Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite

poruka: 56
|
čitano: 16.911
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite".
14 godina
offline
Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite

Nova Coca Cola - ultimativno prodavanje muda pod bubrege. Nevjerovatno što će ljudi poduzeti samo da povećaju ionako veliku prodaju slatke vodice. Kako netko može reći da nešto ima okus xp bodova ili piksela ili neko slično sranje kad pixeli i xp bodovi nemaju nikakve veze sa cugom. Ali eto, oni tako tvrde a hrpa mulaca će nasjesti na te tvrdnje i kupiti strlight ili neku drugu colu. 

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite

Mislim da su to trebali objediniti pod jednim imenom, ''Coca Cola for morons''.

Moj PC  
4 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Re
Ako kvarkovi mogu imati boju, zašto napitak ne bi mogao imati okus piksela?
8 godina
offline
Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite

Nije to ništa novoga. I druga pića poput raznih energetskih napitaka se prodaju kao za "gamere."  G-fuel najviše guraju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite

 

 

Ne se živicirati. Simpa je ovo.

 

 

Trude se okusima privuči mase. I to je okay.

CocaCola roka već dosta dugo, te je i prije bilo velikih izazova u vođenju kompanije. Nije to mala i jednostavna stvar.

 

Naravno da ciljaš postojeću i aktualnu generaciju. Pa, neš valjda bumere? Ti su ti škrti gore, nego oni ljudi iz zemlje koja se nalazi sjeverno od Engleske.

Zato gađaš setimente kidara, da zamole ili gnjave svoje roditelje, tj. boomere da im daju za to novo piće.

 

Svaka generacija ima svoje piće. Svoje značajke. Npr., neki su imali Pepsi, neki rakiju, neki Cocktu, a neki kao kauboji viski i pivo.

 

Proučite povijest kompanije kao što je Coca Cola, zanimljiva je.

A, i možete im se pridružiti. Nalaze sa na početku ZGB-industrije zone.

 

Coca Cola je već dugo simbol mladosti, radosti i ljubavi. Dio popularne kulture.

dzg
Moj PC  
0 22 hvala 0
2 godine
offline
Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite

Ta s više pixela će biti jače gazirana. 

 

Nego, ne pijem gazirana smeća već 15 godina.

 

A ovo je tekst za ljubitelje;

 

Prema mišljenju biologa Hans-Petera Kubisa, gazirana pića su opasna kao i cigarete.

Dva zaslađena gazirana napitka u tjedan dana mogu povisiti šanse za razvoj raka gušterače za 87%, pokazala je 14-godišnja znanstvena studija.

 

https://www.dailymail.co.uk/health/article-2181290/Having-seen-evidence-I-dont-touch-fizzy-drinks-Frankly-theyre-evil.html

 

 

合氣道 Smrt mora da je lijepa. Ležati u mekoj smeđoj zemlji, sa travkama koje se ljuljaju iznad tebe i slušati tišinu. Nemati jučer, niti sutra. Zaboraviti na vrijeme, oprostiti životu i biti na miru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2023 10:27 (Zaporožac).
 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite

svaka čast marketingu omražene kompanije. Svaka škola se plaća.

Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Re
PzKpfw kaže...

CocaCola roka već dosta dugo, te je i prije bilo velikih izazova u vođenju kompanije. Nije to mala i jednostavna stvar.

Ne priznam Coca-Colu bez koke.

To je ko čvarci od soje.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite
kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite

Bolje bi im bilo da naprave negaziranu Coca Colu. 

 
0 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Re
rjakopec kaže...

Bolje bi im bilo da naprave negaziranu Coca Colu. 

Opet je problem u višku šećera...

  • Fanta Orange - jedna limenka sadrži 44 grama ili 11 žličica šećera
  • Pepsi - jedna limenka sadrži 41 gram ili 10,25 žličica šećera
  • Coca-Cola - jedna limenka sadrži 39 grama ili 9,75 žličica šećera

 

Tu je najveći problem za mlađe osobe koji nisu dovoljno tjelesno aktivne.

 

合氣道 Smrt mora da je lijepa. Ležati u mekoj smeđoj zemlji, sa travkama koje se ljuljaju iznad tebe i slušati tišinu. Nemati jučer, niti sutra. Zaboraviti na vrijeme, oprostiti životu i biti na miru.
15 godina
offline
Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite

da, ali ako je proizvedena s blagoslovljenom vodom? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite

eh... a Amerima je najbolja - meksička Coca-Cola jer se dela s šećerom,a ne kukuruznim sirupom...

 

uz to, limenke su im malo veće (350 ml naspram 330 kod nas) ali ima cca 18% više šećera po jedinici volumena nego "naša" Cola...

 

ili kako veli nutricionisti - niti jedan kolač nije štetan kao gazirana pića koja su čisti višak energije, u kolaču bar dobiješ gradivnih tvari...

 

a ova cijela priča je potvrda stare:

 

dok deca peneze imaju, kramari buju tržili...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Re
Zaporožac kaže...
rjakopec kaže...

Bolje bi im bilo da naprave negaziranu Coca Colu. 

Opet je problem u višku šećera...

  • Fanta Orange - jedna limenka sadrži 44 grama ili 11 žličica šećera
  • Pepsi - jedna limenka sadrži 41 gram ili 10,25 žličica šećera
  • Coca-Cola - jedna limenka sadrži 39 grama ili 9,75 žličica šećera

 

Tu je najveći problem za mlađe osobe koji nisu dovoljno tjelesno aktivne.

 

I Juicy 100% naranca ima gotovo isto toliko secera. Svi sokovi, pogotovo vocni koji su po prirodi kiseli imaju gomilu secera.

 

Srecom sad imamo sve te gazirane i negazirane sokove u nekoj zero-sugar varijanti. Tko to vec moze pit, jer mi je osobno cola bez secera odvratna, a i ono sto te cini sretnim (kad vec nema koke u Coca Coli), je upravo secer. Bez toga, depra. 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Re
PzKpfw kaže...

Coca Cola je već dugo simbol mladosti, radosti i ljubavi. Dio popularne kulture.

Definitivno! 

 

dery kaže...

Yep

 

Šećer i kofein mogu izazvati tešku ovisnost, a mnogi ljudi toga nisu svjesni.

 

rjakopec kaže...

Bolje bi im bilo da naprave negaziranu Coca Colu. 

Takva se ne bi prodavala jer bi bila bljutava (čar gaziranih pića je i u mjehurićima).

 

Zaporožac kaže...
Opet je problem u višku šećera...
  • Fanta Orange - jedna limenka sadrži 44 grama ili 11 žličica šećera
  • Pepsi - jedna limenka sadrži 41 gram ili 10,25 žličica šećera
  • Coca-Cola - jedna limenka sadrži 39 grama ili 9,75 žličica šećera

Problem je u šećeru zbog debljanja, problem je u kofeinu zbog izazivanja ovisnosti (iako je i šećer izaziva) i utjecaja na živčani sustav, problem je u kiselinama koje uništavaju caklinu zuba.

 

Posebno su zafrknute kole, jer sadržavaju ortofosfornu kiselinu, koja ti smiri želudac, koji bi ti se inače počeo "okretati" zbog količine šećera (primjerice, puno je lakše popiti puno Coca Cole ili Pepsija nego Fante ili Spritea, koji nemaju ortofosfornu kiselinu).

 

Zaporožac kaže...
Tu je najveći problem za mlađe osobe koji nisu dovoljno tjelesno aktivne. 

Teško se tjelesnom aktivnošću može "nadoknaditi" višak kalorija unesenih preko zašećerenih pića. Tjelesna neaktivnost nije problem ako čovjek ne unosi previše kalorija.

 

To je velika zamka - očekivati da će se tjelesnom aktivnosti riješiti problem prevelikog unosa šećera.

 

Stric_Jura kaže...

ili kako veli nutricionisti - niti jedan kolač nije štetan kao gazirana pića koja su čisti višak energije, u kolaču bar dobiješ gradivnih tvari...

Yep, ne samo da dobiješ nešto gradivnih stvari, nego bih rekao da je putem hrane teže unijeti istu količinu kalorija kao putem pića.

 

SupremeCommander kaže...
I Juicy 100% naranca ima gotovo isto toliko secera. Svi sokovi, pogotovo vocni koji su po prirodi kiseli imaju gomilu secera.

Yep. To je navlakuša za one koji se pale na "prirodno".

 

SupremeCommander kaže...
Srecom sad imamo sve te gazirane i negazirane sokove u nekoj zero-sugar varijanti. Tko to vec moze pit, jer mi je osobno cola bez secera odvratna, a i ono sto te cini sretnim (kad vec nema koke u Coca Coli), je upravo secer. Bez toga, depra.  

Sretnim te čine i šećer i kofein, tako da ni oni koji piju nezašećerenu kolu neće tu biti zakinuti (nisam provjeravao, ali ako me sjećanje dobro služi, nezašećerana kola ima više kofeina nego zašećerena).

 

Također, ne znam jesu li već zamijenili aspartam u koli. Uglavnom, probao sam proteinskih šejk zaslađen sukralozom, a moguće i neki sok od sirupa - okus mi je bio daleko bolji od aspartama, tako da mislim da je budućnost svijetla i za nezašećerene slatke vodice, jer će okusom biti sličnije šećeru, a kofein će ti davati dopaminske šutove (i, uslijed navikavanja, učiniti te sve umornijim i umornijim pa ćeš si morati popiti kolu samo da dođek k sebi i razbudiš se - onako kako ljudi rade s kavom). 

14 godina
offline
Re: Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Re
Ja jedno petnaest godina nisam ništa pio osim gazirane vode, kole i fante te gemišt i pivo...ali bar litra dvije kole. Zadnjih petnaest godina sam dnevno na pola litre kole zero, suzdržavam se. Od bolest razvio masnu jetru, ali ok sam inače 😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Re
mbaksa kaže...
To je velika zamka - očekivati da će se tjelesnom aktivnosti riješiti problem prevelikog unosa šećera.

 .... a kofein će ti davati dopaminske šutove (i, uslijed navikavanja, učiniti te sve umornijim i umornijim pa ćeš si morati popiti kolu samo da dođek k sebi i razbudiš se - onako kako ljudi rade s kavom). 

Je, normalno, pa i vrhunski sportaši paze da ne piju puno Cole..

 

To s kavom je mit.

Jedna mala kavica drži čovjeka "budnijim" 5 minuta, poslije je sve po starom.

Ovisnost o kofeinu i nikotinu (nije tema, ali da pojača značenje) može biti samo psihološka i jako malo fiziološka (eventualno glavobolje, privremene lakše nervoze, insomnija). Nije to alkohol i ostali narkotici, stabilizatori raspoloženja, antidepresivi, benzodiazepini......

 

 

合氣道 Smrt mora da je lijepa. Ležati u mekoj smeđoj zemlji, sa travkama koje se ljuljaju iznad tebe i slušati tišinu. Nemati jučer, niti sutra. Zaboraviti na vrijeme, oprostiti životu i biti na miru.
16 godina
moderator
offline
Re: Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Re
Zaporožac kaže...
mbaksa kaže...
To je velika zamka - očekivati da će se tjelesnom aktivnosti riješiti problem prevelikog unosa šećera.

 .... a kofein će ti davati dopaminske šutove (i, uslijed navikavanja, učiniti te sve umornijim i umornijim pa ćeš si morati popiti kolu samo da dođek k sebi i razbudiš se - onako kako ljudi rade s kavom). 

Je, normalno, pa i vrhunski sportaši paze da ne piju puno Cole..

 

To s kavom je mit.

Jedna mala kavica drži čovjeka "budnijim" 5 minuta, poslije je sve po starom.

Ovisnost o kofeinu i nikotinu (nije tema, ali da pojača značenje) može biti samo psihološka i jako malo fiziološka (eventualno glavobolje, privremene lakše nervoze, insomnija). Nije to alkohol i ostali narkotici, stabilizatori raspoloženja, antidepresivi, benzodiazepini......

Napisali čitav članak o tome: https://en.wikipedia.org/wiki/Caffeine_dependence

 

Kažu da kofein blokira receptore adenozina i time kratkoročno uzrokuje otpuštanje dopamina, a dugoročno uzrokuje stvaranje dodatnih receptora adenozina (što čovjeka čini osjetljivijim na adenozin, tvar u tijelu koja čovjeka tjera na spavanje), piše da može uzrokovati blagu fizičku ovisnost, da uzrokuje brojne apstinencijske simptome, da se apstinencijska kriza uzrokovana prestankom konzumiranja kafeina klasificira kao psihijatrijsko stanje.

 

Ha valjda onda lažu, ak ti tak veliš.

15 godina
offline
Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite

cum tojfl! a meni se poslije kave opako spava. jedna kava ujutro (kad se vratim s cuckom iz skitnje) i krmim dodatnih sat-dva djevičanskim snom pravednika. a ako ikad u frižider zaluta išta gazirano (ne mojom krivnjom), prvo stoji otvoreno, dok povećavam ugljični otisak hlapljenjem. koji će mi q CO2? ionako ga stalno izdišem i ne moram ga još i piti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite

ja kavu (ali kavu, ne vodicu koju Ameri piju a na Balkanu se može davati intravenozno bebama) ločem, ono bar 6-7 dnevno a zadnju oko 19 h...

 

i ništa, crkam kad treba i ne treba...

 

jedino je ova siva zvijer u tintari ovisna o kofeinu, svake godine se iz čistog mazohizma odreknem kave na tedan do 10-ak dana... prva 3 dana glavuša boli, peče, pulsira... ali nakon toga je OK...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Re
mbaksa kaže...

 

Šećer i kofein mogu izazvati tešku ovisnost, a mnogi ljudi toga nisu svjesni.

 

 

Mislim da se termin "ovisnost" koristi bez ikakvog kriterija.

 

Doslovce nisam upoznao nikoga tko je "ovisan" o šećeru i kavi usprkos tonama onih koji tvrde da ne mogu započeti dan bez kave ili da im treba 10 kava dnevno da bi funkcionirali. Svi ti, kao i svi ostali koji ne tvrde za sebe da su ovisnici, dođu za vikend u šumu na erzovt susret i dva dana posve normalno funkcioniraju bez kave i kofeina općenito i vrate se svojoj dobrovoljnoj "ovisnosti" u ponedjeljak nakon šta 48 sati nisu imali pojma da su u apstinencijskoj krizi. 

 

Isto je i s onima koji su "ovisni" o "igricama" i seksualnim "ovisnicima" itd. 

 

Kako se stvarni ovisnici, narkomani i alkoholičari ponašaju i izgledaju kada su apstinencijskoj krizi, veze nema s ovima koji za sebe tvrde da su ovisnici o kavi ili klincima za koje njihovi roditelji tvrde da su "ovisnici o igricama" (ili Internetu ili kompjuterima općenito).

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2023 9:51 (Drago).
2 godine
offline
Re: Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Re
mbaksa kaže...
Kažu da kofein blokira receptore adenozina i time kratkoročno uzrokuje otpuštanje dopamina, a dugoročno uzrokuje stvaranje dodatnih receptora adenozina (što čovjeka čini osjetljivijim na adenozin, tvar u tijelu koja čovjeka tjera na spavanje), piše da može uzrokovati blagu fizičku ovisnost, da uzrokuje brojne apstinencijske simptome, da se apstinencijska kriza uzrokovana prestankom konzumiranja kafeina klasificira kao psihijatrijsko stanje. Ha valjda onda lažu, ak ti tak veliš.

No, dobro.. piše, znači to je to...

Nisam još upoznao osobu koja je otišla na bolničko ili stacionarno psihijatrijsko liječenje zbog ovisnosti o kofeinu kojega je osoba stekla konzumiranjem kave.

 

Rečeno od obiteljskog prof. prim. dr. sc. sa psihijatrije, 30 god. staža.

 

btw;

 

Evo, moderator me pretekao..

合氣道 Smrt mora da je lijepa. Ležati u mekoj smeđoj zemlji, sa travkama koje se ljuljaju iznad tebe i slušati tišinu. Nemati jučer, niti sutra. Zaboraviti na vrijeme, oprostiti životu i biti na miru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2023 10:04 (Zaporožac).
14 godina
offline
Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite

ma dajte kaj zbilja nema seksualnih ovisnica koje su toliko očajne da bi i mene iz....le ?

 

uništiste mi dan!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Re
DuxCro kaže...

Nije to ništa novoga. I druga pića poput raznih energetskih napitaka se prodaju kao za "gamere."  G-fuel najviše guraju.

 a G- stands for GMO! :D

 

NULL!=NULL
14 godina
offline
Re: Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Re
SupremeCommander kaže...
Zaporožac kaže...

I Juicy 100% naranca ima gotovo isto toliko secera. Svi sokovi, pogotovo vocni koji su po prirodi kiseli imaju gomilu secera.

 

Srecom sad imamo sve te gazirane i negazirane sokove u nekoj zero-sugar varijanti. Tko to vec moze pit, jer mi je osobno cola bez secera odvratna, a i ono sto te cini sretnim (kad vec nema koke u Coca Coli), je upravo secer. Bez toga, depra. 

 

 Tu se slažem u potpunosti. Kada vidim nekoga kako mućka kolu u boci, da izađe CO2, ja mu kažem da ju ubija. Kola bez CO2 kao jelo bez soli - bljutavo i nejestivo. Dakle, Cola bez šećera i CO2 - teško zamisliva fuj kombinacija. Još ako je topla...ajoj.

dolazim odmah - Godot
2 godine
offline
Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite

Dvije do četiri litre coca cole dnevno, četiri vrećica čipsa, dobra filmska serija skinuta s torrenta, garantira infarkt do 50 god. života.  

合氣道 Smrt mora da je lijepa. Ležati u mekoj smeđoj zemlji, sa travkama koje se ljuljaju iznad tebe i slušati tišinu. Nemati jučer, niti sutra. Zaboraviti na vrijeme, oprostiti životu i biti na miru.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite

Kod kole stvarno nije problem šećer, ima ga manje nego u prirodnom soku. Znači kola zdravija nego sok od jabuke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Re
dejo6 kaže...

Kod kole stvarno nije problem šećer, ima ga manje nego u prirodnom soku. Znači kola zdravija nego sok od jabuke.

 Prirodna fruktoza i rafinirani šećer tijelo drugačije probavlja.Znači nije ti zaključak dobar.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Re
dery kaže...
dejo6 kaže...

Kod kole stvarno nije problem šećer, ima ga manje nego u prirodnom soku. Znači kola zdravija nego sok od jabuke.

 Prirodna fruktoza i rafinirani šećer tijelo drugačije probavlja.Znači nije ti zaključak dobar.

 Šećer je šećer

12 godina
offline
Kako gejmerima prodati obojanu slatku vodu? Recite

Koja boomerština već od naslova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice