Tema za odabir tvrdih diskova izdvojena tema

poruka: 1.812
|
čitano: 540.698
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

molim hitno da mi netko odgovori sto se tice,tvrdi diskova,sto se gleda u brzini dali je bitan mb 64 cache,ili rmp 7200.znaci zanimame  iskreno po cemu se kpuje disk

i sto je bitno gledat kad ga kupujem,lp{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Poželjno bi bilo oboje! Iako ako stvarno želiš brzinu, ni pod slučajno ispod 7200 RPM.
Optimizam je nedostatak iskustva.
9 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Seagate Baracuda ili Western Digital Caviar Blue? 1TB oba.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Tema za odabir tvrdih diskova
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Ovi su oba oko 420-450kn. Čuo sam dosta dobre riječi o oba modela. Nije mi tolko bitna brzina,bitnije mi je da što duže traje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Da li je bolje uzeti jedan veći HDD od recimo 1TB za sistem i pohranu, ili posebno 1 manji HDD za sistem + 1 veći za podatke?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2014 15:45 (doctor_crash).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
doctor_crash kaže...

Da li je bolje uzeti jedan veći HDD od recimo 1TB za sistem i pohranu, ili posebno 1 manji HDD za sistem + 1 veći za podatke?

Najbolje bi bilo da uzmeš ssd za windowse i programe + hdd za storage. Ili imaš i sshd...hibrid ssd-a i hdd-a u jednom. Ovisi za što ti i koliko treba.

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
doctor_crash kaže...

Da li je bolje uzeti jedan veći HDD od recimo 1TB za sistem i pohranu, ili posebno 1 manji HDD za sistem + 1 veći za podatke?

sad imas na akciji intel 520 ssd + obican 1TB hdd za storage i na konju si

16 godina
odjavljen
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Ta kombinacija vrijedi svake kune.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

http://www.diskont24.com/product.php?productid=109160&cat=559&page=1

 

sta mislite o ovom disku? mislim koristiti za pohranu podataka,tj serija.

 

mislim koristiti u ovome

 

http://www.diskont24.com/product.php?productid=115590&cat=469&page=1

 

a cuvat diskove u ovome

 

http://www.diskont24.com/product.php?productid=114273

 

 

pa sta mislite vi,za sve to isto.

 

thx

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Sve super osim opcije broj dva. Ako ideš na izmjenjive diskove onda ti treba

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_34_107&products_id=10791

 

Jako praktična stvar.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

da i tu sam opciju imao,ali nekak mi se ono gore cinilo bolje,nekak sigurnije? moze neki komentar zasto bi ovaj dock bio bolji? thx

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Vidim da kupuješ ono spremište za diskove pa pretpostavljam da ih imaš nekoliko. Ako je tako ovo što sam ti preporučio je prava stvar. Jednostavnije i praktičnije od toga nemože.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

imam,ali i namjeravam s vremenom uzet jos. pa i onaj je sam stavi nutra i sve spojeno.pa zato pitam,dal ima neki veci plus ovo.Jer nekak mi se ono cini sigurnije,ne znam ili ispada isto jedno i drugo pa onda ono sto je "ljepse". ne znam,zato pitam

12 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova
Pozdrav,slaze se brzi kompjutor!Brzina je najpresudniji cimbenik.Kolicina podataka najmanja.Pa me zanima,cijeli komp se novi kupuje i ima par opcija,zanima me sto se moze preporuciti do petstotinjak kuna sto bi dalo bolje rezultate od trenutnih hddova?Ako smatrate da bi se jos neka komponenta mogla promijeniti takoder bih molio savjet ili preporuku.Inace ovo su preporuke iz slaganje pc konfiguracija,pa evo ovdje slazem samo za harddisk ,mora biti najbrzi od najbrzih,takoder hibridi su pozeljni

Opcija 1

FX 6300,
970A-DS3P,
4gb patriot ili kingston šta bude jefitnije,
st1000dm003 za hdd,
xfx 450 ili enermaxa 500w

Opcija 2

1 x Procesor AMD FX-Series X6 6300 3.5GHz,14MB,95W,AM3+, FD6300WMHK
1 x ASUS M5A97 R2.0, AM3,AM3+, AMD 970, SB950, BUS 5200 MHz, DDR3
1 x XFX R9-270A, R9-270A-CDFC, Double Dissipation Edition 925M Boost
1 x DDR3 4GB (1x4GB) Crucial, 1600MHz CL11
1 x TOSHIBA 500GB, 7200rpm, SATA 6 Gb/s, 32MB, DT01ACA050
1 x Napajanje CORSAIR 430W, CX Series 80+ Bronze, EPS12V v2.3, 80+
1 x DVD upisivač LG GH24NS, DVD±RW, 24x DVD±R ,8x DL , 40x CD-R
1 x Zalman Z1 mid tower case. 199(W)x432(H)x457(D)mm. MB standard
1 x Spire Kepler Rev.2 ,hladnjak, 1156/775/FM1, 96.5×51×125 mm ,92mm
4.060,87Kn
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Ima li tko iskustva sa WD 1003FZEX modelom? Zanima me buka, je li bučniji od WD 10EZEX modela?

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav, trenutno imam SATA hd, ima li kakve razlike izmedu SATA i PATA? Sad kad bih kupovao od frenda slobodno mogu uzeti PATA ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Samsung ima dulje jamstvo tako da njega. Neke razlike u brzini tesko da ces vidjeti stoga bolje da imas dulje jamstvo.

jopaa991 kaže...

Pozdrav, trenutno imam SATA hd, ima li kakve razlike izmedu SATA i PATA? Sad kad bih kupovao od frenda slobodno mogu uzeti PATA ili?

Ako imas sata konektore na ploci onda logicno uzimas sata hdd. pata je za muzej.

16 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Trebam preporuku brzog a relativno tihog i pouzdanog diska od 1000 GB.

Mislim da je za 400-450 Kn sve to "tu negdje", al svejedno pitam jer pitati ne škodi. Hvala.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Mislim da bi neki WD iz blue serije bio sasvim ok,pouzdan i tih, brzina ok. Jel za OS ili samo storage? Ako je samo storage onda green.

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.9.2014 15:50 (Nikacc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Nikacc kaže...

Mislim da bi neki WD iz blue serije bio sasvim ok,pouzdan i tih, brzina ok. Jel za OS ili samo storage? Ako je samo storage onda green.

Ne, nije za OS i nije samo za storage. Podijelio bih ga na dvije particije, jedna za Steam/Origin/uPlay igre i druga za storage.

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Može prijedlog nekog vanjskog diska veličine 2TB koji bi bio spojen na TV i gdje bi služio za PVR snimanje

Hvala

My BF Battlelog: MasterChurner, my YouTube channel: http://www.youtube.com/user/MasterChurner
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Znam da to nije prava tema, no nisam htio otvarati novu temu. Pa evo pitanje. 

 

Mogu li se dva ekterna hardiska jednake veličine reicmo 1tb spojiti u raid mob ??? Dali moguče recimo imati neku dodatnu komponentu koja bi to omogučila , reicmo ukopčao bi usb utični oba diska u to. a na komp samo jedan usb . 

 

 

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Malo novosti ;-) WD izbacio my passport ultra metal edition zbog 10 godišnjice passport serije, limited serija

13 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Da li je netko od forumaša upoznat sa AV-GP serijom od WD-a? Preciznije WD20EURX.

 

Pokušavam se odlučiti da li da uzmem WD Green od 2TB ili taj AV-GP od 2TB. Disk bi bio korišten isključivo za storage.

 

I skoro sam naručio AV-GP ali sam onda pročitao da on nema implementiran TLER odnosno ECC algoritam tj. algoritam za ispravljanje mogućih grešaka (navodno da, pošto je namjenjen za video, da ne bi došlo do prekida snimanja video materijala u slučaju pojave kakve greške, već samo tu grešku preskoči i nastavi dalje). Da li je to istina? Jer to je razlog zašto sam odustao do njega. Ako će mi disk služiti za storage želim da pazi na to da li se pojavljuju greške ili ne.

 

Da bih danas na stranicama WDa vidio ovo: Leading edge technology delivers improved video quality and AV performance through enhanced error correction capability. (EURS/EURX/AUDX/xxCT models only)

 

Da li to znači da su prijašnje serije bile bez tog algoritma a da je u ovoj EURX to ubačeno?

 

I nije mi jasno da li taj disk dolazi sa 2 ili 3 godine garancije jer mi u dućanu kažu da jima 2 godine a svugdje čitam da ima 3. Da li se ta 3. ostvaruje izravno kod WDa?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

molim vas pomoc samo malu...

 

ovako, zanima me, da li ja mogu kupiti ladicu za HDD tipa 3,5" SATA ili 2,5" ATA i uz to kupit HDD običan, ubaciti unutra i da radi kao eksretni HDD?

 

hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Možeš naravno...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice