Hoću vistu

poruka: 118
|
čitano: 13.276
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Hoću vistu
BORN kaže...

Ja u ponedjeljak kupujem vistu i HDD, pa da li da napravim dual-boot ili da se rješim XP-a. Xp bi bio na HDD-u od 120GB a Vista na HDD-u od 640GB

  Ako uradis dual boot sa XPom System Restore ti nece raditi na oba OSa.
Oba imaju foldere System Volume Information tako da...poklat ce se  Osmijeh
0100110001100001011110100110000101110010011101010111001100100000010011000110111101101110011001110010000000110001001110010011011100110010
16 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

Znači bolje se rješiti XPa

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

To ti se baš i ne isplati.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

Za sve one koji kenja*u po visti...

Kod frenda koji nema neku posebnu konfu:amd ahtlon64 4000+ sck.939(da jednoezgreni)

                                                                    1Gb rama ddr400,nVidia 7600gt,i neku asrock maticnu u sebi ima naziv vsta..250Gb sata hard(nisam zapamtio proizvodaca)

Instaliro sam mu vistu ultimate x86 sa SP1...komp radi bezprijekorno...kod instalacije drivera vista je sve sama nasla!!?? prakticki cd nisam trebo ni ubacivati isto je tako bilo s driverima za graficku...nista se ne vuce..sve ide cak brze nego na xp-u..jedino povezivanje na net(maxadsl) traje malo duze ali ne i predugo..igre rade savrseno..sve isto kao na xp-u..cini mi se 3-4fps-a vise..mozda mi se samo cini....eto sto SP1 cini..sada vise nitko nemoze reci da vista nevalja jer je spora...

Pa recite nesto protiv visteNamigiva

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Hoću vistu

pa pogledajte na youtubu lika testa igra na visti i na xp-u na istoj grafici s istim hardwerom i na xp-u ima nekih 20fps-a vise mislim da je to dovoljno za ostat na xp-u

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
16 godina
offline
RE: Hoću vistu
R4zOR229 kaže...

na xp-u ima nekih 20fps-a vise mislim da je to dovoljno za ostat na xp-u

 Ma u kojoj to igri molim te? Smijeh

Koliko ja vidim, Vista je u igrama sasvim jednako dobra kao i XP (osim ako se pokrene neka igra u dx10 modu koji je zahtjevniji za GPU).
Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
offline
RE: Hoću vistu
BORN kaže...

Ja u ponedjeljak kupujem vistu i HDD, pa da li da napravim dual-boot ili da se rješim XP-a. Xp bi bio na HDD-u od 120GB a Vista na HDD-u od 640GB

 
Javi jesi li zadovoljan.



Bob Rock "ALI NJIH JE DVOJE A MI SMO SAMI"
16 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

sjecam se kad sam se ja odlucivao dali da prijeđem na vistu ili ne. Bilo me strah, cuo sam svakakvih priča i na kraju se odlučio da instaliram vistu home premium. istog trena kad sam prvi put počeo raditi u visti shvatio sam da 98% stvari koje sam čuo nije bilo istinito. čak se brže boota i brže radi od xp-a. čak štoviše....toliko mi se svidila da sam je instalirao i na laptop koji sam nedavno kupio, i prezadvoljan sam. Prošla su ona vremena kada je bilo problema s performansama u nekim igrama, kada neki programi nisu radili itd. vista već lagano postaje zreo, dobar i stabilan os (jesam li mozda napomenuo kako mi se dosad nijednom nije srušila???) na kojemu svaki program, igra itd. radi bez ikakvih problema. Nevjerovatno me ljuti kada neki počnu okolo bacati svakakve neutemeljene kritike, a zapravo nikad viste nisu ni vidjeli. Može meni netko reći da je probao vistu i nije mu se svidjela i odmah znam (ne)par stvari :

1. Nije ju ni instalirao, samo se pravi pametan, jer da je se potrudio malo raditi u njoj nebi se nikada vratio na xp

2. ili je nevjerovatno Nostalgičan :)

3. ili je inače osoba koja hvali inferiorne stvari (u ovom slucaju xp)

 

Ako imas novca za nju svakako kupi.

 

Toliko od mene. Pozdrav

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 500/930; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
R4zOR229 kaže...

pa pogledajte na youtubu lika testa igra na visti i na xp-u na istoj grafici s istim hardwerom i na xp-u ima nekih 20fps-a vise mislim da je to dovoljno za ostat na xp-u

 Daj link za te tvoje glupe izjave..ako se temeljis na tome da lik na youtube-u ima losije performanse na visti onda nemas pojma o nicemuNamigivaa kamoli o visti..
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
scorpion667 kaže...

 Može meni netko reći da je probao vistu i nije mu se svidjela i odmah znam (ne)par stvari :

1. Nije ju ni instalirao, samo se pravi pametan, jer da je se potrudio malo raditi u njoj nebi se nikada vratio na xp

2. ili je nevjerovatno Nostalgičan :)

3. ili je inače osoba koja hvali inferiorne stvari (u ovom slucaju xp)

 

Ako imas novca za nju svakako kupi.

 

 Ovo potpisujem!


15 godina
neaktivan
offline
firmware za dvd sony dvp-ns36

jel netko zna jel postoji firmware za sony dvd dvp-ns36 ako postoji neka mi pomogne gdje ima za skinit i kako ubacit u dvd tj postupak operacije

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Hoću vistu

Apsolutno, po Visti pljuju samo 4 vrste korisnika:

 

1. Oni koji su instalirali piratsku verziju na bilo koje racunalo

2. Oni koji su instalirali legalnu verziju prije SP1 na bilo koje racunalo

3. Oni koji su instalirali legalnu verziju sa SP1 na prastaro racunalo

4. Oni koji ju nisu sami nikada probali pa prenose ono kaj su procitali kojekuda po internetu (a uglavnom prenose misljenja ljudi koji spadaju u jednu od ovih skupina)

 

Ukratko, oni koji pljuju po Visti bi se trebali zapitati kako to da od izlaska SP1 sve vise ljudi hvali Vistu.

Failure is allways an option.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
Scorpyo kaže...

Apsolutno, po Visti pljuju samo 4 vrste korisnika:

 

1. Oni koji su instalirali piratsku verziju na bilo koje racunalo

2. Oni koji su instalirali legalnu verziju prije SP1 na bilo koje racunalo

3. Oni koji su instalirali legalnu verziju sa SP1 na prastaro racunalo

4. Oni koji ju nisu sami nikada probali pa prenose ono kaj su procitali kojekuda po internetu (a uglavnom prenose misljenja ljudi koji spadaju u jednu od ovih skupina)

 

Ukratko, oni koji pljuju po Visti bi se trebali zapitati kako to da od izlaska SP1 sve vise ljudi hvali Vistu.

 Nesto mi tu ne stima:
1.Ne slazem se..90%ljudi ima piratski softwer i razlike se ne uocavaju
2.slazem se
3.da instaliras i sp80 nece ti pomoc ako ti je komp star i jedva vrti xp
4.tocno tako..najvise volim izjave kako je vista poluproizvod..bio je kada je izasla ali od sp1 to vise nije.
Cool
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu

Vista rules!

http://zupadesigns.com http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
16 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

Vista 64, najbolji OS koji je ikad kročio ovozemaljskim kompovima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Hoću vistu
Lion King kaže...
Scorpyo kaže...

Apsolutno, po Visti pljuju samo 4 vrste korisnika:

 

1. Oni koji su instalirali piratsku verziju na bilo koje racunalo....

 Nesto mi tu ne stima:
1.Ne slazem se..90%ljudi ima piratski softwer i razlike se ne uocavaju...
Kod ostalih programa to i nije tocno (donekle, ali se situacija i tu lagano mijenja), ali nisam cuo nikoga ko ima legalnu verziju viste sa SP1 i pristojnim kompom da se zali na nju.
Failure is allways an option.
15 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

ja imam ilegalnu vistu i pristojan komp i ne žalim se

vista je super Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Hoću vistu

Znači ako nemam novaca za legalnu verziju, slobodno mogu nabaviti piratsku?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
GuitarMaster kaže...

Znači ako nemam novaca za legalnu verziju, slobodno mogu nabaviti piratsku?

 Ilegalno je, ali razlike nema, ako je kvalitetno crackana...
#smajli koji koluće očima#
16 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

molio bih da mi date par savjeta, mišljenja, link-ova, i sl. obzirom da sam također zainteresiran za prelazak na Vistu (Home Premium, x64). namjena kompa je uobičajeni kućni rad, multimedija (i pokoje kodiranje), surfanje, i sl. (ali BEZ igranja). priznajem, privlače me tvrdnje da je Vista x64 vrlo stabilna, a fakat mi se ne da svako malo pucat friške XP-e na komp (čak i ove sa SP3, a bome nit preko Acronisa i sličnih mu produkata).

 

konfiguracija je slijedeća: AMD Athlon64 X2 5000+, 2 GB DDR2 (nadogradim na 4 GB ako pređem na Vistu), Gigabyte MA69G-S3H, Radeon X1950Pro, TerraTec Cinergy 1400 DVB-T, hardovi, optika, i ostale sitničice. 64-bitni driveri uglavnom postoje za moju konfu (Vista Upgrade Advisor reče da za printer, Canon BJC-2100, Vista ima generičke drivere), dalo bi se preživjet bez podrške za funkcionalne tipke na mišu i tipkovnici jer drivera nema, ali kako imam web-kameru Trust WB-3500T i drivera također nema, iz Trusta su mi odgovorili da drivera za Vistu (x86 il x64) niti ne bu.

 

da krenem redom:

1. da li itko zna kakva je Vistina podrška sa generičkim driverima za web kamere (bitno da daje neku sliku, ionak mi treba samo za video-pozive, a ne želim se bacat u troškove oko nabavke nove kamere kad bi me to koštalo skoro kao još 2 GB rama)

2. čistog 64-bitnog softvera ima na kapaljku; podrška za Vistu se svodi na to da 32-bitne prilagođavaju na rad na Visti samo izmjenom putanja do sistemskih datoteka koje softver ili instalira ili koristi. koliki je gubitak na performansama kad se 32-bitni softver vrti u WOW64 emulatoru (prvenstveno se odnosi na kodiranje, sumnjam da npr. Word ima neke gubitke u performansama osim kaj malo sporije blinka kursor kod tipkanja Smijeh)

3. DivX/XviD... tu nastaje problem; zanemarimo u potpunosti kodiranje. primijetil sam da nema čistih 64-bitnih codeca (ffdshow je još u eksperimentalnoj fazi), a razni Codec packovi me ne privlače (loša iskustva već sa XP-a u davnim danima kad su se codec packovi znali klat sa nekim aplikacijama). jel netko raspolaže sa kakvom informacijom ili zna iz prve ruke kak se 32-bitni codeci ponašaju na x64 Visti, čak i prilikom kodiranja. da li se famozni Vista Codec Pack (64-bitni) kolje sa nekim softverom? uglavnom, da li DivX/XviD ima nekih problema u svakodnevnom korištenju.

4. da li se situacija sa 64-bitnim plug-inovima za Firefox/IE poboljšala?

 

ovo je samo par pitanja, ako imate kakva dodatna iskustva koja bi mogla pomoć, slobodno se nadovežite. jedna napomena: ako bi bio izbor da radi tih stvarčica ostanem na 32-bitnoj Visti, rađe si uštedim 900 kn i ostanem na XP-u SP3 (legalan je, da ne bi bilo zabune). također, ne da mi se radit dual-boot sa XP-om

 

zahvaljujem svima na odgovorima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2008 12:01 (TripperNX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu

. da li se famozni Vista Codec Pack (64-bitni) kolje sa nekim softverom? uglavnom, da li DivX/XviD ima nekih problema u svakodnevnom korištenju.


 Ne kolje se ,bar kod mene.Imam instaliran "famozni" Vista Codec Pack i sve radi.Gleda se video,sluša se audio.
15 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

Vista rules!!! Cool

 

Komp mi je star 5 godina i bez problema vrti Ultimate verziju (piratsku). Uz pomoć TuneUp 08 brža je od XP, barem se meni tako činiOsmijeh

Ne učimo za školu nego za ocjenu
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu
Scorpyo kaže...

Apsolutno, po Visti pljuju samo 4 vrste korisnika:

 

1. Oni koji su instalirali piratsku verziju na bilo koje racunalo

2. Oni koji su instalirali legalnu verziju prije SP1 na bilo koje racunalo

3. Oni koji su instalirali legalnu verziju sa SP1 na prastaro racunalo

4. Oni koji ju nisu sami nikada probali pa prenose ono kaj su procitali kojekuda po internetu (a uglavnom prenose misljenja ljudi koji spadaju u jednu od ovih skupina)

 

Ukratko, oni koji pljuju po Visti bi se trebali zapitati kako to da od izlaska SP1 sve vise ljudi hvali Vistu.

 Pa i ne bas...

1. Piratska verzija je ista kao i orginalna, od ljudi koje ja znam samo ja imam orginal (kupila firma - ja ne bi to uzeo ni da mi plate), i nitko se ne zali na pirate...

2. Kod mene razlike nema apsolutno nikakve u odnosu prije / poslije SP1, samo sto mi neki programi i driveri vise ne rade.

3. Pod pod prastaro mislis na bilo koji komp sa ispod 4Gb ram-a :D

4. Probao puno verzija, zadrzao se na Win.Serveru 2008 x64, i mogu rec da radi bolje od viste Ultimate, a najbolji dio Aero je po defaultu iskljucen...


Sta se mene tice nemam nista posebno protiv viste, normalno je da programi ne rade u novom OS-u, to se uvijek događalo i događat će se.
Problem je što nema puno x64 aplikacija, ali bit će... ja sam tek od pred mjesec dana poceo malo vise koristit Vistu, jer su mi konacno izasle vezrije programa koje cak i mogu instalirat i cak rade :)

A opci mi je dojam da su performanse OK, cak i igre rade kako treba, ali stvar koja mi najvise smeta je SUCELJE... tako jadno i neintuitivno sucelje nisam dugo vidio. Svi meniji su vise manje isti kao u XP-u, samo su ih porazbacali posvuda.
Prije mi je za konfigurirat XP trebalo nekih 10-ak minuta i savrseno je podesen... sad samo dok nadjem sve opcije i pogasim tonu servisa mi treba pola sata.
15 godina
protjeran
offline
Hoću vistu

Ja imam Celeron D331 2,66Ghz, 2GB DDR2 800Mhz RAM, GeForce 8400GS 512MB DDR2, i što da vam kažem vista se vuče ko krepala mačka.Otprilike 50% sporija od XP-a SP3 (Na mom kompu, iz potpisa)Naravno, govorim o visti sa SP1.

Intel Celeron D331 2,66Ghz, 2GB DDR2-800Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hoću vistu

Ja sam na vistu ultimate instaliral Crysis Warhead i radi bez imalo cukanja čak na Dx10. Ništa mislite neobično ali moja je grafička dosta loša ali zakon izgleda sve.

16 godina
offline
Hoću vistu

Ovo sa piratskom verzijom nema nikakve veze. Znam mnogo ljudi sta koristi spomenutu verziju, kao i ja i nikada nikakvih problema i slicno. Kao sta kazu da nekome igra steka i radi sporije jer je piratska. To mi se jos nikada nije dogodilo kao i nikome koga znam,a puno ih je proslo preko harda.

A tih tema za VISTU ima na bacanje i covjek jednostavno mora probat jer ovako ce docekat WIndows 105 prije nego se makne sa XP-a, jer uvjek ce neko zagovarat jedno, drugi drugo i tako u nedogled, a kada covjek jednom proba neka sam odluci dali ce ostat na VISTI ili se vratit na XP.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.1.2009 23:32 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

Ja kod sebe na kompu imam Windows Vistu Ultimate 64 bit i sve mi radi savršeno. Kopiranja su brza, drivere skoro pa niti nisam treba instalirati (jedino mi je trebala za web kameru, ali i to sam sa neta vrlo lako rijesio), svi programi (barem koje ja koristim) rade savršeno. Sto se tice memorije i svega ostalog to je stvar svake osobe. Ja mogu reci da mi troši 1.5 GB RAM- a kao sto i je, ali zato jer imam dosta toga pokrenuto u startu, od programa, pa do gadgeta na sidebaru itd., ali imam 4 GB RAM-a i to mi ne predstavlja nikakav problem. Volim sareni desktop. :D A ni RAM vise nije skup tako da nema smisla ako nesto volis patit se zbog malo rama.  Programi se i dalje savrseno brzo otvaraju i rade. I vise njih odjednom, naravno. Tako da ti je moja preporuka da predes na Vistu. Ja sam jako dugo bio na XP i od kad sam presao na Vistu, vise se ne vračam na XP jer nemam nikakvih razloga.

[IMG]http://i44.tinypic.com/2hdt99s.jpg[/IMG]
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hoću vistu

evo stavio sam vistu imam samo pohvale, ništa se ne vuče ko krepano čak fc2 radi bolje, sve loše stvari koje sam čuo su bile overreacting jer je meni čak i brža od XPa

My car sucks, the brakes do not brake, the accelerator will not accelerate and the pistons will not piss
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice