HDD Zaključan preko BIOS-a

poruka: 6
|
čitano: 2.898
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
HDD Zaključan preko BIOS-a

Imam toshiba laptop c55serija i zakljucan mi i bios i hdd za bios znam sifru ali od hdd ne znam i sada nista ne mogu ni formatirati..., pokusao sam ga vaditi pa na externi usb spojiti nista zakljucan ne moze se nova particija napraviti ni formatirati pokusao sam sa 1000 tool-era

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HDD Zaključan preko BIOS-a

-saznaj šifru, sve ostalo je uzalud

(upravo to je razlog/smisao zaštite hdd-a passwordom, ne vrijedi ga ni izvaditi u drugi PC..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.12.2014 21:17 (ihush).
14 godina
offline
HDD Zaključan preko BIOS-a
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 10:45 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HDD Zaključan preko BIOS-a

@ phoenix.. mješaš stvari, bios pass nema veze s hdd-passom, nema pomoći (ni proizvođači koji imaju mogućnosti otključavanja to ne priznaju, možeš samo poslati i zamoliti za otključavanje uz dokaz vlasništva, hdd pass postoji upravo zato da ni krađa ne pomaže.. interno u hdd kontroleru).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
HDD Zaključan preko BIOS-a

I mislio sam na otključavanje BIOS-a. Šta ja znam, možda u BIOS-u ima kakva opcija.....

 

EDIT: Hej, evo ima fazon!

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 19:22 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: HDD Zaključan preko BIOS-a
phoenix2003 kaže...

I mislio sam na otključavanje BIOS-a. Šta ja znam, možda u BIOS-u ima kakva opcija.....

 

EDIT: Hej, evo ima fazon!

- Nema šanse. (nekad davno je npr IBM imao floppy za takvu namijenu).

priča u slučaju Toshibe.. probudio se jednog dana.. tj neka greška, koju je nazovimo to resetirao.. To nikako ne pomaže u slučaju ispravne opreme i HDDa s passom. Možeš npr HDD spojiti na usb adapter/dock ili na drugo računalo/SATA.. svejedno, ako nema passa disk je nedostupan. Interni kontroelr u HDDu je zaključan. Baš nikakvog smisla nema da bi boot s win DVDa išta promijenio, tj to je neki bug tog računala (ili firmware diska, pa i propust kojeg je možda Toshiba ostavila za rezervu.. to ne smije ni posotjati, npr možda je i Toshiba disk...).

(ali ako nema ništa boljeg, vrijedi probati).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice