Tema za odabir tvrdih diskova izdvojena tema

poruka: 1.812
|
čitano: 540.681
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
smiglcro kaže...

Do 500kn, treba mi isključivo za igre. prostor uopće nije bitan. 

Izabrao sam ovo -> http://protis.hr/products/details/hdd-sata-iii-1-tb-wd-caviar-blue-64-mb-35-7200-rpm-10ezex/61153

 

Jel to ok? Sasvim je slučajno 1TB, da je i 250gb ne bi me smetalo. Ako i nije najbolji izbor imate kakav pametniji? :)

 

Hvala

Koliko ti prostor nije bitan? Ako ti je dovoljno i 120GB da razmisliš možda o SSD-u? Inače da, taj WD Blue 1TB ti je dobar izbor, ili pak Toshiba(zapravo Hitachi) zbog 1 godine garancije više. Brzine čitanja/pisanja su im slične, oko 150MB/s average, jedino Blue ima nešto niži access time, što je poželjno ako ćeš ga koristit i za OS.(16ms vs 18ms)

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2014 12:12 (Penryn).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Penryn kaže...
smiglcro kaže...

Do 500kn, treba mi isključivo za igre. prostor uopće nije bitan. 

Izabrao sam ovo -> http://protis.hr/products/details/hdd-sata-iii-1-tb-wd-caviar-blue-64-mb-35-7200-rpm-10ezex/61153

 

Jel to ok? Sasvim je slučajno 1TB, da je i 250gb ne bi me smetalo. Ako i nije najbolji izbor imate kakav pametniji? :)

 

Hvala

Koliko ti prostor nije bitan? Ako ti je dovoljno i 120GB da razmisliš možda o SSD-u? Inače da, taj WD Blue 1TB ti je dobar izbor, ili pak Toshiba(zapravo Hitachi) zbog 1 godine garancije više. Brzine čitanja/pisanja su im slične, oko 150MB/s average, jedino Blue ima nešto niži access time, što je poželjno ako ćeš ga koristit i za OS.(16ms vs 18ms)

recimo da bi 250gb bio nekakav minimum. Gledao sam ssd ali za tu lovu dobijem premalo prostora, a kako će biti jedini hdd u računalu tu sam opciju isključio.

 

Disk će standardno biti podjeljen na 2 particije, prva OS a druga instalacije igara i MM. Uglavnom uzeo već, nisam baš imao strpljenja za dublja istraživanja. Hvala na savjetima

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/Smiglon3][img]http://g.bf3stats.com/pc/zxIFH9im/Smiglon3.png[/img][/url]
13 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Krepao mi disk u laptopu, radi se o laptopu ACER 7552G ..

 

Namjeravam uzeti ovaj disk u Protisu - http://www.protis.hr/products/details/hdd-wd-black-500gb-sata-25-aft-wd5000bpkx/73132

Misljenje o disku i dal ce pasati u navedeni laptop ?? 

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Sto se tice ugradnje pasati ce bez problema.

 

hdd je iz serije black sto znaci da je najbrži od WD ponude(dual kontroler ako se ne varam je u njemu) i jedan od rijetkih koji radi na (7.200rpm) 5god jamstvo

 

Ako ti treba veci kapacitet za nesto vise love imas Toshibu 1TB 5.400rpm ali i 3god. jamstvo

13 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Ma 500 mi je svakav dovoljno, samo me zanimala kompatibilnost i neko misljenje o disku, a nebi ovaj toshibin jer ce na njeg ic i sustav pa bi mi bio pre spor kao sto mi je bio i sa starim od 5400rpm :) A i 5g jamstva je fina stvar ....

 

Narucio sam ga jos jucer u Protisu, no nisam htio uzeti dok ne cujem vase misljenje tak da sutra idem po njeg .. Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
roby27 kaže...

Uzmi si onda Seagate 2TB malo za promjenu ;-) nažalost danas je sve tako napravljeno da je to lutrija živa i nitko ti nemože reci koliko ce ti hdd trajati. Prošla su ona vremena starijih diskova koji su radili godinama bez problema. Ali zato imaš jamstvo pa se nadaj da ce krepati kad vec mora u jamstvenom roku.

...

Heh, da... baš to i mene lomi.

Imam dilemu između WD black scorpio 750GB -jedan je stariji model SATA2, drugi SATA3. Taj hard bi trebao ići u stariji laptop, koji trenutno sasvim solidno brzo vrti jedan Seagate 160 GB 5400rpm. Pa me zanima jel netko zna jel taj WD SATA 2 može proći pod te starije genercije pouzdani(ji)h HDD-ova, ili je to samo starija verzija ove nove šrot-generacije koja uredno crkava?

Ili se možda ipak bolje isplati uzeti preko eBaya ili Amazona neke starije modele (SG, WD, HT) ili je i to nova proizvodnja sumnjivog porijekla? Ovo, npr.

http://www.ebay.com/itm/SEAGATE-160-GB-5400-RPM-8-MB-2-5-IDE-PATA-HARD-DRIVE-/261432090030?pt=US_Internal_Hard_Disk_Drives&hash=item3cde911dae

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

80$ za 160GB Pata hdd?

 

Izbjegavaj ebay za kupnju hdd-a.

 

Prvo navedi koji model imas laptopa, dali podrzava sata ili pata sucelje?

 

Ako je sata svakako si gledaj WD Black 750GB sata3 pod pretpostavkom da lap prima 9,5mm diskove 

15 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Piše ti pod Moj PC ;) ovaj prvi je, Lenovo. Prima 9,5 mm, jer je jedan takav Seagate unutra, i traje mi već 6 godina bez greške, sada se 2 puta javio bad_pool_caller, i zato ga hoću zamijeniti.

Hmda, toga se bojim da su na Ebayu vjerojatno u pitanju refurbishirani ili neki no-name diskovi, ali me povuklo jer su bili tako pouzdani... {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Onda otvori pa provjeri dali je sata ili pata sučelje.

15 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav svim tvrdim (HDD) forumasima {#}

 

Na poslu smo odlucili upogoniti postojeci server na kojem cemo hostati GitLab i na njemu drzati projekte koje radimo.

Prva stvar koja mi je pala na pamet je bila da trebamo kupiti kvalitetni HDD i spojiti ga u RAID 1 polje kako bi u slucaju pogreske na jednom podatke imali na drugom disku.

Planiramo napraviti vremensko spremanje podataka na vanjske diskove, pa mislim da smo tu osigurani od gubitka podataka. Osim ako grom ne pukne u firmu i sve zapali :)

 

Trebao bi preporuku diskova, cca 2.TB koji su na glasu pouzdanosti. Cijena nije toliko problem, ali neka neide bas nebu pod oblake.

Ako se sjecanje ne vara, WD Green je prije bio OK. Slobodno me ispravite ako sam u krivu.

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Ako misliš uzeti dva diska za spajanje u raid onda bolje gledati seriju koja je i napravljena za takvu radnju.

 

WD Red 2TB x2

10 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav i oprostite ako sam zalutao sa pitanjem, valjda sam na pravom mjestu. Koristim stariji model laptopa na predavanjima, konkretno HP Compaq NC6220. Zanima me koja je najbolja opcija za kupnju externog HDD-a po mogućnosti od 500GB? Nisam baš upućen u svijet kompjutera pa su svaki prijedlozi i savjeti dobrodošli. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.4.2014 9:50 (davorr333).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Pa ovisi koliko si spreman potrošiti?

 

Koji ti je način plaćanja?

 

Imaš već od 350kn pa na dalje modele od 500GB usb3.0, usb2.0 izbjegavaj jer za istu ili jeftiniju cijenu dobiš usb3.0 koji su kompatibilni i sa starijim usb2.0

10 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Hvala na odgovoru. Spreman sam dati do nekih 450 kn. Šta mislite o ovome modelu?

 

http://www.pik.ba/artikal/7430883/externi-hard-disk-adata-classic-ch11-black-500gb-usb-3-0/

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Gledaj si bolje WD, Seagate ili Toshibu.

10 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav.

 

Treba mi novi prijenosni hard od 2TB,na njega bi stavljao filmove i serije s laptopa pa ga onda ustekao na tv da bi iste gledao....gledam iskljucivo full hd kvalitetu slike pa neznam dal je bitna brzina diska radi toga....pozeljno je da je kuciste gumeno jer mi je stari pao par puta pa se pokvario,plastika se potrgala. Cijena nebitna.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
davorr333 kaže...

Hvala na odgovoru. Spreman sam dati do nekih 450 kn. Šta mislite o ovome modelu?

 

http://www.pik.ba/artikal/7430883/externi-hard-disk-adata-classic-ch11-black-500gb-usb-3-0/

protegni se još malo i uzmi 1TB verziju

 

 

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
ZokyCRO kaže...

Pozdrav.

 

Treba mi novi prijenosni hard od 2TB,na njega bi stavljao filmove i serije s laptopa pa ga onda ustekao na tv da bi iste gledao....gledam iskljucivo full hd kvalitetu slike pa neznam dal je bitna brzina diska radi toga....pozeljno je da je kuciste gumeno jer mi je stari pao par puta pa se pokvario,plastika se potrgala. Cijena nebitna.

Izvoliš ovo ti je ko tenk externi disk cijeli od gume

 

Transcend StoreJet 25H3 + 3 god. jamstvo

10 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
roby27 kaže...
ZokyCRO kaže...

Pozdrav.

 

Treba mi novi prijenosni hard od 2TB,na njega bi stavljao filmove i serije s laptopa pa ga onda ustekao na tv da bi iste gledao....gledam iskljucivo full hd kvalitetu slike pa neznam dal je bitna brzina diska radi toga....pozeljno je da je kuciste gumeno jer mi je stari pao par puta pa se pokvario,plastika se potrgala. Cijena nebitna.

Izvoliš ovo ti je ko tenk externi disk cijeli od gume

 

Transcend StoreJet 25H3 + 3 god. jamstvo

Zahvaljujem,narucit cu ovih dana....pretpostavljam da mi 7200rpm-a nije potrebno za filmove i gledanje istih direkt sa harda?

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Naravno da nije potrebno, ja imam tri externa na 5,400rpm i sve ide glatko od full hd filmova tako da nemas brige.

14 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Poceo mi je rikavat WD Blue 1TB 2010.g proizvodnje, ima par bad sectora te imam u planu nabavu novog harda. Isao bi na 2TB, OS sa par programa mi je na SSDu od 120GB, tako da navedeni hard nije primarni. Na njemu su mi instalacije nekih programa i igra koje slabo koristim, ali i kolekcija njave i filmova. Gledam po nabavi nema WD Blue-a od 2TB, ima li koji hard osim WD black sa vise od 24 mjeseca garancije? 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

A ima ovako nesto sshd 2TB, cijena je blizu obicnom hdd-u sa 3god. jamstva pa mi je nekako to vise isplativije posto je dosta brze

11 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

eto surfajući nešto za sebe naleti na ovaj koristan link

 

http://www.hardware-revolution.com/best-ssd-best-hard-drive-march-2014/

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Evo i moj drugi po redu storage disk WD Green odlazi u vječna lovišta, i to dva tjedna nakon isteka garancije.Prvi od 1.5TB green je prdnuo nakon skoro dvije godine, ali ajde bar je bio pod garancijom pa sam ga zamjenio za ovaj od 2TB.Sutra ću morati u kupovinu novoga, još dvoumim između 2TB WD Red-a i Seagatea ST2000DM001, ali znam da u moj comp WD green serija neće više nikad.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.4.2014 9:59 (Sima007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

ja imam 3 greena i ni jedan bad sector niti se ista crveni a niti zuti u httuneu kod njih. ali su mi uglavnom u ladici, kad mi zatrebaju ih lako spojim na komp.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav. Trebam eksterni HDD USB 3.0 za pohranu podataka 0,5-1 TB do nekih 350-500 kn. Vidio sam WD eksterni 1 TB, USB 3.0 5400rpm za 490 kn u Svijetu Medija i za 380kn 500GB u ADM-u. Čitao sam o nekakvim opcijama s običnim HDD-om koji se pomoću nečega pretvara u eksterni, a da je tako jeftinije i bolje. Dajte preporuke što je najbolje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Ovako nesto ti je bolje i sigurnije Transcend 1TB

15 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Dali se isplati kupovati hdd sa njuškala? Sada gledam OVAJ hdd i sviđa mi se kapacitet a i cijena mi se čini da nije sumljiva. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.5.2014 23:14 (headshot).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
headshot kaže...

Dali se isplati kupovati hdd sa njuškala? Sada gledam OVAJ hdd i sviđa mi se kapacitet a i cijena mi se čini da nije sumljiva. 

- Ako je disk ispravan, zašto ne.

- Svakako kod toga koji prodaje disk napravi dijagnostiku da se uvjeriš da je disk ispravan i da nema bad sectore,

  slijedi ovaj tutorijal, a ima disk i garanciju, samo pazi da su svi papiri uredni.

- Iako postoji slika dijagnostike, bilo bi dobro da to sam vidiš, da ne bi bilo muljanja nekakvoga.

Drži se majstore. :DDDD
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.5.2014 9:27 (Valentin17).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice