Windows 8.1 64bit blue screen error

poruka: 14
|
čitano: 3.173
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8.1 64bit blue screen error Pomoć HITNO!

Pozdrav forumaši.

Evo od jutarnjih sati imam nekakvih problema sa laptopom. Dosada sam koristio win7 ultimate.

Konfiguracije : Intel Core2 Duo CPU T5800 2.00GHz
4gb ram
Ati Radeon Mobility HD 3400 

I kada sam htjeo upaliti laptop izbacio mi je blue sreen error.
(postam sliku, poslje posta)
Pokušam botati nove win 8.1 64 i 86x ili win 7 ultimate 64bit.
opet mi izbaci blue screen error .

Jedini rad u kojemu mi neizbacuje blue screen i koji trenutno koristim je safe mod.

Nemogu koristiti recovery! Jer mi izbaci neku gresku system protection off. 
A i u svojstvima moje račenalo nema  te opcije.

Bilo kakva pomoc bi mi dobrodošla.

Extremna budala
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8.1 64bit blue screen error

Evo ga blue screen

Blue Screen Blue Screen
Extremna budala
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8.1 64bit blue screen error Pomoć HIT

-ako ne možeš ni bootati s medija, tad je medij-install (u temi za svaki OS imaš i DL/izradu 'pravog' medija jer modificirani mogu biti problem) loš ili HW-kvar.

na notebooku nemaš puno opcija, povjeri kontakte RAM/HDD i opcije u BIOSu, temperatura i sl ako je prikazano. (boot s Hirensa bi bio poželjan).

Pošto ne opisuješ problem bootanja s medija ('pravog', ne nekog loaderskog..), vjerojatniji je kvar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 64bit blue screen error Pomoć HIT

uspio sam pronaći neke system errore sada ću postati slike, pa ako bi mi mogli ponuditi kakvu soluciju.

Extremna budala
15 godina
offline
Re: Windows 8.1 64bit blue screen error Pomoć HIT
Batihno kaže...

uspio sam pronaći neke system errore sada ću postati slike, pa ako bi mi mogli ponuditi kakvu soluciju.

 

- sys.errori su skoro beskorisni dok ne riješiš boot, prvo moraš moći bootati s medija.

 

- ako je HW neispravan, tad nema rješenja osim popravka/zamijene neispravnog.

- sve ostalo je soft, od podešavanja BIOSa, ispravnog medija s ispravnim installom, na kraju driveri i ostatak softa kojeg koristiš.

kad je npr HW-kvar (ili problem) npr s VGA moguće je ovakvo ponašanje i npr boot u safe modu, jer tad ne koristi sve funkcije. Kao i to da neki soft-utils-malware smeta, ali tad nije kvar, tad bi bootao s medija...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 8.1 64bit blue screen error Pomoć HIT

-beskorisno, npr update error u safe modu je OK.. ostalo može biti problem npr skiseljenog yogurta (loader/aktivator, dodatni razlog da pogledaš temu i izradu pravog boot medija). Dok ne možeš bootoati s medija, ostaje kvar (kao što jedan error javlja HDD kontroler).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 64bit blue screen error Pomoć HIT

Znaci najbolje mi je laptop odnjeti na servis?

Extremna budala
15 godina
offline
Re: Windows 8.1 64bit blue screen error Pomoć HIT
Batihno kaže...

Znaci najbolje mi je laptop odnjeti na servis?

 -ne čitaš, prvo pokušati s 'pravim' medijem bootati, ako je problem isti, tad je vjerojatno kvar.. i vjerojatno servis (problem isplativost).

Vidi teme win 7-8-x i skidanje untouched + izradu DVD/USB ili npr ubuntu, hirens.. nešto što 100% radi (na ispravnom HWu). Tad eliminacijom ostane kvar ili tvoj medij kao krivac.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 1:32 (ihush).
14 godina
offline
Re: Windows 8.1 64bit blue screen error Pomoć HIT

Taj Blue screen u 90% slučajeva znači da imaš instaliran nekompatibilan ili netočan driver za neki komad hardwera.

 

Udji u Safe Mode, otvori Control panel, klikni na SYSTEM Ikonu, otvorit će ti se novi prozor, na ljevoj strani imaš ADVANCED SYSTEM SETTING, klik na njega.

 

Otvara ti se jos jedan prozor, na njemu nadji STARTUP and RECOVERY,  klikni SETTTINGS .

 

Otvorit će ti još jedan novi prozor (Startup and Recovery) na dnu imaš SYSTEM FAILURE Sekciju, i pod WRITE DEBBUGING INFORMATION postavi opciju na SMALL MEMORY DUMP (256kb)

 

Restartaj komp

 

Pusti ga da dodje do blue screena da napravi novi memory dump.

 

 

Nakon toga ako već nemaš skini negdje ovaj mali komad softwera prebaci ga na stick i opet pokreni komp u SAFE Modu.

 

http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

 

 

Upali ga i sljedi ove kratke upute kako analizirati Blue Screen memory dump :

 

Uz malo sreće će ti pokazati točno koji fajl-driver ti ruši sistem, progooglaj na netu koji software-komponenta koristi taj fajl i dok si u safe modu odinstaliraj taj software-driver.

 

Ako ti Windows izbaci poruku da nemožeš odinstalirati programe u Safe-Modu, skini ovaj mali tool : http://windowsitpro.com/windows/jsi-tip-9233-safemsiexe-freeware-starts-windows-installer-safe-mode

 

Pokreni ga i onda odinstaliraj drivere koji ti rade probleme.

 

 

Sretno.

 

 

EDIT:

Zaboravih napisati ako je baš do drivera samog, onda probaj u Device manageru napraviti rollback drivera ili ga potpuno odinstalirati.

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 22:53 (Colossus7).
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8.1 64bit blue screen error RIJEŠENO!

Pozdrav forumaši.

Evo upraba HirensBOOTCd-a je napravila posao, tamo sam pronašao programčić, formatirao c:/ disk na kojem su bili windowsi i drajveri i uspeješno riješio problem :)

Hvala ihush puno si mi pomogo.


Još jedna jako dobra stvar, u mojoj kolekciji..:)

Extremna budala
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 64bit blue screen error Pomoć HIT

Dečki sorry vas zezam ali nadam se da ce te mi moci jos malo pomoći, ako bilo šta trebate od informacija javite mi :)
da vam znam sve prenjeti :)
hvala unaprijed :)

novi errori, kad mislim da sam ih se riješio evo njih opet novi errori, kad mislim da sam ih se riješio evo njih opet
Extremna budala
10 godina
odjavljen
offline
Windows 8.1 64bit blue screen error

1 BSOD uzrokuje Avastov sf modul,reinstaliraj Avast a ako opet dobiješ BSOD onda probaj neki drugi AV kao npr Panda ili koji ti paše. Za drugi probaj stavitu nove drivere sa Driver Booster ili probaj deinstalirati usb drivere.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice