HDD se ne vidi

poruka: 7
|
čitano: 1.707
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
HDD se ne vidi

Ubacio sam polovan HDD u moj ne tako nov računar Dell optiplex gx620. HDD maxtor  SATA od 160GB stavljen na SATA 2 priključak na ploči na SATA0 je već disk. U BIOS-u vidi taj maxtor ali se u operatinpm sistemu koji je hmmm XP taj sik ne vidi. Ima li neko neki predlog šta bi to moglo biti? Pozdrav!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HDD se ne vidi

(ako je ispravan) -disk manager, particija, letter (možda nema particiju ili slovo, možda je slovo zauzeto nekim virtualnim uređajem itd.. lako se doda/promijeni)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
HDD se ne vidi

Ne vidi ga ni u Device Menager-u ni u Disk Menagment-u... Dok npr. u check disk koji mogu pokrenuti na F123 pri boot-anju vidi oba diksa i srtari i "novi" i prošao je test... Da li bi instalacija Win 7 možda promjenila nešto?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
HDD se ne vidi

Da ne otvaram novu temu postavit ću pitanje ovdje. Ovako, kupljeno je novo računalo te sam HDD iz starog računala odnjeo tamo gdje je kupljen da ga oni instaliraju. Sad kad je računalo došlo kući upalio ga i vidim da fali jedan HDD (ovaj glavni od 500GB radi bez problema) nema ga u upravitelju diskova niti ga bios vidi radi se o WD WD2500AAKS 250GB Western Digital Caviar 7200rpm 16mb 3.5in, HDD je u kućištu svi su kablovi spojeni samo ga bios nevidi, matična je Gigabyte GA-78LMT-S2P.

Kill or be killed.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HDD se ne vidi

@ asterix333

 

neznam dali je i na tvom dell-u takav slucaj, ali na nekima dell-ovima moras enable-at sata port u biosu (onaj na koji je novi disk spojen) da bi ti se uopce vidio i u disk manageru!

HAKOSUKA
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
HDD se ne vidi

Što je najgore :) to sam i uradio... Bio je zamrznut u BIOS-u pa sam ga odmrznuo i potom ga BIOS vidi ali ga WIN ne vidi... Da li bi možda instalacija WIN 7 riješila problem zbog integrisanih SATA drajvera u njoj...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HDD se ne vidi

-dovoljno je bootati s install medija (ili neki liveOS kao ubuntu, miniPE..) i moraš vidjeti oba HDDa. Ako ga ne vidiš tad je kvar, ne može biti driver uzork za jedan disk. Driver je za kontroler, na kontroleru su diskovi. Ako je BIOS pravilno podešen, mora raditi. Tad je neki soft uzrok u windowsima, nova instalacija bi ga 'zaobišla' ali zapravo se ne zna uzrok pa ni rješenje.

-bootaj, vidi diskove.. pa nastavi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice