Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.711.975
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Da li netko ima iskustva s navedenim. 

Znači win 10 pro 64bit 

 

Imam focusrite 2i4 eksternu zvučnu karticu i instalirane drivere za nju. 

 

U nju su uključeni yamaha HS7 monitori i beyerdynamic slušalice.

 

Znači kontrolu glasnoće imam na dvije točke. Windows i volume know na zvučnoj kartici.

 

Ako windowse dignem na 100% počnem dobivat pucketajuči zvuk, nekakav oblik distorzije.

 

Ako windowse spustim na 50-60% i dignem gain na zvučnoj kartici, sve je u redu a dođem na istu glasnoću. 

 

 

Zašto se ovo dešava? Kao da windowsi clippaju, što je nemoguće s obzirom da je to samo softverska kontrola, nije mi jasno. 

 

Za glazbu korisitim foobar 2000 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...

Kad se stavlja prikaz necega iz task managera onda se klikne na to sto se zeli pogledat da se poslozi od najveceg-najmanjeg potrosaca (u ovom slucaju RAM)

 Predlazem da skines Process Explorer, pokrenes ga, kliknes na "Working set" i stavi sliku da vidimo (primjer)

 

 Ako se ponovi tako ću napravit. Hvala

11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi
HITNO pomoc,svaki put kada udem u igru i stinem neki key na tipkovnici igra mi se automatski spusti u tray i windows otvori nekaj od svojih programa ko da sam bindo tipa R slovo za "runcmd" ili kad stisnem duplo W otvori mi se explorer neznam kaj se dešava zna neko?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

počisti-protresi tipkovnicu (menu i ostale funkcijske tipke pogotovo..), izlupaj je..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

windows tipka zablokirana?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
Nvidia GTX 680 kaže...
HITNO pomoc,svaki put kada udem u igru i stinem neki key na tipkovnici igra mi se automatski spusti u tray i windows otvori nekaj od svojih programa ko da sam bindo tipa R slovo za "runcmd" ili kad stisnem duplo W otvori mi se explorer neznam kaj se dešava zna neko?

 Frend je imao sličan problem, poludio na kraju reinstalirao windowse, kad ono opet isto.

Ispostavilo se da mu je na onoj gumenoj podlozi u tipkovnici nesto bilo (sori na zdravoseljackom izrazu), ajmo rec zablokirala se windows tipka i stalno davala kontakt tako da provjeri prvo to!

16 godina
offline
Windows 10 - problemi

glupi Malwarebytes Anti-Malware  mi izbriso fajlove od metro app sa 

 

probao sam sve konbinacije od powershella ,comand prompta i dodavanja novog usera ali nikako da vratim metro apps

 

tj nista se nedesava kad kliknem na start tipku ili kalendar edge prelglednik i sl 

 

znam da je rejesnje reinstalirat ali mi se fakat to neda

 

jel ima neki free program koji instalira ili repaire tj vrati potrebne dadoteke da sve profunkcionira ok 

 

sve drugo je ok samo imam sa tim metro dijelom  je problem pliz help  

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 17:16 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Zin8 kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...
HITNO pomoc,svaki put kada udem u igru i stinem neki key na tipkovnici igra mi se automatski spusti u tray i windows otvori nekaj od svojih programa ko da sam bindo tipa R slovo za "runcmd" ili kad stisnem duplo W otvori mi se explorer neznam kaj se dešava zna neko?

 Frend je imao sličan problem, poludio na kraju reinstalirao windowse, kad ono opet isto.

Ispostavilo se da mu je na onoj gumenoj podlozi u tipkovnici nesto bilo (sori na zdravoseljackom izrazu), ajmo rec zablokirala se windows tipka i stalno davala kontakt tako da provjeri prvo to!

 al to mi se dešava samo kad udem u igru ne inace na windowsu

 

update: nesmijem stsnut win key plus tab inace se to krene desavati nego mora ALT TAB umjesto toga

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 19:33 (Nvidia GTX 680).
14 godina
online
Windows 10 - problemi

Imam Acer Aspire Nitro i Win10... izvadio sam dvd i stavio HDD umjesto njega.... imam problem u boot meniju... nepokazuje mi taj HDD uopce u fast boot meniju... a ssd mi pokazuje 2 puta neznam zasto prije nije.... instalirao sam na taj hdd ubuntu i opet ga nema na spisku... probacu i win xp stavit jer trebam ili linux ili winxp...al nekontam zasto se nevidi u boot meniju? ima ko kaku pametnu da zna u cem je problem?

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

to znači da disk nije bootabilan (nema boot sektor, ii ograničenje kontroelra tko zna što, notebookov BIOS može imati razna ograničenja)..

zapravo ni ne treba, tj umjesto bootanja kroz BIOSov qbm koristi (normalan) način, boot s već postojećeg SSD, samo dodaš dodatni OS u win10 boot meni. (od w8 može i linux), EasyBCD... klik-next.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

to znači da disk nije bootabilan (nema boot sektor, ii ograničenje kontroelra tko zna što, notebookov BIOS može imati razna ograničenja)..

zapravo ni ne treba, tj umjesto bootanja kroz BIOSov qbm koristi (normalan) način, boot s već postojećeg SSD, samo dodaš dodatni OS u win10 boot meni. (od w8 može i linux), EasyBCD... klik-next.

 pa cudno mi je da nema jer se uredno vidio dok je bio spojen na usb kao eksterni... sad kad je spojen na sata od dvd-a nece... mislio sam da se nes pojebalo u windowsu pa nece da prikaze... jer sam prije imo samo jedan ssd na listi a sad imam 2 ista... a i kad bootam win xp nemoze uc u instalaciju prode one pizdarije di loada driverei pojavi se bsod... a ubuntu normalno boota.... sve mi nest cudno u pm...

VenAtoR#2231
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

standardi, podešavanje (biosa) itd. Svaki disk je disk, da bi bio bootabilan mora biti tako kreiran (formatiran) inače je samo storage/removable (uz dodatak, i flash disk je ista stvar, no MS ne želi dozvoliti normalan rad zbog licence win2go kao live linux koji je free pa nema tih ograničenja). Standardi. MBR ili GPT nadalje, sve to je ovisno o BIOSu, željama (multiboot) tj kompatibilnim postavkama prema korisnikovim željama (za OSom). Nevažno jel to PC, može biti Sony PS rootan (linux što je služilo neko vrijeme za jeftikaner superračunala..).

-i dalje ti neće biti jasno.. :) npr IDE-AHCI, xp nema nativni support za novije chipsetove-HDD kontrolere, u kompatibilnom modu radi, u AHCI/RAID mora imati driver, tek tad radi (zapravo uvijek kroz driver, bez drivera ne radi, ne može se koristiti). U doba XP je bio F6-disketa.. (ne nudi kao 7-10 npr s usba jer nema ni za to nativnu podršku itd.).

+ dobio si već rješenje, dodaš boot meni stavku.. jer samo jedan boot (disk) je potreban i to je elegantniji način nego loviti QBM (koji to u osnovi isto radi na nivou BIOSa). Tj. linux ti je instaliran, još samo trebaš objasniti boot manageru gdje ga treba pokrenuti, boot je kranje (glupa) jednostavna stvar. Standardi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 15:42 (ihush).
14 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

standardi, podešavanje (biosa) itd. Svaki disk je disk, da bi bio bootabilan mora biti tako kreiran (formatiran) inače je samo storage/removable (uz dodatak, i flash disk je ista stvar, no MS ne želi dozvoliti normalan rad zbog licence win2go kao live linux koji je free pa nema tih ograničenja). Standardi. MBR ili GPT nadalje, sve to je ovisno o BIOSu, željama (multiboot) tj kompatibilnim postavkama prema korisnikovim željama (za OSom). Nevažno jel to PC, može biti Sony PS rootan (linux što je služilo neko vrijeme za jeftikaner superračunala..).

-i dalje ti neće biti jasno.. :) npr IDE-AHCI, xp nema nativni support za novije chipsetove-HDD kontrolere, u kompatibilnom modu radi, u AHCI/RAID mora imati driver, tek tad radi (zapravo uvijek kroz driver, bez drivera ne radi, ne može se koristiti). U doba XP je bio F6-disketa.. (ne nudi kao 7-10 npr s usba jer nema ni za to nativnu podršku itd.).

+ dobio si već rješenje, dodaš boot meni stavku.. jer samo jedan boot (disk) je potreban i to je elegantniji način nego loviti QBM (koji to u osnovi isto radi na nivou BIOSa). Tj. linux ti je instaliran, još samo trebaš objasniti boot manageru gdje ga treba pokrenuti, boot je kranje (glupa) jednostavna stvar. Standardi.

 jel ja mogu drugi disk napravit da bude bootabilan bez formatiranja ili mogu samo s formatiranjem?

 

evo dole sta vidim.... odjednom imam 2 ssd-a  a imam samo jedan... i nevidim ostalo...

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 17:32 (jocommb).
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav,

nisam siguran jesam li u dobroj temi,ali posto je opcenito za win 10 pa da pitam:
uzeo bi za laptop win 10 - u ponudi su

Microsoft Windows 10 Pro OEM CD-KEY GLOBAL  - 10$

Microsoft Windows 10 Pro CD-KEY GLOBAL  - 21,68$

 

posto necu reklamirat sa kojih stranica, mislim da se zna od kud se uzima - pa me zanima koja verzija je ok, tj je li svejedno ili ima nekih caka?

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 - problemi

zanimliva sitacija, a ujedno žalosna, naime osoba koja ima poteškoće u razvoju i ima sad na lapu win 8.1 na hr i želi da joj upgrejdam na w10 i sad sa one stranice za upgrejd dal bude ostao hr jezik u windowsima ili ne ili budem morao naknadno instaliravat?

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
mrakky kaže...

zanimliva sitacija, a ujedno žalosna, naime osoba koja ima poteškoće u razvoju i ima sad na lapu win 8.1 na hr i želi da joj upgrejdam na w10 i sad sa one stranice za upgrejd dal bude ostao hr jezik u windowsima ili ne ili budem morao naknadno instaliravat?

 Naravno, pod uvjetom da je originalna instalacija bila na hrvatskom. Ako je bila na nekom drugom, morat ćeš skinuti HR jezični paket.

 

A inače, ostaju sve postavke, programi i skinute aplikacije koje su kompatibilne sa Desetkom.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ekipa dali ima tko ideju kako da ovo podcrtano uklonim iz izbornika? 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
4mal kaže...

glupi Malwarebytes Anti-Malware  mi izbriso fajlove od metro app sa 

 

probao sam sve konbinacije od powershella ,comand prompta i dodavanja novog usera ali nikako da vratim metro apps

 

tj nista se nedesava kad kliknem na start tipku ili kalendar edge prelglednik i sl 

 

znam da je rejesnje reinstalirat ali mi se fakat to neda

 

jel ima neki free program koji instalira ili repaire tj vrati potrebne dadoteke da sve profunkcionira ok 

 

sve drugo je ok samo imam sa tim metro dijelom  je problem pliz help  

 bilo tko help

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ERROR1911 kaže...

Ekipa dali ima tko ideju kako da ovo podcrtano uklonim iz izbornika? 

Skini CCleaner i slijedi ovo sa slike.

Nakon toga, pronađi taj unos i obriši ga.

Batllelog: sudy_freak
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 22:58 (sudy_freak).
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
4mal kaže...
4mal kaže...

glupi Malwarebytes Anti-Malware  mi izbriso fajlove od metro app sa 

 

probao sam sve konbinacije od powershella ,comand prompta i dodavanja novog usera ali nikako da vratim metro apps

 

tj nista se nedesava kad kliknem na start tipku ili kalendar edge prelglednik i sl 

 

znam da je rejesnje reinstalirat ali mi se fakat to neda

 

jel ima neki free program koji instalira ili repaire tj vrati potrebne dadoteke da sve profunkcionira ok 

 

sve drugo je ok samo imam sa tim metro dijelom  je problem pliz help  

 bilo tko help

 

Jesi probo sa:

 

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth pa onda sfc /scannow
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Windows 10 - problemi

ne...idem isprobat 

 

i dalje je isto...

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 23:44 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
jocommb kaže...
..

 jel ja mogu drugi disk napravit da bude bootabilan bez formatiranja ili mogu samo s formatiranjem?

 

evo dole sta vidim.... odjednom imam 2 ssd-a  a imam samo jedan... i nevidim ostalo...

- diskpart, select disk (pazi broj!), active.

- vidiš dva diska, zbog dva načina (samo što u tvom slučaju bios ne ispisuje detaljnije uefi-legacy mod).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pozdrav ekipa , nakon jucerasnjeg upgradea problem !! Palim comp ,sistem se digne do logina-a, kad treba upisati sifru comp se blesira do te mjere da je nemoguce upisati sifru,sto znaci ekran se prebacuje random sa slike na sliku i nedam mi mogucnost upisivanja sifre (win 10). Probao sam safe mode f8 ali ne pali. Ima li tko rjesenje ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav ekipa

 

Znaci vratim se doma, palim komp i vidim da se promijenila pozadina na monitoru i da nekih foldera nema, a neki poput foldera od igra su ostali na desktopu

Pretpostavljam da je win10 radio neki update ali mi je skinuo sve foldere sto sam imao. Pronasao sam ih i prebacio nazad u documents, ali sad ih uopce nema vise.

Mogu naci kao shortcutove na njih ali ne i foldere. Bilo kakva pomoc je super...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Vidi da update nije napravio "WindowsOLD" , možda ti je nešto tamo ostalo...inače na desktopu se ne drži ništa osim shortcut-a tj. dokumente drži u svojim folderima ili čak bolje na drugoj particiji diska.

14 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
jocommb kaže...
..

 jel ja mogu drugi disk napravit da bude bootabilan bez formatiranja ili mogu samo s formatiranjem?

 

evo dole sta vidim.... odjednom imam 2 ssd-a  a imam samo jedan... i nevidim ostalo...

- diskpart, select disk (pazi broj!), active.

- vidiš dva diska, zbog dva načina (samo što u tvom slučaju bios ne ispisuje detaljnije uefi-legacy mod).

 bio mi je aktivan...uglavnom cini mi se da je nesta do tog sta je stavljen umjesto dvd-a...i neda mi se sad vise zajebavat s tim... uspio sam nac neki da mi bude eksterni i na njega sam stavio ubuntu...

 

 

edit : sad sam siguran da je do tog sta je je na mjestu dvd-a... vrag mi nije dao mira i izvadio sam disk i spojio usb-sata kablom i odma ga pokaze u boot meniju...i samo jedan ssd... nesta se poblesavilo...a neda mi se reinstalirat windows sad da vidim dal bi bilo sta drugacije...

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 22:47 (jocommb).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
4mal kaže...

ne...idem isprobat 

 

i dalje je isto...

 Nema ti tu pomoći. Pokušaj reinstalirati sve metro aplikacije, pa nemaš ih valjda toliko puno? Ako imaš sliku sustava, napravi restore. (Mada mi je nejasno zašto se MBAM dirao u Package folder...)

kužim ja kaj ti očeš reč, kad je na full za svaki fajl iz te vreče se bude ogasio pri pokretanju istog...pismenost by Mrakky
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 20:40 (BlackMoon).
16 godina
offline
Windows 10 - problemi

imam iso kopiju na disku jucer skinutu pa mogu ponovo instalirat sa aplikacijama i zadrzanim podacima 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ja sam nedavno htio kreirati mk link za jedan folder koji mi se nalazi u app data/local. Kreator je nešto zabrljao, javio grešku i pobrisao mi većinu podfoldera u appdata/local. Naravno, tamo se nalaze i postavke od metro aplikacija i još neke sistemske. Nije više radila niti jedna. Ostalo mi je samo napraviti system restore. Sreća da sam imao svježu sliku...

kužim ja kaj ti očeš reč, kad je na full za svaki fajl iz te vreče se bude ogasio pri pokretanju istog...pismenost by Mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

Gledao sam nesto na internetu pa odma to i provjerio, nazalost nije. Prvi put ih je premjestio u C/users/user/documents, pa sam ih ja vratio nazad. Ocito glup potez. 

Probao sam sa Recuva ali ne pronalazi nista. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice