UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

poruka: 230
|
čitano: 193.916
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka
15 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic

Probaj Rufus - radi bez ikakvih problema sa bilo kojim stickom i instalacija je identična onoj sa cd-a.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic

Sad isprobavam šemu iz Luxxove teme, ako ne bude išlo probam rufus.

 

Hvala ti :) 

 

EDIT

 

Luxxovo rješenje je za mene ipak bilo bolje. Brzo i jednostavno sam napravio bootabilni usb stick i za tren insatalirao xp na starom prijenosniku bez optičkog pogona. 

facta infecta fieri nequeunt
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2013 22:42 (robisierra92).
15 godina
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
robisierra92 kaže...

Dva sticka isti problem kao na prlioženoj fotki, stickovi su 4 i 2 gb, potpuno ispravni.

 

Vidio sam da je netko negdje u postu napisao da je imao isti problem, ali ne vidim rješenje, pa ako netko zna što napraviti bio bih zahvalan.

- MS-ov OS boota samo sa FAT/NTFSa vjerojatno si formatirao u ext ili neki drugi FS (ovisi kako si kreirao medij).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Pozdrav,

trebam pomoć radi se o sljedećem. Kad otvorim USBMulti boot 10 izbaci mo eror -vidi sliku.Ako netko zna riješenje i voljan je pomoć bi bi zahvalan

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
danny87 kaže...

Pozdrav,

trebam pomoć radi se o sljedećem. Kad otvorim USBMulti boot 10 izbaci mo eror -vidi sliku.Ako netko zna riješenje i voljan je pomoć bi bi zahvalan

Pokusaj desni klik run as admin

Regen Servis Reball Akcija 250kn
12 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic

Uspio al da sad stvar bude gora poslije prvog restartanja nakon instalacije biram opciju 2 i pojavi mi se sljedeće

11 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
danny87 kaže...

Uspio al da sad stvar bude gora poslije prvog restartanja nakon instalacije biram opciju 2 i pojavi mi se sljedeće

Odaberi prvu opciju

Regen Servis Reball Akcija 250kn
12 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
Mezethys kaže...
danny87 kaže...

Uspio al da sad stvar bude gora poslije prvog restartanja nakon instalacije biram opciju 2 i pojavi mi se sljedeće

Odaberi prvu opciju

mislim da nisi shvatio instalira win normalno ali nakon prvog restartanja kad treba odabrat opciju 2 za završetak instalacije javlja ovo

14 godina
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic

Ima li kakve razlike ako ovo radim sa eksternim HDD-om?

 

I don't ask why people lie, I just assume they all do. // Steam: http://steamcommunity.com/id/Hexx2012
14 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
rocker55555 kaže...

Ima li kakve razlike ako ovo radim sa eksternim HDD-om?

 

ŞA externim hdd neće ić. Javit će ERROR pri instalaciji. Externa služi kao backup, slike i slično.

Nenad
10 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
Nello kaže...
rocker55555 kaže...

Ima li kakve razlike ako ovo radim sa eksternim HDD-om?

 

ŞA externim hdd neće ić. Javit će ERROR pri instalaciji. Externa služi kao backup, slike i slično.

?!

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?
15 godina
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
Nello kaže...
rocker55555 kaže...

Ima li kakve razlike ako ovo radim sa eksternim HDD-om?

 

ŞA externim hdd neće ić. Javit će ERROR pri instalaciji. Externa služi kao backup, slike i slično.

 -ovisi što je pitanje..

-s removable medija se može instalirati OS. (inače bi bilo nemoguće instalirati OS).

-ne može se instalirati na removable (namjerno ograničenje MSa), ... i nije nemoguće. Win8 to uvodi kao normalnu opciju, miniPE..

-ext.HDD je zapravo pouzdaniji tj sistem ga vidi kao HDD i dozvoljava sve normalne operacije kao s internim HDDom, npr kreiranje (i korištenje) particija koje na flashu ne dozvoljava (mogu se kreirati ali su beskorisne).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic

Pa htio sam po ovom uputstvu s eksternim HDD-om instalirati OS na HDD u računalu.

Znaci sve isto kao što je napisano samo radim s eksternim HDD-om, a ne s USB stickom.

 

Jeli moguce na kraju ili ne?

I don't ask why people lie, I just assume they all do. // Steam: http://steamcommunity.com/id/Hexx2012
14 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
rocker55555 kaže...

Pa htio sam po ovom uputstvu s eksternim HDD-om instalirati OS na HDD u računalu.

Znaci sve isto kao što je napisano samo radim s eksternim HDD-om, a ne s USB stickom.

 

Jeli moguce na kraju ili ne?

Nikako, možeš probat al nečeš uspjeti. Isto i ja probo i nemože se instalirat (javlja kao grešku)

Nenad
14 godina
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic

Može li malo detaljnije ako nije problem, kakvu grešku?

I don't ask why people lie, I just assume they all do. // Steam: http://steamcommunity.com/id/Hexx2012
15 godina
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Ovaj tutor je postao bezkoristan,pa bi dobro da ga autor osvježi jer ovo ljudi još trebaju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
CROIMANI kaže...

Ovaj tutor je postao bezkoristan,pa bi dobro da ga autor osvježi jer ovo ljudi još trebaju.

Nije ,samo je napisan 2009. i potpuno je aktualan ,ako pratiš što se treba raditi.

Istina ,nije za početnike ,treba ipak znati malo više od surfanja po Facebooku i skidanja torrenata.

 

Ako jesi početnik ,imaš mali milijun programa za automatsku izradu USB instalacije koji još uvijek podržavaju XP.

Naprimjer ,Rufus.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.6.2014 14:20 (kizo2703).
14 godina
offline
UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash sticka

Dečki pozdrav. Imam jedan problem. Trebam instalirati XP s USB-a. Pratio sam ove tutorijale s BOL-a i jednostavno ne ide. Ili mi izbaci kao error reading, ili mi izbaci da botmngr nije tu, ili se samo zaledi odmah na početku, a kad ne stavim USB nikad se ne zaledi dok podiže windowse. Računalo je dosta staro, i htio bih novu svježu instalaciju, no kao što rekoh, izbacuje mi taj problem... Zna li netko što da probam? 
Probao sam napraviti USB bootabilni s Rufusom na dvije različite instalacije skinute s interneta, i probao sam s WinSetupFromUSB, ništa ne pomaže.

 

Ima tko kakvu ideju što da napravim?  

 

Edit : Evo probao sam i s multibootom, ali mi ne otvara CMD nikakav, ni 1.0. verzija ni 2.0. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.6.2014 0:18 (turbojc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic

-za uspješan boot s USBa (kao i za sve ostalo) je potrebno ispravno računalo, odgovarajuća podrška u BIOSu... i naravno boot-medij koji je ispravan. Sve to mora biti 100%.. ne 99% ili manje.

-emulacije, probaj isti USB na drugom računalu, ako boota tad je problem npr BIOS ili USB kontroler, možda i promjena emulacije tipa boota (FDD-HDD-CD...) jer je starije računalo. Eliminiraj nepoznanice, testiraj na drugim računalima... i koristi (ipak) standardni medij kao CD, on radi, USB možda radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: UPUTSTVO: Instalacija Win XP sa USB flash stic
ihush kaže...

-za uspješan boot s USBa (kao i za sve ostalo) je potrebno ispravno računalo, odgovarajuća podrška u BIOSu... i naravno boot-medij koji je ispravan. Sve to mora biti 100%.. ne 99% ili manje.

-emulacije, probaj isti USB na drugom računalu, ako boota tad je problem npr BIOS ili USB kontroler, možda i promjena emulacije tipa boota (FDD-HDD-CD...) jer je starije računalo. Eliminiraj nepoznanice, testiraj na drugim računalima... i koristi (ipak) standardni medij kao CD, on radi, USB možda radi.

I ako je staro računalo (spomenuto u postu) ,možda uopće nema podršku ua usb boot. Za takav slučaj ,trebalo bi probati PLOP boot manager.

 

I da ,na kraju je (za XP) cd ipak najbolja opcija.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [HOWTO]Instalacija Windowsa XP sa USB sticka
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice