Google ukinuo Caps Lock

poruka: 11
|
čitano: 2.376
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Google ukinuo Casp Lock

U smislu tehnicke specifikacije,  Google Chrome OS  prijenosno racunalo ne razlikuje se mnogo od ostalih 12,1-incnih laptopa, osim sto nema Caps Lock na tipkovnici.

 

 

Google nije jednostavno ostavio prazan prostor gdje je bio caps lock. Umjesto toga, postoji gumb Trazi - prilično logicno s obzirom na vaznost pretrazivanja za Googleov stil poslovanja i filozofije.

Ali Google mora znati da protjeravanjem caps locka donosi neke neocekivane "situacije".
"Ocekujemo da će to poboljšati kvalitetu komentara na webu," izjavio je neimenovani zaposlenik Googlea (izvor Business Insider)

 

Naravno, caps lock ima neke prakticne koristi za nekoliko grupa korisnika. Programeri bi zeljeli pisati brdo koda u capsu. Televizijske stanice imaju tendenciju da koriste caps u svojim naslovima i novosti itd.

Izvorni clanak

The Chrome OS Notebook's Revolutionary Feature: No Caps Lock 

 

Bruce Willis and explosions have a long history of friendly cooperation
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google ukinuo Casp Lock

Pa vjerojatno ce imati caps lock, ali dvostrukim klikom na shift (kao na smartphonovima)

lab.simurai.com/html5/ads/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Google ukinuo Casp Lock

Windowsi to vec imaju i zove se  Sticky Keys

Imas ga u Accesibility Options

 

MENI SE BAS SVIDA CAPS LOCK tamo (u Accesibility Options) sam namjestio da mi PC ispusti kratak beep kada ukljucim Caps. Isto beep-a kada pritiskam na Num Lock, Scrol Lock, F Lock...

Bruce Willis and explosions have a long history of friendly cooperation
15 godina
offline
RE: Google ukinuo Casp Lock
Lazarus Long kaže...

Windowsi to vec imaju i zove se Sticky Keys

Imas ga u Accesibility Options

 

MENI SE BAS SVIDA CAPS LOCK tamo (u Accesibility Options) sam namjestio da mi PC ispusti kratak beep kada ukljucim Caps. Isto beep-a kada pritiskam na Num Lock, Scrol Lock, F Lock...

Znam za sticky keys, ali to ne znaci da ce chrome imati isto kao windowsi. A i sticky keys se mislim aktivira trostrukim klikom (tako nekako)

lab.simurai.com/html5/ads/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Google ukinuo Casp Lock

5 puta za redom na Shift Windozi ponude da ukljuce Sticky Keys.....

Bruce Willis and explosions have a long history of friendly cooperation
15 godina
neaktivan
offline
RE: Google ukinuo Casp Lock
Lazarus Long kaže...

U smislu tehnicke specifikacije,  Google Chrome OS  prijenosno racunalo ne razlikuje se mnogo od ostalih 12,1-incnih laptopa, osim sto nema Caps Lock na tipkovnici. 

 

  I na njega se neće moći instalirati Windowsi, jer ima ugrađenu zaštićenu flash memoriju.

 

Chrome OS Notebooks Will Be Windows-proof 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Google ukinuo Casp Lock
Meni je sve lakše uspoređivati google s appleom... ne znam kako vama...

Ako Google kaže da nešto ne valja, onda ce svi reći, a dobro, vjerojatno imaju pravo...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Google ukinuo Casp Lock
Zašto bi programeri uopce koristili crome os?Mislim da je cilj crome os-a druga publika.
15 godina
offline
Google ukinuo Caps Lock

A čuj, google je napravio bazu korisnika i sada je lako njima manipulirati, jer će reći pa ako je google napravio dobro gmail, android *bilo koji googleov proizvod*, onda sigurno i ovo valja pa ćemo nekim stvarima pogledati kroz prste...

 

Meni se po prvim pričama koncpet chrome OS-a ne sviđa jer traži stalnu vezu sa netom ako bi htio nešto suvislo raditi na njemu...onda rađe uzmem neki appleov prijenosnik ako ne želim winse{#}

 

 

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Google ukinuo Caps Lock
Ma uzmes bilo koji toshiba ili hp prijenosnik i pukneš na njih Linux i gotovo ako cemo vec po tome...

Ili kako si rekao... mac i gotovo...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
offline
Google ukinuo Caps Lock

Ma dobro nije važno sad što je, jer svi su više manje slični, odnosno jedino je chrome os dosta drukčiji od drugih po principu rada samog OS-a gdje je centar sustava internet browser...

 

Uostalom siguran sam da će prije ili kasnije biti moguća instalacija chromeOS-a na druge kompove, a onda će se brzo naći i "hack" za paljenje capslocka{#}

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice