad proučim malo više uzet ću neki.

 

U izboru ih imam 4-5 trenutno. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2017 16:29 (lllnuclearlll).
10 godina
offline
Re: Veslački ergometar - preporuka
lllnuclearlll kaže...
Yo Momma kaže...

Ne znam baš ništa o veslačkim ergometrima, ali ako baš nisi veslač (a moguće da nisi jer izgleda ne znaš ni ti), mora li baš biti ergometar?

 

Jer ako ti treba sprava za aerobni trening siguran sam da je kućni steper bolje rješenje, da ne govorimo o tome koliko manje mjesta zauzima.

Ako bi ti to odgovaralo, tu već nešto znam.

Ne treba mi sprava isključivo za aerobni trening... Treba mi veslački ergometar 

 

Rekreativni biciklist sam i treba mi preko zime aerobni trening kućni jer ne mogu biti toliko na biciklu pošto je hladno, a s kojim ću usput aktivirati mišiće gornjeg dijela tijela što na biciklu ne radim, a to mi fali iako radim nekakav kućni trening program s utezima, sklekovima, zgibovima, čučnjevima itd. (P90X), svejedno bih volio još dodatno veslati.

 

Koliko sam gledao i proučavao veslački ergometar je idealna sprava za kompletno tijelo jer jer upogoni 90% mišića na tijelu i odličan je za održavanje kondicije. Prostor mi ne predstavlja problem, imam ga dovoljno.

 

btw. Jesi vidio kak su veslači izgrađeni

 

Onda dobro :)

 

Veslao sam par godina i gušt je zbog vode i zraka, ali ne mogu reći da sam imao taj osjećaj aktivacije cijelog tijela. Uvijek mi je falila aktivacija ramena, prsa, stražnje lože nogu, tricepsa...

 

Tak da se nisam izgradio dok se nisam primio "železa" (teretane) ;)

16 godina
offline
Re: Veslački ergometar - preporuka
Yo Momma kaže...

 

Onda dobro :)

 

Veslao sam par godina i gušt je zbog vode i zraka, ali ne mogu reći da sam imao taj osjećaj aktivacije cijelog tijela. Uvijek mi je falila aktivacija ramena, prsa, stražnje lože nogu, tricepsa...

 

Tak da se nisam izgradio dok se nisam primio "železa" (teretane) ;)

Naravno, zato i velim, ne planiram raditi isključivo na ergometru, nego uz trening snage ubaciti i ergometar.

13 godina
neaktivan
offline
Veslački ergometar - preporuka

A jel vec imas doma neke sprave pa radis ili kako? Pitanje je koliko ces dobar proizvod dobiti za taj budget, mozda bolje da ides u teretanu pa tamo veslas.

16 godina
offline
Re: Veslački ergometar - preporuka
Keops kaže...

A jel vec imas doma neke sprave pa radis ili kako? Pitanje je koliko ces dobar proizvod dobiti za taj budget, mozda bolje da ides u teretanu pa tamo veslas.

Radim doma P90X koji sam si malo modificirao (sklekovi, zgibovi, čučnjevi, iskoraci, vježbe s bućicama za ramena, biceps i troceps, razne varijante trbušnjaka, itd.).

 

Uz to vozim MTB rekreativno, nešto ozbiljnije, ali ne natjecateljski, osim par rekreativnih utrka tijekom godine.). 

 

P90X sam malo zapostavio prek toplijih dana zbog biciklizma, pa sam sad krenuo opet raditi novi ciklus jer se više neću toliko voziti, a i da si napravim pripremu za proljeće jer sam se do sad svake zime uspio previše zapustit... I malo sam tražio i osim trčanja vidio po iskustvima i preporukama da je veslački ergometar odlična stvar za održavanje neke bazne kondicije i aktiviranje dosta mišića koje inače zapostavljam.

 

Na žalost, teretane koje imam u gradu nemaju sprave za veslanje, ni trake za trčanje... Imaju samo utege i par sprava nekih koje me ne zanimaju...

 

Frend je nedavno kupio ovaj ergometar i zadovoljan je:

 

https://www.fitness.com.hr/shop/oprema/fitness-oprema/Sprava-za-veslanje-Insportline-Oxford.aspx

 

Budem ga baš ovih dana išao isprobati, a i po forumima vidim da su ljudi zadovoljni tim jeftinijim ergometrima, pa čak i oni koji se bave veslanjem, jer jbg. tko ima 10 000kn u RH za ergometar, takvi su rijetki.

 

Uglavnom u nekom užem izboru su mi taj koji sam linkao i još par:

 

https://www.fitness.com.hr/shop/oprema/fitness-oprema/Sprava-za-veslanje-Insportline-Oxford.aspx

 

https://www.intersport.hr/catalog/product/view/id/91232/s/energetics-st-720-sprava-za-veslanje-78110/category/8186/

 

https://www.decathlon.hr/p/8382190_sprava-za-veslanje-kettler.html#/3295-254-no_size

 

https://www.decathlon.hr/p/8310896_sprava-za-veslanje-situs-rower-3.html#/16-254-_

 

i ovaj koji slijedi možda ako je stvarno puno bolji (ali mislim da nije i da je skup zbog elektronike koju posjeduje, a koja mi nije toliko bitna), ali izlazi mi debelo iz budžeta:

 

https://www.fitness.com.hr/shop/oprema/fitness-oprema/Sprava-za-veslanje-Insportline-inCondi-RW60.aspx

 

Problem je što se ne razumijem uopće u to i pojma nemam koji mi je bolje uzeti od ova prva 4, a ovaj zadnji teško da ulazi u izbor, ali stavio sam ga reda radi jer ako je baš toliko bolji, u što sumnjam, uzeo bih možda onda ipak njega.

 

S tim da ovih u Decathlonu uopće nema na stanju i nemam pojma hoće se pojaviti uopće više.

 

To je otprilike sve što sam našao kod nas što mi ulazi u budžet.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2017 18:53 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Veslački ergometar - preporuka

Eto. Nakon par dana proučavanja odlučio sam kupiti water rower u narednih par mjeseci čim se dokopam tolike količine para. 

 

Vjerojatno ovaj:

 

http://www.waterrower.hr/sprave-za-veslanje/sprava-za-veslanje-waterrower-natural/

 

One jeftinije sprave koje sam gledao (3500kn nije baš ni jeftino) ipak nisu za "muški" trening. 

 

Odabir je bio između Concept 2 i water rowera. No pošto se ne bavim veslanjem i ergometar mi treba isključivo kao trening, a ovaj otpor na vodu mi je nešto fenomenalno, ipak sam se odlučio na water rower. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 14:42 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Veslački ergometar - preporuka

Nisam znao da ovo postoji, hvala ti na ovome :D.

16 godina
offline
Re: Veslački ergometar - preporuka
Keops kaže...

Nisam znao da ovo postoji, hvala ti na ovome :D.

Imaš i jeftiniju verziju od 999 eura, ali ima dosta loš monitor i nešto je manje masivna, iako i dalje vrlo kvalitetna. Ove ostale verzije imaju S4 monitor koji je odličan i može se spojiti na PC.

 

Ovo je video s jeftinijim modelom (999 eura):

 

 

A ovo sa skupljim (1500 eura):

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 21:47 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Veslački ergometar - preporuka

Ne svida mi se nikako. Concept2 je provjerena stvar i trajat ce 100 godina, a ovo cudo je jos od drveta a kosta kao suho zlato... Samo ima drugaciji otopor radi fluida a na conceptu radi zraka, no kao da je to bitno kada se gleda samo opterecenja koje ti moras savladati.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Re: Veslački ergometar - preporuka
Fake_Alert kaže...

Ne svida mi se nikako. Concept2 je provjerena stvar i trajat ce 100 godina, a ovo cudo je jos od drveta a kosta kao suho zlato... Samo ima drugaciji otopor radi fluida a na conceptu radi zraka, no kao da je to bitno kada se gleda samo opterecenja koje ti moras savladati.

 

Načitao sam se dosta recenzija zadnjih dana.

 

Kvaliteta ove dvije sprave je usporediva, WaterRower je napravljen od izuzetno kvalitetnog drveta (makar postoji i aluminijska, a i čelična verzija, ali ne prodaju se kod nas) i izdržati će također 100 godina kao i Concept2, namjenjen je za upotrebu u teretanama, dakle za korištenje po 10-15 sati dnevno.

 

Concept je glomazniji, bučniji, dok je WaterRower tiši, može se spremiti okomito tako da ne zauzima puno prostora, a i estetski izgleda puno bolje tako da se uklapa u dom, i daje onaj lijepi zvuk vode kao da stvarno veslaš. 

 

Ono što je kod Concepta bolje je preciznije i bolje računalo, ali meni to nije toliko bitno jer se ne mislim natjecati u veslanju.

 

Obje sprave su izuzetno kvalitetne, samo je pitanje što kome više odgovara. Maksimalna masa osobe za WaterRower je 318kg (za jeftiniji A1 Home model je 145kg), mislim da ti to dovoljno govori o kvaliteti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.11.2017 16:46 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Re: Veslački ergometar - preporuka
lllnuclearlll kaže...
Fake_Alert kaže...

Ne svida mi se nikako. Concept2 je provjerena stvar i trajat ce 100 godina, a ovo cudo je jos od drveta a kosta kao suho zlato... Samo ima drugaciji otopor radi fluida a na conceptu radi zraka, no kao da je to bitno kada se gleda samo opterecenja koje ti moras savladati.

 

Načitao sam se dosta recenzija zadnjih dana.

 

Kvaliteta ove dvije sprave je usporediva, WaterRower je napravljen od izuzetno kvalitetnog drveta (makar postoji i čelična verzija) i izdržati će također 100 godina kao i Concept2, namjenjen je za upotrebu u teretanama, dakle za korištenje po 10-15 sati dnevno.

 

Concept je glomazniji, bučniji, dok je WaterRower tiši, može se spremiti okomito tako da ne zauzima puno prostora, a i estetski izgleda puno bolje tako da se uklapa u dom, i daje onaj lijepi zvuk vode kao da stvarno veslaš. 

 

Obje sprave su izuzetno kvalitetne, samo je pitanje što kome više odgovara. Maksimalna masa osobe za WaterRower je 318kg (za jeftiniji A1 Home model je 145kg), mislim da ti to dovoljno govori o kvaliteti.

 Moze se i concept okomito staviti. Ali za buku da ako je tih onda super jer concept nemozes utisati posto po zraku radi.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Veslački ergometar - preporuka

A neću kupovati još sigurno 3-4 mjeseca to, vjerojatno u rano proljeće. Budem još proučio i razmislio do tad.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice