Windows boot entry problem

poruka: 9
|
čitano: 1.959
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Windows boot entry problem

Uh znaci imam jedan malo zeznut problem prije 3 tj mi je crko ssd na kojem su bili windowsi 10 danas je stigo novi ssd ja ga lijepo instaliram stavim

windows 7 instalacijski cd copying files dode do 100% pise da ce se pc restartat i onda nakon rebbota umjesto da se zavrsi instalacija opet me vrati na onaj prvi instalacijski prozor rest pc izvadim cd stavim ssd na first boot device cisto da vidim sta ce pisat pojavi se windows boot manager i pise da imam 2 windows 7 instalacije prva je vjerojatno jos ostatak od proslog ssd-a pa je ostalo zabiljezeno u boot manageru ova druga koju sam pokuso instalirat na ssd isto ne radi zato sto se instalacija nije ni provela do kraja e sad znaci ja imam 2 windows 7 entrya u boot manageru nijedan ne radi a ne znam kako da ih izbrisem da mogu normalno opet instalirat win 7 sa cd imam jedino ubuntu live cd ali cini se da za ubuntu nema nista tipa easybcd da izbrisem te entrye pa ako imate kakvu ideju

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2015 20:50 (voyager).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows boot entry problem

boot meni je nevažan, win install provjeri i doda svoj entry .. instaliraj, kasnije sređuj višak ako ostane.

veći problem je petljanje raznih diskova, MBRa, primarnih particija.. i uefi-gpt. To većinu zbuni i boot ode na pogrešan disk. Najjednostavnije, odspoji druge diskove prije installa, kasnije ih lako spojiš. Ako se boot order proomijeni, podesiš BIOS.. i to mora radit.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Windows boot entry problem

Iskljucio sam hdd pa probo ponovno i opet ista stvar instalacija dode do 100% pc se restarta i umjesto da zavrsi instalaciju vrati me na instal windows ekran

sad vec imam 4 windows 7 instalacije u windows boot manageru a nijedna ne radi zato sto se nijedna instalacijanije do kraja zavrsila jedino da je nesto do dvd roma ali ne vjerujem ne znam zbunjen sam probat cu jos par stvari.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows boot entry problem
voyager kaže...

Iskljucio sam hdd pa probo ponovno i opet ista stvar instalacija dode do 100% pc se restarta i umjesto da zavrsi instalaciju vrati me na instal windows ekran

sad vec imam 4 windows 7 instalacije u windows boot manageru a nijedna ne radi zato sto se nijedna instalacijanije do kraja zavrsila jedino da je nesto do dvd roma ali ne vjerujem ne znam zbunjen sam probat cu jos par stvari.

Danas sam imao isti problem na jednom Asusovom laptopu. Dakle, idi na boot meni i odaberi svoj izvor instalacije. Obriši na systemskom disku sve stvorene particije i uglavnom uradi instalaciju kao prvi puta. Pričekaj da se windowsi instaliraju i kada dođe poruka da će restartati računalo da dovrši instalaciju pričekaj crni ekran i odmah izvadi instalacijski disk/usb. Windowsi će se učitati sa sistemskog diska i obaviti sve što treba bez traženja ponovnog stavljanja instal. izvora.

Zora puca, biće dana ...
13 godina
neaktivan
offline
Windows boot entry problem

Evo probo sam i to ista stvar dode do 100% restarta se i vrati se na install windows ekran umjsto da zavsri

instalaciju nikad nisam u zivotu ovo vidio probat cu jos sutra kod susjeda sprzit windowse kao live cd ako se to uopce moze

pa onda sa easy bcd izbrisat te boot entrie sad ih je vec 5

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows boot entry problem

Meni se to događalo kad sam se s desetke vraćao na sedmicu, ali sam instalaciju radio sa usb-a. Kad krene restart, izvadi usb ili u tvom slučaju cd, kad dođe do izbornika OS-a (bi će dva OS-a) izaberi prvi i u tih 5 sekundi vrati CD nazad, tako da započne ostatak instalacije, kasnije će sve ići svojim tokom.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows boot entry problem

disk mora biti bootabilan.. obriši sve postojeće particije, installer će kreirati potrebno. (primarnu aktivnu-boot particiju za MBR ili ako je UEFI GPT.. ako znaš razliku, podesi po želji-potrebi). Zbog ograničenja starog standarda MBR, max je 4 primarne particije, tad installer ne može kreirati novu-petu-boot.. zato se sve briše.

diskpart, clear..

 

install medij, ovisno o postavkama BIOSa, može se ukloniti. Čini mi se da nemaš 'pravi' install ili pogrešno podešen BIOS..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Windows boot entry problem

U polje Run upiši naredbu msconfig. Kad otvori prozor klik na Boot. Na listi odaberi boot OS-a koji želiš izbrisati. Pažnja! Obično OS odmah kaže sa kojom instalacijom nešto nije u redu i da li je želiš izbrisati sa liste. Ukoliko ti OS ne ponudi tu opciju moraš biti pažljiv što brišeš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows boot entry problem

Evo da javim uspio sam stavio sam win 7 na usb i tako je uspjelo nisam siguran zasto nije sa cd-om s obzirom da sam

na prosli ssd bez problema s njim instaliro al dobro sta je je sad glavno da radi sad.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 16:49 (voyager).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice