Tražim stari PC

poruka: 56
|
čitano: 16.763
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Tražim stari PC

Dečki moji, tak vam je i sa curama.. ak ne pitaš nećeš ni dobiti.

I pozdravljam njegov stav da se ne srami pitati. Ja mu vjerujem..

Samo moram naći vremena da probam slopi jedan ispravan kmp od 2 koji mi stoje..

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Tražim stari PC

Trenutno imam moju jako staru pilu koju sam koristio kao dijete :) Čuvam je cijelo vrijeme, i teška srca se odvajam od moje dječice jer je ipak unikat :)

 

Složio sam ovako:

 

2x CPU Barton 2800+

2x CM HHC-L61

MSI K7D Master matična

512Mb DDR1

GeForce FX 5500 256Mb/128Bit AGP

Linkworld 420W napajanje

Neko midi tower kućište

 

FALI:

 

IDE/ATA HDD

IDE/ATA Optika

Možda još bar 512Mb DDR1

 

Ako netko ima navedeno neka javi...

 

Kolega D.N.R.. nabavio ostalo, pa kada dobijem sklepam sve, snimim i onda idemo dalje ;)

 

Sada ono pravo pitanje, da li dati navedni komp autoru teme ili da nađemo zajedno nekoga kome je potrebnije? Meni je svejedno, ja kako god ogreneš budem dao navedeno da oslobodim malo prostora doma ;)

Ali eto, volio bi da ode u dobre ruke i nekome kome je stvarno potrebno.

 

Molim glasajte kome pokloniti ;)

 

P.S. imam SDRam pločice jedno 5kom pojma nemam kakve su i koliko mb...ako netko treba ;)

 

0 Autoru bez obzira treba ili ne
20 Autoru AkMuJeStvarnoPotreban
2 Nekome drugome
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2015 22:41 (FakeDeath).
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tražim stari PC
Imam par starih komponenti. Nekoliko napajanja od 400w, celeron 2.6 ghz, pentium 4 2.4 ghz, s coolerom oba dva. Hdd 80gb, kuciste, 2gb ddr rama, monitor crt 17"... budem vidio ako nadem vremena da vidimo kako bi sve mogli iskombinirat.
Since the hard kick pioneered the scene, no words are fit to describe how explosive the sound has become. With the force of headbangers and die hard producers, we are now at maximum power.
12 godina
neaktivan
offline
Tražim stari PC

Dečki ja bih kupio 2GB ddr2 rama ako netko ima, znaći kupujem. Samo neke pristojne, ovakve ili bolje (Apacer Technology PC2-6400 (400MHz) 2GB). Puno mi je dati za DDR2 pločicu 200kn a komp nije za ulaganje nego za surfanje i filmove.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tražim stari PC

Eto jučer napokon uspio pokupiti dijelove koje je poslao kolega D.N.R.

 

I sada sređujem taj komp, sve je složeno, brišem samo diskove i idem na snimanje winsa.

 

Nažalost ploča ili ne podržava više od 1gb rama ili jednostavno nešto ne radi kako treba, ali eto 1gb radi savršeno :)

 

Autor se ne javlja, Zadnja prijava: sub 18.7.2015 20:04, valjda smo ga uplašili :) Pa ako se ne javi idemo dalje u potragu za novom žrtvom.

 

Naravno ako znate nekoga da stvarno treba, javite mi u inbox kako i šta ;)

Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tražim stari PC
FakeDeath kaže...

 Nažalost ploča ili ne podržava više od 1gb rama ili jednostavno nešto ne radi kako treba, ali eto 1gb radi savršeno :)

 Autoru teme nikada ne bih poklonio takvo što,jer rođo dere Far cry i San Andreas-toliko o poštenju!

 

Lažnosmrtni,gle imam ti ja jednu Asrokicu AM2 socket DDR2+2Gb rama za nju,pa ako trebaš.

 

  U biti nesta slicno sam htio napraviti jednoj obitelji Hrv branitelja,koji isto tako nemaju komp (3 djece)...ali zapeo sam na procesoru i kasnije na napajanju...a i roditelji su se sramili uzeti takvo sto,tako da je sve propalo!

Ostalo mi je sve osim proca i napajanja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 22:01 (Milka30).
9 godina
neaktivan
offline
Tražim stari PC

Autor ima, recimo, bolji laptop nego sto je moj pc (vise rama, malo slabiji procesor i graficku istog ranga). Ne zalim se, cak sam na njega nabacila 8.1, desetku ne mogu instalirati zbog graficke :D Momak se zali jer ima "zastareli" Office. Naravno, Windows 7 ili nesto novije i Office 13 bi resili sve, ali izgleda da trazi na poklon barem low end gaming pc, zar ne? :) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2015 13:30 (itech56).
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Tražim stari PC

Ajde dosta o autoru, ajmo sada malo o meni :D

 

Imamo koju drugu žrtvu da treba komp za surfanje, piskaranje, filimiće, slikice i tu i tamo koje flash igrice?

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Tražim stari PC

Ljudi ja imam thermaltake xaser VI big tower, predivno kuciste koje jos uvijek upotrebljivo pa eto.. možete računati na mene ukoliko nađete nekom za pokonit.

 

ovo kučište je malo teže dostaviti no mobilan sam u krugu Zagreba pa...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Tražim stari PC

Stvarno bi trebalo otvoriti temu za poklanjanje komponenti onima kojima stvarno treba, ja isto imam doma hrpu dijelova ispravnih, poluispravnih, te onih kojih bi se dalo popraviti... Čak i imam jedan kompletirani PC sa p4 i 3gb rama, čeka novog vlasnika, samo eto, isto čekam neki socijalni slučaj za koji mogu biti 150% siguran da im treba...

 

Ja sam za takvu akciju, samo otvorite temu i tražite možda čak i od BUG redakcije nekakvu podršku...

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
 
3 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Tražim stari PC

Kako divna osoba, ovaj autor teme, karma će te kaznit kad tad :P. Mi tu izvlačimo stare kutije i dijelove iz ormara i riskiramo bijes ženskih ukućana koji ne vole kutije od "kompjutera" po kući a on samo ispari.

 

Neka, naći će se već neka poštena duša kojoj zapravo računalo i treba.

Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Tražim stari PC

Nisam se dosad javljala jer nisam upućena u priču, ali ako zatrebate bilo što, voljna sam pomoći kako i koliko mogu. :)

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tražim stari PC
D.N.R. kaže...

Kako divna osoba, ovaj autor teme, karma će te kaznit kad tad :P. Mi tu izvlačimo stare kutije i dijelove iz ormara i riskiramo bijes ženskih ukućana koji ne vole kutije od "kompjutera" po kući a on samo ispari.

 

Neka, naći će se već neka poštena duša kojoj zapravo računalo i treba.

 Tvoja se bar riješila nečega, moja je dobila nešto novo :D :D

9 godina
neaktivan
offline
Tražim stari PC

Imam 2gb rama jedva upalim google chrome :(

Ps ne trollam

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tražim stari PC
@Milka30

Žive bez struje, gdje misliš ukopčat taj pc?

All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?
12 godina
offline
Re: Tražim stari PC
Gamer6669 kaže...
@Milka30

Žive bez struje, gdje misliš ukopčat taj pc?

 Imaju sada.

Pratim tu grupu,pa znam.

Uspili su okupiti ekipu iz "radne akcije",ljudi diljem Hrv uplacuju donacije i šalju građevinski materijal.

13 godina
neaktivan
offline
Tražim stari PC

Ideja je dobra samo se treba bolje organizirati... Stvarno je tužno da neko nema računalo u današnje vrime pogotovo kad svi imamo hrpu "starih" dijelova koji su još iskoristivi.

Ja se mogu ponuditi na području Splita da prikupim donacije, instaliram, i odnesem nekome kome stvarno treba.

Isto tako bi trebalo i za druge gradove čime će biti lakše doć do informacije kome stvarno treba pomoć.

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tražim stari PC
Kolacic kaže...

Imam 2gb rama jedva upalim google chrome :(

Ps ne trollam

 Pa sta, imam i ja pa koristim W8.1 i na ta ista 2GB RAMa sto imam na raspolaganju mogu koristiti Photoshop CC i Sony Vegas 13 istovremeno dok u pozadini radi browser (Maxthon, Chrome je sranje koje samo zdere memoriju), Skype i muzika.. Nista mi ne fali, mada svejedno uzimam nov racunar za najvise1 god. Kako mrzim ove sto se zale, a imaju skroz pristojne komponente na kojima mogu raditi skoro sve.. Naravno, svi bismo voleli da imamo neki high end gaming pc, ali zasto se zaliti na nesto sto se moze koristiti sasvim ok?

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2015 12:08 (itech56).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tražim stari PC
Milka30 kaže...
Gamer6669 kaže...
@Milka30

Žive bez struje, gdje misliš ukopčat taj pc?

 Imaju sada.

Pratim tu grupu,pa znam.

Uspili su okupiti ekipu iz "radne akcije",ljudi diljem Hrv uplacuju donacije i šalju građevinski materijal.

 Onda se slažem, lijepo, gledo sam par puta tu emisiju, odlično. :)

All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?
8 godina
neaktivan
offline
Tražim stari PC

Imam od starog pc-a 2 stock coolera, procesor(mislim da je am2 socket) dd2 rame, hard od 160g,optički uređaj, zivim u Osijeku i nije mi problem poslat bilo gdje u RH, a ako treba pc nekome ko je iz Osijeka mogu ja sastavit djelove sto se skupe.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Tražim stari PC

pozdrav. ja nemam nikakvo racunalo trenutno. no imam 3gb rama ddr2 800 i geforce210 1gb. interesira me ima li tko mbo, cpu, hdd i napajanje za te moje komponente.

idem sad 3.srednje, a financijska situacija je losa. hvala, lp

Hardwell - Young Again
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Tražim stari PC

Ja imam Celeron 331,ddr 2 1gb twister(OC memorija) 800mhz,abit ni8 sli gr(trebam hladnjake za nju da ju mogu ispitati).Poklanjam sve to.Imam još par ploča za 775 socket,od asusica do takvih abit-ica sve treba testirat,ja nikako vremena da uhvatim.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tražim stari PC
Pozdrav. Naletih na neke komponente pa me zanima dal imate sta da se uklapa sa time:
http://www.asrock.com/mb/VIA/P4V88+/
2x kingmax 512mb ddr433\400
Sapphire Radeon 9600pro advantage
Ms 300w žnj vjv
Intel stock cooler

Znaci fali mi jos proc mPGA478B , ako je moguce Pentium 4 HT, HDD (ata\sata) te ako ima tko 1gb stick ddr rama no nije nuzno.

Uz to imam komponente upitne ispravnosti no ako netko hoce isprobati a da mu treba(laptop komponente):
XY poizvodjac 512mb ddr2 533 laptop ram
NANYA 512mb 2Rx16 444mhz?
Intel wifi card iz 2005
WD scorpio 80gb (2008god.)
Za te komponente nisam siguran da li rade!!!
Hardwell - Young Again
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Tražim stari PC

da li ova prića ima epilog?

 

inače mislim da je stvarno došlo vrijeme kada se kompovi stari do 10 godina (dell 745) mogu korstiti na linux za surfanje i ''open'' office 

 

i stvarno bi bilo super kada bi se neku u hr organizirao za reciklažu takvih starih i funkcionalnih kompova

 

po svijetu to postoji recimo preko linus tech tips na youtubu sam čuo za ove http://www.freegeek.org/ koji doniraju udrugama

 

u finskoj znam da ima orginizarnih tečaja za ''osnovnu informatički pismenost'' odraslih,mislim da je besplatno za nezaposlene ili tako nesto i nakon toga mogu kupiti stari pc s linuxom za simbolični 1 euro

 

uglavnom, da se neke želi baviti time, kroz neku udrugu, recimo KSET-ovci s fera ili tako nešto sigurno bi mogli pomoći mnogim ljudima, pogotovo djeci jer ako neko recimo dođe u srednju školu i nema komp i nezna se služiti njime, ukratko - najebo je

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tražim stari PC

Treba malo zivnuti tema, nisam vidio da postoji ali sam decku na xda obecao sastaviti nesto. Uvijek mi kroz ruke prolaze razni dijelovi (siguran sam da nas ima podosta slicnih), pa bi bilo te stare dijelove(koji su i dan danas dobri..) upogoniti u cjelinu.. Svakako napravim popis

 

EDIT: jesam rekao tema...treba nova tema zapravo

ja
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2016 23:34 (bender_007).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice