Xiaomi Mi 8

poruka: 1.163
|
čitano: 356.594
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Kada mi je stigao, prvi puta sam ga ispraznio do kraja i nakon toga mi je držao dan i pol i skoro 9 sati SOT-a (10.0.3)! 

Nakon toga sam ga punio na 30-ak posto popunjenosti i sigurno bi izdržao 8 sati do nule. Noćas mi ga je prebacio na Pie 10.1. (na žalost ostavio sam automatiku na OTA) iako nisam htio, jer sam čitao kako baterija nije bajna, ali vidjet ću nakon par dana. 

Što se tiče fluidnosti na novom romu ne vidim neku razliku, čak mi se čini subjektivno u Miu browseru sve nešto sporije nego na 10.0.3. s kojim sam bio vrlo zadovoljan, pogotovo zbog baterije. Kamera je tu negdje kao i prije, tako da nekih bitnih poboljšanja i nema.

Nema više mogućnosti skrivanja zubića, ali se obavijesti pokazuju u onom malom lijevom kutu. Problem sa slanjem sms-ova u VOLTE režimu je ostao, iako sada nakon promjene roma ni ne mogu pokrenuti VOLTE ukucavanjem koda.  

Kako je MI 8 ograničen povratkom u stariji rom, prebacit ću se na xioami.eu pa ćemo petkom imati zanimaciju. Ali sve u svemu MI 8 je odličan uređaj.     

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
kc-kb kaže...
Dal ima tko problem s Facebook messengerom da dok ga otvori preko active head da ne moze napraviti back swipe (fullscreen gesture kontrola)? Dok se normalno otvori app onda radi

I imam problem s Google inbox app da mu je na dnu ekrana skoro 1cm crno? Znači nije content aplikacije preko cijelog ekrana.

Oba problema nisu postojala prije nekoliko updejta app i miui

 to nece ni meni s messengerom, valjda ce rijesit nekim azuriranjem

9 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Pozz imam ja jedno pitanje. Vidim da Pincek gore spominje da je sa novom na dogradnjom slaba baterija itd itd a ja sam evo bas prije 2 dana kupio mobitel, pa me zanima s kojim sustavom c dmdni mob doc tj s kojom verzijom(narucen je sa honorbuy). Tamo mi stoji MIUI 9 (Base on Android 8.1 OS) 

Eh s obzirom da cu ja tek dobit mobitel kad ubacim karticu oce li mene odma pitat ili ocu li morat odma instalirati i ja pie 10.1?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
zee_15 kaže...

Pozz imam ja jedno pitanje. Vidim da Pincek gore spominje da je sa novom na dogradnjom slaba baterija itd itd a ja sam evo bas prije 2 dana kupio mobitel, pa me zanima s kojim sustavom c dmdni mob doc tj s kojom verzijom(narucen je sa honorbuy). Tamo mi stoji MIUI 9 (Base on Android 8.1 OS) 

Eh s obzirom da cu ja tek dobit mobitel kad ubacim karticu oce li mene odma pitat ili ocu li morat odma instalirati i ja pie 10.1?

 

 Za bateriju je prerano donositi zaključke nakon nepunog dana korištenja, prenio sam samo mišljenja nekih korisnika na forumima. Za koji dan ću više znati, ali čini mi se kako nije tako drastično kako neki pišu.

Ja sam zeznuo jer nisam maknuo automatsko ažuriranje preko OTA, a prvi idući je bio Andoroid 9 i ujutro voila - Pie. Isti dan kada mi je stigao mob ažurirao sam sa 10.0.2 na 0.3 (Oreo) i taj mi se rom u tih dva tjedna pokazao jako dobrim, posebno zbog baterije, a što se ostaloga tiče manje više isto. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Pincek kaže...

 iako sada nakon promjene roma ni ne mogu pokrenuti VOLTE ukucavanjem koda.  

  

 Kako ne možeš?

Ako želitš omogućiti VoLTE, u pozivima ukucaj slijedeće * # * # 86583 # * # *
Ja sam tako i opcija Volte je postala dostupna

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Nakon utipkavanja koda... Na prošlom romu je bilo vidljivo, sada ne, ali se ni sada  smsovi ne mogu slati.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Pincek kaže...

Nakon utipkavanja koda... Na prošlom romu je bilo vidljivo, sada ne, ali se ni sada  smsovi ne mogu slati.

 

Da na prošlom je bilo vidljivo i nije trebalo otključavati kodom, u pravu si.

No nije mi jasno što to kod tebe ne radi ( moj mobitel je original global verzija i sad sam na službenom Stable Global 9 Pie )

Kod mene sve radi kao treba , pa ako ti nije problem da mi malo pojasniš kako to ne možeš slati SMS -

Možda ja nisam shvatio što želiš reći ili ne razumijem problem

U prilogu slike mojih postavki nakon nadogradnje na 9 Pie i ukucavanja koda koji sam gore ( post prije  napisao )

na zadnjoj slici sam označio što nisam uključio jer mi ne treba ali i to radi.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.12.2018 8:04 (razjaren).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Ukratko: na Oreo romu mogao sam nakon ukucavanja koda uključiti volte, ali nisam mogao poslati sms. Na Pie kada ukucam kod nisam siguran je li ili nije pokrenut volte (vidi slike), ali sms opet ne mogu poslati (greška).

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Pogreškom ponovljen komentar.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.12.2018 17:20 (Pincek).
9 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Pozz ekipa, evo danas mi doso mobitel. I namjestaj ga ja i srednjem Al nemam nikako mobilnom interneta 

Itko ima takvih problema, kako namjestit da radi?

Pise mi gore desno u kutu 3g Al meni ne radi internet

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.12.2018 17:37 (zee_15).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Ok,riješio sam.Apn nije bio postavljen

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Ima li isprqvan gcam port za njega sa night sightom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Pozz ekipa evo cura je zadovoljna mi8 u usporedbi sa mojim op6 rekao bih da ima za jedno 20-30% bolju bateriju i nesto bolju kameru.

Ono sto nju zanima tj ja sam googlo netko spominje da ima face unlock netko ne pa me zanima koja je situacija s tim

Kako namjestit da ima face unlock jer joj u postavkama nudi samo ogkljucavanje putem pina i putem otiska prsta

Pa me zanima jel se ikako moze stavit i face unlock/////Inace mob sam uzeo sa honorbuy globalnu verziju 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2018 10:34 (zee_15).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Ja mislim da trebas promjenit regiju dakle stavi hong kong i onda ti se pojavi u izborniku
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Imam i ja pitanje u vezi kompatibilnosti:
-navodno samo Global version podržava Google Pay. Da li na onom Global Romu kojeg instaliraju u Goldawayu i Mi Store-u također radi Google Pay?
Ako ne, da li radi na tom ne global mobitelu ako se stavi EU Rom?
To mi je prilično važno za odluku koju izvedbu kupiti, a razlika nije mala, oko 50€
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Imam problem. Izgubio sam onaj audio jack na koji spajam slušalice na mom Mi 8. Dal se može to negdje naručiti online?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Na honorbuyu globalna verzija trenutno na akciji uz kupon: 

Za cca 2700kn s dostavom..

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Darko150 kaže...
Imam i ja pitanje u vezi kompatibilnosti:
-navodno samo Global version podržava Google Pay. Da li na onom Global Romu kojeg instaliraju u Goldawayu i Mi Store-u također radi Google Pay?
Ako ne, da li radi na tom ne global mobitelu ako se stavi EU Rom?
To mi je prilično važno za odluku koju izvedbu kupiti, a razlika nije mala, oko 50€

 Na "kineskoj" verziji sa xiaomi.eu romom radi Google Pay, možeš i rootati pa staviš samo magisk hide.

Netko je još gore pitao za gcam sa night sightom, ovdje ima za skinuti, koristim verziju (MGC_6.1.021_MI8_V2a+.apk (BSG, 2018-12-21),
radi super.
Na telegramu ima channel posebno za MI8 sa redovnim updateima za gcam - t.me/gcammi8mi
Isto dobra grupa: t.me/xiaomi_dipper

15 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Imate netko da je stavljao custom romove s xda? Drugi kernel itd itd?

Kako se ponasaju google pay i bankonvne aplikacije s tim?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 12:59 (andreas11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Imaš puni net tih adaptera za naručiti..recimo na aliju, ovisi kolko ti se da čekati da stigne
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Imaš puni net tih adaptera za naručiti..recimo na aliju, ovisi kolko ti se da čekati da stigne
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Dosao update za Mi8 SE official stable china rom. Update je okej, ali i dalje cekam da mi odobre unlock bootloadera da stavim gore Treble rom... 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Stigao Global 10.1.2.0 MIUI

 

OTA UPDATE S 10.1.1.0:

http://bigota.d.miui.com/V10.1.2.0.PEAMIFI/miui-blockota-dipper_global-V10.1.1.0.PEAMIFI-V10.1.2.0.PEAMIFI-c214dee6fa-9.0.zip

 

Bitni change log:

 

Snimanje videa u FHD 960fps

Fotografiranje u Night modu

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 23:00 (andreas11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Pozdrav ekipa, evo trebao bih si kupiti novi mobitel pa mi je upao u oko ovaj. Isplati li se kupiti PRO verziju ili je ovaj klasicni ok?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Kako radi nocno snimanje? Je li tko probao? Jesu dodali da se prikazuju bedževi za notifikacije lijevo od notcha napokon?

Xiaomi rulz
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
MrSneakyGuyGaming kaže...

Pozdrav ekipa, evo trebao bih si kupiti novi mobitel pa mi je upao u oko ovaj. Isplati li se kupiti PRO verziju ili je ovaj klasicni ok?

 

 

 Ja sam ti uzeo mi8se i prezadovoljan sam ovim, a mi 8 jos jaci mob, tako mislim da ces bit zadovoljan i bez toga pro. Inace ja sam srednje zahtjevan korisnik mob.

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Daj malo baci neki osvrt na Mi8se ak ti se da :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Ja sam suprugi narucio mi8 lite, a mislio sam SE. Al kako goldway ima samo multilanguage ROM nije mi se dalo njega uzimati, a nema ni B20 band. 

Mi 8 sam narucio bratu.. 

Ja cekam mi9 :-) i sirokokutnu kameru i tear-notch

Xiaomi rulz
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Evo 2 tjedna je tu PIE i baterija je slablja sigurno

Također ne dolaze mi poruke na wocap dok ne uđem u njega. Iako samo zaključao tu aplikaciju da se ne gasi

Može savjet

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Jel flashao netko eu rom 10.2 na mi 8 se? ima kakvih problema?

dodali su mogucnost za ikone gore lijevo i jos neke sitne izmjene

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 14:57 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice