Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.914.737
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

ako ti je izbor izmedju ta 2 uzmi PRESTIGIO MULTIPAD 4 QUANTUM 7.85

 

ima quad core procesor i dolazi sa novijim androidom (po svemu ostalom su vise manje identicni)

takodjer ima veci ekran pa ce biti bolji za multimediu (iako s obzirom na tu rezoluciju nemoj ocekivati cuda)

Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Da,skuzio malo kasnije za procesor.

 

Gledam za curu mob+tablet.

 

Sada ima Samsung Galaxy S advance I 9070 i mozda bi uzeo ovu Sony Xperiu M2,ali koliko gledam nije toliko puno brutalniji mob naspram Samsunga.

 

Ili neka me netko ispravi?

 

Stoga,htio bi uzeti odmah mozda i tablet,ali sad njuskam da vidim dali se isplati uopce tablet ovaj ili ne za ove stvari koje su mi potrebne. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav, budzet je 500kn, razmisljam izmedu Pipo S1 i Prestigio Multipad 2 Pro Duo. 

 

Vasa misljenja izmedu ta 2? Ima li nesto mozda bolje?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Da nisam bio zagrijan za jednog još verzija 2, da bi riječ kazao, pa još nenabavljivost, sve gore od goreg.

 

I onda jedna ovakva vijest {#}, za najnoviji, verziju 3?!?!

 

LINK; http://www.phonearena.com/news/Surface-Pro-3-tablets-hit-yet-another-bump--i7-equipped-units-overheat-and-shut-down_id59746

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Pipo nikad čuo, ovaj Prestigio imam i mogu ti reći da je dobar za sve osim za igranje jako zahtjevnih igara kao što je Asphalt 8.

Samo ćeš si morati instalirati aplikaciju za pojačavanje zvuka jer su softverski kao zaštitili tvoje uši i zvučnik, moš' mislit:)

Kad instaliraš tu aplikaciju (javi mi ako te zanima, ne znam napamet koja je) onda stvarno pazi da ne razvališ zvučnik:))

14 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Evo saznao sam za ovu stranicu, banggood.com. Piše da imaju shipping do Hrvatske, besplatan.

Htio sam nabaviti iPad mini iz SAD-a, mogu ga dobiti za ~1 700 kn, nov. No, oko mi je zapelo za ovaj no-name tablet: VoYo A1 mini .

Gledao sam malo review-ove na YT-u 

, i prilično dobro mi izgleda. Sviđa mi se što ima Windows 8, što mislim da je veća prednost nego iPadov iOS. Također, ima 1,5 GB usable RAM-a, iPad samo 512MB. Procesor ne znam je li dobar, Intelov 4-jezgreni.

 

Što biste preporučili, isplati li se takvo što uzimati?

 

 

ZOTAC: It's Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2014 14:55 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Sorry za double post, ali hitno mi je, želio bih što prije naručiti. Planiram nabaviti tablet i stvarno ne bih uzimao ovaj ako nije dobar, trza i nestabilan je u radu.

Naišao sam na još jedan, izgleda mi isto OK: MEEGOPAD F10

 

Imate li vi kakvo mišljenje/savjet što uzeti?

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
DmL kaže...

Sorry za double post, ali hitno mi je, želio bih što prije naručiti. Planiram nabaviti tablet i stvarno ne bih uzimao ovaj ako nije dobar, trza i nestabilan je u radu.

Naišao sam na još jedan, izgleda mi isto OK: MEEGOPAD F10

 

Imate li vi kakvo mišljenje/savjet što uzeti?

Ne znam za tebe, ali ja ne bi uzimao nešto što se zove Meegopad, a imana sebi Win8 :D

Al stvarno, ako si možeš priuštiti iPad mini, zašto uopće gledaš neke kineske no-name điđe? Ionako i sam znaš da to neće izaći na dobro...

Ne moraš kupiti iPad, ali imaš ljude koji imaju konkretne uređaje, dobavljive u HR, s garancijom, kakvom-takvom. Odluči se za platformu i riješio si najveći dio problema. Ova iOS/Win8/Meego lutanja ti stvarno ničemu ne koriste.

Gledam te!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Veliki Brat kaže...
Ne znam za tebe, ali ja ne bi uzimao nešto što se zove Meegopad, a imana sebi Win8 :D

Al stvarno, ako si možeš priuštiti iPad mini, zašto uopće gledaš neke kineske no-name điđe? Ionako i sam znaš da to neće izaći na dobro...

Ne moraš kupiti iPad, ali imaš ljude koji imaju konkretne uređaje, dobavljive u HR, s garancijom, kakvom-takvom. Odluči se za platformu i riješio si najveći dio problema. Ova iOS/Win8/Meego lutanja ti stvarno ničemu ne koriste.

A ne znam, mislim da kod tih velikih brandova poput Apple-a, dosta od cijene ide na brand, i da zapravo od tih recimo $299 (cirka 1 700 kuna) koliko u SAD-u izađe iPad mini ide na taj razvikani Apple. 

Ne razumijem se previše u tablete, ali imam iOS na iPhone-u koji mi se gadi. Bez jailbreak-a taj sustav je niš koristi za prosječnog korisnika. Toliko zatvoren da boli glava. 

Zato bih, kad već kupujem tablet, uzeo Windows 8 (ne RT) koji je identičan ovome na PC-u. A što se tiče hardvera, ne znam, valjda te 4 jezgre INTELOVOG procesora vrte nekog vraga. Zato i pitam, možda je netko već naručio takvo što i ima ugodna iskustva sa takvom kupovinom.

Ovo Meegopad i VOYO nisu nikakve marke, ali možda baš zato što i nisu tako razvikani ne mora značiti da su loši, možda su dapače odlični za tu svoju cijenu...

 

No ako i drugi preporučaju/ne bi se upustili u takav shopping, što biste vi odabrali na našem tržištu?

ZOTAC: It's Time to Play.
14 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

to je stvarno niska cijena za tablet sa punokrvnim windowsima. dakle, nešto smrdi.

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2014 21:58 (Ezio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

napokon mi stigao samsung galaxy tab pro 8.4 wifi i mogu reci da je tablet jako dobar

 

ekran je dosta ostar i ima jako osvjetljenje (komotno ga se moze drzati na trecini osvjetljena)

baterija je vrh + tablet se napuni u potpunosti iznimno brzo (brze nego moj Z1), zvucnici su izrazito glasni i notifikacije je tesko masiti (jedini problem sa zvucnicima jest sto su sa donje strane tableta tako da ih dlanom prekrivam kad ga drzim u landscapeu)

 

odmah sam ga rootao i instalirao cyanogenmod 11 na njega (tvornicki softver dolazi sa toliko smeca da covjek ne moze jednostavno povjerovati)

 

jedino ne znam jos kako stojim sa kapacitivnim tipkama koje su postavili (recent apps i back)

home button mi je super posto preko njega otkljucavam tablet (umjesto preko power buttona)

 

kupio sam ga za citanje knjiga (puno jeftinije me izadje nego kupovina samih knjiga) i u tom pogledu tablet rastura (probao sam i nesto igrica tipa real racing 3 i asphalt 7 - sve ide uredno bez ikakvih problema, jedino mi graficki i ne izgledaju nesto posebno zato sto se downscalaju na 1080p rezoluciju i ima dosta aliasinga)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Prijatelj mi se vraca iz amerike i imam priliku da mi donese tablet. Cijena do 400$. Tablet treba imati 3G i mogucnost poziva. Moze li se nac iPad za tu cijenu,a ako ne onda nesto drugo.

Nothing is true,everything is permitted.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Evo jedna dobra ponuda za 7'' tablet:

 

http://www.instar-informatika.hr/tablet-lenovo-a7-50-a3500-quad-core-13ghz1gb8gbwifiand7ips-59-410282-akcija/len-tab-59410282

 

  Lenovo A7-50 A3500 Quad Core

 

• Procesor: MTK-8121 Quad Core 1.30GHz
• Memorija:
- 1GB RAM
- 8GB HDD
• Ekran: 7" HD IPS multi-touch
• Rezolucija: 1280 x 800
• Operativni sistem: Android v4.2 Jelly Bean (moguć upgrade na 4.4)
• Posebnosti: GPS, G-sensor, Ambient light sensor
• Kamera: prednja 2MP
• Data:
- WiFi b/g/n
- Bluetooth v4.0
• Priključci: microUSB, microSD (do 64GB), audio
• Baterija: do 8h
• Dimenzije: 198 x 121.2 x 9.9 mm
• Težina: 320g
• Jamstvo: 12 mjeseci
• Boja: siva

 

 

750 kn   , po meni best buy u ovoj klasi

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
insomniac_cro kaže...

Lenovo daje po novom 24mj jamstva za fizičke osobe.

Frend je kupio A5500 pred koji dan i na Lenovo jamstvenom listiću je original bilo unešeno jamstvo 24mj

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.9.2014 22:35 (Ziga).
9 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav ekipa! :)

 

ukratko, šef me zadužio da pronađem neki tablet, spec su bile šture:

 

  • okviri su 10“
  • cijena oko 1.600 kn do cca 2.000
  • i kako je on to nazvao.. "Puno GB u memoriji nije potrebno"

 

Zapravo ga je ponukao oglas hg spota: https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=18400

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Jedan savjet za one koje misle kupiti tablet.

Okanite se tableta sa androidom, za cca 1450 kn možete kupiti dell venue 8 pro sa punokrvnim windowsima sa ebaya, ja kupio već.

iPad je donekle i ok, ali ništa ne može zamjeniti mogućnost instaliranja pravog chromea, opere, firefoxa ili bilo kojeg drugog programa na tablet.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
EZY-E kaže...

Jedan savjet za one koje misle kupiti tablet.

Okanite se tableta sa androidom, za cca 1450 kn možete kupiti dell venue 8 pro sa punokrvnim windowsima sa ebaya, ja kupio već.

iPad je donekle i ok, ali ništa ne može zamjeniti mogućnost instaliranja pravog chromea, opere, firefoxa ili bilo kojeg drugog programa na tablet.

jel ti to stiglo ili?

Potpis!
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Ezio kaže...
EZY-E kaže...

Jedan savjet za one koje misle kupiti tablet.

Okanite se tableta sa androidom, za cca 1450 kn možete kupiti dell venue 8 pro sa punokrvnim windowsima sa ebaya, ja kupio već.

iPad je donekle i ok, ali ništa ne može zamjeniti mogućnost instaliranja pravog chromea, opere, firefoxa ili bilo kojeg drugog programa na tablet.

jel ti to stiglo ili?

Za tjedan dana bi trebao doći.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
EZY-E kaže...
Ezio kaže...
EZY-E kaže...

Jedan savjet za one koje misle kupiti tablet.

Okanite se tableta sa androidom, za cca 1450 kn možete kupiti dell venue 8 pro sa punokrvnim windowsima sa ebaya, ja kupio već.

iPad je donekle i ok, ali ništa ne može zamjeniti mogućnost instaliranja pravog chromea, opere, firefoxa ili bilo kojeg drugog programa na tablet.

jel ti to stiglo ili?

Za tjedan dana bi trebao doći.

baš me zanima hoćeš li biti zadovoljan s tim. metro aplikacije vjerojatno rade dobro ali klasične desktop...nekako sumnjam da će biti slično iskustvo.

Potpis!
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Ezio kaže...
EZY-E kaže...
Ezio kaže...
EZY-E kaže...

Jedan savjet za one koje misle kupiti tablet.

Okanite se tableta sa androidom, za cca 1450 kn možete kupiti dell venue 8 pro sa punokrvnim windowsima sa ebaya, ja kupio već.

iPad je donekle i ok, ali ništa ne može zamjeniti mogućnost instaliranja pravog chromea, opere, firefoxa ili bilo kojeg drugog programa na tablet.

jel ti to stiglo ili?

Za tjedan dana bi trebao doći.

baš me zanima hoćeš li biti zadovoljan s tim. metro aplikacije vjerojatno rade dobro ali klasične desktop...nekako sumnjam da će biti slično iskustvo.

Isprobao sam vec lenovo miix 2, isto 8", i modern ui appovi vrhunski rade, nikakvog laga nema, po desktopu sam prckao malo i nije tako nezgodno ga koristiti kako se cini, taj tablet koji sam ja isprobao je bio 1080p pa sam svejedno mogao raditi u desktopu, je da su tipke male ali se daju pritisnuti.

Ovaj dell je 720p tako da ce to biti super.

Po reviewovima ga svi hvale pa si pogledaj, cak i pokrece bf3, bf4, diablo itd samo naravno malo steka.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
12 godina
protjeran
offline
Koji tablet da uzmem?

Da vas pitam imam neki xdroid xp 770 za probu ali mu je šifra stavljena a naravno zaboravljena.

 

kad držim tipku za palit i volume up/down neće uopće da se pali, ima koja druga caka za recovery ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Danas mi došao dell venue pro 8, za sad sam prezadovoljan, sve super funkcionira i win 8 je odličan na tabletu.

Ako tko ima vise pitanja, pitajte.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
EZY-E kaže...

Danas mi došao dell venue pro 8, za sad sam prezadovoljan, sve super funkcionira i win 8 je odličan na tabletu.

Ako tko ima vise pitanja, pitajte.

 

Jesi carinu platio?
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
assassin.st kaže...
EZY-E kaže...

Danas mi došao dell venue pro 8, za sad sam prezadovoljan, sve super funkcionira i win 8 je odličan na tabletu.

Ako tko ima vise pitanja, pitajte.

 

Jesi carinu platio?

Import troškobe samo kao i troškove slanja.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8
16 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Ekipa treba mi savjet, da se rjesim dvojbe oko tableta... Dvojba je Lenovo A5500 ili Samsung Tab 4 (T230)... ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
EZY-E kaže...

Danas mi došao dell venue pro 8, za sad sam prezadovoljan, sve super funkcionira i win 8 je odličan na tabletu.

Ako tko ima vise pitanja, pitajte.

Čisto tehnički kolega, da te nešto priupitam u svezi modusa operandi protokola kupnje tvog gadgeta.

 

Ako nije top secret, tko ga je uzeo za tebe, rodbina, prijatelj, netko peti deseti?!

Kojimm Kanalima je odrealizirano plaćanje, netko je uzeo gadget za tebe, a ti si mu poslao novac ilii ćeš mu dati novac nekako drukčije ( ovo pitam iz razloga što me taj detalj skorom najviše zanima ), ili si ti nekako platio online a dao adresu "tamo" ili, i nakon svega, kako je poslano tebi u Hrvatsku, kao obična pošiljka, paket, nešto peto deseto, da li je napomenuto da je to "GIFT", ili nešto, peto deseto?!

 

Ako nije problem, nemam za sada iskustva sa takvim preko Velike bare prometovanjem, a {#} skrušeno priznajem, pokušao bih avoid carinu, što je je, pa ako se može uputiti me u način procesuiranja?!

 

Unaprijed hvala na tvojim savjetima kolega {#} !! 

ATJ Lučko
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
ATJLučko kaže...
EZY-E kaže...

Danas mi došao dell venue pro 8, za sad sam prezadovoljan, sve super funkcionira i win 8 je odličan na tabletu.

Ako tko ima vise pitanja, pitajte.

Čisto tehnički kolega, da te nešto priupitam u svezi modusa operandi protokola kupnje tvog gadgeta.

 

Ako nije top secret, tko ga je uzeo za tebe, rodbina, prijatelj, netko peti deseti?!

Kojimm Kanalima je odrealizirano plaćanje, netko je uzeo gadget za tebe, a ti si mu poslao novac ilii ćeš mu dati novac nekako drukčije ( ovo pitam iz razloga što me taj detalj skorom najviše zanima ), ili si ti nekako platio online a dao adresu "tamo" ili, i nakon svega, kako je poslano tebi u Hrvatsku, kao obična pošiljka, paket, nešto peto deseto, da li je napomenuto da je to "GIFT", ili nešto, peto deseto?!

 

Ako nije problem, nemam za sada iskustva sa takvim preko Velike bare prometovanjem, a {#} skrušeno priznajem, pokušao bih avoid carinu, što je je, pa ako se može uputiti me u način procesuiranja?!

 

Unaprijed hvala na tvojim savjetima kolega {#} !! 

Ja kupio s ebaya maminom karticom mojim parama.

Ni kune dodatnih troškova nije bilo + što mi je poštar donio do vrata tablet, tako jednostavno.

Jedino sam skoro izludio čekajući jer sam svaki dan 3 put provjeravao gdje je :)

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 22:51 (EZY-E).
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
ATJLučko kaže...

Čisto tehnički kolega, da te nešto priupitam u svezi modusa operandi protokola kupnje tvog gadgeta.

 

Ako nije top secret, tko ga je uzeo za tebe, rodbina, prijatelj, netko peti deseti?!

Kojimm Kanalima je odrealizirano plaćanje, netko je uzeo gadget za tebe, a ti si mu poslao novac ilii ćeš mu dati novac nekako drukčije ( ovo pitam iz razloga što me taj detalj skorom najviše zanima ), ili si ti nekako platio online a dao adresu "tamo" ili, i nakon svega, kako je poslano tebi u Hrvatsku, kao obična pošiljka, paket, nešto peto deseto, da li je napomenuto da je to "GIFT", ili nešto, peto deseto?!

 

Ako nije problem, nemam za sada iskustva sa takvim preko Velike bare prometovanjem, a {#} skrušeno priznajem, pokušao bih avoid carinu, što je je, pa ako se može uputiti me u način procesuiranja?!

 

Unaprijed hvala na tvojim savjetima kolega {#} !! 

Pri kupovini tableta razmisljao sam o kupovini istog tog Dell-a, no na kraju sam odustao zbog garancije.

 

Procedura ti je jednostavna, nadjes gdje hoces - platis - kupis.


Razlog tomu je sto je HR nedavno (barem mislim nedavno) upala u eBay sustav gdje carinu plaćaš prilikom kupovine predmeta. Ako recimo odeš na ebay.com i nađeš neki predmet, vidjeti ćeš još jednu dodatnu stavku zaračunatu "Import charges" - to ti piše koliko još moraš platiti carine. Prije bi platio predmet + shipping i onda bi ti naši na carini naplatili ostatak, a sada kurirska služba sve riješi unaprijed i dostave ti paket na direkt na kucnu adresu. Npr:

 

http://dl.dropboxusercontent.com/u/28935114/forumi/importCharges.PNG

 

Kao što rekoh, ja sam isti tablet gledao i htio kupiti preko US na isti način, no nažalost odustao sam zbog garancije, a u PMovima s prodavačima, mogući servis unutar HR ne spada pod garanciju.

 

Pokušaj i pogledati po EU trgovinama, imaju slične cijene, a i neke naše su jedno vrijeme imale popuste na taj Dell, moguće je da je u međuvremenu i pojeftinio.

 

 

13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
EZY-E kaže...
ATJLučko kaže...
EZY-E kaže...

Danas mi došao dell venue pro 8, za sad sam prezadovoljan, sve super funkcionira i win 8 je odličan na tabletu.

Ako tko ima vise pitanja, pitajte.

Čisto tehnički kolega, da te nešto priupitam u svezi modusa operandi protokola kupnje tvog gadgeta.

 

Ako nije top secret, tko ga je uzeo za tebe, rodbina, prijatelj, netko peti deseti?!

Kojimm Kanalima je odrealizirano plaćanje, netko je uzeo gadget za tebe, a ti si mu poslao novac ilii ćeš mu dati novac nekako drukčije ( ovo pitam iz razloga što me taj detalj skorom najviše zanima ), ili si ti nekako platio online a dao adresu "tamo" ili, i nakon svega, kako je poslano tebi u Hrvatsku, kao obična pošiljka, paket, nešto peto deseto, da li je napomenuto da je to "GIFT", ili nešto, peto deseto?!

 

Ako nije problem, nemam za sada iskustva sa takvim preko Velike bare prometovanjem, a {#} skrušeno priznajem, pokušao bih avoid carinu, što je je, pa ako se može uputiti me u način procesuiranja?!

 

Unaprijed hvala na tvojim savjetima kolega {#} !! 

Ja kupio s ebaya maminom karticom mojim parama.

Ni kune dodatnih troškova nije bilo + što mi je poštar donio do vrata tablet, tako jednostavno.

Jedino sam skoro izludio čekajući jer sam svaki dan 3 put provjeravao gdje je :)

To je ONAJ bitan detalj koji sam tražio, obzirom ja neću uzimatisa EBay stranice, već bi mi prijatelj uzeo gadget u tvorničkom dućanu i poslao ga US post u Hrvatsku, a tu mi je main catch! 

skoosha kaže...
ATJLučko kaže...

Čisto tehnički kolega, da te nešto priupitam u svezi modusa operandi protokola kupnje tvog gadgeta.

 

Ako nije top secret, tko ga je uzeo za tebe, rodbina, prijatelj, netko peti deseti?!

Kojimm Kanalima je odrealizirano plaćanje, netko je uzeo gadget za tebe, a ti si mu poslao novac ilii ćeš mu dati novac nekako drukčije ( ovo pitam iz razloga što me taj detalj skorom najviše zanima ), ili si ti nekako platio online a dao adresu "tamo" ili, i nakon svega, kako je poslano tebi u Hrvatsku, kao obična pošiljka, paket, nešto peto deseto, da li je napomenuto da je to "GIFT", ili nešto, peto deseto?!

 

Ako nije problem, nemam za sada iskustva sa takvim preko Velike bare prometovanjem, a {#} skrušeno priznajem, pokušao bih avoid carinu, što je je, pa ako se može uputiti me u način procesuiranja?!

 

Unaprijed hvala na tvojim savjetima kolega {#} !! 

Pri kupovini tableta razmisljao sam o kupovini istog tog Dell-a, no na kraju sam odustao zbog garancije.

 

Procedura ti je jednostavna, nadjes gdje hoces - platis - kupis.


Razlog tomu je sto je HR nedavno (barem mislim nedavno) upala u eBay sustav gdje carinu plaćaš prilikom kupovine predmeta. Ako recimo odeš na ebay.com i nađeš neki predmet, vidjeti ćeš još jednu dodatnu stavku zaračunatu "Import charges" - to ti piše koliko još moraš platiti carine. Prije bi platio predmet + shipping i onda bi ti naši na carini naplatili ostatak, a sada kurirska služba sve riješi unaprijed i dostave ti paket na direkt na kucnu adresu. Npr:

 

http://dl.dropboxusercontent.com/u/28935114/forumi/importCharges.PNG

 

Kao što rekoh, ja sam isti tablet gledao i htio kupiti preko US na isti način, no nažalost odustao sam zbog garancije, a u PMovima s prodavačima, mogući servis unutar HR ne spada pod garanciju.

 

Pokušaj i pogledati po EU trgovinama, imaju slične cijene, a i neke naše su jedno vrijeme imale popuste na taj Dell, moguće je da je u međuvremenu i pojeftinio.

 

 

Sada je pitanje, vrijedi li taj sustav samo na području EU ili i na ostalim tržištima, ali bitnu poantu koja me je zanimala sam uspio doznati.

 

hvala vam kolege na odgovorima, sada ostaje na meni,metodom pokušaja i "promašaja ili pogodaka" da uvezem gadget i dočekam slijed neminovnih događanja!

ATJ Lučko
9 godina
protjeran
offline
Koji tablet da uzmem?
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice