Xiaomi Mi 6

poruka: 429
|
čitano: 118.919
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
SHELBY_09 kaže...
Kresaux kaže...
Sve mi se čini da je problem u aplikaciji, a ne u miui-ju. Thx

 I ja mislim da je do aplikacije. Meni na huaweiu isto kasni dosta...

 

ja prije nekih 7 dana dao sansu Gmailu, dosad koristio Outlook i prebacio se na BlueMail, i na Gmailu mi dolazile bas redovno notifikacije i dosadilo mi ono, al opet kad mi nesto ne sjeda app, pa je ipak disableovao.

Ipak izgleda da to varira od modela do modela, mozda da probas zadnju verziju da skines s apkmirror u slucaju da nemas zadnju verziju.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Prebacio sam se već na predinstaliranu aplikaciju i zadovoljan sam.

Ona funkcionira tako da svakih x minuta provjerava imaš li mail i "pulla" informacije. Gmail s druge strane uopće nema opciju tog intervala sinkronizacije nego ti sam "pusha" obavijest o novom mailu.

To kod mene jednostavno ne radi kak spada, ne samo da nema notifikacije nego se niti u samoj aplikaciji nista ne vidi dok rucno ne osvježim.

Ali velim, nije vise ni bitno, samo me zanimalo kako je kod drugih.
9 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Postao sam vlasnik MI 6 bijelog, super mi je i prelazak sa MI 5 i nije neki na prvi ruku ali se definitivno osjeti 40g vece tezine. Dali itko od vas ima xiaomi eu i kakav vam je?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Igormaric kaže...

Postao sam vlasnik MI 6 bijelog, super mi je i prelazak sa MI 5 i nije neki na prvi ruku ali se definitivno osjeti 40g vece tezine. Dali itko od vas ima xiaomi eu i kakav vam je?

 Molim te pojasni to: "prelazak sa MI 5 i nije neki na prvi ruku".

 

S obzirom da i sam planiram preći sa Mi5 na Mi6.

15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

Pozdrav,

 

trebam pomoć ako neka dobra duša među vama ima iskustva sa slušanjem muzike preko Mi6 tj. slušalica spojenih preko onog prokletog convertera sa type-C na 3.5mm konektor?

 

Uglavnom kako imam spojene žičane slušalice (preko convertera) muzika se katastrofalno reproducira. Stišava se i poglašnjava svaki put kad mobitel otključam ili zaključam, u rijetkim slučajvima i samo od sebe. U jednom trenutku se muzika prestala reproducirati preko slušalica i prebacila se na zvučnik sama od sebe bez meni vidljivog razloga.

 

Dok se muzika repoducira bez slušalica/konvertera, onda sve radi ok, mogu mobitel zaključavati i otključavati bez promjena u glasnoći. Probao sa 4 različita tipa slušalica, konverter je do kraja/dobro ukopčan u Type-C utor, a slušalice do kraja spojene u konverter.

 

Ima li netko ideju da li je to problem do type-c utora, konvertera ili nečega drugog? Možda nekakav softverski problem, no onda mi nije jasno zašto bez slušalica radi dobro? :( Probao sam čak i konverter bez slušalica ostaviti spojen u mobitel i onda reproducirati muziku no sve normalno radi, znači samo kad su spojene slušalica radi probleme, no nekako sumanjam da su 4 različite slušalice na neki način strgane i ne rade odjednom dobro, a rade dobro u drugim telefonima.

 

Da li se još nekome to događa?

 

Hvala na mišljenju i pomoći

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Pa po pitanju brzine neces osjetit neku razliku s obzirom da su oba mobitela brza. Ekran isti. Mi6 ima bolju bateriju i bolju kameru al nista vrijedno prelaska.
Rvat katolik!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Zanemarite moje pitanje vezano uz slušalice  :( Nažalost saznao sam da je riječ o genralnom bugu na Mi 6 

 

http://en.miui.com/thread-795314-4-1.html

9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
display name ivo kaže...
Igormaric kaže...

Postao sam vlasnik MI 6 bijelog, super mi je i prelazak sa MI 5 i nije neki na prvi ruku ali se definitivno osjeti 40g vece tezine. Dali itko od vas ima xiaomi eu i kakav vam je?

 Molim te pojasni to: "prelazak sa MI 5 i nije neki na prvi ruku".

 

S obzirom da i sam planiram preći sa Mi5 na Mi6.

 Kamera je malo bolja, nije toliko koliko reviewi i ostali predstavalju, prednja je drugacija i nebih rekao da je bolja, brzi dosta mi6 jeste jer ima puno jaci procesor i duplo rama jedino se to osjeti u koristenju.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Igormaric kaže...
display name ivo kaže...
Igormaric kaže...

Postao sam vlasnik MI 6 bijelog, super mi je i prelazak sa MI 5 i nije neki na prvi ruku ali se definitivno osjeti 40g vece tezine. Dali itko od vas ima xiaomi eu i kakav vam je?

 Molim te pojasni to: "prelazak sa MI 5 i nije neki na prvi ruku".

 

S obzirom da i sam planiram preći sa Mi5 na Mi6.

 Kamera je malo bolja, nije toliko koliko reviewi i ostali predstavalju, prednja je drugacija i nebih rekao da je bolja, brzi dosta mi6 jeste jer ima puno jaci procesor i duplo rama jedino se to osjeti u koristenju.

 U brzini nema gotovo nikakve razlike stari moj

Hearthstone: Maks0806#2960
15 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Da, kad usporedim ženim mi5 i svoj mi6, razlike u brzini (vidljive) nema. Sintetičke testove ne računam. Aplikacije otvaraju skoro podjednako i moj i njen. Nikakve bitnije razlike nema.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Dobro, ok brzina znači nije osjetno veća... a ostalo? Kakav je ekran? Baterija? Ostali neki dojmovi?

 

EDIT: ubili ste me sad u pojam, baš sam bio nabrijan da ga uzmem. A Mi5 imam jedno 3 mjeseca i super zadovoljan sam.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2017 20:04 (display name ivo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Baterija je osjetno bolja (veci kapacitet + stedljiviji chip), racunaj 30ak % bolja. Ekran li-la. Mislim da nemas razloga prelaziti sa mi5 na mi6.
Rvat katolik!
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Hm... Definitivno ću razmisliti nakon ovoga.

Nisam odmah uzeo Mi6 jer nije bilo globalnog ROM-a a i cijena je bila dosta visoka. Mi5 mi je osjetno poboljšanje u odnosu na Mi4 iako mi je Mi4 bio ljepši dizajnom. Još kad uzmem u obzir da nisam ni MIUI 9 još probao (čekam global stable) a i tu bi trebalo biti poboljšanja... Možda ipak pričekam Mi7 za idući mobitel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
I ja sam bio nabrijan na taj prelazak ali sa Mi5 sam super zadovoljan, sad kad čitam real time iskustva mislim da ću pričekati Mi7 koji navodno odmah početkom godine izlazi... S time da imam global beta i najnoviju nadogradnju noguata i miui 9 mogu reći da mi je mob osjetno brzi.. Tako da preskačem Mi 6
15 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Mi6 jest bolji mobitel, ali nije vrijedan novaca za upgrade, tako da nećete pogriješiti ako preskočite i pričekate mi7

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Zna netko koje sve trgovine imaju DHL opciju za dostavu bez carine, osim Honorbuy..
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
tnakir kaže...

Mi6 jest bolji mobitel, ali nije vrijedan novaca za upgrade, tako da nećete pogriješiti ako preskočite i pričekate mi7

 Slažem se, plus ne znam što onima koji imaju Mi5 trenutno fali da bi išli kupovati novi mob. Naravno da uvijek može bolje i brže, ali toliko mala razlika se ne ispalati toliko platiti...

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
robert993 kaže...
Zna netko koje sve trgovine imaju DHL opciju za dostavu bez carine, osim Honorbuy..

 https://goldway.aliexpress.com/store/311331

https://www.aliexpress.com/store/3010045?spm=2114.12010608.0.0.2995e5c0ngWCE1

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
tnakir kaže...

Mi6 jest bolji mobitel, ali nije vrijedan novaca za upgrade, tako da nećete pogriješiti ako preskočite i pričekate mi7

 It is likely that the Xiaomi Mi 7 may arrive with Qi standard wireless charging. Recent reports have revealed that the Mi 7 would be housing a 6-inch AMOLED display and it will be driven by Snapdragon 845 chipset. The SoC is expected to be accompanied by 6 GB or 8 GB of RAM. Information coming from China claim that that Mi 7 would be launching in Q1 2018.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
4xMi kaže...
tnakir kaže...

Mi6 jest bolji mobitel, ali nije vrijedan novaca za upgrade, tako da nećete pogriješiti ako preskočite i pričekate mi7

 It is likely that the Xiaomi Mi 7 may arrive with Qi standard wireless charging. Recent reports have revealed that the Mi 7 would be housing a 6-inch AMOLED display and it will be driven by Snapdragon 845 chipset. The SoC is expected to be accompanied by 6 GB or 8 GB of RAM. Information coming from China claim that that Mi 7 would be launching in Q1 2018.

 Baš zbog veličine su imali ogroman broj kupaca, koji nisu željeli 5.5" ekran, a željeli su vrhunske komponente. Baš mi je čudan ovaj nagli skok na 6".

Za vrhunske komponente i veliki ekran je tu mi note serija.

To je neki provjeren izvor?

 

P.S. podržavam wireless charging ;)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Wireless chargin mi je bezvezni feature, svakako mobitel moram ostavit na chargeru, isto mi dodje da ga i uštekam. Ionako svoj Mi6 punim svaka dva dana i napuni se za malo više od 1h tako da mi je ovaj feature bezveze i skroz nebitan.

 

Amoled je lijep upgrade, ali veličina od 6'' mi je previše. 

 

Jedinu zamjerku na svom mi6 koju imam je sranje sa notifikacijama koje random ne dolaze iako sam pokušao sve živo i neživo da ih osposobim (whatsapp npr radi, a msgr lite ne radi, gmail random radi i slično).

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Ovo je meni trenutno jedan od razloga zašto nisam uzeo Mi6 zbog notifikacija, nema proširivanja jednim prstom i odgovori direktno (ne mislim sa dva prsta proširivanje). Nadam se da će to riješiti jednog dana.

Inače bi mi ovo bio top izbor za kupnju. 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
tnakir kaže...

Wireless chargin mi je bezvezni feature, svakako mobitel moram ostavit na chargeru, isto mi dodje da ga i uštekam. Ionako svoj Mi6 punim svaka dva dana i napuni se za malo više od 1h tako da mi je ovaj feature bezveze i skroz nebitan.

 

 Uvijek punim mobitel u noći prije spavanja. S ugašenim svjetlima. Ponekad nije baš lagano.

Ako upalim svijetlo probudim sve, kad tražim kabel punjača i s njim lupim negdje probudim bebu. 

 

Pa baciti mobitel na stol i ujutro ga pokupiti mi zvuči kao potpuni preporod :D

 

Nego, već sam vidio nekoliko automobila koji u pretincu imaju ugrađen QI punjač. Odlična fora :)

Ni jedan kabel, a punim mobitel.

 

 

P.S. već mi je nekoliko mobitela nakon koju godinu imalo problema s konektorom zbog puno uštekavanja i ištekavanja, pa je ovo još jedan plus.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
tnakir kaže...

Wireless chargin mi je bezvezni feature, svakako mobitel moram ostavit na chargeru, isto mi dodje da ga i uštekam. Ionako svoj Mi6 punim svaka dva dana i napuni se za malo više od 1h tako da mi je ovaj feature bezveze i skroz nebitan.

 

Amoled je lijep upgrade, ali veličina od 6'' mi je previše. 

 

Jedinu zamjerku na svom mi6 koju imam je sranje sa notifikacijama koje random ne dolaze iako sam pokušao sve živo i neživo da ih osposobim (whatsapp npr radi, a msgr lite ne radi, gmail random radi i slično).

 Ovo me čudi. Imao sam toliko Xiaomi uređaja i mislim da sam imao slučajeva kad nešto zeza, ali baš uvijek sam to uspio riješiti... Da li još netko ima takav slučaj?

Pucaaaajjjj :)
15 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Jesu spominjali u Miui9 da će fixati notifikacije?

 

U najgoru ruku mogu staviti LineageOS na njega i imati sve kako treba.

 

HW je mrak.

Rvat katolik!
 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Slažem se u potpunosti s tobom, flagship sa 5 " ekranom , na žalost, postaje tržišna niša, a ne mainstream...

Čak mi se čini da su ostavili samo Mix2 gore na vrhu, a Note3 je ostao negdje između ( zbog mid-range SD ugrađenog u novi Note)

E sad, da li je gore navedeno i odgovor: trend za početak 2018. je wireless charge, 6 ", ratio 18:9 ?

Što se tiče WC - ionako relevantni proizvođači dnevno izlaze sa dodatnim backcase-ovima koji omogućavaju wireless charge

Što se tiče izvora: kopirao sam blog od Anvinraj Valiyathara   , više kao komentar kolegama gore na dilemu preskočiti ili ne Mi6

Relevantnost izvora ne bih komentirao, znaš i sam kakve gluposti su znali mlatiti i par dana prije prezentacija ( a ne par mjeseci prije)

Baci oko na trenutačno top temu: Huawei Mate 10/ Lite/ Pro... pa da vidiš prazne slame

13 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Ekipa da li vam rade notifikacije u Viberu na zadnjim verzijama....zadnja verzija koja meni donekle radi je 7.5.0.26, sve poslije toga 0 bodova. Nema zvučne dojave, ni ledica ne svijetli, poruka se vidi tek kad se uđe u app, a ima sve dozvole i ostalo kaj treba da radi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Pokusaj mu ponovo staviti permissione i lockati app u task manageru.

Jel zna ko kad nam dolazi official miui9?
Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Ma sve sam to odradio i neće, jednostavno ne radi na novijim verzijama. Počinje mi MIUI lagano ići na živce, kad mu primana funkcija (komunikacija) ne radi kako treba od prvog dana.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Šogorici ne radi Uber aplikacija na Mi6. Sve sam probao ali ne radi.

 

Taj Miui je za k...

 

Svaka čast Xiaomiu ali s njihovim softwerom uvijek neki problemi.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice