Licence softwarea

poruka: 10
|
čitano: 2.240
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Licence softwarea

Zna li neko dali je potrebno kupiti neku posebnu licencu za korištenje win 7 i Pc igra u komercijalne svrhe kao što je gaming caffe,ili je dovoljno kupiti original igru i win?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Licence softwarea
damodar kaže...

Zna li neko dali je potrebno kupiti neku posebnu licencu za korištenje win 7 i Pc igra u komercijalne svrhe kao što je gaming caffe,ili je dovoljno kupiti original igru i win?

Što se tiče Windowsa tu ti je dovoljno kupiti licencu kao klasični poslovni korisnik. Nisam siguran ali mislim da si osuđen na Professional ili Ultimate verziju (mislim da postoji neko ograničenje za home u poslovne svrhe, nisam siguran u ovo). Što se tiče igara neznam jer ih ne rabim. Mada ti je najbolje pročitati EULA-u ili se informirati kod proizvođača, za svaku igru posebno.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
12 godina
neaktivan
offline
Licence softwarea

Nema nikakvih posebnih licenci, ali mislim da je uvijet da svi originali moraju imat razlicite kljuceve.  

Za Windows 7 ti je najbolje uzet 3x family pack.

 

 

 http://www.ebay.com/itm/Brand-New-Microsoft-Windows-7-Home-Premium-Upgrade-3-PCs-Family-Pack-32-64-bit-/110825861715?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19cdbc7253#ht_7574wt_1270  

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2012 9:15 (fade).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Licence softwarea
damodar kaže...

Zna li neko dali je potrebno kupiti neku posebnu licencu za korištenje win 7 i Pc igra u komercijalne svrhe kao što je gaming caffe,ili je dovoljno kupiti original igru i win?

Windowsi, ako ćeš igrat sve po pravilima, NE SMIJU biti Home verzije.

A za igre se moraš malo raspitat još, to stvarno ne znam.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Licence softwarea
miki1981 kaže...
damodar kaže...

Zna li neko dali je potrebno kupiti neku posebnu licencu za korištenje win 7 i Pc igra u komercijalne svrhe kao što je gaming caffe,ili je dovoljno kupiti original igru i win?

Windowsi, ako ćeš igrat sve po pravilima, NE SMIJU biti Home verzije.

A za igre se moraš malo raspitat još, to stvarno ne znam.

 

MOZE bit Home Premium bez problema. Imena verzija Windowsa se odnese na ciljanu publiku i namjenu, ne na licencu i nacin koristenja. 

 

 

http://lmgtfy.com/?q=windows+7+home+commercial+use

12 godina
neaktivan
offline
Licence softwarea

hvala samo me jos zanima za igre...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Licence softwarea

itekako verzije windowsa utječu na način korisštenja. niti jedna od home verzija ne ide u domenu!

znaći, home verzije itekako imaju ograničenja. samo treba vidjeto što želi.

12 godina
neaktivan
offline
Licence softwarea

ovo pise u EULI od Black Opsa:YOU SHALL NOT:

  • Exploit this Program or any of its parts commercially, including but not limited to use at a cyber cafe, computer gaming center or any other location-based site. Activision may offer a separate Site License Agreement to permit you to make this Program available for commercial use; see the contact information below.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Licence softwarea
fade kaže...

 

MOZE bit Home Premium bez problema. Imena verzija Windowsa se odnese na ciljanu publiku i namjenu, ne na licencu i nacin koristenja. 

 

 

http://lmgtfy.com/?q=windows+7+home+commercial+use

Ne znam što da ti kažem, Microsoft, barem ovaj naš HR ogranak inzistira prilično jako da oni Home verzije koje se koriste u komercijalne svrhe ne smatraju ispravnim.

E sad jel to samo njihovo tumačenje ili stvarno nešto mogu po tom pitanju - to ne znam. Ionako veliki broj poslovnih kupaca i dalje traži XP tako da onda ustvari i nemaju izbora, u tom slučaju MORA biti Win 7 Professional ili Ultimate.

10 godina
neaktivan
offline
Licence softwarea

Ne znam tocno gdje pitati, ali me zanima gdje su spremljeni license fileovi na win 7, 

pokusavam instalirati Reprise License menager za Tecplot ali mi ne dozvoljava jer mi kaze da ga vec imam

instaliranog, ali ja neznam gdje ga uninstallirati odnosno gdje mi se nalazi na discu.

Vec sam uninstallirao program i izbrisao sve foldere sa compa...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice