Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.625
|
čitano: 14.381.602
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
C3c1l kaže...
raguseo kaže...

Samsung je bio sinonim za skart do prije 7 8 godina.  Kad je Philips patentirao ambilight, Samsung nije imao ni jednu ozbiljnu TV. 

 

iz kojeg si ti autobusa ispao da mi je znati?? 

sta baljezgas majko mila??

sto ti nije jasno, ambhilight je patentiran 2002 godine, vjerovatno godina kad si bio u vrticu i gledao teletabise 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
raguseo kaže...
C3c1l kaže...
raguseo kaže...

Samsung je bio sinonim za skart do prije 7 8 godina.  Kad je Philips patentirao ambilight, Samsung nije imao ni jednu ozbiljnu TV. 

 

iz kojeg si ti autobusa ispao da mi je znati?? 

sta baljezgas majko mila??

sto ti nije jasno, ambhilight je patentiran 2002 godine, vjerovatno godina kad si bio u vrticu i gledao teletabise 

 Ja bi prije rekao da je samsung postao sinonim za skart prije 7-8 godina.

HAKOSUKA
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A surround ili ne meni nije bitno. Nisam tako zahtjevan. Zvuk na 55ici je zadovoljavajuci i vise od toga, dosta pustamo vh1 i cuje se super. Android je ipak nesto sto ima bezuvjetni razvoj, prilagodba aplikacija s mobitela na tv je minimalna ptetpostavljam da se appstore bude punio jako. Ali ono najbitnije meni radi fantasticno.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moze li koji komentar za LG UH7507? U Santa Domenici je 4999 + mob LG X screen + 5 godina jamstva. Ili nesto drugo u tom rangu. cca 4 k.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tony Marconi kaže...
picajzla0707 kaže...

 

dakle, za pilips je činjenica da nisu niti blizu najboljih televizora po consumer report izvješću i također činjenica je da stavljaju smeće od komponenti u zadnjim serijama

to su činjenice, a ti sad dalje možeš nastaviti s hvalospjevima, pa neka kolege forumaši sami odluče što će kupiti

 

što se mene tiče, eod

Evo, slažem se s tobom da ne treba protežirati ni jednu firmu specijalno.

No mislim, čudno je da među najboljim modelima nema Panasonica, Sonya ?!

 

Jesu li oni poblesavili zadnjih godina pa ne znaju više napraviti pametni TV ?!

 

Vidim tu na listi neke polufirme čije televizore ne bih štapom dodirnuo.

Gledam sam im modele po trgovinama, užas. 

 

Evo jedna recenzija na hrvatskom s kvalitetne stranice gdje kažu;

 

No krenimo redom, od odabira proizvođača televizora. Trenutno se isplati kupiti Samsung, LG, Sony i Panasonic televizore, a nakon duljeg vremena u probrane brandove uvrštavamo i Philips, kao povoljniju alternativu – u svim klasama.

 

Objašnjenja tehnologija itd;

http://preporucamo.com/vodic-za-kupovinu-televizora-zima-2015-proljece-2016/2015/12/20/

Problem je kod korisnika...čim čuju Androdi Tv odmah se odlučuju za to. Pošto pratim duže ovu temu vidim da se konstantno gura Philips. Kad pitaš za bilo koji Tv, odmah pojedinac kaže : Ma Philips, nema dalje. Onda dođemo do zaključka da ni na jednom relevantnom testu nema Philipsa među prvih 10. Ili su oni u zabludi., ili netko gura ciljano Philips. Prije ovo drugo.

Sony ti je pandan Philipsu. Android TV ali ima jeftiniji cijenu tako da Sony ne dolazi do izražaja. Panasonic ima Firefox Os pa se ekipa pita da li to valja ili ne. Panasonic i kvaliteta slike je neupitna. Ja sam uzeo prije 5 godina plazmu od Panasonica...600hz...dan danas zadovoljan. Meni je uvijek plazma bila bolja od LCD-a.

LG kao i Samsung su klasika - s tim ne možeš fulat. Konstantno razvijaju tehnologiju - OLED i SUHD...i znaš što kod njih možeš očekivat.

Također Google store nije ništa bolji od Tizena ili WebOs-a, niti ima više aplikacija. Po fluidnosti je lošoji od navedena dva. Svi povezuju Google store tj Android na TV-u s Androidom na mobitelu. To nema jedno s drugim veze. Slično je ali je to daleko od punokrvnog Androida.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fluj kaže...
fluj kaže...

Može li preporuka telke do 2000kn? bilo bi super kada bi bilo 40'' i FULL HD, koristio bih ga za igranje ps4 i gledanje filmova.. Hvala unaprijed..

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=39321 za 1800?

 vidim da se fino prepirete u temi, ali meni već tri, četri dana nitko nije dao nijedan prijedlog :/ pa sam našao nešto sam, ali nezz dali valja to.. naime želio bih što veću telku no pošto baš i nema nekih 40'' tv u cijeni koju želim sam naišao na ovaj tv pa me zanima da li je puno bolji u odnosu na ovaj philipsov koji je pobrao dosta gnjeva zadnjih par stranica? hehe

 

1 SAMSUNG
3 PHILIPS
2 nešto treće?
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne vidim nigdje koliko Philips ima jamstvo, ako je isto 5 uzmi veći ekran tj Philips

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fluj kaže...
fluj kaže...
fluj kaže...

Može li preporuka telke do 2000kn? bilo bi super kada bi bilo 40'' i FULL HD, koristio bih ga za igranje ps4 i gledanje filmova.. Hvala unaprijed..

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=39321 za 1800?

 vidim da se fino prepirete u temi, ali meni već tri, četri dana nitko nije dao nijedan prijedlog :/ pa sam našao nešto sam, ali nezz dali valja to.. naime želio bih što veću telku no pošto baš i nema nekih 40'' tv u cijeni koju želim sam naišao na ovaj tv pa me zanima da li je puno bolji u odnosu na ovaj philipsov koji je pobrao dosta gnjeva zadnjih par stranica? hehe

 

 Što se tiče slike sta tu negdje.Ja bi ti preporučio i ovaj nešto bolji model.

http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PFS4131/

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

trebao bih kupiti za roditelje novi televizor od 82 cm, ne treba biti smart pošto ga ionako neće koristiti. Čisto da ima što bolju kvalitetu slike. Samo potvrda, ovaj neki tip signala koji se ukida za koju godinu, vjerojatno većina novih tv već ima ugrađen receiver koji je kompatibilan,ali eto za svaki slučaj da napomenem. Ako može preporuka sa ekupi.hr.

Unaprijed se zahvaljujem,

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bok, evo da prijavim da sam kupio Philips 43PUS6501 !!! Javim se nakon nekog vremena s utiscima ...
I hvala svima na savjetima..onima za i protiv Philipsa !!!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mene nit dira philips nit samsung nit mnogo tog....
Samo, kolega garfield je barem nesto preporucio i objasnio zasto nesto preporucuje i koje su razlike.
U vecini slucajeva je stavio pandan philipsu u preporuci i svoje osobno misljenje da je philips bolji izbor, znaci misljenje na koje se ja mogu posrati ili ga slusati. Iovako mi seljaci koji vidimo 1 crnu i neznamo nist o panelima itd tehnikalijama saznajemo nesto o cemu mozemo dalje guglati i opet napraviti svoj izbor.
Vasi ovi consumer reportsi su vecinom tak tak... Neznam....
To ti je ko dok si pred dvije godine rekao nest protov zamzunga i jabuke u svijetu mobitela, odmah si bio sotona.
Ja vam garantiram da ce xiaomi,huawei i kompanija pojesti zamzung brzo, jabuka ce prezivjeti iz dobro znanih razloga.
Onak recimo snapdragon je dao nekom tam kinezu najnoviji proc da ga ugradi u mob a ne lg,sony-u ili kome vec.
Ja mogu vise o mobovima nego o tvju, ali zamzung ne vredi para, iza tog stojim kao bivsi korisnik flagship modela.
Eto necu previse u offtopic samo mislim da nije sve tak sivo, ima i malo crne valda u philipsu.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Preporuka svima koji kupe grundiga, cim ga izvadite iz kutije odmah mu maknite pozadinsko osvjetljenje s ECO mode jer razlika neopisiva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjijOeN993QAhUHVhQKHS31DRYQFggYMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.lg.com%2Fhr%2Ftelevizori%2Flg-49UH7707&usg=AFQjCNFJL9n79J3eakRnLXbiGs07XEsvlw&sig2=QlHsIfrPivDWyO2NLHk45A&bvm=bv.139782543,d.bGg

 

Kupio bi ovaj tv, imam ponudu za 6000kn (novi), inače je preko 7k u trgovinama.

 

PItanje za znalce, zašto ne taj nego netki drugi? 

 

Čitajući neke recenzije i preporuke i na što treba gledati, mislim da je ovaj tv fino zaokružen sa svime... To je tv iz super UHD klase, koja je odmah do OLED-a. Kupovina se vjerujem isplati?

 

Uz to, čekam total tv da mi dođu instalirati, uglavnom biti će 23 HD programa od 110, te neki 4K slobodni, vjerujem da će biti užitak gledanja...

 

Ukratko, ovaj tv ima odaziv od 200hz što je za sport besprijekorno, široki spektar boja, harman kardon zvučnike, odličan magic remote, i dolazi sa 5god jamstva.

 

Mislim da ne može bolje, ili neka me netko razuvjeri..

 

Garfield je ranije pričao za ovaj model da nije nešto, neka otvori gore link, ima i recenzija na hdtelevizija pa neka vidi.... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa ako pročitaš recenziju sa ove stranice, onda i nije vrlo za te novce

http://www.hdtvtest.co.uk/news/55uh770v-201610064369.htm
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ako se googla model ima neki test na hdpolska, treba proucit... zanimljivo da ta tocno taj model nema na displayspecifications.com ima 770V e sad nisam ekspert pa neznam dal su isti ili slicni...

po lg.ovoj stranici TV izgleda mrak (na tvom linku) i uzeo bih ga odma...

 

ali, da uvijek ima ali, ono o cemu garfield1 prica to je ulozeno dobiveno, kako za cim manje love dobiti cim vise, cijena mu je malo visa nego konkurenciji, ali ako ga dobijes povoljnije definitivno isplativo :) 

 

Osobno volim chekirati cijene i u inozmestvu na geizhals.at cisto da vidim da nas ne deru... i opet zanimljivo tocno tog modela uopce nema u ponudi na zapadnom trzistu sto eto meni malo baca sumnju... Zasto?!

 

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bano007 kaže...

ako se googla model ima neki test na hdpolska, treba proucit... zanimljivo da ta tocno taj model nema na displayspecifications.com ima 770V e sad nisam ekspert pa neznam dal su isti ili slicni...

po lg.ovoj stranici TV izgleda mrak (na tvom linku) i uzeo bih ga odma...

 

ali, da uvijek ima ali, ono o cemu garfield1 prica to je ulozeno dobiveno, kako za cim manje love dobiti cim vise, cijena mu je malo visa nego konkurenciji, ali ako ga dobijes povoljnije definitivno isplativo :) 

 

Osobno volim chekirati cijene i u inozmestvu na geizhals.at cisto da vidim da nas ne deru... i opet zanimljivo tocno tog modela uopce nema u ponudi na zapadnom trzistu sto eto meni malo baca sumnju... Zasto?!

 

 

 Ima ga ali pod drugom oznakom, kao i kad upišeš taj model u youtube, nema pod tim brojem ništa. "Moj" link je samo s njihove stranice gdje su detaljnije specifikacije naspram trgovaca gdje piše par riječi... 

 

Koliko ja znam, LG je taj koji za isto ili manje love nudi "više" od konkurencije. Može mi netko dati primjer tv-a do 5000kn i reći da mu konkurira ali neka mi da dobar razlog. 

 

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cek isti model druga oznaka...mislim nisam ekspert cisto laicki pitam. Zasto!?

Ista shema s arielom kod nas i u njemackoj ili nutellom, dal to nesto znaci neznam, meni su sve nutelle fine :)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bano007 kaže...
A surround ili ne meni nije bitno. Nisam tako zahtjevan. Zvuk na 55ici je zadovoljavajuci i vise od toga, dosta pustamo vh1 i cuje se super. Android je ipak nesto sto ima bezuvjetni razvoj, prilagodba aplikacija s mobitela na tv je minimalna ptetpostavljam da se appstore bude punio jako. Ali ono najbitnije meni radi fantasticno.

 ali ne pusta 5.1! za par mjeseci ces mozda kupit kucno kino i onda kad ga spojis mozes si obrisat dupe.  ja stvarno ne kuzim kako mogu ono izbacit ultra hd sa stereo zvukom preko najvaznijeg playera... i ljudi se zale, preko philips supporta, na milijon foruma, apeliraju i sve i ovi nikako da to rijese preko firmwarea. cak su toliko i bahati da se ne ocituju nigdje na ovu gresku. strasno...

 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa fino, recimo, moj mobitel Galaxy S6 je model G920F za našu regiju, dok npr u nekoj drugoj regiji, drugom dijelu svijeta, je pod drugom oznakom. Kao da prvi put vidiš ovo?! Linkao bi recenziju koju sam jučer čitao na Sat Multimedija, ali trenutno im stranica ne radi, inače detaljna i realna recenzija. Uglavnom, vrlo visoke ocjene... Da se kolega ne uvrijedi što je linkao onu stranicu gdje navodno nije dobro prošao na testu, ali model od 55"

 

evo je:

 

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwioydP4g97QAhWKbxQKHXTfBYgQFggbMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.sat-multimedia.com%2Flg-49uh7707-4k-tv%2F&usg=AFQjCNHola04ifs4xYHXRq9HsVn5oZsZpg&sig2=ia9CuTOiWdAMT2hURuCoiA

 

Na dnu recenzije "ukupan dojam" sve govori...

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2016 22:56 (matrix777).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nesseh kaže...
Mene nit dira philips nit samsung nit mnogo tog....
Samo, kolega garfield je barem nesto preporucio i objasnio zasto nesto preporucuje i koje su razlike.
U vecini slucajeva je stavio pandan philipsu u preporuci i svoje osobno misljenje da je philips bolji izbor, znaci misljenje na koje se ja mogu posrati ili ga slusati. Iovako mi seljaci koji vidimo 1 crnu i neznamo nist o panelima itd tehnikalijama saznajemo nesto o cemu mozemo dalje guglati i opet napraviti svoj izbor.
Vasi ovi consumer reportsi su vecinom tak tak... Neznam....
To ti je ko dok si pred dvije godine rekao nest protov zamzunga i jabuke u svijetu mobitela, odmah si bio sotona.
Ja vam garantiram da ce xiaomi,huawei i kompanija pojesti zamzung brzo, jabuka ce prezivjeti iz dobro znanih razloga.
Onak recimo snapdragon je dao nekom tam kinezu najnoviji proc da ga ugradi u mob a ne lg,sony-u ili kome vec.
Ja mogu vise o mobovima nego o tvju, ali zamzung ne vredi para, iza tog stojim kao bivsi korisnik flagship modela.
Eto necu previse u offtopic samo mislim da nije sve tak sivo, ima i malo crne valda u philipsu.

 Kad bi ti nešto znao o mobitelima, znao bi da Snapdragon koristi 14nm FinFet Samsungovu tehnologiju tj Soc., znao bi da će novi Snapdragon koristit opet 10nm Soc od Samsunga. Nije Snapdragon dao nego Qualcomm je dao svoj procesor Snapdragon nekom kinezu koji ima para. Također će dat bilo kome drugom tko ima para. Za tvoji informaciju Snapdragon se nalazi u svim Top modelima - HTC M10, LG G5, SONY, i ostali. Samsung ugrađuje svoje procesore u svoje mobitele osim u Americi gdje ugrađuje Snapdragon (drukčija frekvencija od EU).  Postoji još jedan proizvođać procesora a to je Mediatek koji se ugrađuje u Kineze a također u Philips televizore. Znaći low budget procesori. 

 

Samsung kao i ostali top modeli vrijede onoliko koliko je kupac spreman platit. Ako je kupac spreman platit 1000 eura za Samsung, Lg, Htc, Iphone - oćito da onda vrijedi.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samo mala napomena. Vi koji imate Philips televizore, imate Mediatekov quad core procesor. Vidim da Philips vrti 5.1 Android. Zbog samo procesora možete zaboravit bilo kakvu verziju novog Androida - 6.0 ili 7.0. Nije to problem samo kod Tv-a , problem je i kod mobitela koji imaju Mediatek procesore. Čisto da znate.

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Planiram uzeti TV do 10000 max. Zanima me 4k, 55'' i definitivno bi isao na Android. Molim Vas za preporuku, unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hisense 55M7000 to je telka to je vrh za okruglih 1000eura boljeg nema osim oleda i da najbolja stvar ima VA panel.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...

Neću trenutno nikog citirat...

Philips :

Izbace UHD modele od kojih ni jedan ne zadovoljava UHD Premium standard. Znaći bilo kakvo gledanje UHD nije na razini kao kod drugih proizvođaća.

Pixel Precise Ultra HD procesor - i s tom tehnologijom je Philips lošiji jer  LG i Samsung već tvornički postižu dobar rezultat s komprimiranim sadržajima, pa korisnik u startu dobiva bolje performanse za većinu sadržaja koje će gledati (digitalna televizija, video-na-zahtjev internet streaming itd.).

To je na kraju najbitnije - digitalna televizija, internet i sl.

Puno bolje je gledanje Tv na Av panelima navečer (Samsung i ostali) tj po mraku., bolji kontrast, bolja crna. Tizen nema ništa manje aplikacija od Androida., a puno fluidniji i puno bolje radi. Kome je fludinost i brzina bitna - Tizen. 

Preporučujem odi te na bilo koje prodajno mjesto Tv-a. Usporedite sliku na Samsugnu,LG, Panasonicu s Philipsom i sami se uvijerite.

Frend koji radi u jednom shoping centru u prodavaonici elektronike (da ne reklamiram koja je) - kaže da su najviše povrata imali od ljudi koji su kupili Philips Tv. Zadnje vrijeme ljudima preporučuju sve osim Philipsa. Laže on, lažem ja.

 

Joj koliko gluposti u postu, prvo, daj mi alternativu Kodiju, Showboxu i sličnim programima na Tizenu (besplatne alternative Netflixu), zatim mi reci što je to HDR 1000 koji Samsung reklamira (olakšat ću ti, to ne postoji to je HDR 10 koji oni LAŽNO reklamiraju kao HDR 1000).

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...

Samo mala napomena. Vi koji imate Philips televizore, imate Mediatekov quad core procesor. Vidim da Philips vrti 5.1 Android. Zbog samo procesora možete zaboravit bilo kakvu verziju novog Androida - 6.0 ili 7.0. Nije to problem samo kod Tv-a , problem je i kod mobitela koji imaju Mediatek procesore. Čisto da znate.

Još jedna glupost, ostavi se televizija. Izašla je beta 6.0 android TV-a..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
Nesseh kaže...
Mene nit dira philips nit samsung nit mnogo tog....
Samo, kolega garfield je barem nesto preporucio i objasnio zasto nesto preporucuje i koje su razlike.
U vecini slucajeva je stavio pandan philipsu u preporuci i svoje osobno misljenje da je philips bolji izbor, znaci misljenje na koje se ja mogu posrati ili ga slusati. Iovako mi seljaci koji vidimo 1 crnu i neznamo nist o panelima itd tehnikalijama saznajemo nesto o cemu mozemo dalje guglati i opet napraviti svoj izbor.
Vasi ovi consumer reportsi su vecinom tak tak... Neznam....
To ti je ko dok si pred dvije godine rekao nest protov zamzunga i jabuke u svijetu mobitela, odmah si bio sotona.
Ja vam garantiram da ce xiaomi,huawei i kompanija pojesti zamzung brzo, jabuka ce prezivjeti iz dobro znanih razloga.
Onak recimo snapdragon je dao nekom tam kinezu najnoviji proc da ga ugradi u mob a ne lg,sony-u ili kome vec.
Ja mogu vise o mobovima nego o tvju, ali zamzung ne vredi para, iza tog stojim kao bivsi korisnik flagship modela.
Eto necu previse u offtopic samo mislim da nije sve tak sivo, ima i malo crne valda u philipsu.

 Kad bi ti nešto znao o mobitelima, znao bi da Snapdragon koristi 14nm FinFet Samsungovu tehnologiju tj Soc., znao bi da će novi Snapdragon koristit opet 10nm Soc od Samsunga. Nije Snapdragon dao nego Qualcomm je dao svoj procesor Snapdragon nekom kinezu koji ima para. Također će dat bilo kome drugom tko ima para. Za tvoji informaciju Snapdragon se nalazi u svim Top modelima - HTC M10, LG G5, SONY, i ostali. Samsung ugrađuje svoje procesore u svoje mobitele osim u Americi gdje ugrađuje Snapdragon (drukčija frekvencija od EU).  Postoji još jedan proizvođać procesora a to je Mediatek koji se ugrađuje u Kineze a također u Philips televizore. Znaći low budget procesori. 

 

Samsung kao i ostali top modeli vrijede onoliko koliko je kupac spreman platit. Ako je kupac spreman platit 1000 eura za Samsung, Lg, Htc, Iphone - oćito da onda vrijedi.

 

 

Opet gluposti, ne mogu vjerovati R36 koliko neznanja u tim postovima.

Snapdragon 821 ti je trenutno u hrpi jeftinijih kineza, dva iz glave - Xiaomi Mi5S, LE Eco 3.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
garfield1 kaže...
@ picajzla0707

Pa izgleda, da si ti isti, kao onaj user doktor..Ne trebaš blatit znamku televizora ako se ti ne dopada!) Mogu, da ja pljujem isto po ostalim znamkama..A mislim, da ti trebaš napravit svoju temu, gdje češ ljudima, da pojasniš oko elektronike itd.., da se ne zajebu..A ovdje prepusti nama, da preporučamo televizore..

 vidiš kako okrećeš ploču 

 

naprije govoriš kako nema konkretne kritike i argumenata, a kad se ide argumentima, onda me uspoređuješ s drugim userima, govoriš da pljujem, itd.

ja sam ti zamjerio nekoliko puta da previše guraš pilips televizore i da ih neobjektivno ističeš kao bolje od drugih

 

konkretno sam te upozorio na problem smeća od komponenti koje stavljau otkako su ih kinezi preuzeli i dao sam ti konkretni link na consumer report 2016., gdje pilipsa nema među prvih 30 televizora

ti si stavio tablicu kvarljivosti s istog izvora, ali za televizore starije od tri godine, koji s ovima koje sad preporučaš nemaju nikakve veze, osim što im je natpis isti - dakle, manipuliraš podacima koji veze nemaju s temom

 

a što se tiče teme, ona nije tvoja, niti ćeš ti govoriti kome da ode s nje

ako se nešto preporuča, onda je samo plus za korisnika da čuje i kritika, a ne samo hvalospjevi - nadam se da se slažeš

 

dakle, za pilips je činjenica da nisu niti blizu najboljih televizora po consumer report izvješću i također činjenica je da stavljaju smeće od komponenti u zadnjim serijama

to su činjenice, a ti sad dalje možeš nastaviti s hvalospjevima, pa neka kolege forumaši sami odluče što će kupiti

 

što se mene tiče, eod

Zašto bi garfield1 trebao biti objektivan? On daje savjete na temelju svojih iskustava i ukusa.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
matrix777 kaže...

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjijOeN993QAhUHVhQKHS31DRYQFggYMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.lg.com%2Fhr%2Ftelevizori%2Flg-49UH7707&usg=AFQjCNFJL9n79J3eakRnLXbiGs07XEsvlw&sig2=QlHsIfrPivDWyO2NLHk45A&bvm=bv.139782543,d.bGg

 

Kupio bi ovaj tv, imam ponudu za 6000kn (novi), inače je preko 7k u trgovinama.

 

PItanje za znalce, zašto ne taj nego netki drugi? 

 

Čitajući neke recenzije i preporuke i na što treba gledati, mislim da je ovaj tv fino zaokružen sa svime... To je tv iz super UHD klase, koja je odmah do OLED-a. Kupovina se vjerujem isplati?

 

Uz to, čekam total tv da mi dođu instalirati, uglavnom biti će 23 HD programa od 110, te neki 4K slobodni, vjerujem da će biti užitak gledanja...

 

Ukratko, ovaj tv ima odaziv od 200hz što je za sport besprijekorno, široki spektar boja, harman kardon zvučnike, odličan magic remote, i dolazi sa 5god jamstva.

 

Mislim da ne može bolje, ili neka me netko razuvjeri..

 

Garfield je ranije pričao za ovaj model da nije nešto, neka otvori gore link, ima i recenzija na hdtelevizija pa neka vidi.... 

 Ja bi ti sigurno preporučio ovaj bolji model:) Ako ti ne treba Dolby Vision, ti je Philips bolja opcija .Ali , da ti nabrojim nekoliko prednosti, da opet ne ispadne, da forsiram Philips televizor:) Philips ima več Wide Color Gamut, dok ga Lg nema.., ima veči razpon boja-DCI P3, bolju uniformiranost panela, bolje zatemnenje.A što se tiče kontrasta crne boje i ostalog sta tu negdje.A ima Philips prednost gledanja u mraku, gdje izgleda sam kontrast i crna boja bolje nego na Lg zbog Ambilighta.A sad sam odluči..

https://www.nabava.net/televizori__240/philips-3d-televizor-49pus7101-49-125-cm-led__22336971

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 7:43 (garfield1).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
trolljegeren kaže...

Pozdrav,

 

Planiram uzeti TV do 10000 max. Zanima me 4k, 55'' i definitivno bi isao na Android. Molim Vas za preporuku, unaprijed hvala

 Ovdje imaš.

https://www.nabava.net/televizori__240/philips-3d-televizor-55pus7101-55-139-cm-60-152-cm-led__22325651

https://www.nabava.net/televizori__240/sony-televizor-kd-55xd8577-55-139-cm-led__21691891

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dark2010 kaže...

Pozdrav,

trebao bih kupiti za roditelje novi televizor od 82 cm, ne treba biti smart pošto ga ionako neće koristiti. Čisto da ima što bolju kvalitetu slike. Samo potvrda, ovaj neki tip signala koji se ukida za koju godinu, vjerojatno većina novih tv već ima ugrađen receiver koji je kompatibilan,ali eto za svaki slučaj da napomenem. Ako može preporuka sa ekupi.hr.

Unaprijed se zahvaljujem,

 Za koliko para tražiš televizor.?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice