Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.780.325
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Isprike, krivo sam napisao. Trebam preporuku sata ssd-a. Limit mi je 600kn. Hvala i isprike na tipfeleru.
8 godina
offline
Koji SSD?

Evo kupio bi SSD od 120GB pa koji preporučate

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

A kingston UV400 120GB ako ne želiš potrošit više 

8 godina
offline
Koji SSD?

Oke, hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji SSD?

Jel ovo ok za Samsung 750 evo ?

 

sory na duplom postu

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 15:09 (Batista).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?

Ponovi test i to kad ništa drugo nećeš raditi.

 

Screenshot se inače radi tako da držiš lijevi Alt pa onda stisneš tipku PrnScrn ili PrintScreen ili kako ti je već označena na tipkovnici (ako koristiš Alt onda ti uslika samo trenutno aktivan prozor, ako ne koristiš onda ti uslika cijeli ekran, odnosno sve ekrane ako imaš multimonitor setup). Pa je zalijepiš (paste) u neki program za obradu slika i spremiš.

11 godina
offline
Koji SSD?

Koji ssd uzeti od 128gb (120 kako god) novi? Vrijedi li kupiti iz eu? Za koliko kn pocinju od 240gb?

 

Vrijedi li na njuskalu kupiti nesto od ovoga:

 

1. Samsung 850 EVO 120gb 5 god garancije 450kn

2. OCZ Vector 180 koristen pola godine kao sistemski disk 400kn 4 god garancije

3. Kingston 240GB HyperX Fury garancija 3 god 500kn

Mrzim kada ležim na plaži i pojede me dinosaur.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2016 14:19 (Flore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji SSD?
mbaksa kaže...

Ponovi test i to kad ništa drugo nećeš raditi.

 

Screenshot se inače radi tako da držiš lijevi Alt pa onda stisneš tipku PrnScrn ili PrintScreen ili kako ti je već označena na tipkovnici (ako koristiš Alt onda ti uslika samo trenutno aktivan prozor, ako ne koristiš onda ti uslika cijeli ekran, odnosno sve ekrane ako imaš multimonitor setup). Pa je zalijepiš (paste) u neki program za obradu slika i spremiš.

 ili može koristiti program u Windowsima Snipping Tool...

16 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?
Ivan M. kaže...
mbaksa kaže...

Ponovi test i to kad ništa drugo nećeš raditi.

 

Screenshot se inače radi tako da držiš lijevi Alt pa onda stisneš tipku PrnScrn ili PrintScreen ili kako ti je već označena na tipkovnici (ako koristiš Alt onda ti uslika samo trenutno aktivan prozor, ako ne koristiš onda ti uslika cijeli ekran, odnosno sve ekrane ako imaš multimonitor setup). Pa je zalijepiš (paste) u neki program za obradu slika i spremiš.

 ili može koristiti program u Windowsima Snipping Tool...

Istina, nisam ni znao da taj program postoji.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Preporuka ssd 120gb do 400kn u linksu...mislia sam uzet pny al ga nemaju vise pa sta preporucujete.. 120mi je ok vise mi ne treba jer sam koristio hdd 120gb i bilo mi je dovoljno
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
wcpapir kaže...
Preporuka ssd 120gb do 400kn u linksu...mislia sam uzet pny al ga nemaju vise pa sta preporucujete.. 120mi je ok vise mi ne treba jer sam koristio hdd 120gb i bilo mi je dovoljno

Kingston UV400

11 godina
offline
Koji SSD?

Pozz ekipo:

 

Imam laptop toshiba c55-a-164 nista posebno samo za surfanje.

 

Planiram stavit ssd u njega pa bih vas zamolio koji bi mi preporucili naravno 120 gb.

 

I da jos jedno pitanje koje me zanima,dali bi ja njega mogao ubacit umijesto dvd-rw citaca? Razmisljao sam si o tome posto je isto sata ulaz.

Pa me zanima dali bi to pasalo?

To mi je dosta bitno zbog kapaciteta,da ne moram svugdje sa sobom nosit prijenosni HDD.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?

Postoje ladice u koje se ugradi HDD ili SSD, a koje se ugrađuju umjesto optičkog uređaja. Postoje u dvije veličine (visine) pa moraš kupiti upravo onu koja odgovara DVD uređaju u tvom laptopu. 9.5mm i 12.7mm.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
mbaksa kaže...

Postoje ladice u koje se ugradi HDD ili SSD, a koje se ugrađuju umjesto optičkog uređaja. Postoje u dvije veličine (visine) pa moraš kupiti upravo onu koja odgovara DVD uređaju u tvom laptopu. 9.5mm i 12.7mm.

 Puno ti hvala na odgovoru.

To ja zovem odgovorom

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
mbaksa kaže...

Postoje ladice u koje se ugradi HDD ili SSD, a koje se ugrađuju umjesto optičkog uređaja. Postoje u dvije veličine (visine) pa moraš kupiti upravo onu koja odgovara DVD uređaju u tvom laptopu. 9.5mm i 12.7mm.

 cini se da te ladice podrzavaju samo do sata 2...

16 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...
mbaksa kaže...

Postoje ladice u koje se ugradi HDD ili SSD, a koje se ugrađuju umjesto optičkog uređaja. Postoje u dvije veličine (visine) pa moraš kupiti upravo onu koja odgovara DVD uređaju u tvom laptopu. 9.5mm i 12.7mm.

 cini se da te ladice podrzavaju samo do sata 2...

Krivo si si protumačio naziv/opis ladice. SATA konektori su isti za SATA 1, 2 i 3. Čak i kad ne bi podržavale SATA 3, koliko sam shvatio kolega bi tu stavio disk, a disk ne može iskoristiti ni SATA 2 sučelje, a ne da mu treba SATA 3. Tako da je bez brige, na koju god stranu se okrene.

16 godina
offline
Kingston UV400 480GB test

Test ovog SSD-a na PC Ekspert stranici - KLIK

 

=======================================================

 

ZAKLJUCAK:

 

Kingston je sa UV400 uspješno zamijenio prethodnu seriju UV300 i donio kompetitivne performanse i dobru cijenu za svoju ulaznu seriju SSD-a. Kao što smo vidjeli UV400 se može nositi sa Trion 100/150 diskovima, zatim Transcend SSD370 te ADATA SP550, od kojih je u nekim slučajevima i dosta nadmoćniji – po pitanju IOPS performansi. UV400 pati od onoga od čega pati i svaki TLC SSD a to je pad performansi zapisa čim mu se popuni SLC priručna (keš) memorija.Uz to, kod zapisa većeg broja podataka mu se i kućište dosta zagrije, i premda termalni senzor pokazuje oko 47°C, na dodir je kućište dosta toplo. Još jedna zamjerka ide i na nedostatak softverske podrške, a to je nešto što konkurencija svakako ima. Generalno, UV400 ima sasvim respektabilne performanse, što su potvrdili i naši testovi transfera, te odlične miješane IOPS performanse u tri od četiri testa. Uz to, maksimalnih 200 TB zapisa zvuči sasvim solidno za TLC NAND memoriju (jedino Trion 150 ima nešto više).

Na kraju, za cijenu od oko 850 – 950 kn za 480 GB prostora teško je ovome disku zamjeriti bilo što, jer je trenutno najjeftiniji na tržištu. Po najnižoj je cijeni nešto jeftiniji od generalno ipak sporijeg SP550 480 GB, te dosta jeftiniji od Triona 150 ili SSD370. UV400 će mnogima biti prvi SSD, koji će zamijeniti tradicionalni HDD bilo u prijenosniku ili stolnom računalu i svi oni će biti i više no zadovoljni.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Tražim SSD koji ću (zasad, dok ne kupim komp) koristiti u laptopu.

Dao bih oko 600-injak kuna i sad gledam Samsung EVO 750 za 602kn ili Intel 535 series .

Stvar je u tome što Intel daje 5 godina garancija, a to ... ne mogu reći da nije bitno. Dok je Samsung "samo" 3 godine.

Cijena je tu negdje, a što je s karakteristikama? Ne vidim baš da preporučujete Intelove SSD-ove.

 

Znam da bih mogao dodati 100-200kn više za EVO 850, ali trenutno me ta opcija ne privlači jer moram platit faks pa ono. 

 

Jel imate možda neki intelov za preporučit (zbog 5 god garancije), a da je u tom okviru cijene? Cca. 240gb.

 

EDIT: vidim sad da je i SanDisk X400 s 5 god garancije.

Jel valja to išta? Gledam malo na netu i ispada da je lošiji od EVo 750. Ili krivo gledam?

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 2:03 (M3do92).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Kupujem što jeftiniji a što bolji ssd od 120gb...isplati li se ovo http://m.ebay.de/itm/120GB-SanDisk-2-5-Ultra-Plus-SSD-Solid-State-Drive-SATA-III-SDSSDA-120G-Laptop-/122061385810?nav=SEARCH ili ima kakva bolju ponuda kod nas ili na ebayu iz de
Hvala
Dvaput pokušavati istu stvar, a očekivati drugačije rezultate je ludost.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?

Prodavač ne šalje u Hrvatsku.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Ma dobro ima takvih što šalju za iste novce samo me zanima što za te novce mogu dobit kod nas i jel bolje ili lošije od ovog?
Dvaput pokušavati istu stvar, a očekivati drugačije rezultate je ludost.
16 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?

Ako bi i našao nekog koji isto košta, a da se šalje u Hrvatsku, ne možeš očekivati da ti neće zaračunati i poštarinu od možda 10-ak eura, možda i više.

 

Baš za te novce kod nas ne možeš kupiti 120 GB SSD. Za malo preko 300 kuna (+ dostava) možeš, recimo već spomenuti Kingston UV400. I kad si tako pogledaš, ispada te da te kod nas onda SSD košta otprilike jednako kao da si i ovog naručio iz Njemačke (jer ti ga nitko neće slati besplatno). Gdje konkretno možeš kupiti? Možeš guglati tipa kingston uv400 120gb site:hr, možeš koristiti sajtove poput nabava.net ili jeftinije.hr.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
M3do92 kaže...

Tražim SSD koji ću (zasad, dok ne kupim komp) koristiti u laptopu.

Dao bih oko 600-injak kuna i sad gledam Samsung EVO 750 za 602kn ili Intel 535 series .

Stvar je u tome što Intel daje 5 godina garancija, a to ... ne mogu reći da nije bitno. Dok je Samsung "samo" 3 godine.

Cijena je tu negdje, a što je s karakteristikama? Ne vidim baš da preporučujete Intelove SSD-ove.

 

Znam da bih mogao dodati 100-200kn više za EVO 850, ali trenutno me ta opcija ne privlači jer moram platit faks pa ono. 

 

Jel imate možda neki intelov za preporučit (zbog 5 god garancije), a da je u tom okviru cijene? Cca. 240gb.

 

EDIT: vidim sad da je i SanDisk X400 s 5 god garancije.

Jel valja to išta? Gledam malo na netu i ispada da je lošiji od EVo 750. Ili krivo gledam?

 http://www.njuskalo.hr/ssd-disk/samsung-ssd-850-evo-250-gb-zapecaceno-oglas-19939100

 

ili sandisk x400 isto super ssd

 

750 evo imas na nabavi u neutrinu sa 5 godina jamstva samo ih pitaj dali ga mogu nabavit

 

https://neutrinomobile.hr/samsung-ssd-750-evo-250gb-2-5.html

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Stvar je u tome što bih ga uzeo na rate, tako da njuskalo nazalost otpada.

Trenutno bih, bar po ovih zadnjih 20ak stranica što sam pročitao uzeo Sandisk x400. 5 godina jamstvo, a nije ništa lošiji od Samsunga 750.

 

Neutrino ga nazalost nema.

-----

 

Poštovani,

 

momentalno ih nemamo na zalihi, dobavljač također nema točnu informaciju kada bi ih opet mogao imati, ima 5 godina jamstvo.

 

Lp,

 

Neutrinomobile

----------------------

 

Tražim gdje ga još ima, ali me svugdje šokiraju s cijenom ako uzmem na rate. Redovna cijena je npr 660kn, a ako je na rate 720. 

Tako da ako ne nađem Sandisk po cijeni od 600injak kuna, mozda potegnem na 850 negdje gdje je cijena do 750 (na rate).

 

 

Pričekat ću još koji dan, možda budem pametniji and stuff :D

11 godina
offline
16 godina
offline
Re: Koji SSD?

605 kn telebit, na rate bi trebao biti x1.08 ako se ne varam, probaj staviti u kosaricu pa vidi. Nema nista u tom rangu osim x400 i evo 850 s 5 god garancije. Ako ti je preskupo i ne nadjes nista onda najbolje na najjeftiniju varijantu uv400 jer razlike u brzini neces primijetiti.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Koji SSD?

Potencijalno je dosao novi budget best buy SanDisk SSD Plus - G26 je novi model G25 stari, mislim da je baziran na MLC chipu, jos nema recenzija 

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=ssd+plus+g26

 

 

 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Bok! Koji mi SSD preporučate 400 - 500 kn za sistemski disk + par programčića i koja igrica tipa PES, tenkići… koja veličina (najsretniji bi bio sa što većim xD, a što povoljnijim), gdje ih kupiti najbolje/najpovoljnije? (kupovina prek njuškala?)
Planiram uz njega imati wd caviar blue 1 tb za gluposti, glazbu, slike
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Kingston uv400 240gb 509kn nabava.net
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Za nevjerovat.

 

Telebit je nakon mog upita za x400 (cijena 605kn) dignuo cijenu na 648kn.

Pogodite gdje neću kupit SSD.

 

 

Uglavnom, razmisljam si sad, s obzirom da je laptop vec malo stariji (4god skoro), a ionako uskoro namjeravam uzet PC... 

Koliko je dobra ideja (cijenim vaša mišljenja, naravno :D ) uzet neki jeftiniji SSD za laptop 120/240gb čisto da ga malo ubrzam.

A kad uzmem PC, ubacim u njega novi i jači SSD.

Dakle, jeftiniji ostaje u laptopu, a novi za PC.

 

Isplativo nije jer je to cca 400kn + 600-700kn.

A opet... Laptop namjeravam ostavit uz PC dok ide.

 

Dakle, jeftinije sad pa ostavit u laptopu cijelo vrijeme ili uzet sad skuplji SSD pa ga roknut u PC kad ga kupim (cca. 1./2. mj 2017.), a za laptop uzet jeftiniji? :/

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2016 10:57 (M3do92).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice