Windows 7 - problemi sa RAM memorijom

poruka: 5
|
čitano: 2.609
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Windows 7 - problemi sa RAM memorijom

Lijepi pozdrav!

 

OS je Windows 7 x64. Nedavno sam imao problema sa koristenjem prostora na C:, naime particija se iz nekog razloga napunila do kraja iako nista novo tamo nisam instalirao, taj dio je samo za Windows i neke osnovne programe. U potrazi za rjesenjem problema nasao sam upute o tome kako Windowsi koriste RAM memoriju ili nesto slicno i pohranjuju podatke. Nisam vise siguran za opis, ali se sjecam da je pisalo da modificiranjem toga se mogu prouzrociti problemi sa RAM memorijom u smislu da se ruse programi pri visokom koristenju RAM memorije. I sada mi se to dogadja, programi gutaju i do 80-90% RAM memorije, sto se ranije nije dogadjalo. Imam 8GB sto bi trebalo biti ok. Da, znam, bio sam budala sto sam se u to petljao. 

 

Moje pitanje je ima li tko ideju po cemu sam to tocno cackao i kako vratiti na standardne postavke? Mislim da sam morao koristi i cmd u procesu, ali nisam siguran.

 

Puno hvala na pomoci!

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 7 - problemi sa RAM memorijom

A ko će ga znat po čemu si ti petlja neznam ja ni po čemu san ja petlja prije po ure stoga nanovo digni winse i ne čačkaj više u stvari koje ne razumiš.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 - problemi sa RAM memorijom

Vjerujem da sam po ovom prckao

 

"PageFile.sys is your "virtual memory" or "swap space". It is where things from your RAM go when they are not currently being used. You should never delete that file. You may, with some caution, change the Windows system settings that dictate the size of that file, however you are likely to see performance degradation if you do so." 

 

E sad, kako vratit na default postavke :D

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Windows 7 - problemi sa RAM memorijom

a onda probaj ovako;

desni klik na My computer>Properties>advanced system settings>(gornji red) Advanced>Performance,ispod Settings>pod Advanced idi na Change i ako imas SSD stavi tockicu na No paging file a ako nemas stavi tockicu na System managed size.

 

Ja imam SSD pa sam page file prebacio na "tvrdi" disk odn particiju D.

 

sve imas na slikama 8kompjuter ce ti traziti restart ili dva i to bi trebalo rijesiti problem (ako je u tome problem)

 

 

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Windows 7 - problemi sa RAM memorijom
Strahoslav Trta kaže...

a onda probaj ovako;

desni klik na My computer>Properties>advanced system settings>(gornji red) Advanced>Performance,ispod Settings>pod Advanced idi na Change i ako imas SSD stavi tockicu na No paging file a ako nemas stavi tockicu na System managed size.

 

Ja imam SSD pa sam page file prebacio na "tvrdi" disk odn particiju D.

 

sve imas na slikama 8kompjuter ce ti traziti restart ili dva i to bi trebalo rijesiti problem (ako je u tome problem)

 

 

 Yup, that did the trick :D Puno hvala! :)

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice