Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraju će

poruka: 136
|
čitano: 18.171
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraju će".
12 godina
offline
Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraju će

Kad osudena kriminalna organizacija koja je trenutno na vlasti shvati da bi i u toj grani mogli na veliko pljackati hrvatski narod, tada ce je legalizirat.

 
31 0 hvala 0
6 godina
offline
Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraju će

Predvidljivo! Jos jedna "teorija zavjere" postaje istina.Ako vec planiras unistiti ekonomiju i demokraciju, opoziciju proglasiti ekstremnim desnicarima i zabraniti, oduzeti ljudske slobode gdje je korona bila samo sociolosko istrazivanje kako to provesti moras drzati mase pod kontrolom. A sto je bolje od marihuane, ljudi napuseni i sve izgleda opet super. Upravo kako se predvidjalo. Na kraju radis s ljudima sto hoces dok oni imaju zabavu. Ono sto je bilo bolesno, postaje zdravo i obratno. U svim segmentima drustva.

 
7 27 hvala 2
8 godina
offline
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj

Al' me nasmijao ovaj hoggy sa svojiim razmisljanjem. Svaka čast amigo! Pretpostavljam da si ti provaxxxer i anti sakupljač starih Pokemon TCG-a karata obzirom na misljenje.

2 godine
offline
Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraju će

Kakva marihuana ?!

Zabranio bih i alkohol.

Tko se ne može zabaviti bez opojnih sredstava, s njim nešto nije u redu.

 

"Treba mi nešto da me opusti", je mantra koju izgovaraju osobe nesigurne u sebe, potencijalni psihijatrijski pacijenti.

合氣道
 
19 19 hvala 3
13 godina
offline
Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraju će

Bilo bi ok da možemo kupiti pravo ulje i cbd od kanabisa,podržavam legalizaciju kod nas.

Ovako je preskupo,60 eura bočica... Ovako je preskupo,60 eura bočica...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2024 12:05 (lmutak).
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
Zaporožac kaže...

Kakva marihuana ?!

Zabranio bih i alkohol.

Tko se ne može zabaviti bez opojnih sredstava, s njim nešto nije u redu.

 

"Treba mi nešto da me opusti", je mantra koju izgovaraju osobe nesigurne u sebe, potencijalni psihijatrijski pacijenti.

Meni su sumnjiviji oni koji ne piju i ne puše.

Ja bih te priveo i obavio "informativni "razgovor.

11 godina
offline
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
Marihuana ima svoje prednosti, ali ima i mane. Dugo sam bio za potpunu legalizaciju i legaliziranu prodaju, ali pustiti u javnost nešto što je lako dostupno, a od nekih će napraviti ovisne ljenjivce s potencijalom za razvoj psihickih bolesti, mozda i nije najpametnija ideja. Ovakva legalizacija za kucni uzgoj i samo osobnu upotrebu je okej, nece to masovno radit 18-godisnjaci jer je kul nego entuzijasti koji vec i sad koriste.
 
5 0 hvala 1
13 godina
offline
Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraju će

Što se može očekivati od CBD-a?

  • veći osjećaj smirenosti i opuštenosti
  • smanjuje bol
  • bolji san
  • smanjuje simptome depresije i anksioznosti
  • bolja koncentracija i pamćenje
  • veće opuštanje mišića
  • povećane razine energije
  • veće samopouzdanje
  • kožnih problema,

  • ublažavanje upalnih procesa,

  • smanjivanje epileptičnih napadaja,

  • tretiranje anksioznosti,

  • artritis,

  • dijabetes,

  • multiplu sklerozu,

  • shizofreniju,

  • liječenje raka,

  • prestanak pušenja,

  • nesanicu.

 

 

L.p.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2024 12:13 (lmutak).
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
Mancera kaže...

Al' me nasmijao ovaj hoggy sa svojiim razmisljanjem. Svaka čast amigo! Pretpostavljam da si ti provaxxxer i anti sakupljač starih Pokemon TCG-a karata obzirom na misljenje.

Droga i igara, stara njemačka poslovica.

12 godina
offline
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
lmutak kaže...

Što se može očekivati od CBD-a?

  • veći osjećaj smirenosti i opuštenosti
  • smanjuje bol
  • bolji san
  • smanjuje simptome depresije i anksioznosti
  • bolja koncentracija i pamćenje
  • veće opuštanje mišića
  • povećane razine energije
  • veće samopouzdanje
  • kožnih problema,

  • ublažavanje upalnih procesa,

  • smanjivanje epileptičnih napadaja,

  • tretiranje anksioznosti,

  • artritis,

  • dijabetes,

  • multiplu sklerozu,

  • shizofreniju,

  • liječenje raka,

  • prestanak pušenja,

  • nesanicu.

 

 

L.p.

 Marihuana u usporedbi s cigaretama ima do 70% više kancerogena...

 

https://www.zzjzdnz.hr/zdravlje/mentalno-zdravlje/266

2 godine
online
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
Zaporožac kaže...

Kakva marihuana ?!

Zabranio bih i alkohol.

Tko se ne može zabaviti bez opojnih sredstava, s njim nešto nije u redu.

 

"Treba mi nešto da me opusti", je mantra koju izgovaraju osobe nesigurne u sebe, potencijalni psihijatrijski pacijenti.

 Što ćemo sad nesigurne u sebe potrpati u zatvore i psihijatrijske ustanove, ako sam nesiguran 'oću droge, 'oću i ja da živim i da budem siguran... da sam narkoman.

 

On bi zabranjivao, odraslim ljudima bi zabranjivao da sa svojim tijelima rade što žele, ukoliko time što žele i čine ne ugrožavaju druge, treba zabraniti ovakve koji bolje od mene znaju što mi i kada treba, koji ljude trpaju po ladicama na pamet odnosno zabranjivače poput tebe.

12 godina
offline
Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraju će

Ma ja, napuši se/popiije koju i bude siguran u sebe dok sjedi za volanom. Bitno da ne ugrožava druge.

Moj PC  
10 1 hvala 1
9 godina
offline
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
Zaporožac kaže...

Kakva marihuana ?!

Zabranio bih i alkohol.

Tko se ne može zabaviti bez opojnih sredstava, s njim nešto nije u redu.

 

"Treba mi nešto da me opusti", je mantra koju izgovaraju osobe nesigurne u sebe, potencijalni psihijatrijski pacijenti.

 

Što više zabrana to primitivnije društvo. 

 

Ne mora se nitko nalokati, ali uvijek bude odlična atmosfera kad s par prijatelja sjednem u lokalni birc (ne u neko fensi šmesni sranje) i popijemo 2-3-4 piva. Dakle nije isto kao i 10 piva i 8 pelina

16 godina
odjavljen
offline
Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraju će

Nacelno nemam nista protiv onih koji se vole nekad malo "opustiti" u svoja cetiri zida i zamotati jednu. Ali od onih koje sam znao da to vole - ne znam vise nikoga da je stao na tome da se POVREMENO "opusti". Svi su dosli do toga da moraju dnevno smotati barem 4-5 komada ili su totalno van sebe. To je sloboda koja je postala ropstvo.

Irska je bas vrlo liberalna po svim mogucim pitanjima. To je zemlja u kojoj je komfor iznad svega. Ne moras ici u skolu ako ne zelis (svejedno ces ju zavrsiti). Ne moras dati zmigavac kad skreces. Ne moras raditi ako neces (drzava ce ti platiti stan, rezije i hranu). Ne moras imati vozacku da bi vozio. Ne moras platiti u trgovini...

Ali cak i u toj liberalnoj Irskoj lome se koplja oko legalizacije trave (koja se pusi apsolutno svuda gdje god se okrenes). Jednu vecer sam slusao neki talk-show na radiju gdje je inace izuzetno liberalan voditelj rekao "kad sad sa distance vidimo sta nam je alkohol ucinio - zasto bismo legalizirali travu?". I to je to. Ljudi su glupi, ne treba im dati slobodu da rade sta zele. Jer nece unistavati samo sebe - povuci ce i druge za sobom. A izbor tih drugih nije bio da imaju usran zivot.

Freak Show Inc.
 
32 4 hvala 4
14 godina
online
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
Friday kaže...

Nacelno nemam nista protiv onih koji se vole nekad malo "opustiti" u svoja cetiri zida i zamotati jednu. Ali od onih koje sam znao da to vole - ne znam vise nikoga da je stao na tome da se POVREMENO "opusti". Svi su dosli do toga da moraju dnevno smotati barem 4-5 komada ili su totalno van sebe. To je sloboda koja je postala ropstvo.

Irska je bas vrlo liberalna po svim mogucim pitanjima. To je zemlja u kojoj je komfor iznad svega. Ne moras ici u skolu ako ne zelis (svejedno ces ju zavrsiti). Ne moras dati zmigavac kad skreces. Ne moras raditi ako neces (drzava ce ti platiti stan, rezije i hranu). Ne moras imati vozacku da bi vozio. Ne moras platiti u trgovini...

Ali cak i u toj liberalnoj Irskoj lome se koplja oko legalizacije trave (koja se pusi apsolutno svuda gdje god se okrenes). Jednu vecer sam slusao neki talk-show na radiju gdje je inace izuzetno liberalan voditelj rekao "kad sad sa distance vidimo sta nam je alkohol ucinio - zasto bismo legalizirali travu?". I to je to. Ljudi su glupi, ne treba im dati slobodu da rade sta zele. Jer nece unistavati samo sebe - povuci ce i druge za sobom. A izbor tih drugih nije bio da imaju usran zivot.

 Zasto je legalan duhan?

Zasto je legalna kocka?

Zasto je legalan alkohol?

Na kraju krajeva zasto je legalan secer? 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2024 12:42 (konjRR).
16 godina
moderator
offline
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
Kod nas je postojala velika tradicija proizvodnje konoplje i to je "teren" koji bi pametna država trebala iskoristi - oživjeti državno kontroliran uzgoj konoplje, naravno uključujući i vrsta s THC-ov. Pretvoriti to u izvozni proizvod, oživjeti Slavoniju i sve krajeve s pogodnim uvjetima za uzgoj. Digao bi se standard, zadržali mladi...

Takav biznis ne bi trebao državne poticaje, a s ovom liberizacijom tržišta (legalnog) će biti koliko hoćeš. Naravno, ako ne bude kasno i netko drugi prije ne pokrene takvu masovniju proizvodnju.

Dosadašnji propisi i uvjeti za uzgoj medicinske konoplje (kod nas) su se pokazali grozno lošim i destimulativnim.
...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2024 12:52 (Miro).
Moj PC  
23 0 hvala 4
15 godina
offline
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
Friday kaže...

Nacelno nemam nista protiv onih koji se vole nekad malo "opustiti" u svoja cetiri zida i zamotati jednu. Ali od onih koje sam znao da to vole - ne znam vise nikoga da je stao na tome da se POVREMENO "opusti". Svi su dosli do toga da moraju dnevno smotati barem 4-5 komada ili su totalno van sebe. To je sloboda koja je postala ropstvo.

Irska je bas vrlo liberalna po svim mogucim pitanjima. To je zemlja u kojoj je komfor iznad svega. Ne moras ici u skolu ako ne zelis (svejedno ces ju zavrsiti). Ne moras dati zmigavac kad skreces. Ne moras raditi ako neces (drzava ce ti platiti stan, rezije i hranu). Ne moras imati vozacku da bi vozio. Ne moras platiti u trgovini...

Ali cak i u toj liberalnoj Irskoj lome se koplja oko legalizacije trave (koja se pusi apsolutno svuda gdje god se okrenes). Jednu vecer sam slusao neki talk-show na radiju gdje je inace izuzetno liberalan voditelj rekao "kad sad sa distance vidimo sta nam je alkohol ucinio - zasto bismo legalizirali travu?". I to je to. Ljudi su glupi, ne treba im dati slobodu da rade sta zele. Jer nece unistavati samo sebe - povuci ce i druge za sobom. A izbor tih drugih nije bio da imaju usran zivot.

 

To je više do osobe nego do trave, taj da ne puši travu će popiti 5-6 piva dnevno da se smiri, odraditi 5-6 kladionica da se smiri, odraditi 5-6 kasina da se centira.

 

Ja otkako dimim jedan dim čistog i to je to. 

2 godine
online
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
gavranpero kaže...

Ma ja, napuši se/popiije koju i bude siguran u sebe dok sjedi za volanom. Bitno da ne ugrožava druge.

 Kad pije i puši droge tada ne smije voziti bio on siguran ili nesiguran, što još nije jasno?

14 godina
online
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
Miro kaže...
Kod nas je postojala velika tradicija proizvodnje konoplje i to je "teren" koji bi pametna država trebala iskoristi - oživjeti državno kontroliran uzgoj konoplje, naravno uključujući i vrsta s THC-ov. Pretvoriti to u izvozni proizvod, oživjeti Slavoniju i sve krajeve s pogodnim uvjetima za uzgoj. Digao bi se standard, zadržali mladi...

Takav biznis ne bi trebao državne poticaje, a s ovom liberizacijom tržišta (legalnog) će biti koliko hoćeš. Naravno, ako ne bude kasno i netko drugi prije ne pokrene takvu masovniju proizvodnju.

Dosadašnji propisi i uvjeti za uzgoj medicinske konoplje (kod nas) su se pokazali grozno lošim i destimulativnim.

 "Drzavno kontroliran" uzgoj konoplje je nesto sto se nece tako brzo ni jednostavno desiti iz jako mnogo razloga koji nemaju puno ili ikakve veze sa samim konzumentom i utjecajem konoplje na istog. 

Zakoni su takvi kakvi jesu nemaju puno veze sa pricom koja se u javnosti oko njih stvara. Iza zatvorenih vrata je jedna druga prica i razgovor koji je u stvari jedini bitan.

Ova prica da se treba dopustiti kontroliran uzgoj marihuane da ozivi slavnoju itd.... je toliko naivna da je to simpaticno 

10 godina
offline
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
Steta, ne vidim tko potpisuje clanak, pise bug.hr pa se valjda radi o citavoj redakciji.

Zanimljivo je da je najvece razocaranje oko rekreativne upotrebe, medicina moze isto, ali daj ti meni da se mogu napusit u svim prilikama a ne samo doma kad me drugi ne vide. 🙂
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraju će

Ono kaj je Friday napisao... imam frendove koji sad vec motaju i po 5 komada dnevno, popodne vise nisu u stanju ustati iz kreveta... oni sami vele da je to teska ovisnost postala. Prije sam bio za legalizaciju svega i svaceg, ali kak cesto putujem po europi, ali i svijetu, vidim da to nije uopce dobar put... 

Moj PC  
11 1 hvala 3
15 godina
online
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
Miro kaže...
.. Digao bi se standard, zadržali mladi...

Takav biznis ne bi trebao državne poticaje,..

 -ma da? kul, super.. vidimo mlade po južnoj americi kako uživaju plutajući preko riograndea.. jamačno bi se i vrtići napravili, možda i pronašla nafta..

 

-zašto ne poticaje? jel to poljoprivreda? diskriminacija? plavi dizel? zašto ne poticaje jednake kao za npr mlijeko, žito? samo zato što kriminal to radi bez poticaja, nasuprot? .. no kriminal ne plaća porez, da uredno posluje propao bi :) pa je i to možda dobar put u idilično društvo, gdje su svi sretni, blagostanje itd.. ili utopija?

 

-realnost? .. kaže jedan post, ako piješ ili napušen.. ne voziš, zabranjeno, da točno, papirnato, no svaki dan netko pijan nekog zgazi.. pa zašto diskriminirati napušene, nek i oni gaze? .. odnosno što bi ih spriječilo? što spriječava pijane osim 'slova zakona'? .. kontrola na cesti? kakva? ona američanska gdje hodaš po crti i kažiprstom dotakneš nos? vađenje krvi? lijek ili opijat? onkološki bolesnik tad ima recepte, dozvolu za vožnju? treba li zabraniti vožnju bolsenicima dok na većini lijekova piše da ne voziti.. no možda bi tako smanjili co2, onako, benefiti na sve strane, ekologija, turizam...

 

-turizam, traži konobare, konjušare, kurve.. i kanabis, nastavlja se k-kriminalno slovo, k-katastrofa eu regulative u kojoj recimo njemački zeleni drmaju upravo fondovima, dok vidimo poljoprivrednike po eu kako voze traktore, poticaji? ... sijat će francuz, njemac, .. konzumirati mogu ostali, no proizvoditi će oni koji će zarađivati, kruh-mlijeko.. zašto bi s kanabisom bilo drugačije od bilo koje robe na slobodnom tržištu, slavonija? zato što je to slavonija imat će prednost pred dojč seljakom, poticajima koji inače vozi traktor za berlin? .. kul, nakon još jedne runde ulaganja, kredita za kupnju opreme, ključ u bravu i na sjever.. no ostat će mladi, vrtići, biciklističke staze po slavoniji ...

 

-turizam-2? .. u čemu je fora, kvaka.. legalno-nelegalno, npr alkohol ili droga, eu pljugeri vole doći na jadran, zrče, divlji party s jeftinom cugom i drogicom, dok curice drmaju u badićima, .. prema zori možeš skupljati zombije po plaži.. no jeftino je, u odnosu na eu.. zato su tu inače bi bili bilo gdje, ibiza, peršernov, kirmišparhenkihn.. ista stvar ali skuplje, dok si jeftin-jeftiniji ne zarađuješ više, odnosno sad smo s plaćama na 50% za eu (viši dio, ne istok..) linearno i droga-alkohol.. zato takav turizam cvate, kao što je zg za bandićeve advente došao na četvrto mjesto u eu po konzumaciji droga, pri čemu ostali gradovi imaju stanovnika kao nekoliko hr-dražava.. (mjerenje otpadnih voda..). To je biz, dok si jeftin, tihuana za amere.. ne obrnuto, tj mi smo 'mexikanci' u toj priči, ili 'slavonci'.. pa du-d-math ili meth :)

 

edit: ... i dodati male leteće jednoroge, koji dok pljugaju-pasu maricu, prde duge i svi snifaju odor prepoznatljivog mirisa.. idila, čak filmski hit kao barbika..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2024 14:07 (ihush).
16 godina
offline
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
Miro kaže...
Kod nas je postojala velika tradicija proizvodnje konoplje i to je "teren" koji bi pametna država trebala iskoristi - oživjeti državno kontroliran uzgoj konoplje, naravno uključujući i vrsta s THC-ov. Pretvoriti to u izvozni proizvod, oživjeti Slavoniju i sve krajeve s pogodnim uvjetima za uzgoj. Digao bi se standard, zadržali mladi...

Takav biznis ne bi trebao državne poticaje, a s ovom liberizacijom tržišta (legalnog) će biti koliko hoćeš. Naravno, ako ne bude kasno i netko drugi prije ne pokrene takvu masovniju proizvodnju.

Dosadašnji propisi i uvjeti za uzgoj medicinske konoplje (kod nas) su se pokazali grozno lošim i destimulativnim.

Upravo ovo!

Sve, ali sve potpisujem.

Upotreba je na kraju uvijek osobna odgovornost, kao i alkohol, cigarete, auto ili noz, uostalom.

U drzavi koja jedva spaja kraj s krajem, ne znam o cemu se uopce ima razmisljati?

Gledam te!
12 godina
offline
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
Veliki Brat kaže...

Upravo ovo!

Sve, ali sve potpisujem.

Upotreba je na kraju uvijek osobna odgovornost, kao i alkohol, cigarete, auto ili noz, uostalom.

U drzavi koja jedva spaja kraj s krajem, ne znam o cemu se uopce ima razmisljati?

 Točno to, evo 10 društvenih koristi/beneficija od društvene, javne konzumacije kanabisa. Radi se o istraživanju u gradu Amsterdamu. Al bitno da mi imamo experte na forumu koji neznaju baš dal je ovo najbolji put. 

 

https://www.linkedin.com/pulse/ten-societal-benefits-social-public-cannabis-ivan-casselman/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2024 14:51 (Cryogenic).
16 godina
offline
Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraju će

Vidim da forum polako stari. Nema više toliko onih super intelektualaca koji su za slobode i prava od igle do lokomotive jer to je tako super stvar. Vrijeme je stvarno jako dobar filter, šteta što tako brzo iscuri.

 

I onda opet nakon nekog vremena neki novi klinci opet trče s lijeva na desno pa brzo s desnog na lijevo...i tako

 
3 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
Cryogenic kaže...

 Točno to, evo 10 društvenih koristi/beneficija od društvene, javne konzumacije kanabisa. Radi se o istraživanju u gradu Amsterdamu. Al bitno da mi imamo experte na forumu koji neznaju baš dal je ovo najbolji put. 

 

https://www.linkedin.com/pulse/ten-societal-benefits-social-public-cannabis-ivan-casselman/

 

 

 

Totalno besmislen popis... Ukratko - "Necemo imati dilere po gradu ali po cijenu toga da je 80% populacije napuseno 24 sata dnevno"

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
Pa kao da kazeš da je 80% populacije pijano zato što je legalno.

Dobra strana domačice što je punooooooo slabija od ovog što se kupje
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2024 15:53 (Gajotres).
12 godina
offline
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
Friday kaže...
Cryogenic kaže...

 Točno to, evo 10 društvenih koristi/beneficija od društvene, javne konzumacije kanabisa. Radi se o istraživanju u gradu Amsterdamu. Al bitno da mi imamo experte na forumu koji neznaju baš dal je ovo najbolji put. 

 

https://www.linkedin.com/pulse/ten-societal-benefits-social-public-cannabis-ivan-casselman/

 

 

 

Totalno besmislen popis... Ukratko - "Necemo imati dilere po gradu ali po cijenu toga da je 80% populacije napuseno 24 sata dnevno"

 Tebi je valjda mala stvar što su maknuli dilere, maknuli moguće probleme nasilja, što je smanjen udio korisnika heroina. A i generaliziraš bezveze, kako ti znaš da je tamo 80% populacije napušeno, ja imam pozitivne slučajeve oko sebe, od nas 5 bliskih frendova samo je jedan nastavio pušit, i čovjek normalno radi i ima obitelj. Nas 4 prestali pušit prije 15 godina. Nit nas zanima to više nit bi opet probali. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2024 15:57 (Cryogenic).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraj
konjRR kaže...

 Zasto je legalan duhan?

Zasto je legalna kocka?

Zasto je legalan alkohol?

Na kraju krajeva zasto je legalan secer? 

 

 

Gle, bilo kakva ovisnost je losa. Tocka! Bila to trava, kokain, pornografija ili Fortnite. Sve i jedna stvar uglavnom kosta i pojedinca i drustvo.

S time da ne bih u isti kos (barem sto se tice drustvenog utjecaja) gurao duhan i secer. Nikad nisam vidio osobu da je u naletu ludila od cigarete napravila nesto lose (osim eventualno povratila ako joj je to prvi dim ikada). Isto vrijedi i za secer. A te dvije stvari se polako obuzdavaju, bez ikakvog znacajnog otpora ljud koji su "ovisni" ili ovisni o njima. Znam masu ljudi koja je prestala pusiti jer su cigarete preskupe ili jer su shvatili da si ne cine dobro. Isto vrijedi i za alkohol. Dok s druge strane, opet napominjem, ekipa koja se voli "opustiti" dodje do toga da se opusta 10 puta dnevno. Frend sa kojim znam tu i tamo navecer igrati BF, CoD, Rust (...) - doslo je do toga da u jednom game sessionu od 3 sata on popusi 6-7 komada (mota doslovce cijelo vrijeme i cijelo vrijeme prica tako da zadrzava zrak). A isto je poceo tako da se "opusta" malo za vikend. A sada ako ga pitas - trava je najcudotvornija biljka na svijetu i toliko je zdrava da ce on verojatno nadzivjeti i Jozu Manolica.

 

Nazalost, u siroj obitelji imam primjere potpuno razorenih obitelji zbog alkohola i kocke. Medju prijateljima i poznanicima ih ima jako puno. I svatko ce na svoj nacin to relativizirati. Svatko treba svoje "opustanje". Samo sto se, nazalost, s njima opustaju i njihovi voljeni.

 

Gajotres kaže...

 

To je više do osobe nego do trave, taj da ne puši travu će popiti 5-6 piva dnevno da se smiri, odraditi 5-6 kladionica da se smiri, odraditi 5-6 kasina da se centira.

 

Ja otkako dimim jedan dim čistog i to je to. 

 

Sestra mi radi u kladionici (sa onim aparatima za kockanje). Strasno je da uboga sirotinja tamo dodje ugurati zadnjih 5 eura jer jednostavno ne mogu protiv toga.

U vojsci (davnih dana) sam bio sa likom koji je bio poprilicno pametan. Zavrsio fakultet, rjecit, zabavan. Ali ako nema trave u sebe - taj ce riskirati sve samo da ju nabavi. Od bjezanja iz vojarne do pusenja u zapovjednistvu. Nema toga sto nece napraviti za frulicu.

 

Mozemo mi koji nismo direktno pogodjeni tudjim problemom sa ovisnosti palamuditi ovdje kako je dobro da ljudi mogu tu i tamo zapaliti u miru. Da mogu uplatiti tiket u kladionici i da mogu popiti pivo nakon posla. Pa nema nista lose u tome, ne? Zasto ne bismo onda dozvolili i da netko lajnu povuce kad mu se hoce? Zasto bismo kokain tretirali kao nesto lose? Ili LSD? Ajde neka mi netko kaze sta ima lose u tome da covjek nakon posla kod kuce pusti glazbu i gutne neku sarenu tableticu? I plese 2-3 sata, nesto pojede i legne spavati. Sta ima lose u tome?

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2024 16:00 (Friday).
15 godina
offline
Marihuana je i dalje za Hrvate tabu, a na kraju će

pa zar nije dokazano da je legalizacijom marihuane zapravo smanjen broj pusaca? 

oni koji zele konzumirati konzumiraju i sad dok je ilegalno, oni koji ne zele nece im se nista stavljat u usta. 

definitivno sam za legalizaciju, neka se i tu ubere porez, neka mogu kupit u normalnom ducanu a ne od nekog lijevog dilera koji mi daje 0,8 umjesto gram. 

 

drzave u kojima se provela legalizacija su jasno definirale pravila oko toga, nije to sad da se kaze evo od 1.6. je legalna marihuana, radite s njom sta ocete i pusite di ocete. 

vecinom je konzumacija legalna u privatnim prostorima ili prostorima namjenjenim za konzumaciju. u mnogim drzavama prodaja uopce nije legalizirana skupa s uporabom, sto znaci smijes si doma posadit i pusit, ali ne smijes to prodavat niti ce ikad dopustit prodaju u ducanima kao npr u amsterdamu. 

Ima hrpa solucija, moze se lako naci sistem koji bi odgovarao odredenoj drzavi i misljenju naroda. 

Stava sam da od zabrane nema koristi, nego edukacija i zdrav razum, odgoj itd itd.

Moj PC  
8 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice