Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.712.308
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
16 godina
moderator
offline
Re: Windows 10 - problemi

Čista instalacija ili nadogranja?

 

Ili ti je disk jaaako spor (kao npr. u laptopu - pa bi trebao još čekati) ili je instalacija zablokirala. Vjerojatnije je da je zablokirala ako ne čuješ da disk radi. Mogući razlozi? Greške/bad sektori na disku ili, vjerojatnije, nekompatibilni hardver.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
tz7979 kaže...

Pozdrav problem je slijedeći kada idem instalirati Windows 10 sve lijepo namjestim i krene sa instalacijom i pojavi se ova slika: i ćekao sam nekih 45 minuta i nije se ni pomaknulo.

Malim vas ako je neko voljan pomoći i reći mi u ćemu je problem hvala.

Sjećam se da sam prvi puta i ja nešto dugo čekao instalaciju na obični hard disk.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - problemi

Ili je DVD/USB sa instalacijom zabrljan... Napraviti novi i probati opet. Ako je USB, sa drugim USBom i na drugom portu (iza, ako je moguće, ovi naprijed na kućištu znaju biti "zabavni")

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ma hvala puno na brzom odgovoru,nije nadogradnja već instalacija.
A to sve radim na laptopu a hard disk je Samsung HM500JI
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-vjerojatno problematičan install-medij..

-za normalan rad, sve mora biti 100% ispravno, sav HW+SW + postavke/requirements..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
tz7979 kaže...
Ma hvala puno na brzom odgovoru,nije nadogradnja već instalacija.
A to sve radim na laptopu a hard disk je Samsung HM500JI

 Jako stari laptop, il nešto novije?

 

Kao što kaže mbaksa , možda nekompatibilni hardver. Ja sam imao taj slučaj sa jako starim jednojezgrenim AMD-om. Ne podržava neki set instrukcija koji treba za Win 7 i više...

Istina, mogli su staviti neki ispis pogreške, bilo bi mnogo jednostavnije :D Ili bar provjeru osnovne nekompatibilnosti. Kao što je CPU :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ma laptop je kupljen novi 2011 god. Windows 7 je bez problema instaliran više puta i to jako brzo. 

12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
tz7979 kaže...

Ma laptop je kupljen novi 2011 god. Windows 7 je bez problema instaliran više puta i to jako brzo. 

 A onda probaj instalirati s USB-a. (Ponovo skini image).

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
8 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

Idem kopirat folder odnosno overwrite i nece pise mi destination folder access denied. Gledao sam youtube, ali meni je sve sivo pod properties-security nemogu nista, a jedini sam user na kompu i da admin sam.

12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ima li tko problema sa satom ?

Primijetio sam u zadnjih nekoliko dana da kasni po cca 20-25 minuta i svaki dan moram ručno pod Date & Time settings odznačiti i ounačiti "Set time automatically" da bi se podesilo kako spada.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Wifi Router + Mi Band - MIUI General Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pa promijeni server sinhronizacije...
16 godina
moderator
offline
Re: Windows 10 - problemi
Kresimir4 kaže...

Idem kopirat folder odnosno overwrite i nece pise mi destination folder access denied. Gledao sam youtube, ali meni je sve sivo pod properties-security nemogu nista, a jedini sam user na kompu i da admin sam.

Screenshot.

8 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

evo

16 godina
moderator
offline
Re: Windows 10 - problemi

Screenshot od Security taba.

 

EDIT:

To ti se događa i prilikom kopiranja u druge mape, ili samo u tu Serviio? Nisam dosad čuo za to, vidim da je to neki media server - ako ti se to događa samo za tu mapu, onda ti je vjerojatno taj program onemogućio kopiranje datoteka. Provjeri postavke programa, odnosno provjeri da ne postoji neki specifični način dodavanja fajova.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 13:08 (mbaksa).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

win (s razlogom) ograničava korisnika u brljanju.. po sys disku/programfilesu i takvim mjestima. Neovisno ima li tvoj acc admin ovlasti, moraš takve stvari dodatno podići level.. (npr CMD run as admin).

- lib fileovi se ne kopiraju ručno, instaliraš.. po opisu problema, nemaš iskustva, ne diraj (ili koristi stariji/neki drugi OS, podesi prava, UAC, antivirus itd.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

preopterećeni serveri.. koristi carnetove (tu su pod nosom) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

ma tu je sve ok, sad sam pokusao izbrisati cijeli folder serviio folder i nece da moram imati admin ovlasti. Kakve ovlasti kad sam ja admin. Ima li nesto od windowsa gdje automatski vraca ovlasti na default?

16 godina
moderator
offline
Re: Windows 10 - problemi
Kresimir4 kaže...

ma tu je sve ok, sad sam pokusao izbrisati cijeli folder serviio folder i nece da moram imati admin ovlasti. Kakve ovlasti kad sam ja admin. Ima li nesto od windowsa gdje automatski vraca ovlasti na default?

mbaksa kaže...

Screenshot od Security taba. 

 

Ovako se inače preuzima vlasništvo nad mapom - samo ako kažeš da ti je zasivljeno, upitno je hoćeš li to moći napraviti.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 13:35 (mbaksa).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Kresimir4 kaže...

ma tu je sve ok, sad sam pokusao izbrisati cijeli folder serviio folder i nece da moram imati admin ovlasti. Kakve ovlasti kad sam ja admin. Ima li nesto od windowsa gdje automatski vraca ovlasti na default?

- install-deinstall. NE brljavljenje prije nego znaš kako se to radi.

- vjerojatno je neki file aktivan (lib), ne možeš dok ne ubiješ proces koji ga drži. Tad moraš biti 'pravi' admin. (svaka novija ver win je ograničavala prava, više nisi neograničeni šef, sad brigu o tome vodi OS). Ako želiš korak dalje, google u ruke, čitaj kako se to radi i tad nastavi (nema klik-next odgovora za brljavljenje bez objašnjenja-razloga-razumijevanja, posljedice mogu biti nefunkcionalan OS). Postoje čak i dodatni alati koji to rade jendim klikom.. ali bolje da ih ne koristiš, rizik.. (ili se sjeti ovog savijeta, kad se nešto 'desi', ..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 13:48 (ihush).
8 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

mbaksa polsije cu pokusati

 

ihush pa sto cu raditi? nikad ne klikam next, to je obican install programa, u task manageru neradi uopce, pokusao unlocker i napokon izbrisao.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

ako je app kompatibilna s OSom, tad bi install i deinstall morali najnormalnije raditi (i ukloniti takve stvari), možda tek nakon restarta (dok OS prestane koristiti fileove).

ako je došlo do greške.. ništa ne navodiš, nagađanje.. a tad odgovori nemaju smisla, kao što si pronašao npr unlocker.. može se, problem što korisnici koji ne znaju zašto OS nešto ne dozvoljava tako naprave problem. Nisi ništa objasnio. Tad je bolje ne pomoći... sigurnije. :) a sad je gotovo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

program je upaljen, znaci servis je upaljen, a ja pokusao overwrite, ali kaze mi umjesto da je aktivan program da nemam admin ovlasti.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-nevažna je ta poruka .. da nije ta (ograničenje) tad bi se javila iduća (tad je nevažno jesi li admin, aktivan file) kao i vlasništvo (admin nije vlasnik, može preuzeti vlasništvo..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

Malo je cudan win10 moram se navikavat :p  Uglavnom jos 1 stvar ako znate, instalirao sam engleski jezik i vidim da samo dava read and write jezik nema nigdje da win bude na engleskom, a da pisem hrvatski. Jeli se to može promjeniti da tako bude?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Kresimir4 kaže...

Malo je cudan win10 moram se navikavat :p  Uglavnom jos 1 stvar ako znate, instalirao sam engleski jezik i vidim da samo dava read and write jezik nema nigdje da win bude na engleskom, a da pisem hrvatski. Jeli se to može promjeniti da tako bude?

 Otvori "pravi" Control panel (najbrže - klik na tipke Windows i X i onda Control Panel), idi na Language - Options i tu opet klik na "Add input method".

 

Pošto hrvatski ovdje ne postoji, nađi "Standard"

 i dodaj ga.

 

Postavi ga za glavni, izbriši ostatak ako hoćeš.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2016 0:17 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Lewis kaže...
ihush kaže...

-loš driver (koji ne daje točne podatke powermanagmentu)

-instalacija 'pravog' drivera je bolji fix (ako ga se može pronaći, traži po chipu..).

Neznam, nebi se kladio u to, prije bi reko da win10 fantazira :).

Nepostoji drugi za Asus Z10PE-d8 WS Dual Xeon plocu. To je intel C610 chipset i Intel i210 Gigabit Network Controller. Driveri za chpset/mreznu su od 5 mjeseca 2016, novijih nemam i win10 sami tvrde da je to vec najbolji driver koji ima (probao sam stavljati starije).

Mislim nije da me to sekira (powermangement) ionako netrebam nikakv hibernate/sleep i slicne gluposti na workstationu koji mora biti 100% u pogonu bez ikakvih stednja i smanjivanja tkatova si slicno. Bitno mi je da radi nakon prvog boota za slucaj spajanja teamviewerom i slicno da mi se ne dogodi kad odem od kuce da nemogu da se spojim kad se komp upali jer nema mreze.

malo sam se odmaro od svega pa nisam pratio ni BUG forum... mislim da si spomenuo u nekoj od prethodnih poruka da ti mreža ne radi nakon paljenja, a radi nakon restarta ili brisanja iz device managera...

 

za stvari koje ne rade nakon shutdowna a rade nakon restarta najčešći lijek bi bio da se isključi FastBoot opcija u power managementu. pomoglo kod nekoliko TV kartica i nekih starih grafičkih koje se nisu inicijalizirale kako treba ko dizanja sistema.

14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pokrenem anniversary update preko linka na stranici microsofta, sve fino downloada, instalira, krene se restartat, instalira do 70ak posto, restarta se i niš ne pokazuje sad na ekranu već duže vrijeme, samo je crni ekran i onaj bijeli kružić točkasti od loadinga i ne mrda od tud da nastavi instalaciju

evo i slike

zna li netko u čem je problem, update sam preko ovog linka pokrenuo https://support.microsoft.com/en-us/help/12387/windows-10-update-history?ocid=update_setting_client

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

WIN 10 mi rade savršeno,no imam jedam mali trivijalni problem,svaki put kad promjenim sliku radne površine windowsi mi nakon 5'-10' sami vrate na onu prvu koju sam odabrao nakon instalacije,a u postavkama nigdje nemam mogučnosti da sejvam promjene nakon odabira.hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

upalim igru odmah popup press neki shit za screenshot u pm nemogu ni igru upaliti bez ovih gluposti

16 godina
moderator
offline
Re: Windows 10 - problemi
tikiviki kaže...

WIN 10 mi rade savršeno,no imam jedam mali trivijalni problem,svaki put kad promjenim sliku radne površine windowsi mi nakon 5'-10' sami vrate na onu prvu koju sam odabrao nakon instalacije,a u postavkama nigdje nemam mogučnosti da sejvam promjene nakon odabira.hvala

Daj screenshot postavki.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice