Formatiranje DVD-R

poruka: 11
|
čitano: 2.422
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Problem prilikom formatiranja DVD-R

Pozdrav,

kanio sam instalirati windows 7 na DVD-R i pojavila mi se opcija po defaultu za DVD-R da stavim image file.Pokrenulo mi je formatiranje,napravilo mi je ime na dvd-u i dodatnih 188 MB

 

Jel mi može objasniti u čemu je caka da se dobije 188 MB na DVD????

 

 

Carry on
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem prilikom formatiranja DVD-R
Dino-san kaže...

Pozdrav,

kanio sam instalirati windows 7 na DVD-R i pojavila mi se opcija po defaultu za DVD-R da stavim image file.Pokrenulo mi je formatiranje,napravilo mi je ime na dvd-u i dodatnih 188 MB

 

Jel mi može objasniti u čemu je caka da se dobije 188 MB na DVD????

 

 

 Otkud ti ideja da formatiraš DVD-R ?!!? 

DVD-R je za jednokratnu upotrebu što znači sad ti je neupotrebljiv, ali ako je u pitanju DVD-RW njega se može formatirat jer je namjenjen i pisanju i brisanju.

Ajme ljudi puka san ka kokica
13 godina
offline
Re: Problem prilikom formatiranja DVD-R

Ne možeš instalirati Windows 7 na DVD-R, samo spržiti odnosno napraviti bootabilni DVD. Isto tako, DVD-R ne možeš formatirati jer je to vrsta DVD-a na koji jednom kada se podaci zapišu ne mogu se izbrisati. Omogući prikaz skrivenih mapa i datoteka da vidimo što se nalazi na DVD-u.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.7.2016 11:31 (Marko :D).
8 godina
neaktivan
offline
Formatiranje DVD-R

Sam mi je poceo formatirat dvd bez mog pristanka,jer nije mogao staviti windows image na dvd

Carry on
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Formatiranje DVD-R

Ako si mislio samo preseliti instalacijske datoteke Windowsa 7 na disk, to ti neće raditi. Za izradu bootabilnog DVD-a koristi Windows USB/DVD Download Tool, ImgBurn ili PowerISO.

15 godina
offline
Re: Formatiranje DVD-R

-nije bez tvog pristanka ... samo nisi znao što je idući korak (kad si kliknuo..).

-jednokratni (neizbrisivi) mediji, se ne brišu... ali može se 'obrisati' sadržaj, tj dok disk nije zatvoren-finaliziran može se dosnimavati odnosno odbaciti postojeći sadržaj i koristiti ostatak slobodnog medija, zato tih 180mb umjesto 4gb.. i sadžaj je dalje na mediju, ali nema popisa .. i može se authoring softwareom otvoriti kao prethodni session.. sve dok nije zaključan za izmjenu.

 

uz sve klik-next moguće kombinacije, početnik nađe načina kako nešto pogriješiti. Da je ubačen prazan medij, ništ od navedenog ne bi ni primijetio, snimio bi se install DVD i radio bi.

-naravno, uz predpostavku da snimaš ispravan ISO.. (kao što miješaš nazive-riječi.. jer na dvd se ne instalira, sa njega možeš instalirati na npr hdd..).

 

+ kao što se na slici vidi, imaš DVD-RW medij.. RW nije R, slovo razlike.. i njega možeš formatirati opet uz predpostavku da je sve ispravno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.7.2016 12:42 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Formatiranje DVD-R

DVD-R imam,sad sam vidio na netu da ne mogu formatirat

 

Carry on
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Formatiranje DVD-R
Dino-san kaže...

DVD-R imam,sad sam vidio na netu da ne mogu formatirat 

Vidim da se zaboravilo na UDF format koji je došao u sumrak optičkih medija...

 

Možeš formatirati i DVD-R/DVD+R medije i koristiti ih kao drag'n'drop medije (kao USB stick) i na njih kopirati datoteke i brisati ih. Samo što brisanjem ne oslobađaš prostor! UDF bi se mogao opisati kao inkrementalni datotečni sustav, koji snimljivim (R) medijima omogućava da se ponašaju slično kao RW mediji. To je bila super stvar za backup (tj. mogla je biti da su ljudi znali za to) - do popularizacije USB stickova.

8 godina
neaktivan
offline
Formatiranje DVD-R

Onda mi se ne isplati stavljati windows na dvd

Carry on
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Formatiranje DVD-R
Dino-san kaže...

Onda mi se ne isplati stavljati windows na dvd

 -to se nikako ne isplati.. (voljom MSa to ne radi), dok je isplativost nešto od čega imaš korsiti-zaradu.. ovako je đabe :)

ili počni razlikovati finese, riječi.. smisao, razne oznake. Jer nije to baš sve isto.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Formatiranje DVD-R

Da,ima smisla.Ne vredi se zajebavat s takvim stvarima

Carry on
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice