Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.231.893
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
nijo123 kaže...

Pozdrav ljudi

Treba mi preporuka autoškole u Zagrebu.Autoškolu sam upisao sa 18, a uskoro punim 20 i htio bih se riješit toga.Uzeo sam godinu dana pauze zbog odlaska na faks, smrtnog slučaja u obitelji i raznih drugih problema. Pao sam 3 puta jer me ubija trema, a i vjerujem da bih bar malo ljepše vozio dizelaša (vozio sam Mazdu 2 za koju je i sam instruktor rekao da nitko ne zna što je patnja dok ju ne provoza). Ne znam što da radim jer volim vozit (i sam instruktor je rekao da sam na otvorenoj cesti ok, a i bilo je dana kad mi je cjelokupna vožnja bila solidna znači da je problem u strahu tj. ukočenosti i  umoru). Iskreno ne znam kako bi moja vožnja po Zagrebu (prije sam vozio po Virovitici) izgledala zbog navedenog pa bi mi trebala autoškola (prednost Trešnjevka) sa maksimalno opuštenim, sposobnim i po mogućnosti mladim instruktorima.

 Isti problem sam i ja imao, počeo sam voziti u puno manjem mjestu, gdje sam bio super siguran, te sam položio tek 3 godine kasnije u Zagrebu. I ja volim voziti , doduše sve manje i manje nakon skoro 6k km. Najbitnija ti je koncetracija i da voziš za sebe a na instruktora ili ispitivača.  Mislim da ti je na Trešnjevci jedino Rotor, a instruktor ti je bez obzira na sve ne bitna stavka. Ja sam imao mladog, opuštenog i sposobnog instruktora, pa sam položio od četvrtog puta :) Isto tako, ukoliko ti je prošlo više od 18 mjeseci od zadnjeg dana vožnje, računaj još dodatnih 12 sati, a s obzirom da si pao 3 puta, računaj si na solidan fond sati, što obaveznih, što dodatnih, kako bi uopće bio spreman za ispit. Ja sam vozio i novog benzinca i dizelaša, i starog benzinca sa atmosferskim motorom prije, i automobil mi nije predstavljao problem.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Meni su se benzinci nakon mazde zgadili jer s onim nitko živ nije znao krenut da ne zvuči kao da će eksplodirat ili da mu crkne (jedan lik je pao nakon štp mu je ispitivač prigovorio da je auto preglasan pri kretanju, auto mu se ugasio na pola kružnog toka).Čak i lik koji je super vozio, za kojeg je instruktor reko da bi trebo postat njegov kolega, vodio rat s tim autom i mrzio ga iz dna duše kao i svi drugi koji su sjeli u njega.Instruktor je vrlo bitna stavka jer mi je ipak lakše radit s nekim tko mi neće stvarat još dodatnu nervozu....Htio sam u Oryx ali mi je malo daleko i više ne znam kako bi mi bilo najpametnije postupit jer vozačka više nije luksuz nego potreba (poslodavac koji ne zahtjeva vozačku navodi je kao preporuku), a ja gubim volju jer imam osjećaj da je svaki pokušaj sve beznadniji

8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
nijo123 kaže...

Meni su se benzinci nakon mazde zgadili jer s onim nitko živ nije znao krenut da ne zvuči kao da će eksplodirat ili da mu crkne (jedan lik je pao nakon štp mu je ispitivač prigovorio da je auto preglasan pri kretanju, auto mu se ugasio na pola kružnog toka).Čak i lik koji je super vozio, za kojeg je instruktor reko da bi trebo postat njegov kolega, vodio rat s tim autom i mrzio ga iz dna duše kao i svi drugi koji su sjeli u njega.Instruktor je vrlo bitna stavka jer mi je ipak lakše radit s nekim tko mi neće stvarat još dodatnu nervozu....Htio sam u Oryx ali mi je malo daleko i više ne znam kako bi mi bilo najpametnije postupit jer vozačka više nije luksuz nego potreba (poslodavac koji ne zahtjeva vozačku navodi je kao preporuku), a ja gubim volju jer imam osjećaj da je svaki pokušaj sve beznadniji

 Sve ok, ja sam vozio Audi A1 TFSI, koji je bio jako uglađen pri kretanju, čak i ugodniji za vožnju od novog Clia 1.5 dCi, tako da vjerujem da benzinac može biti dosta težak početniku, odnosno nekom tko tek polaže. Uzmi si školu koja ti je blizu i stisni, nemaš što drugo. Opet nisu niti svi z abiti vozači, kao što nisu niti svi za biti neurokirurzi ili austronauti. Nekom će trebati jedan put, nekom dva puta, nekom 4 puta a nekom niti 10 puta. Pamet u glavu i samo polako. Do Oryxa imaš 15 minuta tramvajem, ja sam išao svaki dan poslije ili prije posla na Borongaj s Trešnjevke, sat - sat i pol u jednom smjeru, a AŠ u centru grada. Jesam im je** mater, ali zbog praktičnih razloga nisan mjenjao školu, i to na preporuku instruktora u AŠ gdje sam se mislio preseliti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Kužim da....Nisam ni ja baš htio mjenjat školu ali sad studiram pa sam doma uglavnom samo vikendom....Hvala ti :)

8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
nijo123 kaže...

Kužim da....Nisam ni ja baš htio mjenjat školu ali sad studiram pa sam doma uglavnom samo vikendom....Hvala ti :)

 Voziš u Virovitici ili Zagrebu sad na kraju? Ako si počeo voziti u Virovitici, moja preporuka ti je da završiš i tamo, naravno uz uvjet da možeš odvoziti sve u komadu, jer ja znam koliko je utjecaj meni imao faktor putovanja i umora. Položiti ćeš i riješiti se frustracije. S druge strane, jednog dana, ako stvarno misliš voziti i auto ti treba, a ne vozačka dozvola, svakako bi ti preporučio da položiš i naučiš voziti u Zagrebu. Računaj si da ćeš potrošiti i više vremena i novaca, ali ćeš biti puno bolji vozač i sigurniji u sebe. Ovo što kažeš, da si doma samo vikendoma, i onda voziš, da ti to baš puno i ne drži vodu, odnosno premalo voziš, i imaš prevelike rupe između.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Počeo sam vozit u Virovitici ali sam bio prisiljen pauzirat s tim zbog kojekakvih osobnih problema.U međuvremenu mi se dogodilo to da sam krenuo na faks pa sam htio autoškolu prebacit u Zagreb jer tamo praktički živim.U Virovitici sam imao velike rupe između satova (nekad i po 3 tjedna)  zato jer je bila velika gužva  pa mislim da je i to imalo utjecaja na moju vožnju

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2016 10:26 (nijo123).
10 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

jel ima neka stranica gdje mogu vidjet ili skinut sva pitanja koja se mogu pojavit na ispitu iz propisa?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
stipee98 kaže...

jel ima neka stranica gdje mogu vidjet ili skinut sva pitanja koja se mogu pojavit na ispitu iz propisa?

 http://www.proprofs.com/quiz-school/story.php?title=prometni-propisi-i-sigurnosna-pravila tu imas prek 20 kvizova i to su ti ta sa ispita.

16 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Evo ja položio sve od prve. Danas završni ispit položio!
Ispitivač je bio stvarno korektan! Sve sam odlično odvozio. Jednom sam napravio grešku na koju me mogao srušiti, ali prekasno je rekao gdje trebam ići na kružnom toku (što je i sam priznao) Pa mi je ipak progledao kroz prste. 
Sve na kraju ovisi kolike ste sreće i tko vam je ispitivač.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ja vec 3 mj idem u AŠ i pun k je kandidata i vozim 2 put na tjedan i jos najmanje 1 mj mi treba za preostalih 20 sati ovim tempom, znam da nekima jos i duze, ali nisam odusevljen.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
a kaj bi ti? do sad su svi bili doma kroz praznike (ja ne, delam), normalno da je guzva. imas srece ako stignes 2x tjedno voziti. zbog posla ponekad nisam vozil cak 2 tjedna za redom. aš inace traje oko 3, 3 i pol mj. evo do sad sam vozil povremeno ali sad pred kraj smo stisnuli cak 3x tjedno po 2 skolska sata i sad na ispit. ako nisi zadovoljan, iskesiraj malo vise pa bus dobil expres tecaj koji je puno brze gotov.
Iron Maiden
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
imaiden322 kaže...
a kaj bi ti? do sad su svi bili doma kroz praznike (ja ne, delam), normalno da je guzva. imas srece ako stignes 2x tjedno voziti. zbog posla ponekad nisam vozil cak 2 tjedna za redom. aš inace traje oko 3, 3 i pol mj. evo do sad sam vozil povremeno ali sad pred kraj smo stisnuli cak 3x tjedno po 2 skolska sata i sad na ispit. ako nisi zadovoljan, iskesiraj malo vise pa bus dobil expres tecaj koji je puno brze gotov.

 Ovisi sve, meni je ovo ljeto tih 35 sati vožnje trajalo nešto više od 3 tjedna. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2016 23:14 (el pistlero123).
8 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Najbolje je preko ljeta. Ja krenuo 6. lipnja, a položio 22. kolovoza uz dva tjedna što je instruktor uzeo godišnji.
13 godina
offline
Polaganje vozačkog

Koliko je ogranicenje brzine na cesti izvan naselja nakon ovog znaka? 90km/h, iako znak predstavlja prestanak svih zabrana?

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
gov.hr

Na cesti izvan naselja vozač se ne smije vozilom kretati brzinom većom od brzine dopuštene postavljenim prometnim znakom, a najviše:
130 km/h na autocestama
110 km/h na cestama namijenjenim isključivo za promet motornih vozila i brzoj cesti
90 km/h na ostalim cestama.
Iron Maiden
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ja imam oko 20 sati i svaku voznju do sad sam napravio neku glupu gresku, a cesto i neku koja bi bila pad na ispitu (uvijek po 2 sata u komadu vozim), uglavnom se to odnosi na kocenje instruktora, ali i na sve druge stvari radi cega padaju ljudi, jednostavno cim o necemu pocnem razmisljati zaboravim na mrtvi kut, pod rucnom od prvog sata bez problema krecem i sad mi na 20. ugasi, jos mi zna trzati kuplung, vec 10 sati dobro parkiram unazad i jucer pogodim rubnik itd. Iskreno, sam sebi se zacudim kakvu glupost napravim, pri ulasku u kruzni sam dao zmigavac jednom na 10. satu. Sad me zanima dal se moram zabrinuti zbog toga jer za koja 2-3 tjedna imam ispit, i kako da se bolje koncentriram? U teoriji sve znam, ali u voznji cim treba na 10 stvari misliti, 9 ih se sjetim, ali 10. zaboravim. Mozda je problem i sto sam nakon cijelog dana u skoli i raznih obveza jos na voznji pa umor napravi svoje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Kod polaganja vozačkog je najvažnije da si opušten i da se ne žuriš,  jer obično zbog brzine obično i napraviš neke glupe greške

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
nema to veze s umorom. koncentracija i paznja je bitna. voziti cim sporije ali tocnije i sigurnije!
ako sam ja mogel raditi po 12 sati dnevno i uz to ici na voznje uz ostale obaveze onda neznam zakaj ti nebi mogel..skola ko skola..ne mucis se fizicki ionak.

prije tjedan dana polozil bez greske, ALI na ispit dosel iz nocne. znaci direktno s posla na ispit.
Iron Maiden
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Polaganje vozačkog
SMA Solar kaže...

Ja imam oko 20 sati i svaku voznju do sad sam napravio neku glupu gresku, a cesto i neku koja bi bila pad na ispitu (uvijek po 2 sata u komadu vozim), uglavnom se to odnosi na kocenje instruktora, ali i na sve druge stvari radi cega padaju ljudi, jednostavno cim o necemu pocnem razmisljati zaboravim na mrtvi kut, pod rucnom od prvog sata bez problema krecem i sad mi na 20. ugasi, jos mi zna trzati kuplung, vec 10 sati dobro parkiram unazad i jucer pogodim rubnik itd. Iskreno, sam sebi se zacudim kakvu glupost napravim, pri ulasku u kruzni sam dao zmigavac jednom na 10. satu. Sad me zanima dal se moram zabrinuti zbog toga jer za koja 2-3 tjedna imam ispit, i kako da se bolje koncentriram? U teoriji sve znam, ali u voznji cim treba na 10 stvari misliti, 9 ih se sjetim, ali 10. zaboravim. Mozda je problem i sto sam nakon cijelog dana u skoli i raznih obveza jos na voznji pa umor napravi svoje.

 

Nemoj voziti blok satove! Time ništa ne dobivaš. I kad ovladaš kontrolu autom 100% onda ćeš imati više resursa za razmišljati o ovim drugim stvarima tipa mrtvi kut, žmigavac itd. Očito još uvijek previše razmišljaš o samoj vožnji.

Svi smo mi Mentalist.
8 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Polazem druge subote, ali su me jako nazivcirali, a ne bih se rado svađao tj sad tamo jedini trazio satove po 1 kao sto kolega predlaze jer vec godinama svi voze po 2 sata u toj skoli, i vodili su 2 zasebne evidencije i sad sluzbeno imam preko 30 sati, a zapravo imam manje od 30, ali toliko da su me mogli prijaviti za ispit i sad ispada da necu nikad odvoziti 35 iako su placeni, necu se buniti osim ako padnem. I sad 2 tjedna nisam vozio, dobivam novi auto 2 dana prije ispita, ne znam kako ce to zavrsiti, bezveze mi je stres, a ne mogu si bas priustiti ponovno polaganje nazalost financijski. Ugl jedva cekam da konacno to zavrsim jer mi se neda vise, svaki dan cekam kad ce me zvati na voznju i nista. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Ja u cet polazem :) Ali nejde mi bas, danas (5 sati do ispita) bio sam sa sefom autoskole i kocio je cca 6 put i to tak da bi van izletjeli da nismo zavezani bili, i jeb*lo me parkiranje unazad lijevo od auta s desne strane, nisam nikad to radil i nisam mogao procjeniti, uvijek mi je lakse kad znam kad motati (kad moram desno od auta ili izmedu 2 auta), ne mogu po osjecaju bas prvi put u zivotu tak parkiram, bas sam se glup osjecal tam pred sefom i jos sam neke imal u autu ljude. A i doslovno u isto vrijeme kad i ja je stisnul kocnicu svaki put, nekad cak i poslije mene samo jace.
All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Polaganje vozačkog

Zasto je instruktor morao toliko kociti? Koliko sam skuzio ti si vec na 30 satu sto znaci da bi vec trebao samostalno upravljat autom i kociti bez pomoci instruktora.Idi polako,ne srljaj i ne juri jer nista neces postici sa tim.Bolje da se iz dva poteza parkiras u rikverc nego da se zajuris i udaris u bankinu sto ti je automatski pad! Nadam se da se da si svjestan da na glavnom ispitu ako ti instruktor zakoci padas momentalno.Na glavnom ispitu vozis samostalno bez icije pomoci,ispitivac ti govori di vozis a instruktor je tamo u slucaju da mora reagirat ako nesto zbrljas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Naravno da sam svjestan, pa u tome je i problem, onak stari instruktor je imao povjerenja i fakat sam uvijek zakocio kad treba, a ovaj misli da ne vidim, a i zajebano je to jer taj stalno ima nogu na kocnici i ak na ispitu stisne desetinku prije mene to je pad. 

EDIT: a i neke stvari je ovaj drugacije objasnio, npr. da ne stavljam kod semafora u 1. nego cekam zuto u leru, nek idem do 40 u drugoj (a ovaj prije je rekao mijenjati cim prije) i tak sitnice i dosta mi je novoga bilo, k tome je i novi auto, tak da tjesim se malo, mislim da ne bude problem jer fakat onak s veseljem idem na voznju i relativno glatko to ide, ali me zacudilo ovo kocenje dns, valjda u edukativne svrhe, cim on zakoci tak da se sve trza odma si u glavi zapamtim to mjesto i koja je greska bila

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2016 18:49 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Taj drugi instruktor uci kako treba.

Ubrzava se u drugoj do 40. Bitno je doci do brzine za krstarenje sto prije, a ne da se vuces ko baba. Cim primjetis da se gasi zeleno pjesacima ubacis u prvi i budes spreman za kretanje.

Kod mene je instruktor naglo kocio cim napravis vecu pogresku da ti ostane u glavi.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Polaganje vozačkog

Pozdrav, može preporuka koju autoškolu upisati u Rijeci? Cijene su u svima tu negdje, a koga god pitao svi su uglavnom zadovoljni gdje su polagali pa da skupim još mišljenja, hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
bernie kaže...

Pozdrav, može preporuka koju autoškolu upisati u Rijeci? Cijene su u svima tu negdje, a koga god pitao svi su uglavnom zadovoljni gdje su polagali pa da skupim još mišljenja, hvala.

 Ja sam bio kod http://autoskola-car-ri.hr/, instruktor Milan. Ne znam kako je u drugim autoskolama ali nemam se na sta pozaliti, sve je bilo super.

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
14 godina
odjavljen
offline
Polaganje vozačkog

Formula ili Fortuna su po meni naj...

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

kako funkcionira prva pomoc? jel moguce proc ako ne znas 1 pitanje od 3 i to?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

Ovisi kakve si sreće i kakve je volje ispitivačica na koju naletiš. Ja sam prvo pitanje na pola znao i rekla mi je ako sljedeće neću samostalno znat da će me rušit. Srećom sam znao 2. i 3. pitanje pa sam ipak prošao.

Ex-girl she the female version of me
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Mislim da nije.

Zavisi ti od doktorice/doktora. Ja sam znao sve samo se nisam mogao sjetiti prstenja(skinuti kada je netko u opasnosti ili što već) i doktorica je samo stavila dlan na stol i sjetilo me.

A kolega je sve znao aljkavo i pustila ga.

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice