Win 10 BIOS

poruka: 23
|
čitano: 16.807
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Win 10 BIOS

Da li neko zna kako uci u BIOS u win 10? Ja sam gledao po googlu i vidio sam da bi trebalo ovdje da ima opcija UEFI Firmware Settings ali to kod mene nema?

 

ovdje

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Win 10 BIOS

Pri pokretanju f2

Lijep da umreš!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 BIOS
pqweasdyxc kaže...

Pri pokretanju f2

 Vidio sam da integrisana i dedicated grafa mogu raditi u isto vrijeme. Jel to ja trebam da ukljucim ili je to automatski i da li je bolje da rade obe ili ne? I ne moze sa F2.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2015 10:56 (ZubaMaher87).
15 godina
offline
Re: Win 10 BIOS
ZubaMaher87 kaže...

Da li neko zna kako uci u BIOS u win 10? Ja sam gledao po googlu i vidio sam da bi trebalo ovdje da ima opcija UEFI Firmware Settings ali to kod mene nema?

 

ovdje

U bios se ulazi prije nego li ce se pokrenit windowsi, sto znaci da je svejedno koji windows imas ili linux, uvijek kad upalis racunalo ulazis s delete tipkom ili f2(moguca je i jos neka zavisi od racunala)

battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Re: Win 10 BIOS
ZubaMaher87 kaže...

Da li neko zna kako uci u BIOS u win 10? Ja sam gledao po googlu i vidio sam da bi trebalo ovdje da ima opcija UEFI Firmware Settings ali to kod mene nema?

 

ovdje

Da nisi slučajno mislio na safe mode a ne BIOS?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 BIOS
phoenix2003 kaže...
ZubaMaher87 kaže...

Da li neko zna kako uci u BIOS u win 10? Ja sam gledao po googlu i vidio sam da bi trebalo ovdje da ima opcija UEFI Firmware Settings ali to kod mene nema?

 

ovdje

Da nisi slučajno mislio na safe mode a ne BIOS?

 Mislim bas na BIOS i citao sam nesto da je to zamjenjeno sa UEFI Firmware Settings i cija maticna to nema nemoze uci u BIOS da li je to tacno ili sam ja pogresno razumio?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Win 10 BIOS
Voljela bih razumjeti što ti nije jasno. No, kako bilo - pokaže li ti se pri paljenju računala POST? To su ona slova na crnoj podlozi ili trenutak kada ti se pojavi logotip proizvođača matične ploče.
bolje.hr - Bolje je hrvatski!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 BIOS
ZubaMaher87 kaže...

Da li neko zna kako uci u BIOS u win 10? Ja sam gledao po googlu i vidio sam da bi trebalo ovdje da ima opcija UEFI Firmware Settings ali to kod mene nema?

 

ovdje

 U BIOS ulaziš klikanjem po tipki Delete odmah po uključivanju računala u rad. Međutim, moj ti je savjet da zaobiđeš ovaj UEFI u dalekom luku. Iz vlastitog iskustva.

 

ZubaMaher87 kaže...
pqweasdyxc kaže...

Pri pokretanju f2

 Vidio sam da integrisana i dedicated grafa mogu raditi u isto vrijeme. Jel to ja trebam da ukljucim ili je to automatski i da li je bolje da rade obe ili ne? I ne moze sa F2.

 Normalno da mogu raditi u isto vrijeme. Time dobijaš mogućnost virtualnog iGPU i uključivanja Intel Quick Sync koji se koristi za hardware-sko kodiranje i dekodiranje videa. Moguće da ima i neku mogućnost kod igranja, ali to mi nije poznato.

 

Zora puca, biće dana ...
14 godina
offline
Re: Win 10 BIOS
ZubaMaher87 kaže...
pqweasdyxc kaže...

Pri pokretanju f2

 Vidio sam da integrisana i dedicated grafa mogu raditi u isto vrijeme. Jel to ja trebam da ukljucim ili je to automatski i da li je bolje da rade obe ili ne? I ne moze sa F2.

Čim ne znaš kako se ta opcija treba uključiti znači da ti ne treba i bolje da se ne petljaš u to. Kako je Jura rekao namjenjeno je prvenstveno kodiranju videa i igranju. Međutim, da bi ispravno koristile Virtual GPU, igre i druge aplikacije moraju biti prilagođene tome a većina nije. Izdvojio bih jednu aplikaciju namjenjenu kodiranju videa koja je uspješno koristila virtual GPU a to je Cyberlink MediaEspresso.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 BIOS
Arendelle kaže...
Voljela bih razumjeti što ti nije jasno. No, kako bilo - pokaže li ti se pri paljenju računala POST? To su ona slova na crnoj podlozi ili trenutak kada ti se pojavi logotip proizvođača matične ploče.

Mislim da se ne pokaze se, prije nadogradjivanja na win 10 koristio sam win 7 i tu mi je normalno moglo uci sa Delete a sada kad stisnem Delete samo mi blinkne crno i racunar krene iz pocetka da se pali.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 BIOS
Jura iz druge galaksije kaže...
ZubaMaher87 kaže...

Da li neko zna kako uci u BIOS u win 10? Ja sam gledao po googlu i vidio sam da bi trebalo ovdje da ima opcija UEFI Firmware Settings ali to kod mene nema?

 

ovdje

 U BIOS ulaziš klikanjem po tipki Delete odmah po uključivanju računala u rad. Međutim, moj ti je savjet da zaobiđeš ovaj UEFI u dalekom luku. Iz vlastitog iskustva.

 

ZubaMaher87 kaže...
pqweasdyxc kaže...

Pri pokretanju f2

 Vidio sam da integrisana i dedicated grafa mogu raditi u isto vrijeme. Jel to ja trebam da ukljucim ili je to automatski i da li je bolje da rade obe ili ne? I ne moze sa F2.

 Normalno da mogu raditi u isto vrijeme. Time dobijaš mogućnost virtualnog iGPU i uključivanja Intel Quick Sync koji se koristi za hardware-sko kodiranje i dekodiranje videa. Moguće da ima i neku mogućnost kod igranja, ali to mi nije poznato.

 

 Pa da li ja odlucujem o tome hocu li koristiti normalni bios ili ovaj uefi ili to dolazi sa windowsom?

10 godina
offline
Win 10 BIOS

Ne dolazi s Windowsima, Windowsi nemaju vetze s tim. BIOS i/ili UEFI su upisani u ROM na matičnoj, pogledaj u uputama kako se ulazi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 BIOS
ZubaMaher87 kaže...
Arendelle kaže...
Voljela bih razumjeti što ti nije jasno. No, kako bilo - pokaže li ti se pri paljenju računala POST? To su ona slova na crnoj podlozi ili trenutak kada ti se pojavi logotip proizvođača matične ploče.

Mislim da se ne pokaze se, prije nadogradjivanja na win 10 koristio sam win 7 i tu mi je normalno moglo uci sa Delete a sada kad stisnem Delete samo mi blinkne crno i racunar krene iz pocetka da se pali.

 U pravu si, a mi koji smo ti odgovarali smo pogriješili. Zaista se nakon instalacije Win 10 može dogoditi da se ne može ući u BIOS. Naime, po defaultu je u Power Options uključena opcija za Fast Startup (čak je i preporučena). Time se kod gašenja računala isto ne gasi u potpunosti već napravi hybrid shutdown. I normalno da kod uključivanja tako ugašenog računala isto ne provodi BIOS radnje i slijedom toga niti se ne može ući u isti. Rješenje je ili ugasiti opciju Fast Startup ili gašenje računala provesti putem komande "shutdown /s /t 0" ili napraviti restart računala i tada sigurno ide full shutdown i onda ući u BIOS standardnim postupkom.

Zora puca, biće dana ...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 BIOS

Sve sam pokusao od toga i nisam uspio i sad sam vratio se na win 7 pomocu one opcije da se vratis i opet mi se isto desava

8 godina
odjavljen
offline
Win 10 BIOS

To su ona sranja s UEFI-jem koja i danas ne kužim niti ih koristim. Stari BIOS je majka.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 BIOS
Arendelle kaže...

To su ona sranja s UEFI-jem koja i danas ne kužim niti ih koristim. Stari BIOS je majka.

 Ali sam prije mogao normalno uci, stari BIOS je kod mene.

8 godina
offline
Re: Win 10 BIOS
ZubaMaher87 kaže...

Sve sam pokusao od toga i nisam uspio i sad sam vratio se na win 7 pomocu one opcije da se vratis i opet mi se isto desava

 možda imaš problema sa usb keyboard-om? 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 BIOS
Arendelle kaže...

To su ona sranja s UEFI-jem koja i danas ne kužim niti ih koristim. Stari BIOS je majka.

 Ma daj!?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 BIOS

Imao sam sličan problem. Preko instaliranog W8 htio sam instalirati W7, nije išlo.

W8 je nešto prepravio u BIOS-u, pretpostavljam da se to desilo i kod tebe prilikom instalacije W10.

Predlažem flash BIOS-a.

 

14 godina
offline
Win 10 BIOS

Ja sam isto imao problem, kod nadogradnje sa 8,0 na 8,1, koja je nasilno prekinuta. Poslije se nije dalo ući u bios ni u recovery mode. Mislim da pomaže kompletan format diska i svakako sve pobrisati osobito skrivene particije i napraviti čistu instalaciju. Računalo je završilo u servisu, gdje se nisu sa tim zezali, nego su promjenili disk, a taj disk koji je zamjenjen, sam formatirao i napravio čistu instalaciju sedmice.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2015 9:21 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 BIOS
ivo454 kaže...

Ja sam isto imao problem, kod nadogradnje sa 8,0 na 8,1, koja je nasilno prekinuta. Poslije se nije dalo ući u bios ni u recovery mode. Mislim da pomaže kompletan format diska i svakako sve pobrisati osobito skrivene particije i napraviti čistu instalaciju. Računalo je završilo u servisu, gdje se nisu sa tim zezali, nego su promjenili disk, a taj disk koji je zamjenjen, sam formatirao i napravio čistu instalaciju sedmice.

 Ne kontam što ima BIOS s neispravnim HDD? Ukoliko se sumnja da je nešto s BIOSom jer nije jednostavnije izvaditi CMOS bateriju na minutu i vratiti je nazad. Time se u BIOS učitavaju defaultne postavke.

Zora puca, biće dana ...
14 godina
offline
Win 10 BIOS

Ne znam ni ja kakva je veza, ali doduše radilo se o laptopu, na kojem se na opciju ulaska u bios, navedenu od proizvođača (F2), nije bilo moguće ući u bios postavke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Win 10 BIOS

Problem je rjesen detaljnim ciscenjem racunara. Hvala svima na pomoci.

 

Pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice