Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.914.107
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Lik kaže...

Htio bih kupit tablet pretezito za surfanje i gledanje mozda nekad youtube videa. U dilemi sam između Apple iPada mini 2 (289€) i Samsung Galaxy tab S T700 8.4" (299€), oba su Wi-Fi modela s 16GB prostora.

 

Osobno sam se uvjerio u trgovini da je iPad brži i fluidniji u radu, što me začudilo zapravo jer Samsungov model je izisao skoro godinu dana poslije i to s 32 osmerojezgreni SoC, dok iPad ima 64 bitni dvojezgreni SoC. Pregledao sam na desetke testova po netu pa sam bio za iPad mini pa onda za Tab S. Mada većina testova ide u korist Samsunga i na jednoj stranici sam naletio na komentar tipa iz kanade kako je updateom na Lolipop njegov Tab S još brži.

 

Što me zapravo stavlja u dvojbu oko kupovine je to koliko ću ga zapravo možda vise kasnije koristit i u druge svrhe ili ga prodati? U situaciji sam da sam izvan mjesta stanovanja nekih 5 mjeseci do 8, 9 mjeseci možda i godinu dana. Stoga sam si razmišljao ako bi toliko dugo bilo Tab S je definitivno broj jedan. Zašto je to tako, pa zato sto jednostavno nudi GPS, mogućnost gledanja filmova s titlovima, rada s uređajem kao USB-om, printanje dokumenata preko Wi-Fi, proširenje memorije itd.

 

Sad bih želio znati pošto sam inače okorjeli korisnik desktop računala i imam smartphone uređaj da li bih trebao gledat na te razlike ili ipak samo uzeti iPad mini 2? Također me zanima koliko je zapravo koristan GPS na tabletu osim za navigaciju, koristite li ga u tu svrhu, mogu li se printat i obrađivat dokumenti kao i na Tab S-u? Gledanje filmova s titlovima čak možemo zanemarit kao nebitnu stavku.

 

Evo ja se raspisah, pa molim za neki savjet i iskustva što odabrati.

 Konkretno da sam ja u takvoj dilemi bez ramišljanja bi uzeo ipada, more i ipad printat preko wifi sa airprint pisačem, skineš neki player pa gledaš filmove kako hoćeš, jedino ovisi koliko ti je ključna stavka memorija za pohranu, ipad sinkroniziraš preko itunes sa pc j miran si, sve si tako transferiraš, ios mi puno bolje leži od androida osobno

12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Ja sam bio u sličnoj dilemi ...iPad air ili note 10 ...note ima 3x vise rama, ovo,ono,olovku(koja me najviše privlačila ),sd slot, ići daljinski,...i skoro sam se odlučio na njega dok ga nisam uhvatio i vidio da zna zalaggati vise puta...nakraju sam uzeo iPad air 32 i nisam požalio ...sve se da Napravit je da nešto trebaš zaobilaznim putem...radi perfektno, ne gasim ga do nove nadogradnje softvera...još jedan + su mu aplikacije pages, Numbers, Keynote, iMovie, garage band,iPhoto koje su sada besplatne a kakvih na androidu nema ....ugl bilo da uzimaš iPad ili Samsung svakako uzmi 32 ili vise jer je 16 stvarno malo čak i na Samsungu (nemozes sve na se prebacit...imam LG G3 od 16,4gb aplikacija,2 slobodno a ostalo sistem zauzme...)

Moj PC  
0 1 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Doveli ste me u nedoumicu

Čitajući recenzije zaključila sam da mi je best buy Prestigio Multipad 4 Quantum tablet PMP5785C3G

Ovdje svi preporučate Pipo

Meni bi dostajala i jeftinija verzija S2,nezahtjevan korisnik,važan mi je ekran,da je dobra slika,ips

Ima li tko online da pomogne u odluci?

Još danas je 10%popust u emmezeti

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Uzeo sam na kraju iPad mini 2 32GB. Zasad je ok, mada me živcira što nekad moram negdje kliknuti više puta da bi registrirao. No sve u svemu ok, brz i fluidan u radu. Najviše ga koristim za surfanje jer nemam laptopa tako da zasad služi svojoj svrsi.

 

Naime zanima me zašto pucketa zvuk u youtube aplikaciji kada koristim slušalice od Galaxy S5?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Može preporuka za tablet do 1000 kn? Treba curinoj mami za ljeto kada bude išla sezonski raditi na more... Uvjet je samo da nije neki krš i da je tablet solidan (software, hardware) a da je dobavljiv u HR.

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Scorp21 kaže...

Može preporuka za tablet do 1000 kn? Treba curinoj mami za ljeto kada bude išla sezonski raditi na more... Uvjet je samo da nije neki krš i da je tablet solidan (software, hardware) a da je dobavljiv u HR.

 Ovaj ti je dobar http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=110&products_id=11490

12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?
0 Acer Iconia Tab W1
4 PiPO W2 8
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
franciskod kaže...

 pipo w2 je odličan tablet, quad atom i 2GB RAMa dok acer ima samo 1GB RAMa, a to dosta znači u svakodnevnom radu + pipo ima i priključak miniHDMI za spajanje na telku (nekom treba nekom ne ;) )

15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

moze preporuka tableta za oko 1500 kn (7-8 incha), bitno je da ima garanciju 2 godine i da nije kinez, može i njuškalo... također, da ima jak procesor i grafiku budući da će ga koristiti klinci za igranje

kakvi su ovo samsung galaxytab 4 što se prodaju na njuški?

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2015 9:58 (BoTiA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Šta mislite o ovome ? http://www.portio.hr/index.php?route=product/product&product_id=10126036

 

Kakva je procedura sa instalacijom windowsa?

Treba mi nesto sto bi glumilo neki mini prijenosnik, za nezahtjevni rad.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2015 11:12 (EraserHead).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Na to neidu windowsi, mislim ima i yoga verzija sa windowsima. Posto vec gledas tako nesto eto ti gore pipo w2 uzmi usb hub ili onu tipkovnica/futrola i uzivaj. Punokrvni windowsi mozes raditi szo hoces
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Da li zna tko gdje ima Pipo W2 na web shopu iz EU (zbog carine) a da je jeftiniji nego 1199 kn? Potražio sam na par stranica i sve je CN Warehouse tako da bi vjerojatno morao i carinu platiti pa mi je onda isplativije uzeti za 1199 kn koliko je kod nas u HR.

FC Bayern Munchen
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Uzeo bih win tablet 8" ili 10", s ozbiljnim stylusem, po mogućnosti tastatura, dobre autonomije i  

 

Najviše mi se sviđa Asus Vivotab Note, da li tko ima iskustva?

Odbija me što nema HDMI, a nemam niti iskustva s malim dodatnim tastaturama (bluetooth?).

 

S druge strane tu je Miix3, noviji, skuplji, veći, ima i opcija s 64Gb diska, tastatura i sve, ali nema stylusa.

 

Da li itko koristi stylus u svakodnevnom radu za pisanje zabilješki, npr u OneNoteu?

 

Tnx. 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav, da li se ovo isplati kupiti?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

To bi i mene zanimalo...

13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
DrFriks kaže...

Pozdrav, da li se ovo isplati kupiti?

 

Hvala!

 Neznam kakav je tablet,ali trgovina je smeče.Zaobiđi

Extreme digital

Pročitaj si malo kako loša iskustva kupci imaju sa tom trgovinom

13 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

I ja uzimam tablet pa neznam da li da idem sa PiPO w2 ili nečim drugim do 1500 kn?
Također ima li itko iskustva sa w3 ,jer mi se čini na papiru super,samo neznam da li se isplati uzimat za 300$ + carina?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2015 15:50 (Borna41).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Borna41 kaže...

I ja uzimam tablet pa neznam da li da idem sa PiPO w2 ili nečim drugim do 1500 kn?
Također ima li itko iskustva sa w3 ,jer mi se čini na papiru super,samo neznam da li se isplati uzimat za 300$ + carina?

 ako možeš, uzmi W3, imam W2 i prezadovoljan sam

15 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Je li tko naručivao iz zemalja EU? Zanima me naplaćuje li se carina za elektroniku pri uvozu u RH, naime našao sam na ebay-u pipo w2 za 130 EUR iz Belgije i iz UK - free shiping.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Riddler kaže...

Je li tko naručivao iz zemalja EU? Zanima me naplaćuje li se carina za elektroniku pri uvozu u RH, naime našao sam na ebay-u pipo w2 za 130 EUR iz Belgije i iz UK - free shiping.

 Nema carine iz zemalja EU-a. Ja sam naručivao mobitel iz Engleske i dobio ga nakon 3 dana na kućnu adresu.

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
kale_fotograf kaže...
franciskod kaže...

 pipo w2 je odličan tablet, quad atom i 2GB RAMa dok acer ima samo 1GB RAMa, a to dosta znači u svakodnevnom radu + pipo ima i priključak miniHDMI za spajanje na telku (nekom treba nekom ne ;) )

 bok, razmisljam o pipo w2 ili cak w3 tabletu, mozes li mi reci, kao vlasnik w2 tableta, podrzava li pipo w2 full hd rezu kad se spji na takav monitor ili tv??

ti windowsi 8.1 su oni punokrvni jel tako, dakle desktop aplikacije se mogu staviti bez beda na njega??

MuWu
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2015 19:32 (MujagaWudakhi).
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
MujagaWudakhi kaže...
kale_fotograf kaže...
franciskod kaže...

 pipo w2 je odličan tablet, quad atom i 2GB RAMa dok acer ima samo 1GB RAMa, a to dosta znači u svakodnevnom radu + pipo ima i priključak miniHDMI za spajanje na telku (nekom treba nekom ne ;) )

 bok, razmisljam o pipo w2 ili cak w3 tabletu, mozes li mi reci, kao vlasnik w2 tableta, podrzava li pipo w2 full hd rezu kad se spji na takav monitor ili tv??

ti windowsi 8.1 su oni punokrvni jel tako, dakle desktop aplikacije se mogu staviti bez beda na njega??

 iskreno ne znam kako se ponaša kad se spoji na telku jer nisam probavao, desktop aplikacije staviš bez beda na njega, win 8.1 su punokrvni windows 8.1 with Bing, pretpostavljam da podržava rezu telke

12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

PiPO W2 ili Lenovo Miix 3 8

 

P.S. Radije bih Windows tablet jer sam učenik i imam besplatan Office 365, ali zanima me mišljenje i za Prestigio MultiPad 4 Quantum 8.0 3G

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2015 16:40 (goranmactavish).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Evo pošto pipo w2 svugdje kod nas nedostupan zanima me ima li itko iskustva sa ovim modelima,tj. koji je najbolji izbor.

Asus t100,Acer aspire switch 10 i lenovo miix3. Najviše mi se nekako sviđa miix 3,iako nemogu naći puno recenzija na internetu,pa ako netko ima preporuku bio bih zahvalan. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Nije li ovo Best-Buy u cijenovno ultra-low kategoriji?

 

Tesla L7

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2015 23:29 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Ima li neko iskustva sa Chuwi Vi8 Dual OS naručio bih ga sa banggod.com?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
goranmactavish kaže...

Ima li neko iskustva sa Chuwi Vi8 Dual OS naručio bih ga sa banggod.com?

 Ovdje imaš recenziju ako ti to pomaže: http://www.racunalo.com/chuwi-vi8-dual-boot-tablet-recenzija-dva-tableta-u-jednom-za-malo-para/

Ja također razmišljam o kupnji, ali 10 inčnog modela ali još "važem" što ću.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Roman007 kaže...
goranmactavish kaže...

Ima li neko iskustva sa Chuwi Vi8 Dual OS naručio bih ga sa banggod.com?

 Ovdje imaš recenziju ako ti to pomaže: http://www.racunalo.com/chuwi-vi8-dual-boot-tablet-recenzija-dva-tableta-u-jednom-za-malo-para/

Ja također razmišljam o kupnji, ali 10 inčnog modela ali još "važem" što ću.

 

 Sa kojeg webshopa si mislio uzet?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Borna41 kaže...
Roman007 kaže...
goranmactavish kaže...

Ima li neko iskustva sa Chuwi Vi8 Dual OS naručio bih ga sa banggod.com?

 Ovdje imaš recenziju ako ti to pomaže: http://www.racunalo.com/chuwi-vi8-dual-boot-tablet-recenzija-dva-tableta-u-jednom-za-malo-para/

Ja također razmišljam o kupnji, ali 10 inčnog modela ali još "važem" što ću.

 

 Sa kojeg webshopa si mislio uzet?

 Planirao sam sa Banggooda, ali zapeli su mi za oko jos i GearBest ili DealExtreme

 

EDIT: HHAHAHAH tek sad vidin da mene nisi pita ništa zanemarite ovo

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2015 19:52 (goranmactavish).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice