Transfer windowsa 10

poruka: 7
|
čitano: 627
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Transfer windowsa 10

Ne znam kako bi naslovio temu naime, imam 2 ssd-a spoio bi ih u RAID 0, znači da od dva ssd od po 120 gb dobim "1" od 240GB. E sad na jednom mi je windows 10, a da bi napravio RAID polje moram formatirat ako se ne varam? Tako da bi ako je moguće negdje izvuko komplet windows sa svime a da ništa ne izgubim, te da ga nakon napravljenog RAID polja vratim natrag, dali je takva gzibicija moguća s tim da je bitno da se ne izgubi ništa.

 

 

EDIT

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2016 22:56 (Over(C)lock).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Transfer windowsa 10

nema formatiranje veze ... kreiranjem (ili uklanjanjem) volumena (particije) gubiš sve. U slučaju Raid0 bi to prošlo, s 1 ipak moraš imiđirati pa restorati. (backup-restore ili bilo koji partition alat za copy-move particije).

 

edit, ali može jbod, tad ne diraš ništa i (ako nisi baksuz) radi.. ali nemaš dvostruki transfer, .... što možda i nije rezlika zbog SSDa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2016 23:25 (ihush).
12 godina
offline
Transfer windowsa 10

To bi mi više odgovaralo možda bi radilo, formatiranjem drugog i pridružit ga prvom na kojem je wins tako da ništa ne po ovom na kom je windows?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Transfer windowsa 10

ako kontroler podržava jbod, možeš probati.. ali rizik gubitka postoji, to ovisi o kontroleru (softwareu).

 

btw, radi0 je OK kad želiš performanse, ali SSD je već (pre)brz za propustnost kontrolera da bi to bilo iskoristivo (limit SATA standarda).

zbog ovisnosti o kontroleru kad se desi problem, imaš (veći) problem.. optimalnije rješenje, pametan raspored. Na jednom OS, na drugom podaci (dokumenti) i/ili apps/igre.. tad dobijaš brzinu kao u raidu jer paralelno rade oba... a nemaš nikakvog kemijanja, rizika (većeg) ni potrebe za image-backupom itd.. samo organizacija gdje se nalaze fileovi.. KISS kaže to je OK.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Transfer windowsa 10

Kontam to ima sad na tom računalu, ali svejedno bi želio da ih vidi kao 1 disk, to mogu RAID 0-om i JBOD metodom napravit, Jel bi mogo gdje neki dobar back up napravit tako da ako se kakva havarija napravi imam backup. Bitno je da se ništa ne zezne računalo je bitno za rad, hrpa je skupih licenciranih programa koji moraju radit za novce, to moram napravit u za 1-2 dana ne više, nekakva havarija gdje bi se sve ponovno moralo ne dolazi u obzir .

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Transfer windowsa 10

ako imaš (ovisi o win ver) winbackup, koristi njega (i restoraš bootmedijem-installom, najnormalniji backup), ili neki live (linux-hirens s miniPE..) imaju backup/image/partmanagere.. samo tad ovisiš o npr UEFIju.. (sužen izbor alata iz 'DOSovskih vremena'), npr easeusovi home/free alati.

 

backup! (je zakon)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2016 0:05 (ihush).
12 godina
offline
Transfer windowsa 10

Backup-om windows 10-tke, spremim sve na vanjski medij, prijenosni hdd ili tomu slično, napravim raid 0, instaliram windows 10 natrag i s restore vratim sve, ali baš sve?

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice