Bad sector i low level formatiranje hdd

poruka: 88
|
čitano: 55.225
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Bad sector i low level formatiranje hdd

Skenirao sam stari HDD i vidi da ima par bad sectora... (star je nekih 4-5 god.) Neznam oce drzat kao disk za podatke ili mozda za boot linuxa? 

 

Bah, puni scan pokazuje puno vise, sve crveno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 7:35 (fade).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bad sector i low level formatiranje hdd

Probao sam jučer Hdd regenerator 2011. Radio je skoro cijeli dan. Nekih 600 bad sectora našao i tobože restorirao i opet disk ne radi kako spada. sve puno bad sectora.

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Bad sector i low level formatiranje hdd
Zekonja11 kaže...

Probao sam jučer Hdd regenerator 2011. Radio je skoro cijeli dan. Nekih 600 bad sectora našao i tobože restorirao i opet disk ne radi kako spada. sve puno bad sectora.

Onda su "fizički", pravi bad-sektori i treba taj disk zamijeniti novim(spasi ak se šta može;))

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Bad sector i low level formatiranje hdd

Imam problem sa hard diskom

evo slika, ovo je 28.9.2012 - http://errorbits.net/gallery/images/65161377852033905474.jpg

ovo 6.10.2012 - http://errorbits.net/gallery/images/83534264528085330130.png

Komp je kupljen u lipnju 2010, i da li još vrijedi garancija za taj disk : Wd Blue 320 gb

16 godina
neaktivan
offline
Bad sector i low level formatiranje hdd

postovanje gospodo. imao sam 6 bad sectora i uspjesno ih rjesio sa HD Regeneratorom provjerio sa HDD tuneom i ok je al slučajno ako se to nastavi širit dalje jel bude problema oko garancije pošto je uglavnom od udaraca i tako dalje....naime radi se o hardu starom 3 mjeseca al nedavno sam pobjesnio u igrici uz neki pvp i tresnuo laptop par puta o stol pa na pod. nakon toga mi se pojavilo pa jel takve stvari prolaze na garanciji? mislim, oni to ne mogu znati naravno. kupljen u trgovini Ve-mil. garancija je jos godinu i 9 mjeseci

 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Bad sector i low level formatiranje hdd
jaro kaže...

postovanje gospodo. imao sam 6 bad sectora i uspjesno ih rjesio sa HD Regeneratorom provjerio sa HDD tuneom i ok je al slučajno ako se to nastavi širit dalje jel bude problema oko garancije pošto je uglavnom od udaraca i tako dalje....naime radi se o hardu starom 3 mjeseca al nedavno sam pobjesnio u igrici uz neki pvp i tresnuo laptop par puta o stol pa na pod. nakon toga mi se pojavilo pa jel takve stvari prolaze na garanciji? mislim, oni to ne mogu znati naravno. kupljen u trgovini Ve-mil. garancija je jos godinu i 9 mjeseci

Ne "vidi" se ako nisi fizički "kontaktirao" disk, odnosno ako ga nisi pogladio čekičkom po tintari {#}

Ne, stvarno...ako ćeš vračat cjeli lap-top, onda će se primjetit "teža" interakcija s njime, ali ako izvadiš samo hard, možda ti ga uzmu pod garanciju.

Tu me nemoj držat za riječ jer sumnjam da smiješ išta prčkak po lapitopiju dok je pod garom :/

13 godina
offline
Re: Bad sector i low level formatiranje hdd
jaro kaže...

postovanje gospodo. imao sam 6 bad sectora i uspjesno ih rjesio sa HD Regeneratorom provjerio sa HDD tuneom i ok je al slučajno ako se to nastavi širit dalje jel bude problema oko garancije pošto je uglavnom od udaraca i tako dalje....naime radi se o hardu starom 3 mjeseca al nedavno sam pobjesnio u igrici uz neki pvp i tresnuo laptop par puta o stol pa na pod. nakon toga mi se pojavilo pa jel takve stvari prolaze na garanciji? mislim, oni to ne mogu znati naravno. kupljen u trgovini Ve-mil. garancija je jos godinu i 9 mjeseci

Meni je prijatelju prošla garancija nakon što mu je laptop pao na pod i hdd dobio bad sectore.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Bad sector i low level formatiranje hdd

da zaboravio sam napomenut da je laptop star 2 godine i bez garancije al orginal hard koji sam dobio s njim je umro prije 3 mjeseca. imao je na tisuce bad sectora pa sam sad uzeo samo hard i sam ga ugradio u laptop. ok ako se pojavi jos koji bad sector budem ga opet izvadio i samo njega odnesem pa probam. problem je sto sam u slavoniji pa me gorivo kosta kao pol harda  i ako ne upali potrosit cu 200-250kn na put i nista ne napravit :)))

13 godina
offline
Re: Bad sector i low level formatiranje hdd
bradonja_85 kaže...
jaro kaže...

postovanje gospodo. imao sam 6 bad sectora i uspjesno ih rjesio sa HD Regeneratorom provjerio sa HDD tuneom i ok je al slučajno ako se to nastavi širit dalje jel bude problema oko garancije pošto je uglavnom od udaraca i tako dalje....naime radi se o hardu starom 3 mjeseca al nedavno sam pobjesnio u igrici uz neki pvp i tresnuo laptop par puta o stol pa na pod. nakon toga mi se pojavilo pa jel takve stvari prolaze na garanciji? mislim, oni to ne mogu znati naravno. kupljen u trgovini Ve-mil. garancija je jos godinu i 9 mjeseci

Meni je prijatelju prošla garancija nakon što mu je laptop pao na pod i hdd dobio bad sectore.

Slanje poštom ili nekom kurirskom službom?

Naravno prije toga kontaktirat vemil i sve dogovorit u vezi slanja.

14 godina
offline
Bad sector i low level formatiranje hdd

Koliko vremena treba za low level format harda od 1.5 terabajta? Pretpostavljam da se proces ne smije prekinuti?

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bad sector i low level formatiranje hdd

Svaki put kada upalim računalo pojavi mi se ova poruka: Pri master hard disk smart status bad backup and replace

Napravio sam scan i ovi su rezultati: 

 Jel trebam mijenjati disk ili ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bad sector i low level formatiranje hdd
nanek kaže...

Svaki put kada upalim računalo pojavi mi se ova poruka: Pri master hard disk smart status bad backup and replace

Napravio sam scan i ovi su rezultati:  Jel trebam mijenjati disk ili ?

Ako imaš garanciju onda reklamiraj HDD.

Možeš te bad sectore probati popraviti HDD Regeneratorom. Imaš na prvoj stranici ove teme objašnjeno kako se radi sa HDD Regeneratorom - by kolega Don Kihoty.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Bad sector i low level formatiranje hdd

Ti imaš relativno dobru situaciju. HDD regenerator ti baš i neće pomoći (zapravo, riskiraš širenje).

 

Pošto su ti blokovi (LBA) sa greškama poznati, sa gpartedom "odreži" taj oštećeni dio. Izgubit ćeš gigu-dvije (nemoj baš rezati na 1 sektor razmaka) ali ostatak HDDa bi trebao raditi ok. Ne koristi ga za bitne podatke, drži na njemu torrente i sl. manje bitne stvari do kojih lako dođeš opet.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
offline
Bad sector i low level formatiranje hdd

Evo prijatelju na 2.5 hardu se pojavio bad sector samo ovaj jedan, sto ciniti? Novi hard ili se moze nekako popraviti? hdd regenerator?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bad sector i low level formatiranje hdd

Laptop mi ima jos 2 mj garanciju i našao sam na hard disku bad sector. Zanima me da li se isplati to nositi na garanciju ? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bad sector i low level formatiranje hdd

Bad sectori se samo povecavaju,tako da ja bi ga nosio na reklamaciju.

15 godina
offline
Bad sector i low level formatiranje hdd

Evo, uspio sam popraviti jedan hdd wd green 1tb.
Bilo je 161 bad sectora i svi su uspjesno popravljeni i disk radi ko novi dok se prije toga nista nije moglo raditi..

Ohne Audi geht es nicht..
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bad sector i low level formatiranje hdd
andreas11 kaže...

Evo, uspio sam popraviti jedan hdd wd green 1tb.
Bilo je 161 bad sectora i svi su uspjesno popravljeni i disk radi ko novi dok se prije toga nista nije moglo raditi..

Cini ti se, sta pise Hd TUne pod smart ? 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
13 godina
offline
Bad sector i low level formatiranje hdd

Pozdrav ekipa. Imam jednu čudnu situaciju baracudom s 7200.10. Čudna je po tome što mi se počeo čudno glasati u jednom trenu u trajanju od cca 2min i poslje sve ok.  Testirao sam ga sa hd tune-om i sa hdd sentinelom i rezultati su potpuno drugačiji. sentinel kaže 65630 bad sektora i health na 9%, performance je excellent. Reko ok, hard ne valja al idem još vidjet što kaže hd tune. Stavim spori scan, dakle, ne qick scan i nakon sat i pol skeniranja, nema ni jedan crveni kvadratić. Pod health imam nekoliko krivih paketa pod interface crc error. izmjenim sata kabel i sad više nema toga pod attention. Sad ja vas pitam, kaj napravit s tim, kojem programu vjerovat?

 

EDIT: evo, probao i s hd regeneratorom i nije našao ni jedan bad sektor

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2014 18:00 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bad sector i low level formatiranje hdd
Don Kihoty kaže...

http://www.dposoft.net/

 

Dakle radi se o ovom programu.

 

Najbolje bi bilo uzeti "pyrot" verziju, jer Free verzija regenerira samo 1 sektor, i onda se mora program pokrenuti ispočetka.

 

Dakle, pirot verziju skinuti, instalirati, i i ne regienirati iz Windowsa, nego sa sa samim softwareom napraviti ISO image,

dakle kad se pokrene program, on daje opciju da se napravi DOS ISO file.

 

Njega se zaprži na CD, i boota u DOS, te sam program starta.

 

Onda je jednostavno, sa brojevima od 1 do 4 se bira opcija, enter za potvrdu.

 

Ako se pokrene samo DOS, onda je potrebno iz DOS-a manualno pokrenuti program,

najlakše naredbom "DIR" da se vidi šta je sve u direktoriju,

te pokrenuti EXE, najčešće se zove "HDDREG" ili "HDREG", pa to upisati i pokrenuti.

 

Eto... Dovoljno jasno?

 a zakaj    ne pomognes i das nam link za taj  hdd rege,za tu pyrot verziju,i malo da nam objasnis kako napravit taj iso image......

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2015 19:52 (fight).
13 godina
offline
Re: Bad sector i low level formatiranje hdd
andreas11 kaže...

Evo, uspio sam popraviti jedan hdd wd green 1tb.
Bilo je 161 bad sectora i svi su uspjesno popravljeni i disk radi ko novi dok se prije toga nista nije moglo raditi..

 uredu a mozeli meni tu tko da pomogne kako se s tim poravi sektori na hdd.. ja instalirao program regenerator ali nekuzim kako

se s njim radi pom..

 

13 godina
offline
Bad sector i low level formatiranje hdd
pozdrav drstvo ,ovako dobio sam jedan hdd od 1tb,wd. sad frend kaze da ga nemore formatirat .tj pocme se formatirat
i prekine,onda ga windowsi ne prepoznaje.no ja sam ga kao poravio i napravio dijagnostiku s windows alatom s kojim sam ga i skenirao.
uspio sam ga i formatirat no poslje sam ga jos s hd tune skenirao i mislim da je disk ono banana dali se to more srediti i poravit nekako citam tu
da se moze evo tu su i slike pa ih pogledajte,disk je vanjski..lp
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bad sector i low level formatiranje hdd

pozdrav forumasi a jeste od pomoci. nema sto, ili ste vise, od nepomci, nego od pomoci.ovako vidim da ima majstora ali kad ih treba

ni od korova ih..nije mi jasno kako su majstori uspjeli poraviti hdd s regeneratorom.sto se tice bad sektora.

ovako imam regenerator licencirani.i pokusao s njim svoj hdd poravit no bez uspjeha pa me malo zanima kako ste to vi uspjeli.

a dobro znamo da su badsektori nepopravljivi....lp...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bad sector i low level formatiranje hdd

Jednostavno fizička oštečenja na HDD je nemoguće popraviti. Onaj regenerator popravi samo one sekotore koji su nastali zapisivanjem podataka pa sad najednom hdd čita da je to bad sektor. I onda ga HDD regenerator dovede u red. 

 

 

''It's not broken, It's a game feature''
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 13:12 (Hummer).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bad sector i low level formatiranje hdd

imam problem sa laptoppm, naime u HD Tune-u Rellocated sector count je zute boje, a prilikom qucik testa i testa javlja sve u redu tj svi kvadratici u zeleni. Pokretao sam jos 2 programa sve pet, SMART OK pise ali kad se surfa interetom laptop redovito nakon 10min zaglavi, a nakon toga se izbaci crni ekran na kojem pise disk error press any key to restart

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bad sector i low level formatiranje hdd
goranmactavish kaže...

imam problem sa laptoppm, naime u HD Tune-u Rellocated sector count je zute boje, a prilikom qucik testa i testa javlja sve u redu tj svi kvadratici u zeleni. Pokretao sam jos 2 programa sve pet, SMART OK pise ali kad se surfa interetom laptop redovito nakon 10min zaglavi, a nakon toga se izbaci crni ekran na kojem pise disk error press any key to restart

 Sumljam na power opcije u windowsima. Stavi da se hdd nikad ne gasi. 

 

http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3875/~/how-to-disable-power-management-settings-in-windows-8,-7,-vista,-and-xp

''It's not broken, It's a game feature''
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 22:24 (Hummer).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bad sector i low level formatiranje hdd
Hummer kaže...
goranmactavish kaže...

imam problem sa laptoppm, naime u HD Tune-u Rellocated sector count je zute boje, a prilikom qucik testa i testa javlja sve u redu tj svi kvadratici u zeleni. Pokretao sam jos 2 programa sve pet, SMART OK pise ali kad se surfa interetom laptop redovito nakon 10min zaglavi, a nakon toga se izbaci crni ekran na kojem pise disk error press any key to restart

 Sumljam na power opcije u windowsima. Stavi da se hdd nikad ne gasi. 

 

http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3875/~/how-to-disable-power-management-settings-in-windows-8,-7,-vista,-and-xp

 Probat cu sutra, vidis ne bi mi nikad palo na pamet. Bude li radilo imas pice od mene jer taman san gleda kupit novi 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bad sector i low level formatiranje hdd
goranmactavish kaže...
Hummer kaže...
goranmactavish kaže...

imam problem sa laptoppm, naime u HD Tune-u Rellocated sector count je zute boje, a prilikom qucik testa i testa javlja sve u redu tj svi kvadratici u zeleni. Pokretao sam jos 2 programa sve pet, SMART OK pise ali kad se surfa interetom laptop redovito nakon 10min zaglavi, a nakon toga se izbaci crni ekran na kojem pise disk error press any key to restart

 Sumljam na power opcije u windowsima. Stavi da se hdd nikad ne gasi. 

 

http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3875/~/how-to-disable-power-management-settings-in-windows-8,-7,-vista,-and-xp

 Probat cu sutra, vidis ne bi mi nikad palo na pamet. Bude li radilo imas pice od mene jer taman san gleda kupit novi 

 Pri poketanju laptopa pokrenuo se CHKDSK i izvrsio neke popravke, a nakon toga sam u Windowsima izgasio ove opcije. Laptop radi bez smrzavanja tako da ne znam sto je bio uzrok, ali hvala svejedno

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice