Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.360
|
čitano: 14.163.582
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roko169 kaže...

hvala na savjetu!

 

Ne razumijem se baš u televizore pa bi ipak pitao, prije nego kupim ovaj spomenuti, žena bi htjela, citiram "bijeli sa debljim rubom" a koliko god trazim po netu ne mogu naći nijedan model da je baš bijeli (samo 32''). Jel znate da li itko proizvodi takav model?

nešto da izgleda ovako:

https://www.computeruniverse.net/en/products/90414281/toshiba-32av834g-weiss.asp

 

A retpostavljam da nije baš pametno kupovati polovne....

 

 Samo polovne ćeš i naći jer je debeli rub stvar prošlosti i sad se proizvođači takmiče tko će napraviti tanji, a ne deblji rub.

 

Onaj grundig ti je 40GFS - S ti označava Silver tj. sivu, imaš i 40GFW što označava White odnosno bijelu.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
geronimo4661 kaže...

 Ako ce se gledati sd signal nikako ne preporucujem lg lcd.Ja imam lg,i to jedan od njihovih boljih modela i sd je grozan,sony i panasonic su tu puno bolji.

 Za godinu smo na HD signalu, ta neće se preći na DVB-T2 i ostati na SD-u.

Također - Youtube, Netflix, satelitska - sve je puno HD signala.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma naravno, ali stvar je u tome da ni u drugim aspektima LG nije na razini ostalih. Tu pričamo o nižem i srednjem rangu televizora gdje LG nije dobra kupovina ako nije na nekom velikom popustu.
Oni su sve karte bacili na oled, njihovi lcd jednostavno zaostaju za drugima, a cjenovno su nekad i skuplji od konkurencije.
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molio bih savjet. Treba mi televizor za spavaću sobu 

Udaljenost 3 metra (glava - tv) Računao sam da mi je dosta 43" ili se varam? 

 

FHD dovoljan, smart tv poželjan radi youtubea

Gledat ce se SD kanali i 720p filmovi preko usb-a

Oko 3000kn budzet

 

Sta preporucate? VA ili IPS?

 

Hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

edit

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 9:52 (garfield1).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Matozan kaže...
Matozan kaže...
garfield1 kaže...
Matozan kaže...

Molim preporuku za FULL HD TV do 2.800-3.500 kn, (za roditelje u mirovini) za gledanje MaxTV-a (razne sapunice i nogomet),

sa što dužom garancijom, da zamijeni stari Vivax CRT TV.

Smart TV nije nužan, ionako imaju Internet sa samo 4 Mbit/s.

Veličina 40", 43" ili čak 49", ako je moguće uopće naći koliko-toliko kvalitetan TV za tako nisku cijenu.

Hoće li idući tjedan/ovaj vikend biti kakvih akcija/popusta prije Božića, jer na crni petak baš i nisam našao nešto povoljno?

 Ako ti nije hitno sačekaj do Božica..

Nije hitno, samo je bitno da ga uzmem do idućeg četvrtka, kako bi u petak bio dostavljen na adresu.

Može već unaprijed prijeglog modela TV-a na koje da obratim pažnju? LG, Sony, Samsung,...

I dalje čekam prijedloge, ono što je Garfield1 predložio mi premašuje budget,

jedino ako ulete Božićni popusti (kad će isti početi?), pa uđu i gore navedeni raspon cijena.

A i 5 g. garancije ne bi bio na odmet.

Trenutno sa 5 g. garancije na e-kupi se nude LG 43UJ6517 (3.500 kn) i 43UJ634V (3.630 kn).

Razlika je samo u postolju ili je 634 u nečemu bolji?

Ima li još negdje kakav TV sa 5. garancije, da je povoljniji od gore navedenih?

Kao što sam naveo UHD nije nužan, kao ni Smart - FULL HD je sasvim dovoljan.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odgovorima. SD je standard definition? Sad će noviji? Nešto mi majka pričala da želi/treba DVD T2, ili šta već (ne pratim ja to). A i brat će gledat TV. Tako da najbolje da ima podršku za nove signale ili šta već.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 10:22 (tigerija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebam preporuku TVa do 1000kn za PS4 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima netko iskustva sa Philips 50PUS6262/12 (https://www.philips.hr/c-p/50PUS6262_12/6000-series-izuzetno-tanki-4k-smart-led-tv-s-tehnologijama-ambilight-s-2-strane-i-pixel-plus-ultra-hd/overview) naletio sam na webu extreme digital cijena 3800kn a npr u santa domenice 5000. Jel valja taj tv za te novce. Buđet mi je do 4700 i da je najmanje 49". Ako ima netko vremena moze i preporucit nesto drugo. Unaprijed se zahvaljujem svima na pomoci

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
destilirani kaže...

Ima netko iskustva sa Philips 50PUS6262/12 (https://www.philips.hr/c-p/50PUS6262_12/6000-series-izuzetno-tanki-4k-smart-led-tv-s-tehnologijama-ambilight-s-2-strane-i-pixel-plus-ultra-hd/overview) naletio sam na webu extreme digital cijena 3800kn a npr u santa domenice 5000. Jel valja taj tv za te novce. Buđet mi je do 4700 i da je najmanje 49". Ako ima netko vremena moze i preporucit nesto drugo. Unaprijed se zahvaljujem svima na pomoci

 Ima jako veliki input lag, pojavljuje se ghosting, jako je podlozan kvarovima i jos mnogo negativnih stvari. Osobno ga nisam imo al kupujuci sebi tv sam malo istrazio i taj, i mogu sam rec bjež od tog

http://trakt.tv/user/MjezZza
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
destilirani kaže...

Ima netko iskustva sa Philips 50PUS6262/12 (https://www.philips.hr/c-p/50PUS6262_12/6000-series-izuzetno-tanki-4k-smart-led-tv-s-tehnologijama-ambilight-s-2-strane-i-pixel-plus-ultra-hd/overview) naletio sam na webu extreme digital cijena 3800kn a npr u santa domenice 5000. Jel valja taj tv za te novce. Buđet mi je do 4700 i da je najmanje 49". Ako ima netko vremena moze i preporucit nesto drugo. Unaprijed se zahvaljujem svima na pomoci

Dobar ti je taj model Philipsa:) Taj model ti več ima VA panel. Jedino nije za igre i nema Androida. A što je jedan napisao, da je podložan kvarovima i neznam šta još nije istina..Kod nas smo prodali več ponešto tog modela, i nije se vratio nijedan televizor još nazad:)) A ako ti nije kontrast najbitnija stvar imaš ovdje još bolja modela..

http://www.salonatech.com/philips-led-tv-123cm-49pus6482.html

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-49PUS6412/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

A ovdje imaš test za model 6262, ali za model koji ima IPS panel.

 

http://www.trustedreviews.com/reviews/philips-43pus6262-4k-tv

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 16:02 (garfield1).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Postovanje, zahvaljujem na trudu. Naime totalni sam "laik" sto se tice tv-a. Mozes li mi objasniti razliku va i ips panela, jel previse los kontast/svjetlina. Naime kod roditelja je sony-eva kdl48w705c i za mene je slika ono i vise nego dobra. Jel neka velika razlika izmedju ove sony i ove philips sta sam ja stavio. Za igre mi uopce nije bitan vec za normalno pogledat tv s kauca i pokoji film. 

Zabrinilo me to sto je gore navedeno da je podlozan kvarovima jer bi ga uzeo preko weba a iz Splita sam, pa da sad ne bude svako malo pakiraj i salji za Zg na popravak.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
destilirani kaže...

Postovanje, zahvaljujem na trudu. Naime totalni sam "laik" sto se tice tv-a. Mozes li mi objasniti razliku va i ips panela, jel previse los kontast/svjetlina. Naime kod roditelja je sony-eva kdl48w705c i za mene je slika ono i vise nego dobra. Jel neka velika razlika izmedju ove sony i ove philips sta sam ja stavio. Za igre mi uopce nije bitan vec za normalno pogledat tv s kauca i pokoji film. 

Zabrinilo me to sto je gore navedeno da je podlozan kvarovima jer bi ga uzeo preko weba a iz Splita sam, pa da sad ne bude svako malo pakiraj i salji za Zg na popravak.

Pa što se tiče razlike panela.VA panel ti ima bolji kontrast i prikaz crne, i nešto bolju uniformiranost panela, ali ne svi modeli.A IPS paneli ti imaju nešto bolji prikaz boja, širi kut gledanja gdje se ne gubi kvalitet slike, bolji odaziv samog panela što je važno kod sporta i kod brzih kadrova u filmovima.A što se tiče svjetline zavisi od modela do modela, i nije važno o kakvom se panelu radi. Što se tiče razlike između Sonya i tog Philipsa, nema baš nekakve velike razlike. Philips je več 4k, i ima nešto malu bolju svjetlinu panela i prikaz boja. A što se tiče kvarova ne treba, da brineš. Ali garancije sam znaš, da nema za nijedan televizor pa svejedno koja je marka u pitanju:)

 

11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
destilirani kaže...

Zabrinilo me to sto je gore navedeno da je podlozan kvarovima jer bi ga uzeo preko weba a iz Splita sam, pa da sad ne bude svako malo pakiraj i salji za Zg na popravak.

nikako ne vjeruj ovom gore pilips fanboju koji je ovu temu pretvorio u sprdačinu

pogledaj malo zadnjih nekoliko stranica što se piše o njemu, lik je zagadio kompletno sve forume na balkanu i šire

 

i btw., za pilips je sasvim očekivano da je podložan kvarovima, jer stavljaju komponente najniže kategorije

a bogme i slika im nije jača strana, jedino što to maskiraju ambilightom pa kad svijetli sve oko televizora kao božićno drvce, onda i slika ne izgleda toliko loše

najbolje ti je otići u trgovinu i sam se uvjeriti, neka ti prodavač pusti isti sadržaj na neki sony, panasonic ili samsung iste cjenovne klase kao taj pilips i sve će ti biti jasno

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
destilirani kaže...

Zabrinilo me to sto je gore navedeno da je podlozan kvarovima jer bi ga uzeo preko weba a iz Splita sam, pa da sad ne bude svako malo pakiraj i salji za Zg na popravak.

nikako ne vjeruj ovom gore pilips fanboju koji je ovu temu pretvorio u sprdačinu

pogledaj malo zadnjih nekoliko stranica što se piše o njemu, lik je zagadio kompletno sve forume na balkanu i šire

 

i btw., za pilips je sasvim očekivano da je podložan kvarovima, jer stavljaju komponente najniže kategorije

a bogme i slika im nije jača strana, jedino što to maskiraju ambilightom pa kad svijetli sve oko televizora kao božićno drvce, onda i slika ne izgleda toliko loše

najbolje ti je otići u trgovinu i sam se uvjeriti, neka ti prodavač pusti isti sadržaj na neki sony, panasonic ili samsung iste cjenovne klase kao taj pilips i sve će ti biti jasno

 Zagadio si ti tu temu:)) Sad je bilo sasvim ok, dok se ti sada opet nisi pojavio..

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...

nikako ne vjeruj ovom gore pilips fanboju koji je ovu temu pretvorio u sprdačinu

pogledaj malo zadnjih nekoliko stranica što se piše o njemu, lik je zagadio kompletno sve forume na balkanu i šire

 

i btw., za pilips je sasvim očekivano da je podložan kvarovima, jer stavljaju komponente najniže kategorije

a bogme i slika im nije jača strana, jedino što to maskiraju ambilightom pa kad svijetli sve oko televizora kao božićno drvce, onda i slika ne izgleda toliko loše

najbolje ti je otići u trgovinu i sam se uvjeriti, neka ti prodavač pusti isti sadržaj na neki sony, panasonic ili samsung iste cjenovne klase kao taj pilips i sve će ti biti jasno

 vise je zgadio filips brand nego temu

 

ne samo da mi ne pada na pamet kupiti filips tv, nego nema sanse da ikad vise kupi bilo sto sa filips nazivom, koliko mi je zgadio to ime

 

puno vise im radi stete nego dobra (mozda mu je i to cilj, ono obrnuta psihologija  )

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala vam svima na pomoci, moze onda neka preporuka ako netko ima volje do 4500kn i najmanje od 48" da ne bacim pare bezveze. Lp

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
destilirani kaže...

Hvala vam svima na pomoci, moze onda neka preporuka ako netko ima volje do 4500kn i najmanje od 48" da ne bacim pare bezveze. Lp

 

Samsung ako su ti prioritet filmovi( i to u mracnijoj prostorji) i ne treba ti veliki vidljivi kut.

 

Sony ako bi radije ujednaceniji tv.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...

Molio bih savjet. Treba mi televizor za spavaću sobu 

Udaljenost 3 metra (glava - tv) Računao sam da mi je dosta 43" ili se varam? 

 

FHD dovoljan, smart tv poželjan radi youtubea

Gledat ce se SD kanali i 720p filmovi preko usb-a

Oko 3000kn budzet

 

Sta preporucate? VA ili IPS?

 

Hvala

 

 S obzirom da je spavaca soba(znaci nece valjda biti previse svjetla ) i da ce tv biti direktno ispred tebe,obavezno VA.

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koji je po vama next lvl upgrade sa Sony XE9005. Ujedno dal se ikome od vas desilo na tvu da na crnoj pozadini ima kao zvjezdano nebo grid. Al pravilan znaci isti razmak svake tockice koje se vide na crnoj pozadini. Naime nakon updatea windowsa 10tke valjda na noviji build to se pojavilo...Nakon pustanja iste serije preko TVa tog nije bilo. Ovo mi je izgledalo kao pozadinske ledice da se vidi velicine nekoliko piksela ali preko cijelog ekrana. Cudan scenarij ali eto ne mogu naci bas takvo nesto na netu. Steta sto nisam snimio i ujedno nemam iz nekog razloga HDR opciju u windowsima samo neki Night light. 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tražim tv za gaming (PS4 PRO i PC) te kao monitor, tu i tamo film.
Najbolje što sam našao je : https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xe9005-4k.aspx

Jel ima išta bolje od toga u tom cjenovnom rangu ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
geronimo4661 kaže...
shegyman kaže...

Molio bih savjet. Treba mi televizor za spavaću sobu 

Udaljenost 3 metra (glava - tv) Računao sam da mi je dosta 43" ili se varam? 

 

FHD dovoljan, smart tv poželjan radi youtubea

Gledat ce se SD kanali i 720p filmovi preko usb-a

Oko 3000kn budzet

 

Sta preporucate? VA ili IPS?

 

Hvala

 

 S obzirom da je spavaca soba(znaci nece valjda biti previse svjetla ) i da ce tv biti direktno ispred tebe,obavezno VA.

 Gleda san onaj model od samsunga 43m5572,  LG lh590v i sony kdl w757..  svi su VA paneli. Sony mi je najprivlacniji, jedino mi mozda smeta sta je edge led. Nekako mi ta probijanja svjetla sa strane smetaju...

 

Kojeg bi ti Geronimo uzea?  Ili neki drugi model 43ice. Osim filipsa :-D

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa koji je bolja kupnja? c70 ili EX703 ? Iskreno važno mi je samo da ima što manje DSE-a i bloominga te backlight bleeda... Znam da za ovaj iznos nemogu dobiti kvalitetan HDR ili prikaz SD sadržaja koji je jako dobar.

Koji bi bio Vaš odabir? Philips više ne dolazi u obzir (uzeo ga prije 2 tjedna i vratio radi katastrofalnog backlight bleed-a a zamjenski radi istog te uzasnog DSE-a).

 

 

Respect my authority!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Panasonic
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji televizor kupiti do 2500kn? Veličina do 80cm, ne mora biti smart ili nešto slično.

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Gogo222 ima neki specificni razlog zasto Panasonic a ne TCL? Ima li netko navedeni panasonic pa da malo opise iskustva?
Respect my authority!
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poz ekipa. Može preporuka nekog smart tva 40-43", od 3500-4000kn i da je jako smart. :D tj, volio bih youtube-at po njemu pa da ne učitava aplikacije 300 dana i te fore. nek je fluidan s ok slikom i mi doma sretni. unaprijed hvala :)

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice