Kako na windows7 pokrenuti igricu namjenjenu za XP

poruka: 15
|
čitano: 15.760
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Kako na windows7 pokrenuti igricu namjenjenu za XP

 

Imam jedni igricu i na igrici piše da je namjenjena za XP...dali postoji način da odigram tu igricu na windows sedmici,jer sam pokušao instalirat tu igricu na sedmici instalacija uspjela ali se igrica neče pokrenuti,igrica je inače ispravna jer sam probao kod frenda na XP windowsima instalirat igricu i radi perfektno...Samo eto neče nikako proraditi na windows 7...

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako na windows7 pokrenuti igricu namjenjenu za XP

desni klik na ikonu od igre , onda svojstva,  odaberi tab kompatibilnost 1 , stavi kvacicu na pokreni ovaj program u nacinu kompatibilnosti 2 ,odaberi u padajucem izborniku ispod toga win xp sp3 3 , klikni na primjeni 4 , i onda na ok 5 ...   i trebalo bi onda raditi...  

That Jesus Christ guy is getting some terrible lag... it took him 3 days to respawn!
Moj PC  
4 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako na windows7 pokrenuti igricu namjenjenu z

haha, tut za 5.

 

svejedno, ovisi od igre do igre. pokusaj napisati i o kojoj se igri radi sljedeci put.

13 godina
protjeran
offline
RE: Kako na windows7 pokrenuti igricu namjenjenu z
dadododo kaže...

desni klik na ikonu od igre , onda svojstva,  odaberi tab kompatibilnost 1 , stavi kvacicu na pokreni ovaj program u nacinu kompatibilnosti 2 ,odaberi u padajucem izborniku ispod toga win xp sp3 3 , klikni na primjeni 4 , i onda na ok 5 ...   i trebalo bi onda raditi...  

Thanks @dadododo Probao sam i to ali ne radi igrica ni na taj način...a za ime igrice neznam dali je bitno jer ako misliš da je pronađem za sedmicu je nemoguče jer je rijetka igrica ali ništa extra posebno  i nema je nigdje na netu,tražio sam,...

 

16 godina
offline
RE: Kako na windows7 pokrenuti igricu namjenjenu z
sinizgb kaže...

Thanks @dadododo Probao sam i to ali ne radi igrica ni na taj način...a za ime igrice neznam dali je bitno jer ako misliš da je pronađem za sedmicu je nemoguče jer je rijetka igrica ali ništa extra posebno  i nema je nigdje na netu,tražio sam,...

 

ima igre je jako bitno, jer za mnoge kod kojih ne pomaze kopatibiliti mod ima drugacije rjesenje... najbolje je ukucati u google :"ime igre win7"

 

govorim iz iskustva, jer cesto me opali nostalgija i zelim zaigrati neke klasike i raznolika su rjesenja kako ih pokrenuti

FOR THE HORDE!!!
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako na windows7 pokrenuti igricu namjenjenu z

jel se može onda pokrenuti igrica za XP na 7 jer planiram preći na 7 ali ja sam strastevi gamer pa hoću igrati igrice kojih je ipak više za XP??

Dont hack,be PRO!!
16 godina
neaktivan
offline
Kako na windows7 pokrenuti igricu namjenjenu za XP

a kojih to igra ima više za xp nego za sedmicu?o kojim igrama se radi?

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako na windows7 pokrenuti igricu namjenjenu z
JosipCod kaže...

jel se može onda pokrenuti igrica za XP na 7 jer planiram preći na 7 ali ja sam strastevi gamer pa hoću igrati igrice kojih je ipak više za XP??

Možeš probat napravit ono šta je kolega reko par poruka prije.

Ako ti to ne uspije možeš probat skinut virtualbox http://www.virtualbox.org/ i na njemu instalirat Win XP

Pod pretpostavkom da znaš čemu virtualbox služi.

One good thing about music, when it hits you, you feel no pain. - Bob Marley
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako na windows7 pokrenuti igricu namjenjenu z

dali ce igrica raditi ako jenapravljena xp a ja prebacim da bude vista sp 1 dali ce raditi?

 

srdicmilorad
11 godina
neaktivan
offline
RE: Kako na windows7 pokrenuti igricu namjenjenu z
perodigitron kaže...
JosipCod kaže...

jel se može onda pokrenuti igrica za XP na 7 jer planiram preći na 7 ali ja sam strastevi gamer pa hoću igrati igrice kojih je ipak više za XP??

Možeš probat napravit ono šta je kolega reko par poruka prije.

Ako ti to ne uspije možeš probat skinut virtualbox http://www.virtualbox.org/ i na njemu instalirat Win XP

Pod pretpostavkom da znaš čemu virtualbox služi.

kako se sluzi sa virtualboxom?

 

srdicmilorad
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako na windows7 pokrenuti igricu namjenjenu z
MICO-007 kaže...

kako se sluzi sa virtualboxom?

 

Detaljne upute sa slikama.

 

99% da ti igra neće raditi u VirtualBoxu (ja sam jedva Carmageddon 2 iz 1998. godine natjerao da radi kako spada) jer igra/program nema direktan pristup grafičkoj.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
RE: Kako na windows7 pokrenuti igricu namjenjenu z
Sum_of_all_fears kaže...
MICO-007 kaže...

kako se sluzi sa virtualboxom?

 

Detaljne upute sa slikama.

 

99% da ti igra neće raditi u VirtualBoxu (ja sam jedva Carmageddon 2 iz 1998. godine natjerao da radi kako spada) jer igra/program nema direktan pristup grafičkoj.

hvala sta si mi rekao nec ga istalirati {#}

srdicmilorad
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako na windows7 pokrenuti igricu namjenjenu z
Sum_of_all_fears kaže...
MICO-007 kaže...

kako se sluzi sa virtualboxom?

 

Detaljne upute sa slikama.

 

99% da ti igra neće raditi u VirtualBoxu (ja sam jedva Carmageddon 2 iz 1998. godine natjerao da radi kako spada) jer igra/program nema direktan pristup grafičkoj.

 Tebi je bio neki drugi problem, meni Carmageddon2 Carpocalypse Now radi savršeno na x64 7 Pro, bez zezanja s pečevima i ostalim stvarima.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako na windows7 pokrenuti igricu namjenjenu z
Sum_of_all_fears kaže...
MICO-007 kaže...

kako se sluzi sa virtualboxom?

 

Detaljne upute sa slikama.

 

99% da ti igra neće raditi u VirtualBoxu (ja sam jedva Carmageddon 2 iz 1998. godine natjerao da radi kako spada) jer igra/program nema direktan pristup grafičkoj.

Neka proba u VMware Playeru (free je).

Bolji je i jednostavniji od virtualboxa.

Ne prepoznaje grafičku onako kakva je baš u mašini, model i to.

Ali je zna koristiti. Kod mene laptop ima integrated i dedicated i znao je koristiti ovu drugu.

Igrao sam MaxPayne2 i prvi Runaway jer ih W7 Home Premium ne može pokrenuti.

15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako na windows7 pokrenuti igricu namjenjenu z

Ima i virtualbox podršku za 3D akceleraciju ali ne može biti na razini prave grafike.

 

Po čemu je VMware player bolji?

http://nighthawk-software.blogspot.com/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice