POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

poruka: 58
|
čitano: 15.661
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

moze se i ovdje vidjeti kako stoje kapitalisticke zemlje http://www.heritage.org/index/ranking ,a kako zemlje koje su izasle iz socijalizma ili su u njemu jos uvijek 

 

dovoljan je zdrav razum da se shvati zašto je ovakva granica u europi između zapada i istoka 

 
 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 23:15 (loky4i4).
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
Bile stvar mita ili ne, u Irsku svi idu raditi, a Lux je jedna od najbogatijih zemalja europe. U Irskoj posla ima, plaće nisu prevelike, ali se s njima bolje živi nego kod nas.

Nigdje nisam rekao da sam protiv poreza, nego sam protiv ogromnih poreza, nepotrebnih nameta i oporezivanja svega čega se birokrati mogu sjetiti. Zašto sam ja ikome svoju zaradu dužan dati? Školstvo i mirovine su kod nas odličan primjer. Mirovine ne mogu biti manje, a školstvo je u banani. 60% bruto plaće odlazi na namete. Zašto ne bih dobio cijelu plaću pa da sam odlučujem što ću i kako uplaćivati? Zašto ne bih sam birao u koju ću školu upisati dijete kad bih i tako morao plaćati, ovako ili onako, pa kad već direktno izdvajam, da to bude po mojoj želji. Zašto bih, ako nemam dijete, morao izdvajati za nečije tuđe školovanje ili netko drugi za školovanje moga djeteta? Zašto bih izdvajao za Crkvu ako nisam vjernik ili zašto bi netko izdvajao za moju crkvu ako sam ja vjernik?
Jasno je da određeni iznos poreza mora biti, ali dok je situacija kao kod nas, da se njime hrane uhljebi i da ništa zauzvrat ne dobivamo, a trebali bi, jasno je da su ovakve gluposti i traženje igle u plastu sjena kako bi i nju oporezivali, zapravo nepotrebne.
8 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
P.S. isto tako sam tražio objašnjenje gdje je dodatno i konstantno oporezivanje zarade označeno kao kapitalizam, kad je sam Marx to označio kao glavnu stvar socijalizma.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
Antoniio22 kaže...
P.S. isto tako sam tražio objašnjenje gdje je dodatno i konstantno oporezivanje zarade označeno kao kapitalizam, kad je sam Marx to označio kao glavnu stvar socijalizma.

 ps. loše čitaš ako si tako nešto pročitao.. no, ok, slažem se o stanju u kroatistanu.. vile u ruke i na ulice ili kofere na bus.. kako god, porez je ok, u civiliziranom društvu. Bit ljut je beskorisno. Porezi idu dalje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
Kolacic kaže...

Sve dok se ne pocne oporezivati zrak koji udisemo necu biti miran. 

 Evo malo da vidis da ga placashttp://zvono-istine.org/porez-na-zrak/

9 godina
neaktivan
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
dreadmoore kaže...
Kolacic kaže...

Sve dok se ne pocne oporezivati zrak koji udisemo necu biti miran. 

 Evo malo da vidis da ga placashttp://zvono-istine.org/porez-na-zrak/

 Jel toga ima jos negdje u svijetu? 

14 godina
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

1. nije uopće bit koliko se poreza plaća već što dobiješ za taj novac. Ako plaćaš veliki porez očekuješ i vrhunsko javno školstvo i zdravstvo, kvalitetnu infrastrukturu, učinkovito sudstvo, visoku razinu socijalne i ekonomske sigurnosti... a kod nas ničega od toga nema.
2. bez brige, nisu oni sposobni pratit tko je išta zaradio od YT ili igara. Cilj ove priče je da se otvore novi uredi za nadzor, nova povjerenstva, nove agencije... ozbiljna je to stvar. Zamislite samo koliko još članova stranke ima nezaposlenu djecu. :-)

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

Znam da je prije par godina bila tv.emisija na rubu znanosti  i da su govorili o ovome da sve zemlje to placaju.

13 godina
neaktivan
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
Trebalo bi uvest vinjete za zrak za vrijeme turisticke sezone...lol
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
Antoniio22 kaže...
Bile stvar mita ili ne, u Irsku svi idu raditi, a Lux je jedna od najbogatijih zemalja europe. U Irskoj posla ima, plaće nisu prevelike, ali se s njima bolje živi nego kod nas.

Nigdje nisam rekao da sam protiv poreza, nego sam protiv ogromnih poreza, nepotrebnih nameta i oporezivanja svega čega se birokrati mogu sjetiti. Zašto sam ja ikome svoju zaradu dužan dati? Školstvo i mirovine su kod nas odličan primjer. Mirovine ne mogu biti manje, a školstvo je u banani. 60% bruto plaće odlazi na namete. Zašto ne bih dobio cijelu plaću pa da sam odlučujem što ću i kako uplaćivati? Zašto ne bih sam birao u koju ću školu upisati dijete kad bih i tako morao plaćati, ovako ili onako, pa kad već direktno izdvajam, da to bude po mojoj želji. Zašto bih, ako nemam dijete, morao izdvajati za nečije tuđe školovanje ili netko drugi za školovanje moga djeteta? Zašto bih izdvajao za Crkvu ako nisam vjernik ili zašto bi netko izdvajao za moju crkvu ako sam ja vjernik?
Jasno je da određeni iznos poreza mora biti, ali dok je situacija kao kod nas, da se njime hrane uhljebi i da ništa zauzvrat ne dobivamo, a trebali bi, jasno je da su ovakve gluposti i traženje igle u plastu sjena kako bi i nju oporezivali, zapravo nepotrebne.

 

Ljudi masovno idu u Irsku jer se tamo prica engleski + nema nikakvih restrikcija. Porezi u Irskoj su manji, ali je i drzava govno i nemas nista od nje. Luxembourg je posve druga prica - tamo je standard visok jer imaju vise zaposlenih nego stanovnika - naime ljudi zive u Metzu, Arlonu i ostalim mjestima unaokolo i putuju u Lux na posao. Lako je tako - mala porezna oaza i narod koji ti radi, donosi profit, a ne trosi tvoje usluge vec zivi drugdje. 

 

Poanta poreza je da budu isti za sve. Trenutna politika kapitalistickih zemalja je svedena na cuvanje socijalnog mira - neradnicima daj da prezive, bogatima sve oprosti - a oderi srednju klasu. Pitaj bilo kojeg starijeg racunovodju da ti opise svoj posao do 90. i nakon 90. - i da ti kaze koje smo poreze placali onda, a koje danas. I to cak i kad uracunas doprinose za nerazvijene (BiH, Kosovo, Makedonija) i ostale parafiskalne namete. I odma ce ti bit jasna razlika izmedju socijalizma i kapitalizma u trenutnoj implementaciji. 

15 godina
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

Hrvatska nije u kurcu radi kapitalizma i poreza. Hrvatska je u kurcu radi kriminalaca i uhljeba.

 

Da se nije pokralo i podijelilo, ne bi nam trebali ovoliki porezi.

 

Porezi se u normalnim državama troše za ceste, zdravstvo i škole.

 

U Hrvatskoj se troše na rođake, tajkune i lažne branitelje.

Rvat katolik!
 
22 0 hvala 1
8 godina
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

Mužnja turista i glodanje kostiju građanima RH. To su jedini načini na koji političarski izmet u ovoj državi zna puniti rupu bez dna zvanu državni proračun. Al nikad dosta. Jbg. Treba malo sebi uzet. Pa kumu Mirku, i Slavku, i Stanku. Pa koji milijunčić simo, pa tamo. 

 

Ali najviše su krivi građani koji ama baš svake jeb. izbore glasaju za kradeze ili SDP. Koji su leglo kriminalaca i idiota. Zašto? Zato jer su uhljebili stotine tisuća ljudi koji glasaju za njih svaki put.

Twitch-Duxcro
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

Pa normalno covjece, nade ti neki iz stranke posao, uclanis se u stranku ili si vec bio u toj stranci, placas clanarinu, on tebi daju posao i tako se to siri, tko zna koliko je ovdje ljudi, njihovih roditelja zaposleno preko neke stranke...

 

To je stvarno teski debilizam, znaci daju ti posao koji donekle NIJE siguran jer sa svakim izborom tu dode neki drugi mozda isti, a mozda drugi iz druge stranke i moze raditi sto hoce. placas clanarinu nemam pojma koliko, a dobijes posao za 4000-4500kn. I onda ti i cijela tvoja obitelj morate glasati jer vjerojatno oni imaju nacina da se vidi tko je za koga glasao pa tako provjeravaju. Treba svakoga starijeg od 60 godina izbacit ca, neka ide u penziju i vise NE SMIJE RADITI NISTA. Neka mladi preuzmu, a ne neke starkelje od 70+ godina na nekim pozicijama u pm mlate lovu, a imaju 2 posla. Onda se zapitas kako taj starac od 70+ godina moze raditi, a ovaj od 30 ne moze, pa zato jer je to stari muljator. Evo u nas ta opcija, preglupa opcija zamrzavanje radnog mjesta, sada zamisli da si profesor na nekom faxu, zamrznes posao na X godina jer budes neki qurac u politici, nesto se dogodi s tim poslom u politici, sto on uradi? Pa jednostavno se vrati na fax predavat kao da se nista nije dogodilo, pa zar to stvarno treba postojati? Sto nije mogla neka mala osoba zamjeniti toga debila? Politika mi se gadi, stvarno! Pogotovo kada neki debil, a vecina su debili dodu na vlast pa nemaju blage veze sto ce raditi pa slusaju jednoga od 20 savjetnika koliko imaju, da se uradi nesto gdje se moze izvuc lova, pa odakle ces izvuc kad je drzava u qurcu? Ako svake godine imas vise love u blagajni, pa zar trebas jos vise osiromasiti vlastite gradane jer hoces nesto postici sto nitko na svijetu ne shvaca sto.

9 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
ddarknessfairyy kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

u redu je to.

u gradovima gdje je prljaviji zrak treba roknuti prirez na 30% a u selima donirati od tih prireza i tako potaknuti mlade povratku svinjama i kokošima.

 I onda zbog nižih prireza preselit sve pogone tvornica na selo i tamo prijavit sjedišta, što su uredno zadnjih par godina počeli radit. Na jednom imamo hrpu firmi s imenom "Zagreb" u okolnim selima 

 Ili samo odselit iz Hrvatske, pa poreze i ostale nebuloze mogu lupati onima koji ostanu. Hrvatska nije drzava vec koncetracijski logor gdje ti HZZO osiguranje (dodatno) ne omogucava lijecenje. Ali te svi ostali s lovom truju.

14 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
Kresimir4 kaže...

To je stvarno teski debilizam, znaci daju ti posao koji donekle NIJE siguran jer sa svakim izborom tu dode neki drugi mozda isti, a mozda drugi iz druge stranke i moze raditi sto hoce. placas clanarinu nemam pojma koliko, a dobijes posao za 4000-4500kn. I onda ti i cijela tvoja obitelj morate glasati jer vjerojatno oni imaju nacina da se vidi tko je za koga glasao pa tako provjeravaju. 

 nemaju jednostavno ti je rijec o strahu od gubitka posla 

13 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
loky4i4 kaže...
Kresimir4 kaže...

To je stvarno teski debilizam, znaci daju ti posao koji donekle NIJE siguran jer sa svakim izborom tu dode neki drugi mozda isti, a mozda drugi iz druge stranke i moze raditi sto hoce. placas clanarinu nemam pojma koliko, a dobijes posao za 4000-4500kn. I onda ti i cijela tvoja obitelj morate glasati jer vjerojatno oni imaju nacina da se vidi tko je za koga glasao pa tako provjeravaju. 

 nemaju jednostavno ti je rijec o strahu od gubitka posla 

 Mislim da moraju pokazat sliku glasackog listica sa zaokruzenom strankom sefu.....

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
14 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
lmutak kaže...
loky4i4 kaže...
Kresimir4 kaže...

To je stvarno teski debilizam, znaci daju ti posao koji donekle NIJE siguran jer sa svakim izborom tu dode neki drugi mozda isti, a mozda drugi iz druge stranke i moze raditi sto hoce. placas clanarinu nemam pojma koliko, a dobijes posao za 4000-4500kn. I onda ti i cijela tvoja obitelj morate glasati jer vjerojatno oni imaju nacina da se vidi tko je za koga glasao pa tako provjeravaju. 

 nemaju jednostavno ti je rijec o strahu od gubitka posla 

 Mislim da moraju pokazat sliku glasackog listica sa zaokruzenom strankom sefu.....

 Kao da je problem danas sliku photoshopirat..

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
Fake_Alert kaže...
..

 Kao da je problem danas sliku photoshopirat..

 -nije. :)

pict..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
lmutak kaže...

 Mislim da moraju pokazat sliku glasackog listica sa zaokruzenom strankom sefu.....

 vjeruj mi ne moraju, mislim ima i toga ali to su ovi sto su kupljeni za "desetak" kuna, ne za posao, ovi što imaju posao daju glas samovoljno bez neke prisile

10 godina
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

I kakva je situacija oko tog zakona na kraju? Hoce li uopce zazivit? Iz cistog principa sam podigao ovaj mj. sve sa adsensa, nedam ni lipe za ono za što nisam koristio državne resurse.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
D3lBoy kaže...

I kakva je situacija oko tog zakona na kraju? Hoce li uopce zazivit? Iz cistog principa sam podigao ovaj mj. sve sa adsensa, nedam ni lipe za ono za što nisam koristio državne resurse.

O kojem točno "novom zakonu" govoriš?

Zakon je odavno na snazi, godinama. Pitanje je samo kontrole i provođenja.

Za svaki rad moraš platiti porez jer uvijek koristiš državne resurse, a morao bi plaćati da ih i ne koristiš.

10 godina
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

Ja se apsolutno slažem da treba regulirati svaki aspekt zarade. Ako mi privatnici moramo plaćati za sve i svašta, zašto bi netko drugi bio izuzet.

 

ALI ne na način da se odmah lupa sa PDV-ima i svim ostalilm. Zarada na internetu treba biti regulirana na način da se oporezuje prema visini zarade. Ako su to male svote koje zarade maloljetnici, to uopće ne treba dirati. Ako su to desetine tisuća kuna preko youtube-a i slično, naravno da treba regulirati. 

 

Treba složiti kategorije da se potiče i ovaj način zarade/poslovanja.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
D3lBoy kaže...

I kakva je situacija oko tog zakona na kraju? Hoce li uopce zazivit? Iz cistog principa sam podigao ovaj mj. sve sa adsensa, nedam ni lipe za ono za što nisam koristio državne resurse.

 -država se ljulja.. pa i fotelje ministara, todorić mlađi koji to najvljuje.. ili biserko zdravstveni s mobitelima.. tko zna gdje će oni biti za koji mjesec, pa tako i zakoni-prijedlozi s njima.

no s druge strane, država kao nadnaravni organizam, parazit, traži novac.. i dobit će ga. Tako da porez na bilo što je moguć i izgledan.

-državni resursi? to je i zrak koji dišeš, eter, spektar kanala za wlan... i država to može i hoće naplatiti, naravno, jer želi novac, da ga ima viška, tad bi to kao i svim civilizacijama bilo javno dobro, iedal-free kao voda.. osim izvora koji su indirektno privatizirani, .. hmmm. možda :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 17:26 (ihush).
16 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
Entry Point kaže...

Ja se apsolutno slažem da treba regulirati svaki aspekt zarade. Ako mi privatnici moramo plaćati za sve i svašta, zašto bi netko drugi bio izuzet.

 

ALI ne na način da se odmah lupa sa PDV-ima i svim ostalilm. Zarada na internetu treba biti regulirana na način da se oporezuje prema visini zarade. Ako su to male svote koje zarade maloljetnici, to uopće ne treba dirati. Ako su to desetine tisuća kuna preko youtube-a i slično, naravno da treba regulirati. 

 

Treba složiti kategorije da se potiče i ovaj način zarade/poslovanja.

Svaka zarada ima namete kalkulirane na isti način. Nema tu PDV-a, kao što nije ni bitno je li netko maloljetnik (dapače, tu je situacija još i gora).

Zarada vani / preko interneta je potpuno standardno regulirana, samo je malo teže "praćena" od strane državnih službi. No to ne znači da ne postoji obaveza i da neće biti sankcija / kazni kad nekog ulove.

15 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

-kriterij maloljetnik je bezvezarija.. zarada nema vjeru, spol, boju kože ni godine.. ni porez, ni iznos (mikrotransakcija), nego npr student servis, godišnji obračun..

-tad je jedino logično, svaka zarada = porez, obračun pa imaš ili nemaš povrat, sve ostalo je 'rupa' za muljaže. (ili ćeš kontrolirati jesam li ja ili moj klinac nešto commitao online?)..

-nikako poticati zaradu, jer to tad govori da isplativosti nema, nego tad cuclamo fondove, koje vidi čuda, dolaze iz poreza.. kvaka-22, onih koji ekšli nešto korisno rade. Parazitiranje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
ihush kaže...

-kriterij maloljetnik je bezvezarija.. zarada nema vjeru, spol, boju kože ni godine.. ni porez, ni iznos (mikrotransakcija), nego npr student servis, godišnji obračun..

-tad je jedino logično, svaka zarada = porez, obračun pa imaš ili nemaš povrat, sve ostalo je 'rupa' za muljaže. (ili ćeš kontrolirati jesam li ja ili moj klinac nešto commitao online?)..

-nikako poticati zaradu, jer to tad govori da isplativosti nema, nego tad cuclamo fondove, koje vidi čuda, dolaze iz poreza.. kvaka-22, onih koji ekšli nešto korisno rade. Parazitiranje..

Ima tu dosta toga. Npr. osnovnoškolci ne mogu raditi (čitaj zarađivati).

Za ostale, treba se voditi i dodacima tipa olakšice koje idu roditeljima (da ne bi bila čestitka iz porezne "vaše dijete je zaradilo toliko i toliko, vratite pare za olakšice do tad i tad").

 

15 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

+ pridodati da je iskorištavanje djece ... (ali, tko će sve u jedan post) :))

 

edit: dobijali su uplatnice porezne, zbog osvajanja nagrada na državnim natjecanjima, jer se ubrajau u prihide. Istovremeno, djete koje ostvaruje prihod, ne može biti porezni odbitak i time je porezni prekršaj roditelja.. pa roditelj mora platiti porez. (kad se nešto predlaže, važno je vidjeti 'veliku sliku'.. sve, ne samo dobroćudno pomisliti da male zarade ili djeci ne treba lupiti porez.. mada zvuči OK, ljudski. Obično ispadne pogrešno ili zloupotrebe..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 17:57 (ihush).
16 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
ihush kaže...

+ pridodati da je iskorištavanje djece ... (ali, tko će sve u jedan post) :))

Da ne govorim o odobrenju roditelja.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice