SSD-škola izdvojena tema

poruka: 3.078
|
čitano: 625.076
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [How to] Secure Erase SSD
7 godina
offline
Re: SSD-škola

Perfektno, hvala :)

Kad sam slagao ovaj komp kojem sad mijenjam ploču (prije dvije godine) sam prenio hard s widowsom 10 (neorg.) sa starog i bluescreenao je umjesto boota, pa je bila potrebna reinstalacija. Doduse, radilo se o hardu, sad su mi windowsi na ssd-u.

14 godina
offline
Re: SSD-škola
daniel2809 kaže...

Perfektno, hvala :)

Kad sam slagao ovaj komp kojem sad mijenjam ploču (prije dvije godine) sam prenio hard s widowsom 10 (neorg.) sa starog i bluescreenao je umjesto boota, pa je bila potrebna reinstalacija. Doduse, radilo se o hardu, sad su mi windowsi na ssd-u.

 neznam meni je s socketa 775 na 1151 radilo

nemam za potpis
10 godina
offline
SSD-škola

malo sam surfo po ovoj temi i vidio da moram imat nest 6gb/s da bi mi ssd radio na 100%, e sad pitanje, posto vidim specke od moje maticne, tamo pise ''- 2 x SATA3 6.0 Gb/s'' i ''- 2 x SATA2 3.0 Gb/s'', jel se ssd inace stavljda na SATA2 prikljucak ili ?

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: SSD-škola

Ako imas stavi na Sata 3 za full propusnost

10 godina
offline
Re: SSD-škola
roby27 kaže...

Ako imas stavi na Sata 3 za full propusnost

 vjerovatno imam, posto pise ''x2'', znaci da je jedan sata 3 slobodan

Battleog - 191silvinjo
12 godina
offline
SSD-škola

Koliko vidim Lenovo Ideapad 700-15 podržava jedan slot za m2 ssd(PCIe nvme). Da li je moguće na ovaj m2 slot staviti m2 sata ssd jer sam negdje pročitao da m2 konektor podržava i sata i PCIe protokol dok sam pak negdje drugdje pročitao da m2 sata ssd jednostavno neće raditi u m2 PCIe slotu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
SSD-škola

zanima me slijedece:
imam komp star godinu dana.. windows mi je bio instaliran na SSD, no prosli mjesec sam morala srusiti windows i instalirati popnovno, i ovaj puta sam ga instalirala na HDD.
Ono sto sam primjetila je da je komp dosta sporiji, sve vece programe teze otvara i nekako je trom. Da li je stvarno moguce da je razlog sto windows vise nije instaliran na SSD-u? I opcenito svi programi koje koristim automatski kod instalacije instaliram na HDD, tako da mi je SSD prakticki prazan 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.11.2017 22:59 (0mnia_x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SSD-škola
0mnia_x kaže...

zanima me slijedece:
imam komp star godinu dana.. windows mi je bio instaliran na SSD, no prosli mjesec sam morala srusiti windows i instalirati popnovno, i ovaj puta sam ga instalirala na HDD.
Ono sto sam primjetila je da je komp dosta sporiji, sve vece programe teze otvara i nekako je trom. Da li je stvarno moguce da je razlog sto windows vise nije instaliran na SSD-u? I opcenito svi programi koje koristim automatski kod instalacije instaliram na HDD, tako da mi je SSD prakticki prazan 

 Da.

SSD se i kupuje da ti ubrza rad računala, pogotovo otvaranje programa i rad s datotekama.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: SSD-škola
0mnia_x kaže...

zanima me slijedece:
imam komp star godinu dana.. windows mi je bio instaliran na SSD, no prosli mjesec sam morala srusiti windows i instalirati popnovno, i ovaj puta sam ga instalirala na HDD.
Ono sto sam primjetila je da je komp dosta sporiji, sve vece programe teze otvara i nekako je trom. Da li je stvarno moguce da je razlog sto windows vise nije instaliran na SSD-u? I opcenito svi programi koje koristim automatski kod instalacije instaliram na HDD, tako da mi je SSD prakticki prazan 

Da, u tome je problem, trebala si instalirati na SSD koji je mnogo brži od HDD.

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
8 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Pozdrav. Pošto je hrpa komentara, ne mogu sve pretražit, a vjerojatno je pitanje bilo postavljeno ali eto... Planiram kupit SSD Samsung Evo 850, sad, dali mi je bolje jedan od 500 ili dva od 250 GB ? Maticna mi ima 2xSATA 3 , imam trenutno HDD WDGreen 1TB, ovaj bi uzeo radi windowsa ofc i mp igara. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SSD-škola

Ja bih uzeo jedan od 500 GB i podijelio ga na dvije particije, za OS 100 GB, a druga particija odnosno preostalo za igre.

+ manje gužve u kućištu, manje kabela

- ako rikne SSD od 500 GB ostaješ bez SSD-a, a ako kupiš 2x250 ostaje ti jedan sa kojim možeš raditi i igrati.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Re: SSD-škola
boxer kaže...

Ja bih uzeo jedan od 500 GB i podijelio ga na dvije particije, za OS 100 GB, a druga particija odnosno preostalo za igre.

+ manje gužve u kućištu, manje kabela

- ako rikne SSD od 500 GB ostaješ bez SSD-a, a ako kupiš 2x250 ostaje ti jedan sa kojim možeš raditi i igrati.

 ja ga nebi djelio. to je ssd, a desktop i dokumenti se brzo pune. istina da se može to prebaciti na d particiju, al nema ni jednog razloga zašto bi to činio.

nemam za potpis
15 godina
offline
Re: SSD-škola
tenac kaže...
boxer kaže...

Ja bih uzeo jedan od 500 GB i podijelio ga na dvije particije, za OS 100 GB, a druga particija odnosno preostalo za igre.

+ manje gužve u kućištu, manje kabela

- ako rikne SSD od 500 GB ostaješ bez SSD-a, a ako kupiš 2x250 ostaje ti jedan sa kojim možeš raditi i igrati.

 ja ga nebi djelio. to je ssd, a desktop i dokumenti se brzo pune. istina da se može to prebaciti na d particiju, al nema ni jednog razloga zašto bi to činio.

 Može ga particionirati, a i nemora, kako mu volja. Napisao sam kako bih ja to kod sebe uradio, čisto iz neke navike i organizacije. Niti se bilo što dobija, niti gubi.  

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Re: SSD-škola
boki707 kaže...

Pozdrav. Pošto je hrpa komentara, ne mogu sve pretražit, a vjerojatno je pitanje bilo postavljeno ali eto... Planiram kupit SSD Samsung Evo 850, sad, dali mi je bolje jedan od 500 ili dva od 250 GB ? Maticna mi ima 2xSATA 3 , imam trenutno HDD WDGreen 1TB, ovaj bi uzeo radi windowsa ofc i mp igara. Hvala

 uzmes jedan 500GB model zato jer on ima veci SLC kešing od manje braće a to je bitno za TLC NAND prilikom zapisivanja, ako imas dodatni hdd to ti je taman.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 14:46 (roby27).
8 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Ok hvala vam :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SSD-škola

kupio sam si danas samsung 850 evo 250 gb, pa me zanima kako se ostvaruje 5 godina garancije na njega

direktno na stranici proizvođača sa resitracijom proizvoda, ili je dovoljan kontakt njima putem supporta, pa se po serijskom broju ili čemu već to ostvaruje

čisto da znam, za nedaj bože situaciju da rikne unutar 5 godina korištenja 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SSD-škola

U trgovini u kojoj si kupio ostvaruješ garanciju.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Re: SSD-škola

Garanciju ostvaruješ u trgovini i boli te briga tko je dobavljač, serviser ili proizvođač. Kod njih si kupio, u slučaju kvara njima nosiš. To nije produžena garancija, taj proizvod ima 5 godina garancije, barem što se moje kupovine 850 EVO tiče, osim ako neke trgovine daju skraćenu garanciju recimo na 2-3 godine (no ja još nisam vidio da daju manje od 5 godina na 850 EVO), ali ako postoje, ne kupovati tamo.

U slučaju da trgovina prestane sa radom onda ide ovo tvoje što si objasnio, dobavljač i Samsung. 

 

Btw, na kraju krajeva Samsung daje 5 godina garancije ili 75 TB zapisanih podataka (za 120 i 250 GB EVO) bez registracije proizvoda, samo trebaš slikati račun, serijski broj i kontaktirati ih emailom i odobrit će RMA, no morat ćeš im poslati SSD na provjeru, provjereno iz ličnog iskustva. 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
SSD-škola

Nešto mi se pravo čudno desilo. Naime, na computer propertisu mi je izbacilo kao novi hardware i da uradim onaj test da ocjeni komponente, i ocjenilo mi disk sa 5.9, a bio je 7.9 prije ovog(probao sam i više puta i uvijek isti rezultat, sve ostale programi pogaseni, nema ga šta koristiti). SSD mi je glavni disk godinama, trenutno ima 30-ak gb slobodno i na hd tune izbaci uredan rezultat preko 300MB/s koji ne ukazuje da je SSD pri kraju, a zuji kada mu pokrenem test. Jest on odradio dosta sati, ali mu to nebi trebalo prestavljati neki veliki problem jer mu je MTBF napisan na 1.500.000 sati, a totalni write nije ni na pola puta do 40TB koliko sam čitao da mu je otprilike vijek. Isteklo mu je jamstvo u 8. mjesecu prošle godine, valjda neće crknuti brzo, hard diskovi su puno duže radili pa ne pokazuju neki veliki umor.
Edit: Teh sad ugledah da piše "Interface Unable to detect", probat ću da vidim kablove.
Edit 2: Riješio interface i AHCI sa instalacijom novog Samsung Magiciana, ali i dalje ocjena 5.9 u windows indexu, a sporo pokreće Samsung Magician, dugo mu treba da učita podatke o SSDu, izgleda da je pri kraju, nisam očekivao da će ovako brzo, misio sam da će bez problema izdržati 5 godina. Nekada zna zaštopati na sekundu dok igram CS:GO (on mi je jedno instaliran na SSDu od igrica), kontam sad da je do njeg, a prije sam kontao da je do grafičke jer sam procesor mijenjao i prije je nekad zastajkivalo a i sada tako da nije do procesora. Ne znam više šta da probam osim reinstalacije sistema i možda da instaliram 10ku ovaj put, samo trebam prvo napraviti backup, imam dosta nekih sitnica.

Dugo+traje+dok+očita+podatke+o+SSDu+i+pokrene+program Dugo+traje+dok+očita+podatke+o+SSDu+i+pokrene+program
http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2018 0:40 (Haker_x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
SSD-škola

Misljenje o m2 ssdovima....uskoro slijedi upgrade pc, a m2 gledam cisto radi estetike kucista, onda bih imao samo dvije cijeline tj maticna( sve na njoj) i napajanje  pa bi ih onda i napravio kuciste prilagodjeno tome...dovoljnjo mi je 250 gb prostora

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2018 13:07 (GSP).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SSD-škola
GSP kaže...

Misljenje o m2 ssdovima...

 Kupi.

Ako imaš love, obično vrijedi čim skuplje tim bolje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: SSD-škola

To vrijedi samo za budale pravilo. Cim skuplje je samo pravilo za statusne simbole a ne potreba. Ti to najbolje znas koji si nezaposlen dozivotno 

12 godina
offline
Re: SSD-škola
roby27 kaže...

To vrijedi samo za budale pravilo. Cim skuplje je samo pravilo za statusne simbole a ne potreba. Ti to najbolje znas koji si nezaposlen dozivotno 

 Koliko sam vidio, o cijeni ovisi brzina i duljina garancije.

 

A pošto me nisi ispravio, vjerojatno sam u pravu :D

 

Sad je samo pitanje pronaći najbolje za lovu, ako je love ograničena.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: SSD-škola
12 godina
offline
Re: SSD-škola
roby27 kaže...

 Eto, vidiš da znaš. Iz tebe je fakat teško izvući informaciju 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2018 16:38 (CyberDemonVZ).
11 godina
offline
SSD-škola

u vrijeme kad g.kartice kostaju po 5000 kuna, dati (spram toga) 100 eura na nvme ssd je smjesno....to je jedina stvar gdje se stvarno na oko vidi brzi rad računala....a plus sve ono gore sto se tice estitke sto je meni bitno

 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola

Može li mi netko objasniti,  ne piše na početnoj, a što je točno RAPID MODE, što točno radi ssd da postigne veće brzine itd ?

14 godina
offline
Re: SSD-škola
Markić7 kaže...

Može li mi netko objasniti,  ne piše na početnoj, a što je točno RAPID MODE, što točno radi ssd da postigne veće brzine itd ?

 datoteke/aplikacije koje se najčešće koriste se predučitaju u ram memoriju. na taj način dobiješ brže otvaranje tih aplikacija. na sata II se osjeti velika razlika u ubrzanju dok na sata III ne vidim neko veliko ubrzanje

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 18:14 (tenac).
14 godina
offline
SSD-škola

Izvinite što je malo oft. ali nisam uspio naći temu za boot time, ako se dobro sjećam bila je tema za to gdje su svi postavljali svoj boot time.

Identičan sistem, sve isto (clone drive) na SSD-u manje od 13 sekundi, dok na HDDu preko 155 sekundi s tim da u tih 155 sekundi nije popalio sav startup, antivirus se upalio tek nekoliko sekundi nakon što je on izbacio rezultat i računar je neiskoriv na HDDu bar 2-3 minute nakon pokretanja svih startup programa, pokrenem aplikaciju ali je ne prikaže još te 2-3 minute, dok je na SSDu to kašnjenje otprilike oko pola minute. Naravno na friškom OSu nebi bila ovolika razlika, ali na OSu koji je instaliran prije blizu 4 godine i koji ima svega na sebi razlika je itekako velika. Dobar je i HDD kada se dozove tih par minuta, nema problema u prosjećnom korištenju, ali SSD odnosi na startupu.

SSD SSD
HDD HDD
http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Pozdrav. Imam Gigabyte Z170X-UD3 koja ima 2. komada M2 slotova. Kad sam danas probao ubosti m2 ssd u prvi slot više mi nisu bili vidljivi Hard disk i sata SSD koji su ubodeni u sata 0 i sata 1 slot. Dali je moguće da sam zablokirao laneove između sa tim M2 ssdom. Kad sam uštekao M2 ssd u drugi slot na matičnoj ploči oba diska su mi bila vidljiva i sve je normalno radilo kako i treba biti.

Pro audio equipment
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [How to] Secure Erase SSD
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice