ACTA je POBIJEDILA !? zaključana tema

poruka: 782
|
čitano: 135.877
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
Radament kaže...

"STOP ACTA" NIJE SAMO BORBA ZA INTERNET I SLOBODU GOVORA, ZBOG POTENCIJALNOG UKIDANJA GENERIČKIH LIJEKOVA "STOP ACTA" JE BORBA ZA ŽIVOT.

 

Ne zaboravi na svjetsku proizvodnju hrane, koju će ACTA također ograničiti !

13 godina
offline
ACTA je POBIJEDILA !?

Morat će se Illuminati opet malo pobunit.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
Deus ex machina kaže...
Cinjenica je da se takvi zakoni ne donose zbog nekih pismenih koji kupuju svoje sadrzaje {#}

 

Lijepo je Tonci napisao (parafraziram): Nikoga ne briga ako pokupis album-dva, pokoju igru, pokoji film, unutar svakog zakona postoji nesto malo slobode... ali brate, kad pocnes s time naveliko, zaradjujes na tudjem radu/vlasnistvu novac - onda je vrijeme za promjenu

 

Pa pogle ove threadove - uvijek i iznova ista prica... ja ne kuzim sta sam ja ovdje lud da smatram da tvorac necega treba biti nagradjen, ili sta je...?

 

Slažem se, činjenica je da se takvi zakoni donose zbog želje vladara za još većom kontrolom podanika, a uvijek pod krinkom zaštite nečega trećega. Što se parafraziranja Točnija tiče, tip je inteligentan i zna razmišljati, ali u ovom citatu je promašio ceo fudbal. Osim što škvadra koja skida mjuzu i igre s torrenta ne zarađuje na tome što skinu, škvadra koja najviše kopira i krade (*cough* Kina *cough*) je pokretač svjetske ekonomije i zbog imamo svu ovu silnu elektroniku i vrlo dostupne proizvode. E sad, žele li se tvorci ACTA-e boriti s Kinom, neka to ne rade preko mojih leđa i smanjujući mi prava.

 

Glede tvog pogleda na ove threadove i nagrade za tvorca... Ne znam kaj da ti velim osim da možda krenešodavde recimo.

 

Smatram da autor djela mora biti adekvatno nagrađen za svoj rad i kreativnost, no zaista ne vidim potrebu da se financira ogromna, troma, neučinkovita, gramziva i podla industrija. Pazi paradoks - ta industrija koristi novac koji si im ti dao da ispod žita podmazuje lobira političare da proguraju zakon koji tebi oduzima prava i de facto te proglašava krivim sve dok ne dokažeš svoju nevinost. Što ne možeš. Jer ono, lijepo piše da si kriv. Osim toga, smatram da su autorska prava u trajanju od 90 godina zaista previše. Daleko, daleko previše.

 

rambox kaže...
Kakve sad ima veze Č ili Ć,{#} i kaj ko stavlja i kam stavlja s ovom temom i forumom uopče sve si pobrkal skroz Kruške s Tikvama. Vidiš ono kaj je nebitno a ono kaj treba ne jel, pričekaj pa buš se uvjeril i sam da neče bit ništa od ACTA ili one SOPA puno buke a na kraju običan Miš to sigurno.{#}

 

 

 

Kako nema? Dotakao si se "upućenih i razboritih" koji će, kao, zaustaviti loše zakone, a ja sam ti na tvom primjeru pokazao kao je "upućen i razborit" zaista rastezljiv pojam. Između ostalog, čak i na ovom forumu gdje bi nazivno trebala obitavati nadprosječno informirana i napredna škvadra se ćesto možeš susresti sa "Pa kaj? Mene se to ne dotikavle." stavom. Ljudi uopće ne kuže koliko je to loš i poguban stav. Ignorirajući probleme "drugih" ti problemi kad tad postaju tvoji.

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
14 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
Volvox kaže...

Evo na ovom oglasu mozete kupit anonymous maske ili kako ih već volite zvat. Piše da je oglas prodan ali nije, kontaktirao sam gospona preko maila i kaze da mu stize nova posiljka sljedeci tjedan, ja sam se predbiljezio sa 10 maski, ja i prijatelji cemo bit anonymousi na maškarama(odjelo maska, crna kosa i šešir) a možda i kasnije posluži, ako u ovoj državi nekom padne na pamet neki prosvjed organizirat:)

 

jel znaš e-mail od tog gospona

 i kolika je cijena maske

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
Langsdorff kaže...

1) Slažem se, činjenica je da se takvi zakoni donose zbog želje vladara za još većom kontrolom podanika, a uvijek pod krinkom zaštite nečega trećega. Što se parafraziranja Točnija tiče, tip je inteligentan i zna razmišljati, ali u ovom citatu je promašio ceo fudbal. Osim što škvadra koja skida mjuzu i igre s torrenta ne zarađuje na tome što skinu, škvadra koja najviše kopira i krade (*cough* Kina *cough*) je pokretač svjetske ekonomije i zbog imamo svu ovu silnu elektroniku i vrlo dostupne proizvode. E sad, žele li se tvorci ACTA-e boriti s Kinom, neka to ne rade preko mojih leđa i smanjujući mi prava.

 

2) Glede tvog pogleda na ove threadove i nagrade za tvorca... Ne znam kaj da ti velim osim da možda krenešodavde recimo.

 

3) Smatram da autor djela mora biti adekvatno nagrađen za svoj rad i kreativnost, no zaista ne vidim potrebu da se financira ogromna, troma, neučinkovita, gramziva i podla industrija. Pazi paradoks - ta industrija koristi novac koji si im ti dao da ispod žita podmazuje lobira političare da proguraju zakon koji tebi oduzima prava i de facto te proglašava krivim sve dok ne dokažeš svoju nevinost. Što ne možeš. Jer ono, lijepo piše da si kriv. Osim toga, smatram da su autorska prava u trajanju od 90 godina zaista previše. Daleko, daleko previše.

1) Uf uf, oprosti ali ne mogu dovrsiti paragraf kad se pocne s vladarima i podanicima... :-(

 

2) Ovo izgleda bas dobro! Hvala, procitat cu. Nekoc sam cak bio i pokrenuo thread o novim modelima naplate, ali nije uhvatio traga.

 

3) Izdavaci (industrija) daju novac da se bilo kakav IP pretoci u neki art... igru, muziku, film... te epitete podli, gramzivi... necu generalizirati i takve epitete lijepim samo pojedincima - trenutno jedine pohlepnike vidim u pojedincima piratima - jer moraju imati sve.

 

Apropos autorskih prava u trajanju od 90 godina, totalno si u pravu, to je komedija.... trebalo bi to trajati mozda 5-6 godina max i to je to. Ako ne mozes ostvariti profit u 5-6 godina, nesposoban si i gotovo.

Set as I am in my ways and my arrogance, burden of proof tossed upon non-believers... You were my witness, my eyes, my evidence, Judith Marie, unconditional one...
16 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
Deus ex machina kaže...
...

 

Apropos autorskih prava u trajanju od 90 godina, totalno si u pravu, to je komedija.... trebalo bi to trajati mozda 5-6 godina max i to je to. Ako ne mozes ostvariti profit u 5-6 godina, nesposoban si i gotovo.

Ja sam za 10 godina, da bude lijepi okrugli broj. Ili 8 ili 16, da zaokruzimo jos vise.

 

A propos 'aproposa', 'a propos' se pise s odvojenim 'a', 'a propos'. :D

Sry, moral sam, samo sam cekal dan kad da ti to napisem :P

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
15 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
1domagoj1 kaže...
Deus ex machina kaže...
...

 

Apropos autorskih prava u trajanju od 90 godina, totalno si u pravu, to je komedija.... trebalo bi to trajati mozda 5-6 godina max i to je to. Ako ne mozes ostvariti profit u 5-6 godina, nesposoban si i gotovo.

Ja sam za 10 godina, da bude lijepi okrugli broj. Ili 8 ili 16, da zaokruzimo jos vise.

 

A propos 'aproposa', 'a propos' se pise s odvojenim 'a', 'a propos'. :D

Sry, moral sam, samo sam cekal dan kad da ti to napisem :P

Ma to je previse, kakvih 10 godina! 5-6 godina je dosta i previse za ekskluzivu, sta ti je!

 

Zamisli da ja izmislim Batmana kao lika... ono sto ostvarim s njime u pet-sest godina ekskluzive je super, ali nakon toga svi imaju pravo na utrku. Nemoj sad razmisljati samo o tome da ce industrija lijepo cekati pa onda preuzeti IP - razmisljaj o cinjenici da industrija kao takva u tom slucaju osim zarade, radi dobru reklamu i ne drzi bas nikakvu ekskluzivu.

Ideje bi postale skoro pa bezvrijedne ali guess what - Bob Kane je osmislio Batmana, ali u ikonu su ga pretvorili brojni crtaci i pisci. 

 

Apropos "aproposa" - suck me: http://en.wiktionary.org/wiki/%C3%A0propos {#}

Set as I am in my ways and my arrogance, burden of proof tossed upon non-believers... You were my witness, my eyes, my evidence, Judith Marie, unconditional one...
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2012 18:34 (Deus ex machina).
16 godina
neaktivan
offline
ACTA je POBIJEDILA !?

E sad, mozda se nismo dobro skuzili. Ja bi recimo i danas kupio Metallikin Master of Puppets iako je izasao 3.3.1986. (dakle, prije 26 g.) jer je po mom misljenju to njihov magnum opus i za to zasluzuju 'nagradu' i bezveze bi bilo da vise nemaju nikakvih prava na taj album koji je prakticki 'the album' u thrash metalu (uz Slayerov Reign in Blood). Ako smo se dobro skuzili, jer danas se furam na samo 4 h sna :D

 

A propos, 'aproposa': http://hjp.srce.hr/ - go ahead, type it, faggot. {#}

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
1domagoj1 kaže...

E sad, mozda se nismo dobro skuzili. Ja bi recimo i danas kupio Metallikin Master of Puppets iako je izasao 3.3.1986. (dakle, prije 26 g.) jer je po mom misljenju to njihov magnum opus i za to zasluzuju 'nagradu' i bezveze bi bilo da vise nemaju nikakvih prava na taj album koji je prakticki 'the album' u thrash metalu (uz Slayerov Reign in Blood). Ako smo se dobro skuzili, jer danas se furam na samo 4 h sna :D

 

A propos, 'aproposa': http://hjp.srce.hr/ - go ahead, type it, faggot. {#}

Pa imaju nagradu - vjecni su tvorci The Albuma u thrashu. Jedino nemaju ekskluzivno pravo zarade na tom albumu, niti ekskluzivno pravo zarade na sviranju njihovih pjesama. Uostalom, imas toliku gomilu cover bendova koji sviraju tudje pjesme i zaradjuju na njima.

 

Evo, mi sviramo Sad but True: ako ti je mi odsviramo, bit ces zadovoljan i odlucit da neces ic na Metallicin koncert, vidjet ih i poslusat u originalu?

Naravno da neces. Ima tu puno 'ega', ali u globalu - tvorac ostaje tvorac.

 

Ukidanje tih dugotrajnih vlasnickih prava je da se istrgne iz ruku ekskluzivnost publisheru koji je otkupio copyright. Iako ruku na srce - bendovi sami na to pristaju. Ne moraju, ako ne zele... nek se probijaju sami.

 

 

Ma da ne bi nekakav hrvatski hobi rijecnik gledao :-D :-D :-D To tamo vi sotonisti sa ETF-a gledate i molite se u kari(ki)ranim kosuljama...

Jel moze Oxfordski rijecnik? http://oxforddictionaries.com/definition/apropos?q=apropos {#}

 

Set as I am in my ways and my arrogance, burden of proof tossed upon non-believers... You were my witness, my eyes, my evidence, Judith Marie, unconditional one...
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2012 19:25 (Deus ex machina).
16 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
Deus ex machina kaže...

Pa imaju nagradu - vjecni su tvorci The Albuma u thrashu. Jedino nemaju ekskluzivno pravo zarade na tom albumu, niti ekskluzivno pravo zarade na sviranju njihovih pjesama. Uostalom, imas toliku gomilu cover bendova koji sviraju tudje pjesme i zaradjuju na njima.

...

 

Ma da ne bi nekakav hrvatski hobi rijecnik gledao :-D :-D :-D To tamo vi sotonisti sa ETF-a gledate i molite se u kari(ki)ranim kosuljama...

Jel moze Oxfordski rijecnik? http://oxforddictionaries.com/definition/apropos?q=apropos {#}

Dobro, to je jasno.

 

Ajmo uzet Slayer za primjer, Metallica je malo kontroverzna (ono, sellout i te brije). Znaci Slayerov Reign in Blood mi je odlican album. Isto jedan staple u thrashu. Izasao isto davne 1986. kao i MOP, ali nesto kasnije, brijem da u 10. mj., nije ni bitno u krajnjem slucaju. Eto, ja bih im podario koju kintu za taj album, sad 26 g. nakon izlaska istoga, jer eto, igrom slucaja nisam se rodio '70-te pa da ga budem u mogucnosti kupiti tih 5 godina nakon sto jos imaju pravo zarade na tom albumu. Jedino da im posaljem 7$ na racun. xD

 

Mozda neki kompromis, duze vrijeme za pravo na zaradu na albumu, ali krace na pravo zarade na izvodenju njihovih pjesama. Ne znam, nisam nesto pametan.

 

Hobi rijecnik? Mhm, mislim da bi ga trebao posjetiti, jer se speluje rjecnik {#}. I ne moze oksfordski, on je engleski. :P Ma naravno, sve smo ludi moliti se rjecniku kojeg su najvjerojatnije pisali ovi s FF-a (Filozofski fakultet) - a oni su ti nam inace preko puta (doslovno, preko ulice) i ne volimo ih bas nesto, 'em nista ne rade, 'em nam se guraju u menzu, onda se moramo sotonistickim zahvatima ubaciti preko reda da stignemo na sljedece predavanje. U svojim muskoloznickim kariranim kosuljicama. {#}

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2012 19:52 (1domagoj1).
12 godina
neaktivan
offline
ACTA je POBIJEDILA !?

Imam ja par "glupih" ideja ako ACTA bude podržana.

1.

Posto oni pregledavaju svaki promet svakog korisnika posebno,vrlo lako napravim BOT i web na kojem se nalazi zipovana prazna .txt datoteka(ilegalansadrzaj.zip), taj bi BOT Download-ao tu datoteku i po 3.000 puta u 1h. i tak ih zavarati, ali ima tu i kvaka, jer ce primjetiti da je datoteka prazna tj da nije napravit veliki promet.Onda bi jedino moglo upaliti s onima koji imaju FLAT internet, i napuniti ilegalnisadrzaj s smecem,download ce biti sporij, ali ce BOT odmah nakon skidanja prije zapisa na HD brisati datotku, tako da ne smeta, u meduvremenu kad je BOT skinio vec cca 30 ako zelite riskirati skinite datoteku s pravim ilegalnim sadrzajem.

2. glupa ideja

Je da se skupi par nas programera i da napravimo web na kojem ce se kada odaberete film kooji hocete skinuti pocme se prikazivati niz znakova (za svaki pixel filma par znakova) i prije toga ukljuciti aplikaciju koja ce prevoditi znakove u pixele.Znam da glupo zvuci i da ce sporo trajati, ili je ipak nemoguce, ali svejedno je nešto, i nije piratstvo prikazivanje znakova, jedino bi trebali pripaziti da vam policija ne pronadze taj sadrzaj u kuci, jednostavno razbijete HD {#} ili ga sakrijete.

Nemojte se odmah ljutiti ovo su samo moje glupe ideje.

kinder milch schokolade
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
1domagoj1 kaže...

Ajmo uzet Slayer za primjer, Metallica je malo kontroverzna (ono, sellout i te brije). Znaci Slayerov Reign in Blood mi je odlican album. Isto jedan staple u thrashu. Izasao isto davne 1986. kao i MOP, ali nesto kasnije, brijem da u 10. mj., nije ni bitno u krajnjem slucaju. Eto, ja bih im podario koju kintu za taj album, sad 26 g. nakon izlaska istoga, jer eto, igrom slucaja nisam se rodio '70-te pa da ga budem u mogucnosti kupiti tih 5 godina nakon sto jos imaju pravo zarade na tom albumu. Jedino da im posaljem 7$ na racun. xD

 

Mozda neki kompromis, duze vrijeme za pravo na zaradu na albumu, ali krace na pravo zarade na izvodenju njihovih pjesama. Ne znam, nisam nesto pametan.

 

Hobi rijecnik? Mhm, mislim da bi ga trebao posjetiti, jer se speluje rjecnik {#}. Ma naravno, sve smo ludi moliti se rjecniku kojeg su najvjerojatnije pisali ovi s FF-a (Filozofski fakultet) - a oni su ti nam inace preko puta (doslovno, preko ulice) i ne volimo ih bas nesto, 'em nista ne rade, 'em nam se guraju u menzu, onda se moramo sotonistickim zahvatima ubaciti preko reda da stignemo na sljedece predavanje. U svojim muskoloznickim kariranim kosuljicama. {#}

Pa sto koci Slayer da naprave svoje izdanje albuma, pa ti bude kao collector's edition?

Ako kupis Warner Brosovo izdanje (ovim suptilno vrijedjam Slayer ;-)), dobijes 15% popusta na bilo koji drugi WB-ov CD/DVD/Blueray medij.

Ako kupis Slayerov - imas bragging rights.

 

Isto kao i knjige - reizdanja CD-ova. Od strane razlicitih kuca. Tako npr. Dream Theater naprave novi album - prvih 5-6 godina samo Dream Theater ili netko kome su prodali copyright smije izdavati taj album. Nakon 5-6 godina, naci ces pet sest razlicitih izdanja od razlicitih kuca, sa razlicitim coverom, bookletom, dodacima, etc...

 

 

Bas si me nasao prcati za slovkanje - spelovanje ostavi englezima, muskoloznice... ;-)

Set as I am in my ways and my arrogance, burden of proof tossed upon non-believers... You were my witness, my eyes, my evidence, Judith Marie, unconditional one...
16 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
iprogramer kaže...

Imam ja par "glupih" ideja ako ACTA bude podržana.

1.

Posto oni pregledavaju svaki promet svakog korisnika posebno,vrlo lako napravim BOT i web na kojem se nalazi zipovana prazna .txt datoteka(ilegalansadrzaj.zip), taj bi BOT Download-ao tu datoteku i po 3.000 puta u 1h. i tak ih zavarati, ali ima tu i kvaka, jer ce primjetiti da je datoteka prazna tj da nije napravit veliki promet.Onda bi jedino moglo upaliti s onima koji imaju FLAT internet, i napuniti ilegalnisadrzaj s smecem,download ce biti sporij, ali ce BOT odmah nakon skidanja prije zapisa na HD brisati datotku, tako da ne smeta, u meduvremenu kad je BOT skinio vec cca 30 ako zelite riskirati skinite datoteku s pravim ilegalnim sadrzajem.

...

A je tesko napraviti datoteku velicine 1 GB (u ovom slucaju ispunjenu nulama, mozes koristiti i dev/random za random smece):

 

dd if=/dev/zero of=file.txt count=1024 bs=1048576

 

A propos albuma, pa ne znam ja sto njih koci, mozda im se neda? xD

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2012 19:57 (1domagoj1).
15 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
iprogramer kaže...

Imam ja par "glupih" ideja ako ACTA bude podržana.

1.

Posto oni pregledavaju svaki promet svakog korisnika posebno,vrlo lako napravim BOT i web na kojem se nalazi zipovana prazna .txt datoteka(ilegalansadrzaj.zip), taj bi BOT Download-ao tu datoteku i po 3.000 puta u 1h. i tak ih zavarati, ali ima tu i kvaka, jer ce primjetiti da je datoteka prazna tj da nije napravit veliki promet.Onda bi jedino moglo upaliti s onima koji imaju FLAT internet, i napuniti ilegalnisadrzaj s smecem,download ce biti sporij, ali ce BOT odmah nakon skidanja prije zapisa na HD brisati datotku, tako da ne smeta, u meduvremenu kad je BOT skinio vec cca 30 ako zelite riskirati skinite datoteku s pravim ilegalnim sadrzajem.

2. glupa ideja

Je da se skupi par nas programera i da napravimo web na kojem ce se kada odaberete film kooji hocete skinuti pocme se prikazivati niz znakova (za svaki pixel filma par znakova) i prije toga ukljuciti aplikaciju koja ce prevoditi znakove u pixele.Znam da glupo zvuci i da ce sporo trajati, ili je ipak nemoguce, ali svejedno je nešto, i nije piratstvo prikazivanje znakova, jedino bi trebali pripaziti da vam policija ne pronadze taj sadrzaj u kuci, jednostavno razbijete HD {#} ili ga sakrijete.

Nemojte se odmah ljutiti ovo su samo moje glupe ideje.

1, http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_signature

U slucaju kontrole, nece oni kontrolirati tebi promet ovako... pretpostavljam da ce doci zakon koji te obvezuje digitalno potpisati bilo koji sadrzaj koji ostavljas na upload. Sto znaci da bilo sto nije potpisano, biti ce obrisano instantno.

To ti dodje kao unikatni internet OIB

 

2. http://en.wikipedia.org/wiki/Encryption

Zakonski te se moze kazneno goniti ako imas enkriptirani materijal koji policija trazi, a ne das im private key za otkljucavanje.

Set as I am in my ways and my arrogance, burden of proof tossed upon non-believers... You were my witness, my eyes, my evidence, Judith Marie, unconditional one...
12 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
1domagoj1 kaže...
iprogramer kaže...

Imam ja par "glupih" ideja ako ACTA bude podržana.

1.

Posto oni pregledavaju svaki promet svakog korisnika posebno,vrlo lako napravim BOT i web na kojem se nalazi zipovana prazna .txt datoteka(ilegalansadrzaj.zip), taj bi BOT Download-ao tu datoteku i po 3.000 puta u 1h. i tak ih zavarati, ali ima tu i kvaka, jer ce primjetiti da je datoteka prazna tj da nije napravit veliki promet.Onda bi jedino moglo upaliti s onima koji imaju FLAT internet, i napuniti ilegalnisadrzaj s smecem,download ce biti sporij, ali ce BOT odmah nakon skidanja prije zapisa na HD brisati datotku, tako da ne smeta, u meduvremenu kad je BOT skinio vec cca 30 ako zelite riskirati skinite datoteku s pravim ilegalnim sadrzajem.

...

A je tesko napraviti datoteku velicine 1 GB (u ovom slucaju ispunjenu nulama, mozes koristiti i dev/random za random smece):

 

dd if=/dev/zero of=file.txt count=1024 bs=1048576

 

A propos albuma, pa ne znam ja sto njih koci, mozda im se neda? xD

 

Znam to, ali nece biti dobro onima koji nemaju FLAT

kinder milch schokolade
15 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
1domagoj1 kaže...

A propos albuma, pa ne znam ja sto njih koci, mozda im se neda? xD

Tako je, ne da im se, nego prodaju prava copyright holderu da to radi za njih, copyright holder uzme neki postotak sebi i eto nas opet na square one :-D

Set as I am in my ways and my arrogance, burden of proof tossed upon non-believers... You were my witness, my eyes, my evidence, Judith Marie, unconditional one...
16 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
Deus ex machina kaže...
2. http://en.wikipedia.org/wiki/Encryption

Zakonski te se moze kazneno goniti ako imas enkriptirani materijal koji policija trazi, a ne das im private key za otkljucavanje.

Kriptirani. Ne enkriptirani. :D

 

Ma je? Zbilja?

 

EDIT: Square one again? Dammit, ne opet... xD

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2012 20:05 (1domagoj1).
15 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
1domagoj1 kaže...

Kriptirani. Ne enkriptirani. :D

Zijev, pogledaj drugi prijedlog: http://oxforddictionaries.com/spellcheck/?region=uk&q=crypted

Enkripcija, ne kripcija. Enkriptirani/dekriptirani, ne kriptirani/kriptirani :-P

 

 

Set as I am in my ways and my arrogance, burden of proof tossed upon non-believers... You were my witness, my eyes, my evidence, Judith Marie, unconditional one...
16 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
Deus ex machina kaže...

Zijev, pogledaj drugi prijedlog: http://oxforddictionaries.com/spellcheck/?region=uk&q=crypted

Enkripcija, ne kripcija. Enkriptirani/dekriptirani, ne kriptirani/kriptirani :-P

Kriptirani/dekriptirani. {#}

xD

 

A ako slucajno zaboravim pass koji sam koristio kod tog svog recimo 256-bitnog AES-a?

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
15 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
1domagoj1 kaže...

Kriptirani/dekriptirani. {#}

xD

 

A ako slucajno zaboravim pass koji sam koristio kod tog svog recimo 256-bitnog AES-a?

Nije pass nego zaporka.

I ne kuzim uopce o cemu pricas. Ne zato jer si nepismen, nego zato jer nema konteksta. 

Set as I am in my ways and my arrogance, burden of proof tossed upon non-believers... You were my witness, my eyes, my evidence, Judith Marie, unconditional one...
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2012 20:36 (Deus ex machina).
12 godina
neaktivan
offline
ACTA je POBIJEDILA !?

Ebala vas gramatika, umjesto da informirate ljude o ACTA-i za što ovaj topic služi, vi se prepirete radi nebitnih stvari.

 

Nove Informacije:

 

ACTA ima brata/sestru i zove se TPPA. Ova gamad usrana zbilja neće odustat samo tak.

 

Slovenska ambasadorica EU koja je potpisala ACTA-u sad se kaje radi toga i kaže da nije znala kakve katastrofalne posljedice na demokraciju i slobodu bi ona imala, te javno poziva ljude na prosvjede protiv ratificiranja ACTA-e.

 

EU Parlament doznao informacije da postoji "hidden agenda" iza ACTA-e...ratifikacija sve više upitna (hvala bogu).

 

 

Nastavite se borit i dalje protiv ovog smeća koje ima potencijal da uništi sve.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 0:27 (Radament).
 
3 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
ACTA je POBIJEDILA !?

A šta očekuješ kad neki likovi otvoreno kažu da su za ACTA-u...

E btw za informiranje o ACTA-i je trebao poslužiti ovaj thread :

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/fight-acta--jos-nije-kasno-/136842.aspx

samo što su se tamo mahom posložili sve neki freakovi u još većem postotku nego u ovom threadu...

Anyway ko se oće informirati ima sve ono moje uredno složeno di je jedan drugi tip posta na Tumblr :

http://stop-acta.tumblr.com/

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 0:25 (Enkidu).
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
Deus ex machina kaže...
2. http://en.wikipedia.org/wiki/Encryption

Zakonski te se moze kazneno goniti ako imas enkriptirani materijal koji policija trazi, a ne das im private key za otkljucavanje.

O njube jedan, na ovo sam mislio, daj prati malo xD
Ima konteksta itekako :P

 

Joj, dajte cijela je tema, njih 2-3 zapravo na forumu, puna informacija i svega, sad radi 3-4 posta strku tu neku radite. Striktno sam protiv ACTA-e i bilo kakvog derivata iste ili sl., rekoh to vec, potpisah onu 'peticiju', podjelih linkove na FB-u i..? Problem? Btw., ako ne vidite dobro citati, raspravljamo o necemu, ovo su usputna podje*bavanja. Deal with it.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 0:31 (1domagoj1).
14 godina
neaktivan
offline
ACTA je POBIJEDILA !?

Ne znam dali je bilo 

Uvijek budi nezadovoljan onim što jesi ako želiš postati ono što još nisi; jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo ćeš i ostati.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 0:49 (CANABIS).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ACTA je POBIJEDILA !?
1domagoj1 kaže...

Striktno sam protiv ACTA-e i bilo kakvog derivata iste ili sl., rekoh to vec, potpisah onu 'peticiju', podjelih linkove na FB-u i..?

 

Ma nisam na tebe ni mislia, samo googlaj paš vidit ko je sve na ovom forumu reka "ja sam za ACTA-u"...

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 0:49 (Enkidu).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
Radament kaže...
ACTA ima brata/sestru i zove se TPPA. Ova gamad usrana zbilja neće odustat samo tak.

 

Slovenska ambasadorica EU koja je potpisala ACTA-u sad se kaje radi toga i kaže da nije znala kakve katastrofalne posljedice na demokraciju i slobodu bi ona imala, te javno poziva ljude na prosvjede protiv ratificiranja ACTA-e.

 

EU Parlament doznao informacije da postoji "hidden agenda" iza ACTA-e...ratifikacija sve više upitna (hvala bogu).

 

E može kakav link na ove stvari da ne moram googlat ? Hvala !

16 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
CANABIS kaže...

Ne znam dali je bilo 

Bilo je u temi Humor ili Smijesne slike i bas je bezveze slika.


Prvo, frajeru uopce sudenje nije niti pocelo, nego sjedi u pritvoru u Novom Zelandu i ceka 22.2. kad ce SAD podnijeti zahtjev da im ga izruce. Zbilja ne znam koji je tenkre izvukao tih 50 godina i otkud, OMG. Bas me nazivciraju ovakvi dezinformativni i lazni posteri.

 

Drugo, frajer je optuzen za reketarenje, pranje novca i izmedu ostalog za povredu copyrighta, a ne kao sto slika kaze za pomaganje dijeljenja digitalnih arhiva. Poklopilo se da je jedan od direktora Megauploada. Za ovo prvo dvoje (boldano) za sto je optuzen zavrsio bi u buksi prije ili kasnije, bez obzira bio vlasnik MU-a ili ne. To sto je jedan od vlasnika MU-a jos su mu usput nakeljili i ovu povredu copyrighta, te si samim time omogucili da i ugase MU. Dammit, stvarno vise s tim dezinformacijama.

 

Trece, frajer je izmedu ostalog optuzen i za razna kriminalna djela krade, svercanja, prevara, pronevjera novca i bog te pita cega, za sto je u Njemackoj i nekim drzavama dobio pravomocne kazne.

 

Taj bi u buksi zavrsil prije ili poslije. Bezveze.

 

Radije nek stave neke informativne postere, na pr. ona treba neka koja je dobila kaznu od ne znam koliko tisuca (ili milijuna?) dolara za 10-ak skinutih pjesama, a zbog cega? Ispala je zrtveno janje...

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 1:03 (1domagoj1).
12 godina
neaktivan
offline
Re: ACTA je POBIJEDILA !?
Enkidu kaže...
Radament kaže...
ACTA ima brata/sestru i zove se TPPA. Ova gamad usrana zbilja neće odustat samo tak.

 

Slovenska ambasadorica EU koja je potpisala ACTA-u sad se kaje radi toga i kaže da nije znala kakve katastrofalne posljedice na demokraciju i slobodu bi ona imala, te javno poziva ljude na prosvjede protiv ratificiranja ACTA-e.

 

EU Parlament doznao informacije da postoji "hidden agenda" iza ACTA-e...ratifikacija sve više upitna (hvala bogu).

 

E može kakav link na ove stvari da ne moram googlat ? Hvala !

 

Naravno sve ja to vučem iz Anonymous-ovog Twittera, svaki čas objave nešto...i linkaju stranice.

http://twitter.com/#!/YourAnonNews

 

Pa onda ovdje isto ima novosti:

http://www.laquadrature.net/en

https://www.eff.org/

 

Evo i cijelo pismo slovenske ambasadorice:

http://translate.google.com/translate?hl=en&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&twu=1&u=http://metinalista.si/zakaj-sem-podpisala-acta-o/

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 1:13 (Radament).
16 godina
neaktivan
offline
ACTA je POBIJEDILA !?

Evo progugla sam malo o toj TPPA na brzinu i zaključio sljedeće :

1. taj sporazum je sličan ACTA-i u utoliko što je tajni međunarodni sporazum koji gura Amerika a potpisuju druge zemlje i tobože je trgovinski ali se ustvari bavi zakonima tih zemalja isto kao i ACTA

2. različit je utoliko što primarno cilja na zemlje oko Pacifičkog oceana, i utoliko što se više bavi raznim biznisima koje američke korporacije imaju u tim zemljama (rudarstvo, hrana, voda, duhan, bankarstvo, lijekovi, zabavna industrija...), a poanta mu je da spriječi zemlje koje potpišu taj sporazum da donesu bilo kakve zakone koji na bilo koji način ograničavaju ili štete interesima tih kompanija, čak ako to učine moraju odgovarati na tajnom suđenju pred tajnom komisijom i platiti odštetu, dakle u biti američke korporacije mogu suditi Novom Zelandu što se usuđuje biti suveren (vidili ste odi negdi na BUG-u govor Obame di kaže da američke kompanije moraju imati prednost u drugim zemljama, o ovome je govorio), i to nazivaju "slobodnom trgovinom" !

3. zasad ne bi trebao direktno utjecati na nas ali je još jedan simptom poplave globalnog "grabanja moći" od strane korporacija i krupnih kapitalista, čini se da takvih potajnih ugovora ima sve više i više, prava plima, stvarno smo grdno shebani i čini se na nezaustavljivom putu prema svijetu korporacijske distopije.

Evo par linkova :

http://tppwatch.org/what-is-tppa/

http://www.bwb.co.nz/store/viewPrd.asp?idcategory=10&idproduct=254

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 1:41 (Enkidu).
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
ACTA je POBIJEDILA !?

Evo bolji prijevod (na engleski) izjave slovenske ambasadorice :

http://metinalista.si/why-i-signed-acta/

Basically kaže da je potpisala pod naredbama, i onda se tek nakadno informirala o tom sporazumu, i sad joj je žao. A da ne spominjemo što će je vjerovatno vlast otpustiti jer se ispričava za ono što je njihova službena politika, pa će joj biti još žalije.

I meni je malo ža nje, još jedna žrtva podlih tajnih ugovora...

Anyway Slovenci prosvjeduju 04.02., kad ćemo mi ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 1:45 (Enkidu).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice