LENOVO G50-30 ne cita HDD

poruka: 3
|
čitano: 1.250
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
LENOVO G50-30 ne cita HDD

Bok,

ovako otisao je HDD na laptopu, odnio sam laptop u servis gdje su rekli da su ubacili HDD s isntalrianim WIN 7 za provjeru (tvornicki je dosao s predinstaliranim WIN8) i od tada ne cita ni jedan HDD, kupio sam novi WD ali nista. Ne zanm u cemu bi mogao bit problem jer je njima taj HDD s win 7 normalno radio ali su rekli da ne znaju zasto psolej vise ne cita druge diskove iako ne znam zasto su tako provjeravali. Ako itko zna rjesenje HVALA PUNO.

Pozz

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: LENOVO G50-30 ne cita HDD

Ako ga ni u biosu nema na popisu onda su vjerovatno ili isčupali ili potrgali sata konektor.

Provjeri konektor, vjerovatno imaš onaj s komadom kabela, možda nije dobro uštekan u matičnu ploču.

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: LENOVO G50-30 ne cita HDD
netmail8 kaže...

Bok,

ovako otisao je HDD na laptopu, odnio sam laptop u servis gdje su rekli da su ubacili HDD s isntalrianim WIN 7 za provjeru (tvornicki je dosao s predinstaliranim WIN8) i od tada ne cita ni jedan HDD, kupio sam novi WD ali nista. Ne zanm u cemu bi mogao bit problem jer je njima taj HDD s win 7 normalno radio ali su rekli da ne znaju zasto psolej vise ne cita druge diskove iako ne znam zasto su tako provjeravali. Ako itko zna rjesenje HVALA PUNO.

Pozz

 većinom crkne disk, ponekad kontroler (MBO-chipset).. vjerojatno je to ovaj slučaj.

+btw, nije 'od tada'.. nego od trenutka kad si primijetio problem, inače bi mogao svaliti kvar na servis.. :)

drugačiji tip problema.. . moguće, nešto oko sigurnosnih postavki, uefi-secboot, hdd pass.. flahsanje BIOSa, stvari koje su povezane s diskom mogu biti uzrok, ne mora samo disk.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice