Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 776.119
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ono kužiš spiku, kaj ne, fakat, guba ne, nisam ga kupio u Hrvatskoj!

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
thebatman kaže...
protest431 kaže...

Nema više nikakvog trika za otključati odmah. Zato sam i odustao i neka bude kako je samo zasad dok sve radi kako treba. 

 

Gore sam prije par postova stavio link s njihovog foruma , to su ti sve linkovi na njihove romove s njihovog servera. Za one dev i beta verzije i slične ima jedna grupa na telegramu gdje nema baš toliko Indijaca pa se javi ako trebaš.

 Aj nabavi link za developer global zadnji, da ga mogu puknit preko updater aplikacije

 Neće to ništa ići preko updatera(bet ,dev ,leakani). Ima neka leakana beta samo za global,dev verzije nažalost ipak nema. Trebao bi malo prokopati za ovu betu ako hoćeš skinuti kad ti se otključa.

 

Imaš ovo ; 9.5.13.0 ota na 9.5.13.3 ,ali isto treba TWRP

 

 

 

10 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...
thebatman kaže...
protest431 kaže...

Nema više nikakvog trika za otključati odmah. Zato sam i odustao i neka bude kako je samo zasad dok sve radi kako treba. 

 

Gore sam prije par postova stavio link s njihovog foruma , to su ti sve linkovi na njihove romove s njihovog servera. Za one dev i beta verzije i slične ima jedna grupa na telegramu gdje nema baš toliko Indijaca pa se javi ako trebaš.

 Aj nabavi link za developer global zadnji, da ga mogu puknit preko updater aplikacije

 Neće to ništa ići preko updatera(bet ,dev ,leakani). Ima neka leakana beta samo za global,dev verzije nažalost ipak nema. Trebao bi malo prokopati za ovu betu ako hoćeš skinuti kad ti se otključa.

 

Imaš ovo ; 9.5.13.0 ota na 9.5.13.3 ,ali isto treba TWRP

 

 

 

 Sad me malo to j**e jer za unlockat bl treba bit na developer romu najcesce... Nadam se da cu uspit sa global stable unlockat, al ionako cekam jos 12-13 dana...

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Briše li unlock sve podatke s moba? Jako mi fali GCam, a ta me činjenica malo usporava. :D

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
10 godina
online
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Prebacivanje sa obicne kamere na portrait mode i okidanje fotografija u istom je toliko sporo i bolno u trenutcima da mi dođe da mobitel od zid omlatim. Možda 50% puta ima takve užasne lagove u tom šaltavanju.

Mislio sam da je do moje jedinice, pa sam probao i na prijateljevu i ista stvar, dakle užas. Nadam se da ce s nekim updateom to rješit kako spada.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
thebatman kaže...

Prebacivanje sa obicne kamere na portrait mode i okidanje fotografija u istom je toliko sporo i bolno u trenutcima da mi dođe da mobitel od zid omlatim. Možda 50% puta ima takve užasne lagove u tom šaltavanju.

Mislio sam da je do moje jedinice, pa sam probao i na prijateljevu i ista stvar, dakle užas. Nadam se da ce s nekim updateom to rješit kako spada.

To su usrali nekim updateom garant. Ista stvar na mom (sada već bivšem) Mi noteu 3. Nakon updatea kamera trokirala kao na kinezu od 70 dolara. Bitno da su dodali MiAi koji se ne koristi globalno -.-

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
thebatman kaže...

Prebacivanje sa obicne kamere na portrait mode i okidanje fotografija u istom je toliko sporo i bolno u trenutcima da mi dođe da mobitel od zid omlatim. Možda 50% puta ima takve užasne lagove u tom šaltavanju.

Mislio sam da je do moje jedinice, pa sam probao i na prijateljevu i ista stvar, dakle užas. Nadam se da ce s nekim updateom to rješit kako spada.

Ček, na kojem je to ROM-u?

 

Evo, meni na 9.5.13 to traje, ha onako otprilike možda 1/2 sekunde il' čak malo manje, i nema nikakovog laga. Evo baš neki dan sam snimao neku predstavicu kad su mi djeca svirala i pjevala u zboru, 20-tak min. u komadu, full hd video + što sam još cijelo vrijeme paralelno i fotografirao, al' ono, baš nit' jednom nisam primjetio bilo kakav lag, štucanje ili grijanje mobitela. I da, datoteka od preko 3 Gb + slike koje kad sumiraš su ne znam koliko Mb . Zvuk je fantastičan također tj. nema nikakovih šumova, škripanja...! da, čak sam tijekom snimanja u dva tri navrata probao poigrati s sa zumom, i sve radi, ono, skoro pa mogu komprairati s DSLR-om kojega imam. Ja sad ne znam, jesam li baš ja te sreće, a da sam "dobio" potpuno ispravan mobitel (u što iskreno sumnjam) il' nešto drugo nije u redu kod tebe?!

10 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...
thebatman kaže...

Prebacivanje sa obicne kamere na portrait mode i okidanje fotografija u istom je toliko sporo i bolno u trenutcima da mi dođe da mobitel od zid omlatim. Možda 50% puta ima takve užasne lagove u tom šaltavanju.

Mislio sam da je do moje jedinice, pa sam probao i na prijateljevu i ista stvar, dakle užas. Nadam se da ce s nekim updateom to rješit kako spada.

Ček, na kojem je to ROM-u?

 

Evo, meni na 9.5.13 to traje, ha onako otprilike možda 1/2 sekunde il' čak malo manje, i nema nikakovog laga. Evo baš neki dan sam snimao neku predstavicu kad su mi djeca svirala i pjevala u zboru, 20-tak min. u komadu, full hd video + što sam još cijelo vrijeme paralelno i fotografirao, al' ono, baš nit' jednom nisam primjetio bilo kakav lag, štucanje ili grijanje mobitela. I da, datoteka od preko 3 Gb + slike koje kad sumiraš su ne znam koliko Mb . Zvuk je fantastičan također tj. nema nikakovih šumova, škripanja...! da, čak sam tijekom snimanja u dva tri navrata probao poigrati s sa zumom, i sve radi, ono, skoro pa mogu komprairati s DSLR-om kojega imam. Ja sad ne znam, jesam li baš ja te sreće, a da sam "dobio" potpuno ispravan mobitel (u što iskreno sumnjam) il' nešto drugo nije u redu kod tebe?!

 U attachu je soft koji imam, ista stvar u prike. Ja svoj iz aliexpressa, on iz neutrina. Snimim kasnije video problematike pa uploadam.

6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

U portrait modeu treba 2-3 sekunde za uzastopnu novu sliku da napravi, ako odmah hoću u galeriju ući iz kamere nakon što sam okinuo sliku treba dva put kliknuti i onda uđe malo brže u nju mi se čini(vjerojatno se slika sprema još neko sitno vrijeme nakon što ju telefon "napravi"). Video počinje snimati negdje za 1-2 sekunde. 

 

Prednja kamera se isto ok prebacuje.

 

E sad s obzirom da su dva mobitela s istim problemom probaj ove stvari možda pa ćeš vidjeti da li ima kakvog rezultata;

  • Ugasiti HDR
  • Počistiti data od kamera , eventualno hard reset ako ostalo ne uspijeva
  • Da li možda oboje imate uključe one full screen gestures umjesto tipka pri dnu? To navodno može dosta usporiti sučelje radi animacija...

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Za vas koj ste narucivali s Goldwaya. Kad paket dojde Veliku Britaniju koliko ste cekali da se posalje drugim paketom DHL-om u Hrvatsku?

 

Moj je danas dostavljen UPS-om, pa se nadam da bi mogao doci do ZG do subote (pa ga osobno preuzmem u DHL-u).

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
cvminer kaže...

Za vas koj ste narucivali s Goldwaya. Kad paket dojde Veliku Britaniju koliko ste cekali da se posalje drugim paketom DHL-om u Hrvatsku?

 

Moj je danas dostavljen UPS-om, pa se nadam da bi mogao doci do ZG do subote (pa ga osobno preuzmem u DHL-u).

 Moj je došao u Veliku Britaniju u ponedjeljak ups-om,jučer poslan dhl-om danas dostavljen u Čk

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Opa, znaci jedan dan im samo treba. Nadam se da ce i meni bit tako. Uzivaj u mobu i javi dojmove :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kakav vam je signal na 4G mreži kod Xiaomi Redmi Note 5 4/64gb modela? :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozdrav ljudi, hvala na informacijama, odlučio sam se za nabavku dotičnog mobitela, čekam da dođe :D

 

E sad, kad dođe, imam jedno pitanje. Koji je najbolji način za prebaciti sve podatke sa starog mobitela (OnePlus One) na novi Xiaomi? Pitam jer ne znam kako funkcionira njihov MIUI i android, jel moram prabaciti sve na neki cloud (MEGA ili sl.) ili mogu putem bloutootha ili kako? Kako je najjednostavnije? Ali znači sve, i slike, SMS poruke, imenik, sve podatke (same aplikacije i nisu toliko bitne, to mogu i kasnije skidati)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

instaliraj Mi Mover na one i šalji na xiaomi

MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

I da li ako kod nas u ducanu se kupi sa globalnim romom dobivaju i google apps?

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pa odgovorio ti je netko kad si gore već jedanput pitao to. Ima gapps.

 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Pratim malo Note 5 i razmišljam o kupnji istog.
Zanima me jel točno da su led notifikacije samo u jednoj boji i da zvučnik nije nešto?
Ja imam Umi eMax star dvije godine koji ima višebojne notifikacije i super zvuk pa mi je to malo čudno za noviji mob. Sa Umia me tjera katastrofalna tj. nikakva politika vezano za update androida/romova...inaće odličan mob
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Prema svemu sto sam dosad citao u ovoj temi zvuk je jako dobar, kako u slusalici tako i ovaj vanjski. Dok ledica ima samo jednu boju, to je istina.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Zvuk na zvučniku je super , nema distorzija i dosta glasan. Ledica je samo bijela ,kad blinka se baš i ne primjećuje(ne znam zašto su štedili da ne stave višebojnu kad sam vidio telefone za 100 eura s višebojnom). 

 

Na izlazu 3.5 zvuk meni nije nešto. Ne znam da li je do DAC-a ili software. Prije bih rekao ovo prvo.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Daj me nemoj hebat da je ledica u 1 boji 

Ne mogu sad garantirati, ali mislim da je moja Xperia Neo V (to je sad već valjda 7 godina staro) imala tu ledicu u boji 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
igor001 kaže...
cvminer kaže...

Za vas koj ste narucivali s Goldwaya. Kad paket dojde Veliku Britaniju koliko ste cekali da se posalje drugim paketom DHL-om u Hrvatsku?

 

Moj je danas dostavljen UPS-om, pa se nadam da bi mogao doci do ZG do subote (pa ga osobno preuzmem u DHL-u).

 Moj je došao u Veliku Britaniju u ponedjeljak ups-om,jučer poslan dhl-om danas dostavljen u Čk

 igor001 kad otprilike ti je poslan dalje s DHL-om? Moj je jučer oko 3 dostavljen posredniku, a danas do 17 još nema ništa na DHL stranicama kako je paket poslan dalje.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
miner kaže...
igor001 kaže...
cvminer kaže...

Za vas koj ste narucivali s Goldwaya. Kad paket dojde Veliku Britaniju koliko ste cekali da se posalje drugim paketom DHL-om u Hrvatsku?

 

Moj je danas dostavljen UPS-om, pa se nadam da bi mogao doci do ZG do subote (pa ga osobno preuzmem u DHL-u).

 Moj je došao u Veliku Britaniju u ponedjeljak ups-om,jučer poslan dhl-om danas dostavljen u Čk

 igor001 kad otprilike ti je poslan dalje s DHL-om? Moj je jučer oko 3 dostavljen posredniku, a danas do 17 još nema ništa na DHL stranicama kako je paket poslan dalje.

 Mob je poslan dhl-om u utorak oko 20h

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2018 18:05 (igor001).
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Dao si mi tračak nade sad! Stalkam DHL stranice do 20h onda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

9.5.14.0 update s xiaomi servera

Changelog

 

 

OTA 9.5.13.0 na 9.5.14.0

Nisam još isprobao pa nemojte kriviti mene ako bude gore od 9.5.13 jer se vratiti ne možete bez otključanog bootloadera!

 

I još jedna dobra vijest, navodno official LineageOS izlazi uskoro.

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Evo prvi put kupio Xiaomi Redmi Note 5 4/64 i predobar je stvarno :) Nego,nigdje ne piše kako sa baterijom kod prvog korištenja?Da li je potrebno isprazniti mobitel do kraja?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

nije potrebno, najbolje kod danasnjih mobitela je ne spustati postotak ispod 20.. svatko ce reci nekakvu svoju teoriju, ali moja ti je ne ispod 20 i ne puniti bas do 100 nego 80-90 :)

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

zasto do 80 90? :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

negdje sam citao da je tako dobro pa evo, ali svatko ima svoj nacin i svoju pricu kako njemu pase 

inace nemam rn5, ali cisto da ti odgovorim na pitanje

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice