Grundig TV iskustva

poruka: 54
|
čitano: 85.885
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Grundig TV iskustva

Pozdrav,

imam Grundig 32 VLE 6735 BP i imam problem sa zatrzavanjem slike kad je laptop spojen preko HDMI-a.

Ne mogu nikako dobiti 60 fps playback s laptopa, max što sam uspio postići je 38, isprobavao sam na testufo.com. 

Ista stvar i kad castam ekran s mobitela, ide do max nekih 37-38 fps.

 

Postoji li neko rješenje za ovo, neki firmware update ili što već? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grundig TV iskustva

Pokušaj staviti Game mode, odnosno način slike stavi na "Igra".

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Grundig TV iskustva

Da, već sam čitao da bi trebao staviti na te postavke, ali ovaj TV nažalost nema Game mode. Postoji li šansa da jednostavno nema mogućnost reprodukcije u 60 fpsa?

 

Jedini modeovi za sliku su Vivid, Natural, Movie i Sports.

 

Edit: Pardon, izgleda da ipak ima Game mode kad je spojen HDMI, ali svejedno ne ide preko 37-38 fps.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 13:00 (teo2411).
5 godina
offline
Re: Grundig TV iskustva

Probaj ugasiti/upaliti PPR (Picture Perfection Rate). Možda se pojavljuje u postavkama pod imenom MEMC.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 13:27 (StonedAssassin).
8 godina
offline
Re: Grundig TV iskustva

Ne vidim da ima tu opciju. U postavkama slike su sve dodatne opcije pogašene. Izgleda da je smeće i jednostavno ne može reproducirat sadržaj u 60 fpsa. 

13 godina
neaktivan
offline
Grundig TV iskustva

Ima li netko ismustva s njihovim jeftinim 4K TV-ima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Grundig TV iskustva
teo2411 kaže...

Ne vidim da ima tu opciju. U postavkama slike su sve dodatne opcije pogašene. Izgleda da je smeće i jednostavno ne može reproducirat sadržaj u 60 fpsa. 

 Koristim jedan sličan model (32 VLE 6730 BP) i otvorio sam ovu tvoju stranicu i uredno radi na 59 fps-a...

miner kaže...

Ima li netko ismustva s njihovim jeftinim 4K TV-ima?

 A što te zanima?

8 godina
offline
Re: Grundig TV iskustva

Mogu li te zamoliti da mi poslikaš postavke za sliku? Jer stvarno ne znam što krivo radim. Probao sam i s mobitelom i drugim laptopima, ali nikad ne ide u 60 fpsa. 

16 godina
offline
Grundig TV iskustva

Prepisat ću ti ih:

 

Format slike: Pun okv.

Režim slike: Igra

Pozadinsko svjetlo: Eko

Jasnoća: 50

Kontrast: 100

Boja: 60

Temp. boje: Normalna

Žive boje: Isključeno

Gama: 2.2

Din kontrast, Savršeno jasno i filmski režim - sve isključeno

Oštrina: 50

Noise Reduction: Isključeno

Blokiranj smanjenje smetnji: Isključeno

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Grundig TV iskustva

Probaj staviti ako na Tv-u imaš PC, Computer mod ili nešto takvo, meni su sva trzanja stala od kad je TV na Computer modu.

Naravno spojen s HDMI kablom.

8 godina
offline
Re: Grundig TV iskustva
tiki kaže...

Prepisat ću ti ih:

 

Format slike: Pun okv.

Režim slike: Igra

Pozadinsko svjetlo: Eko

Jasnoća: 50

Kontrast: 100

Boja: 60

Temp. boje: Normalna

Žive boje: Isključeno

Gama: 2.2

Din kontrast, Savršeno jasno i filmski režim - sve isključeno

Oštrina: 50

Noise Reduction: Isključeno

Blokiranj smanjenje smetnji: Isključeno

 

 

Sve je isto tako namješteno, ne znam u čemu je problem. Probam danas spojit drugi laptop, ali već sam prije pokušavao i isto je bilo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2021 15:21 (teo2411).
5 godina
offline
Re: Grundig TV iskustva

Jesi probao drugi hdmi kabel?

11 godina
offline
Grundig TV iskustva

ekipa, može li mi netko objasniti razliku između ova dva Grundig tv-a, i koji bi bio "bolji" klincima za u sobu? Šta točno znače ove oznake?

43GFU700B E https://www.grundig.hr/hr-hr/tv/modeli-televizora/svi-modeli/43-gfu-7800-b-e 

43 GHF 6500 https://www.grundig.hr/hr-hr/tv/modeli-televizora/svi-modeli/43-ghf-6500

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 9:13 (prefontaine).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Grundig TV iskustva
Jedina bitna razlika je što ovaj GFU je Ultra HD rezolucija a ovaj GHF ti je samo Full HD.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 17:28 (pizzonia).
11 godina
offline
Re: Grundig TV iskustva

Da, zato mi nije jasno zašto je UltraHD jeftiniji od FullHD??? 

3 godine
offline
Re: Grundig TV iskustva
prefontaine kaže...

Da, zato mi nije jasno zašto je UltraHD jeftiniji od FullHD??? 

 Vecina Tv je danas 4k, to je prakticki postao standard.

16 godina
offline
Grundig TV iskustva

Drugo slovo označava godinu proizvodnje, H su aktualni modeli, pa je zato i skuplji. No ovom F ništa ne fali, a i sistem se može nadograditi na Android 11, tako da slobodno njega uzmi

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Grundig TV iskustva

Razmatram si ovaj TV za vikendicu, koliko vidim ima wifi i android na sebi pošto vidim da je CPU Quad core zanima me koliko ima GB memorije i diskovnog prostora? Ove zadnje podatke ne mogu nigdje pronaći koliko god guglao 😬 i ako netko ima iskustvo kako rade android na grundigu, tipa youtube, netflix, kodi, itd..? 

 

https://www.grundig.hr/hr-hr/tv/modeli-televizora/svi-modeli/32-ggh-6700-b

 

Hvala unaprijed 😀

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Grundig TV iskustva
misho_hrnjak kaže...

Razmatram si ovaj TV za vikendicu, koliko vidim ima wifi i android na sebi pošto vidim da je CPU Quad core zanima me koliko ima GB memorije i diskovnog prostora? Ove zadnje podatke ne mogu nigdje pronaći koliko god guglao 😬 i ako netko ima iskustvo kako rade android na grundigu, tipa youtube, netflix, kodi, itd..? 

 

https://www.grundig.hr/hr-hr/tv/modeli-televizora/svi-modeli/32-ggh-6700-b

 

Hvala unaprijed 😀

Za tvoje potrebe i previše, ne opterečuj se sa takvim sitnicama na jeftinom 32 televizoru okvirno 720p rezolucije.

 

- što manja ili niža rezolucija TV zaslona=manje je opterečen CPU ili radna memorija itd

 

Gledaj TV/Android i kaj te briga, i da bolje provjeri kolko ti je krvni tlak ili kolesterol u krvi to če biti korisnije.

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: Grundig TV iskustva
rambox kaže...
misho_hrnjak kaže...

Razmatram si ovaj TV za vikendicu, koliko vidim ima wifi i android na sebi pošto vidim da je CPU Quad core zanima me koliko ima GB memorije i diskovnog prostora? Ove zadnje podatke ne mogu nigdje pronaći koliko god guglao 😬 i ako netko ima iskustvo kako rade android na grundigu, tipa youtube, netflix, kodi, itd..? 

 

https://www.grundig.hr/hr-hr/tv/modeli-televizora/svi-modeli/32-ggh-6700-b

 

Hvala unaprijed 😀

Za tvoje potrebe i previše, ne opterečuj se sa takvim sitnicama na jeftinom 32 televizoru okvirno 720p rezolucije.

 

- što manja ili niža rezolucija TV zaslona=manje je opterečen CPU ili radna memorija itd

 

Gledaj TV/Android i kaj te briga, i da bolje provjeri kolko ti je krvni tlak ili kolesterol u krvi to če biti korisnije.

 

 

 

 

 

Ako je tako onda u redu,  ovo za rezoluciju nisam imao pojma :) Znaš li možda koliko ima radnog prostora pošto npr Kodi zna puno prostora zauzeti (znam po svom Android TV-u doma). 

 

16 godina
offline
Grundig TV iskustva

Mislim da ima sveukupno 8gb a tebi za pohranu ostaje oko 6gb kad se oduzme sistem

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Grundig TV iskustva
tiki kaže...

Mislim da ima sveukupno 8gb a tebi za pohranu ostaje oko 6gb kad se oduzme sistem

 

Bude onda radilo kao urica 

16 godina
offline
Grundig TV iskustva

Ma rade više nego ok ti Grundig androidi...

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice