Pomoc - video problem u Visti

poruka: 5
|
čitano: 1.410
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc - video problem u Visti
pitanje

Pozdrav!

 

 

Napokon sam odlučio da pređem sa dobrog, starog XP-a, na Vistu. Računalo najčešće koristim za internet i gledanje filmova, pa me Vista na tom polju itekako razočarala. Naime, prilikom otvaranja bilo kojeg videa (avi, wmv, mkv, mov itd.) sa nekim playerom npr. BSPlayer Pro, VLC, QuickTime ili pak MPC, slika je naprosto isprana tj. izbjeljena (eng. washed-out). Kao da je netko podignuo brightness.

No zbunjuje me činjenica da ako isti video otvorim Windows Media Playerom 11 kojeg sam dobio s Vistom, tog problema jednostavno nema. Instalirao sam najnovije grafičke drivere, video codece te FFmpeg filtere, ali uzalud. Naravno, probao sam u postavkama video playera smanjiti brightness, ali nije to to. Da skratim priču. WMP11 mi je nefleksibilan za gledanje videa, ali jedini na Visti prikazuje video bez izbjeljavanja slike.

 

Inače imam matičnu sa Intel P35 chipsetom, Intel Core 2 Quad Q6600, 4x 2.4GHz, 1066MHz, 775-pin, 8MB, 250 GB SATA2, 2 GB DDR2 PC800 Dual Channel, GeForce 8800GT 512MB DDR3.

 

I još nešto. Isti se problem javlja i kod prijatelja na Visti, iako ima različitu konfiguraciju. Da li postoji rješenje ovog problema? Ako ne, odoh ja natrag na XP.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoc - video problem u Visti

Probaj sa KMPlayerom besplatan je.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc - video problem u Visti

Problem može biti u codecima odnosno u 'hardware accleration' drugim riječima problem sa driverima od grafičke, probaj instalirati nove drivere ako postoji nova verzija iliti drugim riječima imaš komad grafičkog hardware-a koji nije vrijedan pažnje. Probaj smanjiti potpunu podršku, na winXP-u = desni klik na desktop, onda PROPERTIES, tab SETTINGS, onda opcija ADVANCED, Troubleshoot! Tu imaš skalu za hardware accleration! Za vistu nemam pojma kako dođeš do toga, probaj sličnim ili istim putem.

15 godina
neaktivan
offline
Pomoc - video problem u Visti

Ja osobno na Visti koristim KLite Codec Pack ... kao i na svim Windowsima ikada i integrirani Media Player Classic i nikada nikakvih problema ... od Microsoftovih playera jednostavno bježim :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc - video problem u Visti

K-Lite Mega Codec Pack je najbolje rješenje problem za video programi i K-Lite je uvijek bez problema za Vista i BS Player je ok i nema problema.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice