Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.350.950
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Gale92 kaže...

Oprostite ako sam .

Spojio sam Samsung LED tv S Windows 8.1 prijenosnikom.
Sliku sam dobio na tv i sve 5. No problem je taj što mi slika na tv nije cijelovita kao recimo na prijenosniku. Pokušao sam u postavkama smanjiti rezoluciju ali imam samo dvije (1920x1080px) te (1024x768px). Bez obzira koju odaberem slika s prijenosnika na tvu mi se ne prikazuje u cijelosti. Odnosno izrezana je po rubovima, tako npr ne vidim start izbornik i tab ikonice ili u internet pregledniku ne vidim kvadratiće za zatvorit, minimizirat ili pak spustit web preglednik.

Dal netko zna u čemu bi mogao biti problem?

Hvala.

 Mozda ti je na TV aktivirano zoom il neki drugi format pod aspect (na daljinskom).

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
nicky.sl kaže...
ihush kaže...

- kizo via nicky.. (ne da mi se klikat).

 Sta bi to tribalo znacit ?!!?

 

 ništa, link na link preko linka...

 

zviznemte kaže...
ihush kaže...

vjerojatno tvoja VGA ne zadovoljava requirementse (dx-9-10/AERO +MM)..

 Imam dx 11 i tisucu puta sam bio instaliravao MM. Prosli tjedan sam reinstariao win.

 -to nije ono što je navedeno pod PC.. dx-API u w8 je 11, ali to ne znači da imaš HW i dx9-10 (instalirano, nrp redist2010..). ... ili neki drugi update. Pa do banalnog problema s downloadom/serverom, npr pobrisati soft.downloads (sadržaj foldera) i ponoviti ili skinuti offline installer i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
izvone kaže...

 Al kako naći key?

 Pretpostavljam da se radi o nekom UEFI laptopu, pošto je kupljen s Osmicom: najbrži način - otvori Command Prompt kao Administrator, i upiši kod:

 

powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey"

 

Time  bi trebao dobiti ključ ''na sunce''.

Ako to ne radi (ili ti se neda copy/pasteat gornju naredbu ), probaj Windows OEM Product Key Tool. Možda pomogne.
Inače, kod OEM Windowsa kojima je ključ spremljen u BIOS-u/UEFI-ju, sve što treba je reinstalirati Windowse.

Kod restarta, mašina sama prepoznaje da je OS reinstaliran i automatski ga aktivira.

 

Naravno, samo ako se radi o istoj verziji koji je bila originalno istalirana.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2015 20:07 (kizo2703).
13 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
SHELBY_09 kaže...

 Mozda ti je na TV aktivirano zoom il neki drugi format pod aspect (na daljinskom).

 Sve uredu, postigao sam željeni rezultat ručnim postavljanjem visine i širine

14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
nicky.sl kaže...
izvone kaže...
ihush kaže...

- kizo via nicky.. (ne da mi se klikat).

 Al kako naći key?

 Pa lipo ga kupis i imas i netriba ga trazit ali ako je jogurt u pitanju e tu ti ja nemogu pimoc posto je na forumu zabranjeno o tim tvarima pricat.

 Ko što rekoh je kupljen s original al predinstaliranim....

kizo2703 kaže...
izvone kaže...

 Al kako naći key?

 Pretpostavljam da se radi o nekom UEFI laptopu, pošto je kupljen s Osmicom: najbrži način - otvori Command Prompt kao Administrator, i upiši kod:

 

powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey"

 

Time  bi trebao dobiti ključ ''na sunce''. Ako to ne radi (ili ti se neda copy/pasteat gornju naredbu ), probaj Windows OEM Product Key Tool. Možda pomogne. Inače, kod OEM Windowsa kojima je ključ spremljen u BIOS-u/UEFI-ju, sve što treba je reinstalirati Windowse.

Kod restarta, mašina sama prepoznaje da je OS reinstaliran i automatski ga aktivira.

 

Naravno, samo ako se radi o istoj verziji koji je bila originalno istalirana.

 Hvala,probat ću,naravno stavljao bih istu verziju...

9 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Pozdrav,

može li mi netko objasniti kako pravilno koristiti wsus offline.  Označim da mi poskida update za office 2013 i win 8.1 64bit(poskida mi nekoliko gigi updejta) a poslije kad instaliram updejte WU još uvjek pronađe par stotina megabajta updejta. U wsus logu piše ovo  Warning: Integrity database ..\client\md\hashes-wsus.txt not found  a ništa nisam brisao

I još dali je to bug na win 8.1 da windows cleanupu treba oko pola sata do 45 minuta ako se označi da očisti u servisu windows update(oko 37.mb) to se mi dogodilo na nekoliko računala.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 9:40 (Rocker747).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
zviznemte kaže...

Imam problem pokušavam instalirati Windows Essential 2012, ali samo Movie Maker i svaki put mi stane na 64%.

 Uključi Windows Firewall prije početka instalacije!

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
9 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Nakon što mi je Avast prouzrokovao probleme. Htio bi čuti Vaše mišljenje

Koji antivirus koristite na windows 8/8.1?

 

11 Defender
8 Avast
2 Avira
0 Avg
0 Comodo
4 360
0 Panda
3 Neki drugi
8 Nijedan
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 9:55 (Rocker747).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Gdje je opcija "nijedan"?

My name is Legion... For we are many!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Sum_of_all_fears kaže...

Gdje je opcija "nijedan"?

 Dodano

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Rocker747 kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Gdje je opcija "nijedan"?

 Dodano

 .. hmm, pošto je defender već u OSu, ta opcija (odgovori) ne moraju biti točni, mada juzer tako misli.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
BlackMoon kaže...
zviznemte kaže...

Imam problem pokušavam instalirati Windows Essential 2012, ali samo Movie Maker i svaki put mi stane na 64%.

 Uključi Windows Firewall prije početka instalacije!

 Uključen mi je, ali i dalje neće.

13 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
zviznemte kaže...

 Uključen mi je, ali i dalje neće.

 Ako se ne varam Essential 2012 nema podršku za Windows 8.1 (ako te koristiš)

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Gale92 kaže...
zviznemte kaže...

 Uključen mi je, ali i dalje neće.

 Ako se ne varam Essential 2012 nema podršku za Windows 8.1 (ako te koristiš)

 Meni radi. I to baš Movie Maker. Na Win 8.1.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
mind_challenge kaže...
Gale92 kaže...
zviznemte kaže...

 Uključen mi je, ali i dalje neće.

 Ako se ne varam Essential 2012 nema podršku za Windows 8.1 (ako te koristiš)

 Meni radi. I to baš Movie Maker. Na Win 8.1.

 Instalirao sam verziju koja je izašla prije ove i odmah se instaliralo bez problema. Zašto ova najnovija neće nznm.

 

Inaće imam Win 8.1

14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Rocker747 kaže...

Nakon što mi je Avast prouzrokovao probleme. Htio bi čuti Vaše mišljenje

Koji antivirus koristite na windows 8/8.1?

 

 bitdefender

13 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
Rocker747 kaže...

Nakon što mi je Avast prouzrokovao probleme. Htio bi čuti Vaše mišljenje

Koji antivirus koristite na windows 8/8.1?

 

 Eset Nod 32

8 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Pozdrav, 

 

Nakon update drivera sa driverbooster i prikljucka laptopa na tv javio mi se neki error i comp se ugasio. 

Par puta ranije sam radio update sa istim programom, prikljucivao na tv i nije bilo problema.

Vise ne mogu da pokrenem aplikacije, prikazuje da su upaljene ali nisu. Takodje ne mogu pristupiti pc settings. 

Sto se tice dokumenata i programa to radi bez problema. 

Takodje se desilo par puta da mi odjednom ventilator unutar laptopa pocne da huci... 9-10 mjeseci otkad je laptop

kupljen nije se nikad desilo da mi se taj ventilator pali. Prvi put da sam ga uopste cuo.

Pokusao sam prvo system reset, vrti se par sati i nista. Javi mi da ima neka greska i da ne moze. 

Pokusao sam refresh pc, stigne do 70-80 % i to je to. Opet javlja da ima problem i da ne moze zavrsiti. 

Laptop je kupljen sa licenciranim win 8, ali bez cd-a. Radio sam upgrade na 8.1.

Tako da ne znam da li uopste mogu da formatiram i snimim ponovo 8.1, sa kljucem od win 8. 

Ili ponovo da snimim win 8. Ili mozda postoji drugo rjesenje problema...

Da li je mozda neki virsus u pitanju, ili nesto drugo? 

 

Unaprijed vam hvala:)

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Da li ti je prije toga (update drivera s DriverBooster-om) sve radilo super?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Radilo je ok. Znam da je vjerovatno greska update drivera i da to ne treba da se radi ako radi ok.

Ali kao sto sam rekao, par puta ranije sam radio update sa istim programom i nije bilo problema. 

I stvarno je primjetno bio ubrzan rad,

Evo sinoc kad sam ponovo prikljucio hdmi od tv-a javio mi je isti error i ugasio se... 

Nisam uspio da vidim kojije error... samo sam uspio da zapamtim da je pisalo fatal video... nesto.. erorr..

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

otkad sam stavio win 8,1 scroll down/up na touch padu mi ne radi , pa jel ima neko rjesenje?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Probaj napraviti dupli touch na desnoj strani touchpada i povući gore / dolje,možda je to u pitanju.Ili update drivera za touchpad (99% da je Synaptics).

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2015 11:49 (WackyZG).
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Imam windows 8.1. u task manageru mi pokazuje brzinu rama 667 MHz, a CPU-Z DRAM frequency 400MHz. Omjer FSB:DRAM je 1:1 što bi trebalo biti 800MHz. Neznam da li je moguće da task manager pokazuje pogrešno.

Drugo pitanje je za page file. Imam 4 GB rama, page file mi je namješten initial size 5500MB, a maximum size 7000MB. Ne znam da li je ovo dobro namješteno, ali problem je u tome da mi kad npr. igram neku igru ram bude na 2.3 GB, a page file 3.4GB. Ili u drugoj ram 3.4GB, a page file bude i preko 5.4 GB zauzet. Koliko znam page file bi se trebao koristiti kad nema dovoljno rama, a meni u nijednom slučaju ne iskorištava cijeli ram u prvom slučaju tek nešto više od pola. Obje igre su zahtjevne te bi trebalo i više od 4GB, a meni ni to ne zauzmu. I u windowsima mi je ram na 1.7 Gb, a ukupno sa page fileom je 2.5GB. Zašto bi windowsi koristili još tih 800MB sa HDD-a kad ima još slobodnog rama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2015 10:19 (ale329).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
mile1989 kaže...

otkad sam stavio win 8,1 scroll down/up na touch padu mi ne radi , pa jel ima neko rjesenje?

 jesi instalirao official driver za touchpad (naravno s podrškom za Win 8.1)?

11 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Rocker747 kaže...

Nakon što mi je Avast prouzrokovao probleme. Htio bi čuti Vaše mišljenje

Koji antivirus koristite na windows 8/8.1?

 

 Godinama koristim Aviru, nisam imao nikakvih konflikta s tim antivirusnim. Kada bih koristio free verziju kombinirao bih s Malwarebytes, također free(real protection real annoying). My Experience, yep...

skOOrvy
12 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Dali je moguce izbrisati internet explorer posto ga uopce ne koristim al da mi se nista ne pobrka 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

-beskorsino.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
Wayto XD kaže...

Dali je moguce izbrisati internet explorer posto ga uopce ne koristim al da mi se nista ne pobrka 

 

11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje...Koji sve fakulteti imaju mogućnost za iskoristiti DreamSpark?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
FanBoy kaže...

Da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje...Koji sve fakulteti imaju mogućnost za iskoristiti DreamSpark?

 Ovdje to mozes provjeriti.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice