Google će u Chromeu eksperimentirati sa skrivanjem

poruka: 4
|
čitano: 4.080
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google će u Chromeu eksperimentirati sa skrivanjem".
14 godina
offline
Google će u Chromeu eksperimentirati sa skrivanjem

Samo Google može znati vaš IP, još najbolje da će taj info dijeliti sa drugim advetiserima 

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Google će u Chromeu eksperimentirati sa skrivanjem

Koliko sam ja shvatio, stranica kojoj korisnik pristupa normalno će moći dohvatiti posjetiteljevu IP adresu, ali ako ta stranica učitava neke CSS datoteke, fontove ili javascripte s neke treće adrese, ta treća strana neće dobiti korisnikov IP već će google slati neki svoj proxy IP. Čini mi se da to rade kako bi EU stranice mogle koristiti njihove usluge npr. besplatne fontove, a da i dalje budu usklađeni s GDPR pravilima EU.

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2023 14:11 (tjodalv).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Google će u Chromeu eksperimentirati sa skrivanjem

Dakle, nešto slično kao Cloudflare WARP. Samo što se ovdje radi o VPN-u koji šifrira promet. WARP isto tvoju IP adresu zamjenjujem onom od Cloudflare-a, ali za tvoju regiju.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Google će u Chromeu eksperimentirati sa skrivanjem

Znaci ukratko beskoristan feature samo da se izade u susret nekim od EU regulativa?

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice