Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.362
|
čitano: 14.167.370
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li tko kakvo misljenje o ovom HISENSE 50A7500F?

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/0d681f67

 

S obzirom da sam naveo da nisam zahtjevan korisnik

(iz mog prethodnog posta:

Trazim 50-55", nije mi bitno:

 - je li i kakav je Smart TV (spojio bi na MiBox)

 - game mod (nemam konzolu)

 - zvucnici (imam Sony soundbar sa SW (2.1))

 Treba mi za HBOGO, Netflix i ostalo sa spojenog MiBoxa, audio izlaz toslink (optika) i/ili ARC, min dva HDMI ulaza (+ARC), cca 3,5k - 5k kn.)

 

Usporedjujem ga sa preporucenim Philipsom, u istom cjenovnom rangui ne vidim prevelike, meni bitne, razlike:

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/dd261b7728

Object reference not set to an instance of an object
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Za nezahtjevne korisnike dobar je i više nego duplo jeftiniji hisense 1080p sa nazivno slabijim ekranom, bar su dobra ova tri koja sam uzeo sebi, baki i susjedu :D
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bubabug kaže...
Silent horror1992 kaže...

Kupljen 55U7QF pa kak bude sad.

Po recenzijama definitivno ne loš tv za taj cjenovni rang.

 Kakav je prvi dojam? Razmišljam taj Hisense 65U7QF ili TCL C715 Android uzet za svoje. Hisense ima +3 godine garancije

Jako su loše akcije za sad cak ni LG oled c1 nema ispod 8000. 

 

 

 

Jos mi nije stigao tv.

10 godina
suspendiran
offline
10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
0v3rl0rd kaže...

Pozdrav

Na prošloj stranici sam napisao poduži post, pa nakon malo guglanja, uži izbor je pao na ove:
1) LG OLED55C1
2) Philips 55OLED706

Ako može netko iz iskustva napisati PROS / CONS za te modele ili neki savjet da mi olakša odluku :)

Hvala

 

Philips plus veći brightness, ambilight, ima ugrađene dosta solidne zvučnike s basom i dolazi s Androidom.

 

Philips minus očajni daljinski, skuplji od C1, ne podržava HDMI 2.1 niti VRR, nešto veći input lag kod igranja igara.

 

 

 

Lijepi pozdrav.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
77elanra77 kaže...

Pozdrav,

Evo kupio sam samsung 55Q95t, cekao sam snizenj qn serije ali mi se više nije čekalo. Inace bi uzeo oled lgc ali kako mi klinci zamrznu sliku na tv i odu ipak je odluka pala na led. Tv je dobar ali meni su plazme ipak imale najtopliju sliku. Ako neko bude uzimao istu seriju za info. da no gap drzac sa mallhr paše u potpunosti a 4x je jeftiniji nego orginal, ne da pase nego je potpuno isti kao orginal, mada mi je njihova služba odgovorila da ne paše.

A sad pitanje za znalce: ako samsung ne podržava dolby vision, što je sa npr. sa Tv boxom koji podržava i šalje sliku na tv?

Ja imam stari kineski tv box za strimanje i slika je super..

 Koji je to nosac? Moze link? Hvala

Kill or be killed!
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
0v3rl0rd kaže...

Pozdrav

Na prošloj stranici sam napisao poduži post, pa nakon malo guglanja, uži izbor je pao na ove:
1) LG OLED55C1
2) Philips 55OLED706

Ako može netko iz iskustva napisati PROS / CONS za te modele ili neki savjet da mi olakša odluku :)

Hvala

 

Philips plus veći brightness, ambilight, ima ugrađene dosta solidne zvučnike s basom i dolazi s Androidom.

 

Philips minus očajni daljinski, skuplji od C1, ne podržava HDMI 2.1 niti VRR, nešto veći input lag kod igranja igara.

 

 

 

Lijepi pozdrav.

Philips 706 je 2021 model koji bi trebao imat 2xhdmi 2.1 ,HFR,VRR itd

Ne znam kako te funkcije rade posto mislim da je mediatek cip unutra sto znaci moguce probleme.

EDIT

Ovdje u de je taj model skuplji od LG G1 u 55inch varijanti....prodat ce ih doslovno nula komada sa tim cijenama.

Nazalost za ostale LG je vlasnik tehnologije pa u konacnici im nitko ne moze bit konkurentan.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.11.2021 13:05 (MEGATAMA).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Beno kaže...

Ima li tko kakvo misljenje o ovom HISENSE 50A7500F?

 

 Moja klinka ima 55" verziju u sobi godinu i nešto sitno i TV je skroz korektan za prosječnog korisnika kojeg ne interesira OLED crna, 1000 nita za HDR i 2.1 HDMI.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Upravo probao Doctor Strange sa ovim novim kino formatom,izgleda izvrsno.

Nije cjeli film u tom formatu nego odredjene scene koje su tako snimljene u ovom filmu.

Black bars su full smanjeni u tom formatu i odlicno je sto je film i dalje u Dolby Vision HDRu,ekipa po forumima je pretpostavljala da ce se film prebacit na HDR10 u tom formatu ali nije.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1636365375

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja imam 65OLED706 i ima 2.1 HDMI i VRR i DV i moram reći da je telka odlična kako za Netflix tako i za PS5 , a na listi koju imam i običan Tv signal izgleda odlično.Platio sam ga u Santa Domenici 12.000 kn ali s 1.500 kn povrata novaca što mi se čini da niti na BF neće biti bolja cijena.LG mi nije bila opcija jer mi sin i kćer neće niti ćuti na drugi OS televizorai da nema ambilighta inače bi vjerovatno jedina opcija bila LG C1

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackcastle kaže...

Ja imam 65OLED706 i ima 2.1 HDMI i VRR i DV i moram reći da je telka odlična kako za Netflix tako i za PS5 , a na listi koju imam i običan Tv signal izgleda odlično.Platio sam ga u Santa Domenici 12.000 kn ali s 1.500 kn povrata novaca što mi se čini da niti na BF neće biti bolja cijena.LG mi nije bila opcija jer mi sin i kćer neće niti ćuti na drugi OS televizorai da nema ambilighta inače bi vjerovatno jedina opcija bila LG C1

Dosta ekipe se zakvaci za Ambilight 😁

Najaca Philips stavka za marketing i nesto sto ih uistinu izdvaja.

11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Treba istaknut i da je philips poznat po štednji na kvaliteti, pa bez dobrr garancije od bar pet godina njihove televizore baš i ne bi uzimao u obzir
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Philips je bio loš prije u nižim serijama 5 i 6 serije .....u višim serijama je bio uvijek OK...Problem je to što su te niže serije imale dobru cijenu pa su se dosta dobro prodavale.Ja imam kod sina u sobi 55PUS7303/12 i ponekada kada je morao biti u samoizolaciji je radio cijeli dan , kupljen 2017 godine....Radi tip-top..I još jedna bitna stavka...mi koji gledamo IPTV liste imamo daleko veći odabir aplikacija na androidu nego na Tizenu ili Web OS-u što ovako iz prvog pogleda je bezveze ali pošto je budućnost televizije na OTT-u mislim da to i nije tako mala prednost...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.11.2021 14:37 (Blackcastle).
11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vraga je bio dobar, kineske kondenzatore i low end komponente ugrađuju u sve otkako su kinezi otkupili brend. Bio je dobar dok su bili nizozemci vlasnici... Šteta što je grafield nestao prije nego nam je dao fotke sa servisa :D
13 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

 

Trebam preporuku televizora do 7000kn.

 

Veličina 65 ili 70 "

Preferiram android,ali može i neki drugi OS

 

Tv gledam sa cca 6m 

Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light..
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
janiq kaže...
77elanra77 kaže...

Pozdrav,

Evo kupio sam samsung 55Q95t, cekao sam snizenj qn serije ali mi se više nije čekalo. Inace bi uzeo oled lgc ali kako mi klinci zamrznu sliku na tv i odu ipak je odluka pala na led. Tv je dobar ali meni su plazme ipak imale najtopliju sliku. Ako neko bude uzimao istu seriju za info. da no gap drzac sa mallhr paše u potpunosti a 4x je jeftiniji nego orginal, ne da pase nego je potpuno isti kao orginal, mada mi je njihova služba odgovorila da ne paše.

A sad pitanje za znalce: ako samsung ne podržava dolby vision, što je sa npr. sa Tv boxom koji podržava i šalje sliku na tv?

Ja imam stari kineski tv box za strimanje i slika je super..

 Koji je to nosac? Moze link? Hvala

 https://www.mall.hr/nosaci-stalci/max-qled-tv-drzac-mtm7550tq

Evo paše i za 55q95t to je nosac da se tv priljubi skoro skroz uz zid, 95- serija ima odvojen konekt box...

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.11.2021 23:08 (Braco2018).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
msari kaže...

Pozdrav ljudi, 

 

posaljednjih dana sam proveo dosta vremena prucavajuci modele samsung tva te citajuci vase komentare, dosta se pisalo o pojedinim modelima i moram priznati da mi je u glavi teska zavrzlama pa vas molim za pomoc... ugl. gledam iskljucivo samsung tv jer imam ekstra popust od 1500-2000 kn na najnoviju seriju qleda i dva stara modela q60t i q95t.

 

da ne duljim... trazim samsung tv 55", tv ce se koristit uglavnom navecer, (mada ni preko dana nema previse svjetlosti u prostoriji), gledat ce se iskljucivo filmovi, max tv, iptv... nisam pretjerano zahtjevan korisnik i posto do sad nisam imao vlastiti tv ne znam hoce mi uopce smetati navedeni nedostatci, no malo su me preplasili negativni komentari za cijelu samsungovu ovogodisnju seriju pa ne znam sto ocekivati...

 

 

Pozdrav, pa kud gledaš low end i top of the line modele kao usporedbu? Imam Q60T i apsolutno nikakvih problema, predobar TV, u tom cjenovnom rangu vjerojatno nitko mu ne može parirati. Q95 ti je apsoltuni overkill ako nisi zahtjevni korisnik.

T model je proslogodisnji, ovogodisnji su A modeli. Kritiziraju se jer Samsung ima neku divnu pamet da panele na TV-ima svaku godinu valjda degradira, tako da su T modeli ovkirno malkice bolji od A modela. Ali to malkice je stvarno malkice. Ako nisi jako (JAKO!) zahtjevan korisnik nećeš ništa primjetiti.

 

Q70T ti je isto što i Q60T jedino što ima VRR i HDMI2.1 (zgodno za manji broj igara na PS5/XBSX), sve drugo mislim da je isto.

 

Dakle, osobna preporuka slobodno si uzmi što ti paše pod cijenu, ako ti i Q95 odgovara cijenom onda nemaš što birati (to je best of the best, čak od OLED-a bolji u nekim segmentima), jedino što će ti kao nezahtjevnom korisniku to biti kao da ne znam, voliš popiti jutarnju kavicu pa si kupiš premium aparat za kavu i koristiš ga radi jednog espressa.

Biti će ti dobra kavica, pitanje je samo koliko ti je stalo do toga, jer i kavica na jeftinijim aparatima je dobra.

 

P.S.

Na Q60T modelu je crna jako jako dobra, gledao sam navečer, baš sam se iznenadio koliko su dobro napravili local dimming.

 

 

Lijepi pozdrav.

 

 

 

 

Puno hvala na odgovoru.

 

Nisam ih gledao ko direktnu usporedbu vec sma ih naglasio jer za samo ta dva modela iz proslogodisnje serije imam popust, mada gledam kompletnu seriju pa ono... nego, sta je s ovim va i ips panelima, jesi i na to mislio pod onim da necu primjetit razliku ako nisam jako zahtjevan korisnik ili?

 

evo rezime kako ja vidim ove puste modele:

 

q60t i q60a su super tvi za cijenu, po recenzijama je q70a neznatno bolji (osim zvuka)

 

q70a mi s najvise svida, cijena, karakteristike, dizajn...odbija me samo kvaliteta zvuka (gledam mozda uzet njega + soundbar (pa ako netko ima asa u rukavu za preporuku))

 

q80a je ips panel pa nista od njega (ako je razlika u odnosu na va panel toliko uocljiva)

 

qn90a top, samo je eu model ips odnosno ads panel pa ne zalim ni njega 

 

q95t je va panel i po recenzijama najbolji od navedenih ali i najskuplji (osim qn90a)

 

ispravi me ako sam nesto previdio, olaksat ce donosenje konacne odluke... 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
77elanra77 kaže...
janiq kaže...
77elanra77 kaže...

Pozdrav,

Evo kupio sam samsung 55Q95t, cekao sam snizenj qn serije ali mi se više nije čekalo. Inace bi uzeo oled lgc ali kako mi klinci zamrznu sliku na tv i odu ipak je odluka pala na led. Tv je dobar ali meni su plazme ipak imale najtopliju sliku. Ako neko bude uzimao istu seriju za info. da no gap drzac sa mallhr paše u potpunosti a 4x je jeftiniji nego orginal, ne da pase nego je potpuno isti kao orginal, mada mi je njihova služba odgovorila da ne paše.

A sad pitanje za znalce: ako samsung ne podržava dolby vision, što je sa npr. sa Tv boxom koji podržava i šalje sliku na tv?

Ja imam stari kineski tv box za strimanje i slika je super..

 Koji je to nosac? Moze link? Hvala

 https://www.mall.hr/nosaci-stalci/max-qled-tv-drzac-mtm7550tq

Evo paše i za 55q95t to je nosac da se tv priljubi skoro skroz uz zid, 95- serija ima odvojen konekt box...

 

Imam 65QN95A, valjda bude i na njega pasao.

Kill or be killed!
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
janiq kaže...
77elanra77 kaže...
janiq kaže...
77elanra77 kaže...

Pozdrav,

Evo kupio sam samsung 55Q95t, cekao sam snizenj qn serije ali mi se više nije čekalo. Inace bi uzeo oled lgc ali kako mi klinci zamrznu sliku na tv i odu ipak je odluka pala na led. Tv je dobar ali meni su plazme ipak imale najtopliju sliku. Ako neko bude uzimao istu seriju za info. da no gap drzac sa mallhr paše u potpunosti a 4x je jeftiniji nego orginal, ne da pase nego je potpuno isti kao orginal, mada mi je njihova služba odgovorila da ne paše.

A sad pitanje za znalce: ako samsung ne podržava dolby vision, što je sa npr. sa Tv boxom koji podržava i šalje sliku na tv?

Ja imam stari kineski tv box za strimanje i slika je super..

 Koji je to nosac? Moze link? Hvala

 https://www.mall.hr/nosaci-stalci/max-qled-tv-drzac-mtm7550tq

Evo paše i za 55q95t to je nosac da se tv priljubi skoro skroz uz zid, 95- serija ima odvojen konekt box...

 

Imam 65QN95A, valjda bude i na njega pasao.

 Vidi kako izgleda orginal za QN seriju pa usporedi oblik i dimenzije. Znam da odgovara za 2019 i 2020 serije za 2021 ne znam.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, trebal bi preporuku 50'' televizora do 5000kn +/- par stotina (može i jeftinije).

Nekih posebnih želja nemam, tražim jednostavno best buy za te novce. TV se ne bude koristil za gaming, možda bude se tu i tam pogledal neki film/youtube/netflix. Udaljenost s koje se gleda je oko 2-3 metra, bilo bi dobro da ima dobar kut gledanja.

Za oko su mi zapeli sljedeći modeli; SAMSUNG Q60T, TCL C715, HISENSE 7500F (nema ga više u elipsu, samo 7100F).

Može i preporuka nekog drugog modela do gore navedenog iznosa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, zanima me da li je itko imao slican problem. Na LG CX unutar Youtube i Netflix ponekad dolazi do amo to nazvati pikselizacije, puno cesce na Youtube nego na Netflix. Pojavljuju se kvadrati zelenih, crvenih piksela, osobitno na podrucju vecih prijelaza boje i kontrasta, npr. print na majici postane pikseliran, ili npr. u sceni na filmu gdje ulicno svjetlo obasjava svoj snop svjetla umjesto bijelog cijeli taj snop postane crven i slicno. Nikakvi problemi nisu primjeceni na zemaljskoj tv ( iako se ne gleda cesto), kao nikakvih problema nema na eksternom playeru, tipa Firestick, samo u nativnim WebOS aplikacijama. Ne bih rekao da je do kompresije slike i izvora. Moja sumnja je u problem sa aplikacijama ili mozda cak sa procesorom TV-a. Mozda netko ima slicna iskustva?

P.S.- sve akplikacije i WebOS su azurirani

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tcl c715 imas sad u pevexu s kodom diners20 i placanjem na diners za 2879...ja cu ga mozda uzet...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,

Odlucio sam se na OLED i trenutno je ovo ponuda:
https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/PHILIPS-OLED-TV-65OLED705/p/EK000381598 Uz zabu znaci 9000kn

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/LG-OLED-TV-OLED65B13LA/p/EK000383423 Uz zabu 11150kn

Dal je bolje cekati na black friday i da ubodem 65C1/65C11?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Svi če ti reći LG jer je ipak "izvoran" OLED jedino ja ću ti pohvaliti Plhilips što zbog Androida , što zbog ambilighta....pričekaj malo još ja sam prošao s novijim modelom Philips 65OLED706 jer ima 2.1 HDMI ovaj stari nema...platio sam ga 12.000 u Santa Domenici ali uz povrat 1.500 na račun što ispada 10.500 kn a to je dobra cijena trenutno....

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 17:26 (Blackcastle).
2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima na forumu,

i mene boli glava od donošenja konačne odluke o kupnji novog tv-a.

Pratim forum već duže vrijeme i što više ćitam,teže je donijeti odluku.

Zato vas molim za kratku preporuku,moj izbor se suzio na ovaj model pa samo dajte kratak komentar ako ste u mogučnosti i eventualno još 1 model kao back-up opcija.

 

SAMSUNG QLED TV QE65Q70TCTXXH

 

Napomena:

 

Nisam zahtjevan korisnik u smislu gameinga ili da mogu prepoznati razliku u mikro razlikama kvalitete slike.

 

Hvala unaprijed svima

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG OLED65C17LB OLED-Fernseher (164 cm/65 Zoll, 4K Ultra HD, Smart-TV, (bis zu 120Hz), α9 Gen4 4K AI-Prozessor, Twin Triple Tuner, Sprachassistenten, HDMI 2.1)

 

https://www.otto.de/p/lg-oled65c17lb-oled-fernseher-164-cm-65-zoll-4k-ultra-hd-smart-tv-bis-zu-120hz-9-gen4-4k-ai-prozessor-twin-triple-tuner-sprachassistenten-hdmi-2-1-1338760672/#variationId=1338760673

 

ca 1850 € ima li tko kakvo iskustvo?!

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj Disney+ je sve bolji,veceras se gleda ovo ❤❤❤❤

IMAX je fantastican,sinoc sam pogledao opet Doctor Strange i IMAX djelovi su uistinu impresivni.

Jako je malo razloga za ic u kino kad tv prikazuje ovakvu sliku 🥂

Jos jedan od razloga zasto sam na kraju uzeo LG,podrska za sve relevantne formate i tehnologije.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Robert_84 kaže...

LG OLED65C17LB OLED-Fernseher (164 cm/65 Zoll, 4K Ultra HD, Smart-TV, (bis zu 120Hz), α9 Gen4 4K AI-Prozessor, Twin Triple Tuner, Sprachassistenten, HDMI 2.1)

 

https://www.otto.de/p/lg-oled65c17lb-oled-fernseher-164-cm-65-zoll-4k-ultra-hd-smart-tv-bis-zu-120hz-9-gen4-4k-ai-prozessor-twin-triple-tuner-sprachassistenten-hdmi-2-1-1338760672/#variationId=1338760673

 

ca 1850 € ima li tko kakvo iskustvo?!

 Ni slucajno ne kupuj po toj cijeni, nedavno se C1 u Njemackoj mogao nabaviti za 1450 € pa malo prati akcije i nemoj ni slucajno platiti vise od 1500 € za navedeni tv.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice